Veslovací trenažér inSPORTline Ocean – jako stvořený pro běžné domácí cvičení (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 23. října 2021 0
InSPORTline Ocean
 • hmotnost zátěžového kola: 6 kg
 • počet stupňů zátěže: 8
 • ovládání zátěže: manuální
 • brzdný systém: magnetický
 • nosnost: 120 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Veslovací trenažéry
6 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
inSPORTline.cz

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean je skvělý pomocník pro intenzivní domácí cvičení. Je mimořádně vhodný na cvičení pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání. Na tomto stroji si dokážete procvičit jako horní část těla, tak i dolní. Posilujete tedy všechny svalové partie. Zabrat dostávají zádové svaly, svaly rukou i nohou a hýždí, oblasti břišních svalů a bederní páteře. Tento model je určen pro začátečníky a nenáročné uživatele. Disponuje základními funkcemi. Pravidelný trénink na veslovacím trenažéru vám zaručí nejen pevné svaly, ale i štíhlou a vysportovanou postavu. Velkou výhodou těchto cvičících strojů je možnost jejich po cvičení sklopit do kompaktní polohy, takže oproti jiným trenažérům zabírají jen minimum místa, takže se hodí i do malých místností. Pokud hledáte také nenáročný model na cvičení, přečtěte si vše o modelu inSPORTline Ocean.

Přečtěte si více...

kde koupit
inSPORTline.cz ⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz, kvalitní, spolehlivý a známý eshop
⭐️ výprodej slevy a aktuální akce → najdete zde
6 490 Kč Do obchodu inSPORTline.cz

Vše o veslovacím trenažéru inSPORTline Ocean

➡️ Pro koho je určen

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean patří do nižší cenové kategorie, což znamená, že je určen primárně pro začátečníky a nenáročné uživatele. Tento stroj na cvičení pomůže všem, kteří si chtějí doma plnohodnotně zacvičit a také těm, kteří mají sedavé zaměstnání. Procvičíte na něm všechny svalové partie a pravidelným cvičením i vyformujete svoji postavu.

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean

 

Magnetický veslařský trenažér inSPORTline Ocean s manuálním ovládáním zátěže, masivní ocelovou konstrukcí s pískovou povrchovou úpravou lze složit do vertikální polohy pro rychlou úsporu místa. Pedály s nastavitelnými bezpečnostními řemínky zabrání vyšlápnutí ze stroje při cvičení, a tím zajistí ten nejlepší trénink.

 

➡️ Výkon veslovacího trenažéru

Regulace zátěžového kola o hmotnosti 6 kg je manuální. Vše, co musíte udělat, abyste začali cvičit na trenažéru, je pomocí regulačního kolečka si nastavit jeden z 8 stupňů zátěže. Délka pojezdu je 111 cm, díky čemuž je stroj vhodný i pro vyšší uživatele. Maximální výška uživatele stanovena výrobcem je 190 cm. Konstrukce je sklápěcí a má i transportní kolečka. Rám trenažéru váží 25 kg a maximální nosnost je do 120 kg. Sedlo je vybaveno pojezdem s ložisky. Chod je tedy opravdu tichý.

Přední část veslovacího trenažéru

 

➡️ Přehledný displej s hodnotami

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean nedisponuje žádnými přednastavenými programy. Ukazuje základní hodnoty, mezi které patří scan, čas, aktuální počítadlo záběrů, kalorie zda počet záběrů za minutu. Disponuje i přijímačem hrudního pásu, který však není součástí balení. Pokud máte tedy doma hrudní pás, stroj vám bude ukazovat i váš aktuální tep. Při udávání hodnot na displeji se však může stát, že nebude přístroj ukazovat zcela přesná čísla. Vyplývá to i z recenzí uživatelů. Počítač je napájen alkalickými bateriemi.

Displej veslovacího trenažéru

👉 Ovládání počítače:

 

Tlačítko MODE / Režim:

 • stiskněte pro sekvenční střídání všech funkcí,
 • podržte na 2 sekundy pro vymazání všech hodnot.

Funkce:

 1. Scan: automaticky prochází funkcemi.
 2. Time: doba cvičení.
 3. Count: dosažené hodnoty cvičení.
 4. Total count: celková hodnota z jednotlivých cvičení, tato funkce může být vymazána pouze vyjmutím baterií.
 5. Calories: hodnota spotřebovaných kalorií.

Poznámky:

 • po 4 sekundách nečinnosti se zastaví všechny funkce; pokud je senzor tepu stále funkční, jeho měření bude pokračovat,
 • displej se vypne po 4 minutách od posledního přijatého signálu,
 • při nesprávné funkci displeje vyměňte baterie.

 

➡️ Masivní konstrukce stroje

Zařízení se pyšní kvalitní ocelovou konstrukcí s pískovou povrchovou úpravou. Přesto je však velmi kompaktní a skladný, proto se vejde i do menších bytů. Složíte ho jednoduše sami a to jen za pár minut, protože celá konstrukce je sklápěcí. Díky magnetickému brzdnému systému a pojezdu s ložisky se sedlo pohybuje velmi tiše a plynule. K ještě většímu pohodlí přispívá ergonomické sedadlo s kuličkovými ložisky a tak není zbytečně hlučný a zároveň jsou ložiska trvanlivější než plastové nebo silikonové kolečka. Pojezd je dlouhý, takže bude vyhovovat i osobám vyššího vzrůstu. Potěší vás určitě i jedinečné nášlapy, které lze nastavit k přední části stroje tak, aby bylo možné vestoje pomocí tohoto trenažéru samostatně posilovat bicepsy.

Veslařský trenažér ve složeném stavu

Ve složeném stavu zabírá minimum místa

 

Technické parametry veslovacího trenažéru inSPORTline Ocean

VýrobceinSPORTline
Využitídomácí
Pro koho je určenpro začátečníky
Brzdný systémmagnetický
Regulace zátěžemanuální
Přednastavené programyne
Maximální nosnost120 kg
Hmotnost trenažéru25 kg
Délka pojezdu111 cm
Počet stupňů zátěže8
Hmotnost zátěžového kola6 kg
HRC programne
Hrudní pásne
Kolečka pro snadný přesunano
Systém vyrovnání nerovností podlahyne
Maximální doporučená výška cvičence195 cm
Rozměry175 cm x 51 cm x 75 cm (D x Š x V)
Rozměry pro skladování85 cm x 51 cm x 118 cm (D x Š x V)

 

Jak správně veslovat na veslovacím trenažéru

Veslařský trenažér je na první pohled docela jednoduchý stroj na cvičení. Nicméně, většina lidí při prvním usednutí na veslařský trenažér zvolí příliš vysokou zátěž a madlo přitahuje převážně pažemi bez využití síly nohou, nemluvě o příliš vysoké rychlosti pohybů. To má za následek bolestivost svalů. Celý záběr správně zahajují nohy, následuje trup a dokončí ho paže.

K dosažení potřebného tréninkového efektu náš organismus potřebuje dostatečně intenzivní a časté podněty. To znamená pravidelný, ale také dostatečně dlouhý a intenzivní trénink. Obecně se dá říci, že pokud chceme dosáhnout snížení podkožního tuku, je třeba veslovat déle než 30 minut a se správnou tepovou frekvencí tak, aby tělo energii čerpalo z tuků (tedy 55% tepového maxima).

 

Správné cvičení na veslovacím trenažéru

Veslování je výjimečně efektivní forma cvičení. Posiluje srdce a zlepšuje krevní oběh, jakož i procvičuje většinu vašich svalů, zad, ramen, boků a nohou.

Základní veslařský pohyb:

 1. Posaďte se na sedlo a připevněte si nohy do opěrek použitím řemínků. Potom uchopte rukojeť.
 2. Zaujměte startovní pozici, nakloňte se dopředu, ramena jsou vyrovnané a kolena pokrčená, jako je na (obr. 1).
 3. Zatlačte dozadu, vyrovnejte záda a nohy ve stejnou dobu (obr. 2).
 4. Pokračujte v pohybech dokud nebudete jemně nakloněný dozadu, během této etapy by měly vaše ramena dostat do polohy po stranách těla. (Obr. 3). Vraťte se do polohy 2 a opakujte. Viz níže.

Cvičení na veslovacím trenažéru

 

⭐ Tréninkový čas

Veslování je namáhavá forma cvičení, proto je nejvhodnější začínat s krátkými cvičebními programy a postupně si je budovat na delší a těžší. Začněte veslovat po dobu 5 minut a jak se budete zlepšovat, zvyšujte postupně délku vašeho cvičení pro dosažení vašich cvičebních cílů. Měli byste se dostat na úroveň veslování až po dobu 15 – 20 minut, nepokoušejte se však tento čas dosáhnout příliš rychle. Zkuste trénovat 3 krát týdně. Toto umožní vašemu tělu odpočinek mezi jednotlivými cvičeními.

 

Cvičení pouze na ramena

Toto cvičení upravuje svaly na vašich ramenou, zádech a břiše. Posaďte se jak je to znázorněno na obr. 4 s nohama před sebou, nakloňte se dopředu a chyťte se rukojeti. V postupném a kontrolovaném manévru se nakloňte dozadu jako na obr. 5 a pokračujte tažením rukojeti směrem k vašemu hrudníku. Vraťte se do počáteční pozice a opakujte.

Cvičení ramen na veslovacím trenažéru

 

⭐ Cvičení pouze na nohy

Toto cvičení vám pomůže upravit svaly vašich nohou a zad. S vyrovnaným zády a rameny nataženými před tělem, pokrčte nohy až po moment uchopení rukojeti v počáteční pozici, obr. 7. Použijte vaše nohy pro zatlačení vašeho těla směrem dozadu přičemž ramena a záda udržujte vyrovnané.

Cvičení na nohy na veslovacím trenažéru

 

Fáze správného veslování na posílení konkrétních svalů

 1. Tah (cvičení dolních svalových partií): Přehněte kolena a napněte paže. Uchopte držadlo a záda držte rovně (Obr. 01).
 2. Posuv (středové svaly): Odrazem nohou zakloňte tělo a paže natáhněte (Obr. 02).
 3. Zakončení (horní tělesné svaly): přimknite záda a nohy mějte napnuté. Mějte zápěstí rovně a táhněte za držadlo (Obr. 03).
 4. Trénink čtyřhlavý stehenního svalu (Obr. 04).
 5. Procvičení svalů na pažích (Obr. 05).
 6. Procvičení zádových a břišních svalů (Obr. 06).

Fáze cvičení na veslovacím trenažéru

 

Údržba a skladování veslovacího trenažéru

 • K čištění použijte měkký hadřík a jemný prostředek na očištění výrobku.
 • Na plastové díly nepoužívejte abraziva nebo rozpouštědla.
 • Po každém použití setřete pot.
 • Počítač chraňte před vlhkostí, aby nedošlo k poškození elektroniky.
 • Zařízení i počítač chránte před přímým sluncem.
 • Kontrolujte všechny šrouby a správné utažení pedálů alespoň jednou za týden. Pokud je to potřeba, dotáhněte je.
 • Skladujte veslovací trenažér na suchém a čistém místě mimo dosah dětí. Před uskladněním se dá produkt sklopit.

 

Recenze na veslovací trenažér inSPORTline Ocean

Podívali jsme se i na to, co říkají zákazníci na tento model zařízení. Veslovací trenažér inSPORTline Ocean je podle všeho určen pro začátečníky a nenáročné uživatele, kteří nepotřebují přednastavené náročné programy. Lidé si pochvalují skutečně snadnou manipulaci a skladnost, protože ve složeném stavu nezabere mnoho místa. Stroj je pevný a hlavně má tichý chod, což je velká výhoda i při cvičení v bytech. Nabízí 8 stupňů zátěže a na velkém a přehledném displeji můžete pohodlně sledovat všechny funkce.

insportline-ocean-recenze-zakazniku

Tento model veslovacího trenažéru, který jsme si podrobně popsali, má několik nevýhod. Ty postřehli samozřejmě i zákazníci a jako mínus zmiňují například malý rozsah nastavení obtížnosti a chybějící možnost kontroly tepu, protože stroj neobsahuje hrudní pás. Není vhodný pro profesionální sportovce, jelikož nedisponuje mnoha funkcemi. Proto je třeba zvážit, v jaké fyzické kondici se právě nacházíte a tak volit i model veslovacího trenažéru. Na běžné domácí cvičení je však tento stroj zcela ideální.

inSPORTline Ocean - hodnocení zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení na závěr

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean má přiměřenou cenu vzhledem ke své kvalite a funkcím. Je však vhodný spíše pro začátečníky a běžné uživatele jak pro profesionální sportovce. Pokud máte vysoké nároky na stroj na cvičení zvolte jiný model zařízení. Pokud se vám naopak tento model zamlouvá, neváhejte.

nosnost 120 kg a pyšní se tichým magnetickým odporovým systémem, který umožňuje manuální, ale účinnou regulaci zátěže. Připojit můžete i hrudní pás pro snímání vaší tepové frekvence, ten však není součástí balení. Cena za tento model veslovacího trenažéru se pohybuje na částce cca 6 490 Kč. Pokud si ho zakoupíte pro běžné domácí cvičení, budete s ním spokojeni.

💡 TIP: Pokud hledáte výkonnější veslovací trenažér, přečtěte si náš článek Vybíráme veslovací trenažér, ve kterém se dozvíte více informací o dalších modelech a značkách.

Výhody

 • jednoduchá montáž
 • vhodný i pro vyšší postavy

Nevýhody

 • při cvičení není vidět na displej
 • stroj se při používání pohybuje

Závěr recenze: Trenažér na běžné domácí cvičení za nízkou cenu s menšími nedostatky, vhodný především pro začátečníky.

Hodnocení autora
 • Stupně zatížení
 • Funkce
 • Výkonnost
 • Bezpečnost
 • Cena

Souhrn

Trenažér na běžné domácí cvičení za nízkou cenu s menšími nedostatky, vhodný především pro začátečníky.

4.5

InSPORTline Ocean

✅ Cena: 6 490 Kč

Chci InSPORTline Ocean inSPORTline.cz
Vývoj ceny InSPORTline Ocean


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.