Test 9 praček Electrolux – jak si vybrat a kterou v 2021 doporučujeme my?

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezi testu

Electrolux EW7F348SC Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC Electrolux EW6F328WC
Vítěz testu Lidová volba Zlatá střední cesta
Electrolux EW7F348SC
Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC
Electrolux EW6F328WC
 1. jednoduché a intuitivní ovládání
 2. parní programy
 3. designově "vychytané"
 4. kapacita až 8 kg
 5. tichý chod (při praní)
 6. dobrý poměr cena / výkon
 1. opravdu dobrý poměr ceny a výkonu
 2. nízká cena
 3. kapacita až 8 kg
 1. jednoduché ovládání
 2. tichý a úsporný model
 3. parní programy
 4. kapacita až 8 kg
 5. pěkný design
 6. přiměřená cena
 1. těžší
 1. trocha hlučnější při odstřeďování
 1. pro někoho hlučnější při odstřeďování
 2. nižší otáčky
Pračka s bohatou programovou nabídkou, skvělou kapacitou praní v nejúspornější třídě, kterou ocení i ve větších domácnostech. Velkokapacitní pračka s předním plnění, která splní vaše očekávání. Tichá a výkonná pračka s praktickými funkcemi v dobré ceně.
12 990 Kč 8 790 Kč 11 990 Kč
Ukázat nabídku
Ukázat nabídku
Ukázat nabídku
Pračky Electrolux jsou dobrou volbou pro každého, kdo staví na léty ověřenou kvalitu za dostupnou cenu. Electrolux nabízí širokou škálu možností a i v tomto případě existuje množství funkcí a vlastností, které je třeba při nákupu zvážit. Náš dnešní článek se vám bude snažit poskytnout jasnější představu o tom, jaké vlastnosti by vaše nová pračka měla mít. A pokud jste zvědaví, co odlišuje pračky Electrolux od ostatních, jste také na správném místě! Poskytneme vám rychlý přehled důvodů proč produkty a technologie Electrolux vynikají mezi modely jiných značek.

Vybrali jsme pro vás 9 praček Electrolux, které se liší rozměry, funkcemi i cenou. Naše mini recenze vám poskytnou základní informace o každém modelu plus dalším osvědčeným zdrojem je již tradičně Heuréka. Pojďme tedy zkusit společně najít, tu nejvhodnější pračku konkrétně pro vás, tu která nejlépe vyhovuje vašemu životnímu stylu a vašim každodenním potřebám.

Podle čeho a jak si vybrat pračku Electrolux

Když se chystáte investovat do nové pračky některé faktory je skutečně třeba zvážit. Umístění a dostupný prostor, typy tkanin, které běžně perete a počet praní, které spustíte za týden to vše ovlivňuje rozhodnutí, kterou pračku byste si měli vybrat. Takže před nákupem zvažte:

 • místo, kde bude umístěna a prostor, který je tam k dispozici -- toto rozhodne o typu a rozměrech pračky
 • kapacitu, kterou potřebujete -- v závislosti na počtu členů domácnosti, resp. frekvenci praní
 • funkce a vlastnosti

Ceny praček Electrolux představují na trhu takový zlatý střed. Nepatří mezi nejlevnější, ale jejich cena je dostupná, pohybuje se v rozmezí cca 7500 -- 15 000 Kč, výjimečně se objeví model, jehož cena dosáhne 18 000 Kč.

Nejlepší Pračky Electrolux na základe porovnávacího testu 2021

4 nejlevnější kvalitní Pračky Electrolux do 11490 Kč

Recenze 9 nejlepších praček Electrolux pro rok 2021

1. Electrolux EW7F348SC

Typ: Pračka s předním plněním ● Maximální náplň: 8 kg ● Počet otáček: 1400 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 71 db

Electrolux EW7F348SC

Electrolux EW7F348SC je jeden z nejoblíbenějších modelů praček této značky. A není se co divit. Pokud chcete, aby vaše pračka i nějak vypadala, tak tato je po designové stránce opravdu “trendy” (například prosklená dvířka orámované elegantním nerezem). K tomu když se ještě přidají parametry, se kterými bude spokojená většina domácností (se 4-5 členy)… Electrolux EW7F348SC bez problémů vypere 8 kilogramů prádla při objemu bubnu 55 litrů.

Model je také zařazen nejvyšší a nejúspornější třídy A +++ a účinností praní A, účinností odstřeďování B. Hlučnost při praní dosahuje hodnotu 51 dB, což je celkem fajn, 75 dB při odstřeďování už může někoho potrápit (ale v tomto segmentu to vůbec ne je vysoká hodnota). Maximální otáčky 1400 za minutu nám prozrazují, že odstřeďování je kvalitní, ale zase ne příliš silné tak aby poškozovalo vlákna. Pračka má široké a funkční technologické vybavení, má celkem 14 pracích programů, možnost odložení startu, dětskou pojistku, AquaStop, SensiCare, výborné jsou parní cykly technologie SteamCare…, přičemž pračka se opravdu snadno a intuitivně se ovládá.

Výhody

 • jednoduché a intuitivní ovládání
 • parní programy
 • designově “vychytané”
 • kapacita až 8 kg
 • tichý chod (při praní)
 • dobrý poměr cena / výkon

Nevýhody

 • těžší

Verdikt: Pračka s bohatou programovou nabídkou, skvělou kapacitou praní v nejúspornější třídě, kterou ocení i ve větších domácnostech.

Naše hodnocení:

Cena: 12 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail


2. Electrolux EW6F328WC

Typ: Pračka s předním plněním ● Maximální náplň: 8 kg ● Počet otáček: 1200 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 73 dB

Electrolux EW6F328WC

Pračka Electrolux EW6F328WC je, jak je to při této značce dobrým zvykem, vybavená bohatou nabídkou funkcí i programů. Co je důležité, i spotřebu si dokáže udržet v přijatelných hodnotách a patří do nejúspornější třídy A +++. Účinnost praní je rovněž “áčková”, při odstřeďování se řadí do třídy B (či jinak není špatný parametr, většina praček v tomto segmentu má tuto třídu). Co se týče hlučnosti, tak při praní je to 50 dB a při odstřeďování 73 dB, což jsou hlavně pro praní výborné hodnoty. Maximální otáčky 1200 za minutu na kvalitu odstřeďování postačí (i pro kombinaci se sušičkou). Pokud vyžadujete více -- a tedy optimálnějších 1400 ot./min. -- sáhněte po o pár € dražším EW7F348SC (momentální vítěz testu praček značky Electrolux).

Co se týče základních parametrů, tak kapacita praní je až 8 kg, při kapacitě bubnu 52 litrů. K dispozici máte dostatek programů -- 14 -- pro běžnou domácnost naprosto postačující počet, velkým plusem je i to, že jsou na pračce popsány slovně (česky), bez často nesrozumitelných ikon.

Výhody

 • jednoduché ovládání
 • tichý a úsporný model
 • parní programy
 • kapacita až 8 kg
 • pěkný design
 • přiměřená cena

Nevýhody

 • pro někoho hlučnější při odstřeďování
 • nižší otáčky

Verdikt: Tichá a výkonná pračka s praktickými funkcemi v dobré ceně.

Naše hodnocení:

Cena: 11 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Zlatá střední cesta


3. Electrolux PerfectCare 600 EW6T4262IC

Energetická třída: A+++ ● Příkon: -- ● Počet programů: 14 ● Motor: invertorový ● Objem bubnu: 42 l

Electrolux PerfectCare 600 EW6T4262IC

Pračka Electrolux EW6T4262IC nabízí prostor pro 6 kg náplně, přičemž díky technologii SensiCare se prací program přizpůsobí aktuálnímu množství prádla. Nabízí i funkci páry i technologii SoftPLus a ECO Time Manager, která umožní přizpůsobit délku programu. Praktickou funkcí je také možnost odloženého startu -- až o 20 hodin. Electrolux EW6T4262IC je vybavena moderním invertorovým motorem, který je nejen méně hlučný, ale potěší i dlouhou životností.

Pračka disponuje certifikátem Woolmark Blue, což znamená, že vaší vlněné oblečení je v ní v bezpečí.

Výhody

 • tichá dokonce i při odstřeďování
 • Slovenské menu
 • funkce TimeManager

Nevýhody

 • pojme jen 6 kg prádla

Verdikt: Pračka vhodná i do malých bytů nabízí přesvědčivý výkon.

Naše hodnocení:

Cena: 11 490 Kč

Ukázat nabídku
Detail


4. Electrolux PerfectCare 700 EW7T3272C

Energetická třída: A+++ ● Příkon: 2200 W ● Počet programů: 14 ● Motor: univerzální ● Objem bubnu: 42 l

Electrolux pračka PerfectCare 700 EW7T3272C

Electrolux PerfectCare 700 EW7T3272C nejen vypere, ale také redukuje potřebu žehlení díky technologii SteamCare -- ošetření prádla párou. Samozřejmostí je funkce SensiCare pro přizpůsobení cyklu aktuální náplni a funkce SoftPlus, která podpoří působení aviváže. Funkce EcoTimeManager zas umožní upravit délku pracího programu.

Kapacita bubnu je 7 kg a pračka nabízí i speciální program na hedvábí a antialergický program, který kombinuje prací cyklus s párou. Pračka je zařazena do energetické třídy A+++ a produkuje 1200 otáček za minutu.

Výhody

 • ověřená kvalita Electrolux
 • možnost přizpůsobení trvání pracího cyklu
 • redukuje pomačkání prádla
 • program pro hedvábí

Nevýhody

 • hlučné odstřeďování

Verdikt: Známá značka je přesvědčivá i v případě tohoto modelu.

Naše hodnocení:

Cena: 11 691 Kč

Ukázat nabídku
Detail


5. Electrolux EWT1567VIW

Typ: Pračka s horním plněním ● Maximální náplň: 6 kg ● Počet otáček: 1500 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 77 db

Electrolux EWT1567VIW

Kvalitní shora plněná pračka EWT1567VIW značky Electrolux je ve spotřebě energií a účinnosti praní špičkovým produktem ve své kategorii. Pračka patří do energetické třídy A+++, a pokud se lépe podíváme na konkrétní hodnoty, jsou opravdu nadprůměrné. Například ročně spotřebuje tato pračka pouze 122 kWh elektrické energie.

Při praní a odstřeďování patří do A kategorie účinnosti -- jako jedna z mála. Hlučnost při praní dosahuje pouze 47 dB, což je další nadprůměrná hodnota (77 dB při odstřeďování). Na výběr máte až z 14 pracích režimů. Pokud si nevíte zcela rady, pomůže vám funkce Fuzzy Logic (přizpůsobí délku praní a množství vody hmotnosti prádla v bubnu).

Výhody

 • spolehlivost
 • výborné parametry
 • tichý prací cyklus
 • možnost volby zkrácené doby praní

Nevýhody

 • opakovaný hlasitý zvukový signál i po otevření bubnu
 • relativně hlučnější při odstřeďování
 • vyšší cena

Verdikt: Electrolux EWT1567VIW -- pračka s vrchním plněním, která pomáhá dokonce i se žehlením, malá a úsporná, 14 pracích programů -- uspokojí každého náročného uživatele.

Naše hodnocení:

Cena: 13 790 Kč

Ukázat nabídku
Detail


6. Electrolux EWT1366HGW

Typ: Pračka s horním plněním ● Maximální náplň: 6 kg ● Počet otáček: 1300 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 77 db

ELECTROLUX EWT1366HGW

Model Electrolux EWT1366HGW s horním plněním, tentokrát zařazen do energetické třídy A+++. Vypere 6 kilogramů prádla s hlučností pouze 53 dB. Tichý chod má na svědomí invertorový motor, který kromě toho zaručí i zvýšený výkon a delší životnost. Všechny potřebné informace o pracím cyklu vám poskytne přehledný LCD displej. Pračka byla finalistou Produktu roku 2017.

Kromě běžných pracích programů nabízí i velmi krátký 14 minutový program a parní praní. Je vybavena dětskou pojistkou, funkcí odloženého startu a funkcí kontroly vyvažování náplně v bubnu.

Výhody

 • nehlučný chod
 • 10 letá záruka na motor
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • ve své kategorii nemá

Verdikt: Shora plněná pračka, která se dostala mezi finalisty Produktu roku 2017.

Naše hodnocení:

Cena: 11 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail


7. Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC

Typ: Pračka s předním plněním ● Maximální náplň: 8 kg ● Počet otáček: 1200 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 79 db

Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC

Model Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC dokáže vyprat až 8 kg prádla a můžete si vybírat z 15 pracích programů. Je zařazen do energetické třídy A+++ s účinností odstřeďování B. Díky technologii Fuzzy Logic máte jistotu, že pračka vždy nastaví optimální spotřebu vody i energie podle množství náplně. Všechny potřebné informace odečtete na dobře čitelném LCD displeji. Pračka je vybavena dětským zámkem, funkcí odloženého startu, možností poloviční náplně a Protipěnový systémem. Během pracího cyklu spotřebuje 52 litrů vody.

Výhody

 • opravdu dobrý poměr ceny a výkonu
 • nízká cena
 • kapacita až 8 kg

Nevýhody

 • trocha hlučnější při odstřeďování

Verdikt: Velkokapacitní pračka s předním plnění, která splní vaše očekávání.

Naše hodnocení:

Cena: 8 790 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Lidová volba


8. Electrolux EW6F428WUC

Typ: Pračka s předním plněním ● Maximální náplň: 8 kg ● Počet otáček: 1000 ot./min. ● Hlučnost při odstřeďování: 79 db

Electrolux EW6F428WUC

Electrolux EW6F328WC je pračka, která nabízí za svou cenu docela dost. Hlavně je to kapacita -- až 8 kg -- a úspornost (třída A +++. Co se týče účinnosti praní (A -- v tomto směru model nijak nevybočuje z průměru v této kategorii) a účinnosti odstřeďování (C -- s otáčkami jen 1000 za minutu). Hlučnost při praní 58 dB je stále docela fajn, při odstřeďování je to již při 79 dB zase docela dost (vítěz testu praček Electrolux má jen 71 dB).

Co se týče programů, tak těch je celkem 14. Nechybí také funkce jako dětská pojistka, AquaStop, SensiCare, SoftPlus… ani oblíbené parní funkce.

Výhody

 • jednoduché ovládání
 • kapacita pračky 8 kg
 • design
 • cena
 • množství programů

Nevýhody

 • vyšší hlučnost při odstřeďování
 • nízké otáčky (průměrné odstřeďování)

Verdikt: Pračka ověřené a oblíbené značky s množstvím programů a velkou kapacitou praní.

Naše hodnocení:

Cena: 9 490 Kč

Ukázat nabídku
Detail


9. Electrolux EW6T4272

Energetická třída: A +++ ● Příkon: 2200 W ● Počet programů: 14 ● Motor: univerzální ● Objem bubnu: 42 l

Electrolux EW6T4272

Electrolux EW6T4272 je pračka s vrchním plněním, která se díky svému úzkému provedení vejde opravdu všude (šířka: 40 cm, hloubka: 60 cm, výška: 89 cm). To ocení například i ty domácnosti s omezeným prostorem. Model poskytuje všechny funkce a programy (+ speciální program na hedvábí či antialergický program…), které průměrná domácnost potřebuje. To znamená možnost posunutí startu, jemné otevírání bubnu, automatické umístění bubnu do správné polohy na konci programu, kontrola rovnoměrného rozložení náplně, nebo i technologie Fuzzy Logic, která reaguje na množství náplně.

Kapacita pračky je solidních 7 kg prádla, přičemž model je zařazen do energetické třídy A +++ a produkuje maximálně 1200 otáček za minutu.

Výhody

 • ověřená značka
 • velmi skladný model
 • jednoduché ovládání
 • nastavitelná teplota i otáčky
 • velký přehledný displej
 • optimální poměr cena / kvalita

Nevýhody

 • hlučnější odstřeďování

Verdikt: Z vrchu plněná pračka je spolehlivým řešením i pro větší rodiny s menším obytným prostorem.

Naše hodnocení:

Cena: 10 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail


Průvodce nákupem pračky Electrolux

Společnost Electrolux disponuje bohatými tradicemi v oblasti vyvíjení domácích spotřebičů. Designové centra společnosti po celém světě se zaměřují na pochopení potřeb spotřebitelů a vývoj inovativních návrhů, které vyhovují životnímu stylu a rytmu zákazníků. Jejich modelové řady praček nejsou výjimkou.

 

1. Zvažte rozměry

Bez ohledu na to, zda hledáte volně stojící nebo vestavnou pračku, která je vhodná do tématu a designu vaší kuchyně, prádelny, nebo koupelny, musíte se přesvědčit, že se vejde. Kolik prostoru máte?

 • Šířka 60 – 48 cm – ideální pro pračku s předním plněním
 • Šířka 48 – 34 cm – do tohoto prostoru úzká pračka s předním plněním
 • Šířka 45 – 40 cm – zvažte pračku s horním plněním

Kompaktní pračky s malou hloubkou, úzké pračky s předním nebo horním plněním a kombinované pračky se sušičkou jsou skvělým způsobem, jak ušetřit určitý prostor. Dokonce, některé modely Electrolux se už dají připevnit i na stěnu.

 

2. Zvolte typ

 

Pračky Electrolux s horním plněním

pračky electrolux plněné shora

Electrolux je fanouškům praček s horním plněním a vždy se snaží najít inovativní návrhy a technologie pro tento typ praček. Pračky Electrolux s horním plněním mají toho hodně co nabídnout -- atraktivní řadu jejich nových funkcí zahrnuje:

⭐ Prism technology

Unikátní buben ve tvaru hranolu, který je navržen tak, aby se během pracího cyklu náplň nezamotala.

⭐ Fuzzy Logic

Inteligentní zabudovaný systém, který monitoruje náplň a přizpůsobuje časování a programy.

⭐ 3D Waterfall and Fabrigard Pulsator

Cílené agitační systémy určené na účinnější odstraňování nečistot a skvrn.

 

Pračky Electrolux s předním plněním

Pračky Electrolux s předním plněním

Jaké jsou benefity praček s předním plněním?

 • velká kapacita
 • energeticky účinné / méně spotřeby vody
 • některé jednotky jsou „stohovatelné” s příslušnou sušičkou
 • dodatečný úložný prostor pod strojem, pokud je umístěn na podstavci
 • volitelná funkce parních programů pro dokonalý výsledek praní
 • atraktivní vzhled
 • dostupné ve volně stojící i vestavěné verzi

 

Kapacita

Perete neustále nebo pračku zapnete jen zřídka? Při výběru nového stroje byste měli brát v úvahu počet spuštění pračky za týden.

 • méně než 4 krát týdně bude stačit pračka s kapacitou 5 až 6 kg, pokud často neperete velké předměty, jako jsou bundy a peřiny
 • 4-6 krát týdně – 7 kg pračka bude dokonale vyhovovat vašim potřebám
 • 6 x týdně – snižte počet praní jednoduchým výběrem stroje s velkou kapacitou (8 + kg)

Zatímco větší stroje jsou ideální pro velké domácnosti nebo na praní objemných předmětů, jako například ložního prádla, nemusíte potřebovat tak velkou pračku, jak byste si mysleli. Většina z nás pouze naplní pračky jen do poloviny -- v průměru 3,5 kg. Změřte, jaká je běžná náplň vaší pračky tak, že s prázdným košem na prádlo skočíte na vaši osobní váhu, pak ho naplníte prádlem, kterou běžně plníte do pračky a opět se odvážíte. Vypočtěte rozdíl a použijte toto číslo jako výchozí bod pro stanovení toho, jakou kapacitu skutečně potřebujete.

 

Funkce a vlastnosti

pračky Electrolux - funkce

Pračky znamenají pro společnost Electrolux vášeň. Svědčí o tom i prepracovnaný LuxCare® Wash System. Electrolux vylepšil každý jeden cyklus, aby jeho pračky poskytovaly jedinečnou čistotu a péči. Ale co přesně dělá LuxCare Wash System nejlepším ve své kategorii? Electrolux vyvinul rodinu funkcí, které jsou speciálně navrženy tak, aby efektivně zvládli vaše požadavky na praní od začátku do konce. Ovládání teploty, inteligentní snímání zatížení, vylepšený prací výkon a perfektní načasování cyklu umožňují řešit jakékoliv praní. Pračky Electrolux diponujú inteligentními funkcemi, díky kterým jsou energeticky efektivní, výkonné a přitom šetrné k vaší prádle. Systém Luxcare vyniká schopností individuálně přizpůsobit každý cyklus. Myslete na něj jako na algoritmus, který optimalizuje zvolený cyklus. Zde jsou některé funkce, které dělají LuxCare Wash System výjimečným:

 • regulace teploty – udržuje optimální teplotu, aby chránila náplň před poškozením. Nabízí nejefektivnější praní v teplých nebo studených studených cyklech a barva oblečení zůstává déle zářivá.
 • funkce Smart Load Sensing automaticky se nastavuje na základě množství oblečení a nasákavosti, protože velikost zatížení je o něco komplikovanější, než jen malá, střední a velká.
 • perfektní načasování cyklu – používá jedinečný timeing, specifický pro potřeby jednotlivých náplní, takže netrávíte čas čekáním na prádlo, které je už čistá. Je to efektivní pro vás i pro vaši peněženku.

LuxCare Wash System je revolučním způsobem praní prádla. Spolu s dalšími funkcemi, jako je SmartBoost® -- jediný mycí systém, který promíchává saponát a / nebo změkčovač tkanin s vodou, zvyšuje jejich účinnost, nebo adaptér Adaptive DispenserTM, který zpracovává jakýkoliv typ čisticího prostředku, si můžete být jisti, že oblečení bude vždy vypadat top, pokud jej perete v pračce Electrolux.

 

Další funkce charakteristické pro pračky Electrolux

➡️ SteamCare

Práčka Electrolux s technológiou SteamCare®: Upravený vzhľad vždy poruke

Pozrite si video, ako funguje v práčkach Electrolux technológia SteamCare

Pomocí SteamCare jen za 30 minut pára jemně vyhladí záhyby a osvěží vaše oděvy. Redukuje potřebu praní a žehlení. Takže si můžete udržet své oblíbené košile, vaše nejkrásnější šaty a váš hebký svetr na pocit jako čerstvě vyprané mezi jednotlivými praním.

 

➡️ UltraCare ™ Eco

Electrolux UltraCare System - your delicates in safe hands.

Podívejte se na video, jak funguje v práčkach Electrolux technológia UltraCare ™ Eco

Většina praček nevyužívá to nejlepší z čistícího a aviváže. UltraCare™ Eco však promíchá prací prostředek, takže cykly které běžně děláte při 40 stupních, je možné provést při 30 °C. Systém UltraMix promíchá vaši aviváž a distribuuje ji rovnoměrněji. Fakticky jiné stroje potřebují dvakrát tolik aviváže, aby poskytly stejnou úroveň péče a měkkosti.

 

➡️ OptiSense

Electrolux OptiSense – Adjusted time, water and energy for optimal results.

Podívejte se na video, jak funguje v práčkach Electrolux technológia OptiSense

Uchovejte vaše oblečení s OptiSense jako nové. Zajišťuje správnou úroveň péče tím, přizpůsobí čas, spotřebu energie a spotřebu vody. Tím je vaše praní co šetrné k životnímu prostředí, protože nikdy nespotřebuje více vody, než je nutné. Vaše pračka se tak stará nejen o vaše oblečení ale i účty.

 

➡️ TimeManager

Electrolux TimeManager vaskemaskine

Podívejte se na video, jak funguje v práčkach Electrolux technológia TimeManager

Vychutnejte si plně flexibilní rutinu praní. Pomocí aplikace TimeManager® si vy sami zvolíte, jak dlouho bude trvat prací cyklus jen v několika jednoduchých krocích. Kromě toho díky funckii odloženého startu můžete odložit začátek praní až o 20 hodin, abyste jej mohli přizpůsobit vašemu rušnému rozvrhu. Pokud jste ve spěchu, je tu program Quick 18, který trvá jen 18 minut!

 

💡 TIP: Nezapomeňte si přečíst náš článek — 16 tipů, jak správně prát v automatické pračce.

 

O společnosti Electrolux

Electrolux

Příběh společnosti Electrolux začal, když Švédský podnikatel Axel Wenner-Gren propracoval nepraktický objemný vysavač a současně vytvořil zcela nový způsob prodeje: od dveří ke dveřím. Pomocí této metody společnost Wenner-Gren nejenže vybudovala úspěšnou společnost, kterou nazvala Electrolux, ale určila i hlavní princip společnosti přehled o spotřebitelích. 

Prodejci byli vyškoleni, aby poslouchali spotřebitele, dozvěděli se o jejich obavách i potřebách a informace poskytli designérům. Společnost Electrolux umožnila spotřebiteli získat přehled o vývoji produktu. Výsledkem je globální výrobce, jehož úspěch byl zakořeněn v jedinečném shromažďování zkušeností od zákazníků a následně v nabídce revolučních a relevantních produktů s inovativním designem. Duch inovátorství proniká každým rozhodnutím mateřské značky. Její potenciál je neohraničený. Dnes je Electrolux nejen společností na výrobu vysavačů -- ale jeden z největších světových výrobců spotřebičů, který se podílí na prodeji na více než 150 trzích.

 

Údržba a čištění pračkyÚdržba a čištění vaší pračky

Většina z nás si nedokáže představit život bez pračky. Ale už jste si někdy všimli, co všechno se nasbírá okolo dvířek pračky? A co nečistoty a zrnka písku, které se nahromadí uvnitř bubnu? Toto vše má vliv na výkon vašeho stroje a čistotu vašeho prádla. Abyste se vyhnuli poškození pračky nebo oblečení, musíte ji pečlivě udržovat a starat se o ni správně -- a to platí v případě zcela nového, krásného modelu stejně, jako v případě spolehlivého modelu, který používáte už léta. Sesbírali jsme pro vás několik tipů, jak správně čistit pračku, jakož i některé metody čištění, kterým byste se měli vyhnout.

 

Návod na údržbu a čištění pračky plněné shora

 • krok 1 – nechte víko pračky otevřené a nechte ji zcela vyschnout, když ji nepoužíváte. Zabráníte růstu plísní v pračce
 • krok 2 – použijte navlhčenou tkaninu a malé množství tekutého mycího prostředku a vytřete interiér stroje
 • krok 3 – otřete všechny nečistoty z vnějšího povrchu stroje a také uvízlé ve dveřích textilií navlhčenou jemným čistícím prostředkem

💡 3 tipy na údržbu

 1. každých pět let vyměňte plnící hadice vaší pračky, je dobré označit je datem, kdy jste je nahradili
 2. jednou do měsíce pročistěte pračku prostředkem určeným speciálně na čištění automatických praček, současně ji i osvěžíte
 3. pro dodatečné pokyny k čištění si přečtěte návod výrobce.

Co byste neměli dělat

Nejlepší je vyhnout se používání drsných čistících prostředků, zejména těch, které obsahují čpavek -- mohou poškodit váš stroj. Můžete používat ocet, i když pak máte někdy problémy se zápachem, a proto jej používejte opatrně.

💡 TIP: Téma čištění automatikcých praček do detailů vyčerpá náš článek Jak vyčistit pračku — vše, co jste vždy chtěli vědět.

 

Návod na údržbu a čištění pračky s předním plněním

 • krok 1 – nechte dvířka pootevřená po ukončení praní a nechte pračku zcela vysušit, když ji nepoužíváte. Předejdete vzniku plísní a různých mikroorganismů
 • krok 2 – dvířka otřete vlhkým hadrem
 • krok 3 – vyčistěte těsnění dveří. Opatrně vytáhněte těsnění mezi otvorem dveří a bubnem a zkontrolujte, zda tam nejsou cizí předměty; odstraňte vše, co najdete. Potom zkontrolujte skvrny a nečistoty. Všimněte si, že mnoho gumových těsnění má vnitřní i vnější vrstvu: Vyčistěte a zkontrolujte obě, protože vlasy, špína a různé předměty mohou zaseknout na mnoha místech. Nečistoty lze vyčistit pomocí vlhkých čisticích utěrek nebo roztoku bělidla a vody (¾ šálku bělidla smíchané s cca 3 litry vody). Ujistěte se, že jste odstranili jakýkoli zbytek bělícího roztoku vlhkým hadříkem. Nakonec nechte pračku zcela vyschnout, s dveřmi otevřenými nejméně jednu – dvě hodiny
 • krok 4 – vyčistěte a dezinfikujte zásobník na čisticí prostředek. Oddělte zásobník (pokud lze) a namočte ho v horké vodě s jemným saponátem asi na 20 minut.
 • krok 5 –  vyčistěte vnitřní část pračky. Většina praček má už i samostatný čistící cyklus. Před spuštěním cyklu přidejte ¼ šálku bělidla do dávkovače bělidla a spusťte chod na prázdno.

Co byste neměli dělat

Někteří majitelé praček, které mají čistící cyklus zanedbává ostatní kroky. Měli byste čistit pračku každých 30 cyklů praní a postupujte podle výše uvedených kroků, abyste nepodporovaly hromadění nečistot a nánosů v jiných částech zařízení.

Do testu jsme vybrali Pračky Electrolux pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Pračky v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.