Porovnali jsme 7 nejlepších rázových utahováků – test 2021 vyhráli DeWALT, Extol a Güde

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

DeWALT DW292 (elektrický) Güde ESS 350 (elektrický) Makita 6906 (elektrický) DWT SS09-24 (elektrický)
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Dewalt DW292
Güde ESS 350
Makita 6906
DWT SS09-24
 1. profesionální nástroj
 2. dobrá konstrukce i povrchová úprava
 3. dobře padne do ruky
 4. výkon patří mezi ty nejlepší při rázový utahovák ve své třídě
 1. nízká cena
 2. jednoduché ovládání
 3. kvalitní provedení
 4. nízká hmotnost
 5. dlouhá přívodní šňůra
 1. rázový utahovák s extrémně vysokým kroutícím momentem
 2. možnost elektronického nastavení počtu rázů
 3. převodová skříň je z lehkého kovu
 4. přídatná rukojeť je otočitelná o 360 °
 5. příznivá poloha těžiště díky středové rukojeti
 1. kryt z hořčíkové slitiny - delší životnost
 2. protiskluzová rukojeť SoftGrip
 3. rychlá výměna nástrojů
 1. hodil by se alespoň základní kufřík
 2. přívodní kabel by mohl být silnější a delší
 3. trochu vyšší cena
 1. mohl by být vyšší výkon
 2. absentuje nastavení síly dotahování
 1. vyšší cena
 2. vyšší hmotnost
 1. absentuje nástrčný klíč
 2. nutnost zapojení do zásuvky
 3. vyšší hmotnost
Profesionální přístroj, který obstojí i při několikahodinovém nasazení. Na občasné využití v domácnosti je ho škoda, ale pokud trváte na kvalitě, tak tento přístroj vás uspokojí - a za akceptovatelnou cenu. Za málo peněz docela dost muziky. Takto by se dal charakterizovat tento domácí rázový utahovák, který by měl být součástí výbavy každého kutila. Dokonalé vyvážení nástroje + enormně vysoký točivý moment. Toto jsou parametry, které ocení každý milovník kvalitního nářadí. Robustní elektrický utahovák od Makita je přesně takovým perfektním kouskem. Pokud se nepotřebujete s nářadím volně pohybovat, tak elektrický rázový utahovák DWT SS09-24 je pro vás ideální volbou v přiměřené ceně.
4 690 Kč 1 244 Kč 14 711 Kč 1 813 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Rázové utahováky nám usnadňují práci s utahováním a povolováním šroubů, ať už je to při výměně kol na autě, šroubování kovových konstrukcí, lešení…

Profesionální utahovák koupíte v ceně od 6500 Kč – 7500 Kč, ty nejmodernější i za 25000 Kč. Zdá se vám to dost? Jste kutil, který se realizuje nejraději ve své dílně, kolem domu či chalupy a podobná věcička by se vám hodila? Tak nemusíte smutnit. Domácí “hobby” rázové utahováky totiž seženete již od 800 Kč, kvalitnějšího poloprofesionála si pořídíte i za necelou tisícku. Takové nářadí si určitě pořiďte na kola – pokud vás čeká pravidelná výměna kol (zimní za letní a naopak), výměna nože na vaší sekačce, nasazování kotouče na cirkulárku. Baví vás “šprtat” se ve veteránech, máte doma starší zemědělské stroje a tedy potřebujete nástroj na dotahování většího množství šroubů a matic? Rázový utahovák je pro vás nutnost.

Jen je třeba rozhodnout jaký. Hned na začátek se zamyslete nad zdrojem pohonu utahováku. Máte doma kompresor? Zvolte pneumatický. Vaší základnou je zejména dílna? Tak elektrický. Potřebujete být mobilní? Zvolte akumulátorový utahovák. Samozřejmě faktorů, podle kterých si vybrat ten správný utahovák je více a my se na ně v našem článku podrobně zaměříme. Plus v našem testu vám představíme podle našeho názoru 7 nejlepších rázových utahováků za rok 2021 spolu s krátkými recenzemi.

Nejlepší Rázové utahováky na základe porovnávacího testu 2021

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo
Vítěz testu 2021 Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
DeWALT DW292 (elektrický) Extol Premium WI 680 (pneumatický) Güde ESS 350 (elektrický) Makita 6906 (elektrický) DWT SS09-24 (elektrický) DeWALT DCF887D2 (aku) Narex ASR 18 HT-S Basic (aku)
Dewalt DW292 Extol Premium WI 680 Güde ESS 350 Makita 6906 DWT SS09-24 DeWALT DCF887D2 Narex ASR 18 HT-S Basic
4 690 Kč 1 849 Kč 1 244 Kč 14 711 Kč 1 813 Kč 5 790 Kč 6 482 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz

4 nejlevnější kvalitní Rázové utahováky do 4690 Kč

Recenze 7 nejlepších rázových utahováků pro rok 2021

1. DeWALT DW292 (elektrický)

Akumulátor / síť: síť ● Maximální točivý moment: 440 Nm ● Výkon: 0,37 kW ● Průměr šroubu: do M20 ● Hmotnost: 3,2 kg ● Otáčky: 2 200 / min ● Počet rázů: 2 700 / min

Dewalt DW292

Elektrický rázový utahovák DeWALT DW292 disponuje příkonem až 710 W. Hodnota točivého momentu 440 Nm je jedna z nejlepších ve své kategorii pro chod vpřed i vzad. Taková vyšší hodnota momentu a vyšší otáčky (2200 za minutu) zvyšují produktivitu práce. Měkká ergonomická rukojeť snižuje vibrace a zvyšuje komfort obsluhy. Robustní konstrukce nástroje prodlužuje jeho životnost.

Téměř profesionální produkt, který nabízí sílu, která se dá využít i v řemeslných dílnách nebo autoservisech. To vše při současném zachování skvělé ovladatelnosti a poměrně nízké hmotnosti s ohledem na jeho robustnější provedení.

Výhody

 • profesionální nástroj
 • dobrá konstrukce i povrchová úprava
 • dobře padne do ruky
 • výkon patří mezi ty nejlepší při rázový utahovák ve své třídě

Nevýhody

 • hodil by se alespoň základní kufřík
 • přívodní kabel by mohl být silnější a delší
 • trochu vyšší cena

Verdikt: Profesionální přístroj, který obstojí i při několikahodinovém nasazení. Na občasné využití v domácnosti je ho škoda, ale pokud trváte na kvalitě, tak tento přístroj vás uspokojí – a za akceptovatelnou cenu.

Naše hodnocení:

Cena: 4 690 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


2. Extol Premium WI 680 (pneumatický)

Typ: pneumatický ● Spotřeba vzduchu: 113 l / min ● Max. pracovní tlak: 6,3 Bar (0,63 MPa) ● Maximální točivý moment: 680 Nm ● Průměr šroubu: M9 – M27 ● Hmotnost: 2,1 kg ● Otáčky: 7 500 / min

Extol Premium WI 680

Pneumatický rázový utahovák EXTOL PREMIUM WI 680 je na rychlé a spolehlivé utahování a povolování šroubů či matic jako stvořený. Disponuje příklepovým systémem. Jeho označení Twin Hammer vám napoví, že využívá dvojici kladiv, které vyvíjejí točivou sílu na dvou stranách, což přispívá k ochraně šroubového spoje. Vězte, že tento systém se používá pro utahováky s vyšším kroutícím momentem a je určen pro profesionální použití.

Ergonomická konstrukce zajistí, že utahovák padne přímo do ruky. Pokud máte v dílně výkonný kompresor, tak s tímto utahovákem máte k dispozici doslova profesionální nářadí s velkou torzní silou.

Výhody

 • výborný výkon
 • velká krouticí síla
 • bez problémů uvolní silně utaženy matice
 • nízká hmotnost
 • ergonomická rukojeť

Nevýhody

 • potřeba výkonného kompresoru
 • jen jeden stupeň na odtahování

Verdikt: S tímto rázovým utahovákem uvolníte každou matici či šroub. Příklepový systém, nízká váha a vysoký točivý moment ho předurčují do každé dílny s kompresorem.

Naše hodnocení:

Cena: 1 849 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


3. Güde ESS 350 (elektrický)

Akumulátor / síť: síť ● Maximální točivý moment: 350 Nm ● Výkon: 0,4 kW ● Průměr šroubu: M17 – M21 ● Hmotnost: 2 kg ● Otáčky: 3 100 / min ● Počet rázů: 4 000 / min

Güde ESS 350

Güde ESS 350 je malý výkonný a kompaktní rázový utahovák, který uspokojí většinu nenáročných uživatelů. Pokud utahovák nepotřebujete k profesionální činnosti, tak právě tento bude pro vás vhodnou volbou. Za nízkou cenu si usnadníte mnoho činností – občasné vytažení rezavých šroubů, dotažení kol motocyklů či auta …

Dalšími plusy je výborné intuitivní ovládání, které ocení i laici. Spolu s nízkou hmotností a ergonomicky tvarovanou rukojetí je tento model jeden z těch, které si najdou místo v každé domácnosti / dílně.

Limitovat vás může akorát malý točivý moment, proto Güde ESS 350 využijete k méně náročným úkonům. S poctivě utaženými šrouby už bude problém, v tom případě je třeba zvolit silnější model utahováku. Na druhou stranu potěší praktický kufřík s příslušenstvím, ve kterém naleznete i 3 výměnné nástavce (17, 19 a také 21 mm).

Výhody

 • nízká cena
 • jednoduché ovládání
 • kvalitní provedení
 • nízká hmotnost
 • dlouhá přívodní šňůra

Nevýhody

 • mohl by být vyšší výkon
 • absentuje nastavení síly dotahování

Verdikt: Za málo peněz docela dost muziky. Takto by se dal charakterizovat tento domácí rázový utahovák, který by měl být součástí výbavy každého kutila.

Naše hodnocení:

Cena: 1 244 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Lidová volba


4. Makita 6906 (elektrický)

Akumulátor / síť: síť ● Maximální točivý moment: 600 Nm ● Příkon. 620 W ● Průměr šroubu: M16-M22 ● Hmotnost: 5,6 kg ● Otáčky: 1 700 / min ● Počet rázů: 1 600 / min

Makita 6906

Rázový elektrický utahovák Makita 6906 disponuje příkonem až 620 W. Maximální utahovací moment 600 Nm a 1700 otáček za minutu maximálně podporují efektivitu práce. Zatahuje matice a šrouby bez námahy a bez poškození hlav šroubů. Výborné je, že disponuje integrovaným přepínačem zpětného chodu na hlavní rukojeti. Upínání nástroje je 3/4 “- pro obvyklé zakládací nářadí.

Povolování i utahování velkých šroubů, například při opravách větších strojů (i v zemědělští), půjde snadněji právě s tímto utahovákem s prodlouženou konstrukcí a bočním držadlem.

Dodávané příslušenství: přepravní kufr, nástrčkový klíč SW 32, boční rukojeť.

Výhody

 • rázový utahovák s extrémně vysokým kroutícím momentem
 • možnost elektronického nastavení počtu rázů
 • převodová skříň je z lehkého kovu
 • přídatná rukojeť je otočitelná o 360 °
 • příznivá poloha těžiště díky středové rukojeti

Nevýhody

 • vyšší cena
 • vyšší hmotnost

Verdikt: Dokonalé vyvážení nástroje + enormně vysoký točivý moment. Toto jsou parametry, které ocení každý milovník kvalitního nářadí. Robustní elektrický utahovák od Makita je přesně takovým perfektním kouskem.

Naše hodnocení:

Cena: 14 711 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Pro náročné


5. DWT SS09-24 (elektrický)

Akumulátor / síť: síť ● Maximální točivý moment: 320 Nm ● Výkon: 0,9 kW ● Průměr šroubu: M8 – M24 ● Hmotnost: 3,5 kg ● Otáčky: 2 100 / min ● Počet rázů: 2 700 / min

DWT SS09-24

Elektrický rázový utahovák DWT SS09-24 má konstrukci s využitím slitiny magnézia s výkonným silným motorem 900 W.

Točivý moment s 320 Nm a rázový systém s 2700 rázy za minutu dokáže urychlit vaši práci a odbřemení zápěstí při povolování a utahování šroubů a matic.

Ergonomická rukojeť v provedení SoftGrip je měkčená a protiskĺzavá, takže utahovák pohodlně sedí. Tvar upnutí nástroje dovoluje jeho výměnu rychle a bez použití nástrojů. Ideální nástroj do servisů a montážních dílen. Každý uživatel také ocení velký spínač se zpětným chodem.

Výhody

 • kryt z hořčíkové slitiny – delší životnost
 • protiskluzová rukojeť SoftGrip
 • rychlá výměna nástrojů

Nevýhody

 • absentuje nástrčný klíč
 • nutnost zapojení do zásuvky
 • vyšší hmotnost

Verdikt: Pokud se nepotřebujete s nářadím volně pohybovat, tak elektrický rázový utahovák DWT SS09-24 je pro vás ideální volbou v přiměřené ceně.

Naše hodnocení:

Cena: 1 813 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Zlatá střední cesta


6. DeWALT DCF887D2 (aku)

Akumulátor / síť: akumulátor ● Výkon: 0,4 kW ● Maximální točivý moment: 205 Nm ● Délka nabíjení: 60 minut ● Kapacita baterie: 2,0 Ah ● Hmotnost: 1,56 kg ● Otáčky: 0 – 1 000, 0 – 2 800, 0 – 3 250 / min ● Počet rázů: 3 800 / min

DeWALT DCF887D2

Akumulátorový utahovák DEWALT DCF887D2 je lehké a kompaktní nářadí s komfortním ovládáním. Vhodný i na práci v malých prostorech. Má vysoce výkonný bezuhlíkový motor, který poskytuje maximální točivý moment až 205 Nm – práci rychle dokončíte. Pomyslnou třešničkou na dortu je režim PrecisionDrive, který nabízí lepší ovladatelnost při šroubování a zabrání poškození materiálu a také upevňovacího prvku. Samozřejmostí je kruhové LED svítidlo pro vynikající osvětlení obrobku.

Baterie XR poskytuje dlouhou provozní dobu a je plně kompatibilní s každým nářadím DeWALT řady 18 V XR. Držák nástrojů 1/4 “typu drop in umožňuje rychlé upnutí nástroje pouze jednou rukou.

Dobře se podívejte i na příslušenství tohto utahováku: 2 x baterie XR Li-Ion s kapacitou 2,0 Ah a indikátorem stavu nabití, univerzální nabíječka XR, háček na řemen, magnetický držák nástrojů, kompatibilní kufr TSTAK.

Výhody

 • 3 převodový stupeň a nastavení hodnoty momentu (režim PrecisionDrive)
 • lehký a kompaktní a silný
 • vhodný i pro práci ve stísněných podmínkách
 • LED svítilna
 • bohaté příslušenství
 • dlouhá provozní doba

Nevýhody

 • relativně nižší točivý moment, který je však v porovnání s ostatními aku utahováky nadprůměrný

Verdikt: S tímto rázovým utahovákem už nikdy nebudete závislý na dostupném připojení k elektřině. Výborný doma i v profi provozech. Oceníte jeho využitelnost v menších prostorech.

Naše hodnocení:

Cena: 5 790 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


7. Narex ASR 18 HT-S Basic (aku)

Akumulátor / síť: akumulátor ● Výkon: 0,4 kW ● Maximální točivý moment: 800 Nm ● Průměr šroubu: M12-M24 ● Délka nabíjení: 60 minut ● Kapacita baterie: 3,0 Ah ● Hmotnost: 2,4 kg ● Otáčky: 1 700 / min ● Počet rázů: 2 000 / min

Narex ASR 18 HT-S Basic

Akumulátorový rázový utahovák ASR 18 HT-S Basic od firmy Narex je téměř profesionálním nářadím, které je perfektně ovladatelné, a které své uplatnění najde nejen u kutily ale i dílně a autoservisu. Oceníte zejména výkonný akumulátor, který se dobije již za 60 minut a vydrží na celé 3 hodiny práce. Takže vás nepřekvapí rychlé vybití ani při náročnějších pracích.

Vyšší cena je správná za skvělé parametry, které obvykle mají přístroje, které jsou i jednou tak drahé. Je to prostě výkonný AKU utahovák s napájecím napětím 18V a silným motorem s maximálním točivým momentem až 800 Nm.

Výhody

 • vysoký maximální točivý moment
 • efektivnost práce
 • na jedno nabití až 3 hodiny práce
 • rychlé nabíjení
 • přepravní kufr
 • LED osvětlení pracovního prostoru
 • nízká hmotnost

Nevýhody

 • vyšší cena
 • dodáváno bez akumulátoru a nabíječky

Verdikt: Utahovák Narex ASR 18 HT-S Basic potěší i ty nejnáročnější domácí kutily, protože je schopen si poradit se vším, co se přihodí. Ideální i do těžších pracovních podmínek.

Naše hodnocení:

Cena: 6 482 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Jak vybrat rázový utahovák?

Jak jsme již na začátku článku úchytem zmínili, nejprve byste při výběru rázového utahováku měli zvážit jaký typ vlastně preferujete. Přístroj pro připojení do elektrické sítě nebo na akubaterii? Nebo máte doma výkonný kompresor a chcete pracovat jako profesionál s pneumatickým utahovákem?

Samozřejmě jsou důležité i další parametry jako hodnota maximálního točivého momentu, otáčky, hmotnost přístroje. Určitě by vás měl zajímat údaj o tom jakou velikost šroubu vybraný utahovák zvládne zda to, jakou má výdrž baterie při aku utahováky a kolik trvá její nabití. Všímejte si také další doplňující funkce, které přístroj dokáže. Nevíte jaké? O tom všem si přečtete v následujících řádcích. Pomůžeme vám s výběrem toho správného nářadí.

 

Typy

Rázové utahováky se rozdělují na elektrické, akumulátorové a pneumatické.

Rozdělení rázových utahováků - elektrické, aku, pneumatické

 

Elektrické rázové utahováky

Nejvíce preferované utahováky – elektrické na 230 V. Tedy modely s kabelem pro připojení do obyčejné zásuvky.

Výhody elektrických

 • vyšší výkon
 • není nutné kontrolovat stav baterie
 • nižší cena

Nevýhody elektrických

 • nutnost zapojení do zásuvky

 

AKU rázové utahováky

Alternativa ke klasickým elektrickým přístrojem. O energii se stará akumulátor. Nejste tak nijak omezení a použít jej můžete doslova kdekoliv.

Výhody AKU

 • jednoduchá manipulace s nářadím
 • možnost pracovat i na místech bez dostupnosti elektrického proudu

Nevýhody AKU

 • vyšší cena
 • většinou nižší výkon

 

Pneumatické rázové utahováky

Méně rozšířeným pohonem je stlačený vzduch a tudíž pneumatické utahováky. Jsou sice levnější než předešlé, potřebují však ke své činnosti kompresor, který pokud nemáte doma, tak se konečná suma o dost navýší. I proto jsou pneumatické (vzduchové) utahováky využívány spíše v profesionálních řemeslných dílnách, servisech, kde je jejich využití široké.

 

Kroutící moment

Toto je klíčový parametr, který by měl mít zásadní vliv na výběr vašeho utahováku. Udává totiž sílu, jakou budete na objekty práce působit. Platí: čím je větší hodnota maximálního točivého momentu, tím je vaše práce rychlejší a efektivnější. Na trhu najdete utahováky na domácí použití, které mají tento parametr v rozmezí 200-600 Nm. Profesionální přístroje mají většinou tento parametr ve vyšších hodnotách (i 800 Nm a více).

 

Hmotnost a tvar

Důležitá věc hlavně z důvodu komfortu při práci. Existují modely, které mají jen něco přes kilo, obvyklá hmotnost průměrných utahováků je však 2,5-3 kg. Najdou se samozřejmě i profesionální 5 kg kousky a více. Zde zas většinou platí, že váha modelu je úměrná jeho síle. Určitě berte na zřetel i tvar utahováku. Vybírejte takový, který má ergonomickou rukojeť, která pěkně “sedne do ruky”, některé mohou být i pogumované aby vám přístroj v ruce neklouzal, některé utahováky se mohou také umístit na opasek.

 

Počet otáček za minutu

Podle mnoha důležitý, ale zas ne úplně klíčový parametr. Tím je spíše točivý moment. Ale i tak, v podstatě i zde platí, že čím vyšší hodnota tím rychlejší práce. Co může být někdy až kontraproduktivní, protože pokud otáčky nejsou v rovnováze se zmiňovaným točivým momentem, tak to v konečném důsledku spíše zvyšuje pravděpodobnost poruchy přístroje. Nejčastěji se hodnota obecně pohybuje v rozmezí 2000 až 3000 otáček za minutu.

 

Počet rázů (příklep)

Rázy, nebo jinak také příklep zvyšují efektivitu celkové práce. Tato hodnota by v doprovodných informacích určitě neměla chybět. Orientačně se můžete držet hodnot jako při otáčkách, ideální je totiž v několika tisících za minutu (2000-4000).

 

Další funkce

Všímejte si i další funkce, které jednotlivé přístroje nabízejí. Nejčastěji jde o bezpečnostní, kdy jde hlavně o ochranu motoru před přetížením a přehřátím. Rovněž mají některé typy možnost využití LED osvětlení, což se hodí zejména při špatných světelných podmínkách. Kvalitní modely také disponují praktickou regulací otáček. Při AKU rázový utahovák se zase sejde i informace o stavu baterie, kterou pak snadno zjistíte pomocí indikátoru.

 

Maximální průměr šroubu

Toto je také velmi důležitý údaj. Ověřte si nejprve, na jaký typ spojovacího materiálu budete utahovák používat nejčastěji a podle toho vybírejte. Průměr šroubu bývá označený písmenem M a číslicí (například M12 znamená, že přístroj bude pracovat se šroubem s maximálním průměrem 12 mm).

 

Kapacita baterie a délka nabíjení

Pokud uvažujete o pořízení akumulátorového utahováku, tak důležitým faktorem při výběru je také délka nabíjení akumulátoru a čas, během kterého je přístroj schopen fungovat s maximálně nabitým zdrojem. Dobré hodnoty jsou do 1 hodiny délka nabíjení a alespoň 2 hodiny nepřerušované práce. Levnější modely většinou kombinují delší dobu nabíjení s krátkou výdrží. Na to si při výběru určitě dejte pozor.

💡 TIP: Nekupujte AKU utahováky z bazaru, zda přístroj v akci za dobrou cenu, když víte, že ho budete používat jen minimálně. Akumulátory totiž stárnou i když je nevyužijete tak ztrácejí svou kapacitu i bez toho, abyste je používali. Prostě se to nevyplatí.

 

Značka

Jak jste si již určitě stihli všimnout, kvalita nářadí je značně determinována značkou. Totéž samozřejmě platí i při rázový utahovák. Pokud hledáte opravdovou kvalitu, tak se poohlédněte po přístrojích renomovaných a ověřených značek, nejlépe těch, které mají v portfoliu i ty nejvýkonnější stroje pro profesionály. Toto jsou podle nás značky, při kterých zaručeně najdete uspokojivou odolnost i použitelnost:

 • Makita, DeWalt, Narex, Extol, Güde, DWT, Einhell,
 • Milwaukee, Parkside, Bosch, Metabo, Rodcraft, Chicago, Deprag

 

Cena

Připravte se na to, že za značku a schopnost utahováku podávat kvalitní výkon s nasazením i zaplatíte adekvátní částku. Proto při občasném použití nemá smysl kupovat profesionální přístroj. Ale i kvalitní “hobby” nářadí dokáže překvapit svým dostatečným výkonem, dobrými ergonomickými parametry či příslušenstvím.

Kvalitní rázový utahovák pro domácí účely hledejte v ceně od 1300 Kč výše. Profesionální kvalitu od 5000 Kč a více. Samozřejmě, špičkové přístroje stojí i desítky tisíc korun. Uvádíme ovšem pouze orientační ceny, dost závisí také na typu konkrétního přístroje (elektrický, AKU, pneumatický).

Do testu jsme vybrali Rázové utahováky pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Rázové utahováky v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.