Xiaomi Mi Smart Scale 2 – kde se inteligence snoubí s atraktivním designem (recenze)

Georgina Babinová Recenze 26. února 2021 0
Xiaomi Mi Smart Scale 2
 • maximální nosnost: 150 kg
 • analýza tělesného tuku: ano
 • LCD displej: ano
 • paměť: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Osobní váhy
400 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Xiaomi Mi Smart Scale 2 je aktualizován nástupce Mi Scale první generace. Stanovení cílů v oblasti hmotnosti a zdraví je pomocí inteligentních vah jednodušší a zábavnější. Mnohé z nich jsou však dost drahé. Cena Xiaomi Mi Smart Scale 2 je mnohem nižší, než cena srovnatelné konkurence. Slibuje několik nových funkcí a měla by kompletovat balík Xiaomi na monitorování fitness – fitness trackerů, smart hodinek a nedávno i inteligentní obuvi. Podívejme se, zda je váha užitečným doplňkem k Mi Band a zda splňuje svůj účel.

Základní informace

Společnost Xiaomi si vybudovala pověst výrobce k rozpočtu přátelských zařízení, od fitness trackerů jako je Xiaomi Mi Band 1 – 4, až po smartphony jako je Xiaomi Mi 8 Pro. Ve stejných stopách pokračuje i produktovou řadu funkčních, ale cenově přístupných koupelnových vah, které dokáží přečíst vše od procentního podílu tělesného tuku, přes kostní hmotu až po vaši hmotnost, samozřejmě.

Bohužel, některé z těchto údajů nejsou nejpřesnější. Ale jako způsob, jak sledovat své tělo v průběhu času, se tyto hodnoty mohou ukázat jako užitečné, díky čemuž je váha Xiaomi Mi Smart Scale 2 přitažlivým doplňkem vaší koupelny i kondičního režimu.

Důležité parametry: 
Podpora aplikací:Bluetooth 4.0 | MiFit app pre Android 4.4 / iOS 8.0 a vyššie
Rozměry:30 x 30 x 2,82 cm
Materiál:plášť: ABS plast | elektrody: 304L z nerezavějící oceli
Údaje o měření:rozsah měření 5 až 150 kg; přesnost na 50 g, měření metodou bioimpedance
Provozní teplota:0-40° C
Baterie:4xAAA

 

Design

Xiaomi Mi Smart Scale 2 má atraktivní minimalistický design. Samotná váha budí velmi stabilní dojem. Spodní strana a povrch jsou vyrobeny z plastu a jsou velmi čistě zpracovány. Jednoduchý design je charakteristický pro inteligentní domácí zařízení obecně. Váha je zcela bílá, kromě čtyř elektrod z nerezavějící oceli 304L namontovaných na povrchu. Okraje jsou rovnoměrně zaoblené.

Elektrody využívá váha k odeslání elektrického signálu používaného na bioimpedance odčítání. Diskrétní LED displej se zapne pouze tehdy, když na váhu šlápnete. Má automatický jas, který se přizpůsobí osvětlení místnosti, což je praktické. Displej je nastaven pouze k zobrazení vašich údajů, takže nezískáváte žádné další informace, jako jsou například informace o počasí u váhy Nokia. Otočte váhu a najdete přihrádku na baterie, do které se vkládají 4xAAA baterie.

Váha Xiaomi Mi Smart Scale 2

 

MiFi App a funkčnost Xiaomi Mi Smart Scale 2

A teď nejdůležitější část inteligentní váhy – aplikace. Protože bez fungující aplikace slíbené funkce neexistují a vy končíte jen s pěknou, ale drahou digitální váhou. Aplikace Mi Fit, která je k dispozici i pro další fitness výrobky společnosti Xiaomi, je k dispozici pro systémy Android (4.4+) a iOS (8.0+).

Po stažení a instalaci aplikace se musíte zaregistrovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonního čísla a můžete hned začít. Jako základní údaje byste měli zadat rok narození, pohlaví a výšku. Aplikace potřebuje tyto údaje pro výpočet pozdějších hodnot, jako je například BMI. Je možné, že jednotky hmotnosti a délky jsou původně v čínštině (Jin), ale lze je snadno změnit v části Profil -> Nastavení -> Jednotky. Chcete-li připojit svůj smartphone přes Bluetooth 4.0 k Smart Scale, musíte manévrovat přes aplikaci, prostřednictvím profilu -> Moje zařízení -> Kontrola tělesného tuku. Nyní jednoduše postupujte podle pokynů aplikace a spojení se vytvoří samo. Měření se začne okamžitě: hmotnost se ihned zobrazí v aplikaci, i na LED displeji. Zbývajícím hodnotám bude trvat asi 5 sekund, dokud budou k dispozici na smartphonu. Je to také zajímavé pro rodiny a komunity, protože v aplikaci můžete vytvořit až 16 profilů, které jsou uloženy odděleně.

Návod ke stažení aplikace a použití váhy najdete zde.

 

Nakolik je Xiaomi Mi Smart Scale 2 opravdu „smart”?

Xiaomi Smart Scale 2 slibuje prostřednictvím funkce Test 10 v 1 měření, výpočet a analýzu následujících údajů:

Hmotnost | BMI | Skóre těla | Obsah tělesného tuku | Svalovou hmotu | Typ postavy | Obsah vody | Základní metabolismus | Hladinu viscerálního tuku | kostní hmotu

Váha využívá analýzu bioimpedance na odhad metrik těla. V podstatě pošle malý, nepozorovatelný elektrický impuls přes vaše nohy a čas na dokončení jeho okruhu se využije na odhad složení tuku, svalů a kostí v těle. Protože svaly a tok tuků v důsledku rozdílného obsahu vody vedou odlišně, váha podle toho a pomocí již existujících údajů (hmotnost, pohlaví, věk, výška) vypočítá procento tělesného tuku.

Po prvním vážení je možné všech deset slíbených údajů odečítat. Pod váhou je přehledně uvedených devět dalších hodnot a první vyhodnocení jsou již uskutečněné.

 

Přesnost měření

Pokud jde o přesnost, je tu problém. Jelikož elektrody přicházejí do styku výlučně s nohama, proud neproudí přes celé tělo. Většinou pouze přes nohy a slabiny. Toto často vede k velmi nepřesným výsledkům, přičemž údaje, jako je obsah vody, kostní hmota a především obsah tělesného tuku třeba brát s rezervou. Pokud však dosáhnete konzistentní měření, je to dobrý způsob, jak sledovat svůj pokrok ve snaze o úbytek tělesného tuku. Pro tento účel je důležité poskytnout stejné počáteční podmínky pro každé měření. Proto by měly být měření v každém případě na boso a v co nejlehčím oblečení. Také byste se měli ujistit, že vaše pokožka je suchá a močový měchýř je vyprázdněn. Je to kvůli tomu, neboť voda ovlivňuje vodivost vašeho těla. Doporučuje se provádět měření každé ráno po použití toalety.

Všechny tyto údaje se dále synchronizují přes Bluetooth s aplikací Mi Fit. Odečtené hodnoty se pak použijí pro výpočet dalších metrik včetně BMI, svalové hmoty, viscerálního tuku, tělesné vody a bazální rychlosti metabolismu. Pokud se podíváte na svůj stav a nejste si jisti, co přesně mluví o vaší viscerální hladině tuku nebo kostních hmotách: nemusíte se externě informovat! Aplikace vám poskytne dodatečné informace o jednotlivých hodnotách. A nejen o tom, co hodnota říká o vaší fyzické kondici, ale také o tom, jak ji můžete vylepšit.

💡 TIP: Smartphone nemusíte mít vždy u sebe. Na váze je možné uložit až 800 výsledků a při nejbližší příležitosti jejich synchronizujete se smartphonem. Pozor! Nové výsledky měření se při synchronizaci vždy přiřazeny k aktuálnímu profilu.

 

Xiaomi Mi Smart Scale 2 vs Xiaomi Mi Smart Scale

Pokud zvažujete, že zaplatíte více za Mi Smart Scale 2, zejména za měření formou bioimpedance, za normálních okolností se nevyplatí koupit tento dražší model. Váha Xiaomi Mi Scale je levnější a také spolehlivě určí hmotnost a BMI. Je však myslet na to, že problémy s tímto způsobem měření nejsou specifickými problémy této váhy. Stejné problémy s měřením mají všechny váhy, které používají stejnou metodu. To znamená, že pokud si chcete koupit váhu, která měří prostřednictvím bioimpendancie, varianta Xiaomi Mi Smart Scale 2 není špatná alternativa. Zejména pokud jde o design, zpracování a kombinaci s aplikací MiFi. Takže pokud jde o souboj Xiaomi Mi Smart Scale 2vs1 závazné jsou pouze vaše preference způsobu měření.

 

Recenze a zkušenosti uživatelů s Xiaomi Mi Smart Scale 2

Jaké jsou zkušenosti s touto váhou při každodenním používání? Podívejte se s námi:

Xiaomi Mi Smart Scale 2 recenze zákazníků

Další hodnocení naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Existuje několik dobrých důvodů, abyste svou klasickou starou osobní váhu vyměnili za inteligentní. A podle nás se vyplatí zvážit Xiaomi Mi Smart Scale 2. Vypadá dobře, design je jednoduchý a čistý. Je stejně velká jako klasická váha. Měření je jednoduché a rychlé. A aplikace funguje dokonale.

Výhody

 • paměť až pro 16 uživatelů
 • automatické rozpoznání profilu
 • minimalistický design
 • cena

Nevýhody

 • je vyrobena z plastu

Závěr recenze: Inteligentní váha v čistém designu, s vynikajícími funkcemi za velmi sympatickou cenu.

Hodnocení autora
 • Design
 • Aplikace
 • Funkčnost
 • Přesnost měření
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Mi Smart Scale 2 je krásný produkt s prvotřídní kvalitou konstrukce. Jeho nevýhodou je, že nemá Wi-Fi, synchronizace dat přes Bluetooth je trochu nepohodlná.

4.8

Xiaomi Mi Smart Scale 2

✅ Cena: 400 Kč

Chci Xiaomi Mi Smart Scale 2
Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Mi Smart Scale 2


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.