Vybíráme nejlepší ergonomické nosítka pro děti – recenze doporučují Wickelkinder, Tula a Womar

Petra Lyžičiarová Test
Aktualizováno: 22. října 2023 0
Wickelkinder Manduca
Vítěz testu
Wickelkinder Manduca
  1. možnost nosit vpředu, na boku i na zádech
  2. novorozenecká vložka
  3. široké možnosti nastavení na vaši postavu
  4. v přední části nosítka se nachází kapsa na drobnosti
  1. nic jsme nenašli
Oblíbené a kvalitné ergonomické nosítko, který splňuje všechny požadavky na zdravé a bezpečné nošení. Pohodlný pro děti i nosící.
2 515 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Nošení dětí je mezi rodiči stále populárnější, a to hned z několika důvodů. Je to nejen praktické, ale nošením se vztah mezi dítětem a jeho rodičem upevňuje, ale má to mnohem více výhod. Tím se budeme v našem testu nejlepších 5 ergonomických nosítek pro děti za rok 2024 věnovat také. V první řadě se však podíváme na to, jaké ergonomické nosítka pro děti jsou na trhu dostupné a které nosítka jsou na nošení dětí vhodné a které velmi ne, zhodnotíme jejich výhody a nevýhody. V našem testu nosítek pro děti se nejlépe umístili nosítka značek Wickelkinder, Tula a Womar.

Porovnáme jednotlivé typy nosítek, přičemž se zaměříme právě na ergonomické nosítka pro děti, které jsou považovány za ty nejlepší. V testu vám poradíme, podle čeho je dobré nosítko vybírat a jaké parametry při výběru sledovat. Poradíme vám také, jak by měla vypadat údržba nosítka a dozvíte se, v čem spočívají výhody nošení dětí a jaká pravidla byste při něm měli dodržovat.

Jak vybrat nosítko pro děti?

Na úvod vám přinášíme základní rady, které se vám budou hodit při výběru nosítka pro dítě:

  • typ – dítě můžete nosit v šátku, ale i v ergonomickém nosiči či v turistickém nosiči pro děti
  • nosnost – všímejte si, pro jakou věkovou, resp. hmotnostní kategorii je nosítko určeno
  • cena – kvalitní ergonomické a turistické nosítka pro děti nejsou levnou záležitostí, proto byste se měli rozhodnout, jakou částku jste jste ochotni investovat
  • bezpečnost – důležitý faktor, který netřeba podcenit. Nosič by měl chránit dítě před vypadnutím, měl by mu vytvořit oporu pro hlavičku a zajistit i správné podsazení
  • postava nosícího – všímejte si, zda je možné nastavit popruhy na nosiči pro dítě i na vaši postavu
  • pohodlnost – dětské nosítko by mělo být pohodlné pro vaše dítě, ale i pro vás. Všímejte si šířku či polstrování popruhů, ale i bederního pásu.
  • manipulace – dětské nosítko by se mělo snadno používat a dítě byste mělo do něj bez problémů vědět usadit
  • frekvence nošení – pokud plánujete vaše dítě nosit pravidelně a často, je nezbytné, aby bylo nosítko maximálně pohodlné a bezpečné
  • materiál – nosítko pro děti musí být zhotoveno ze zdravotně nezávadných látek bez škodlivých chemikálií. Všímejte si proto, zda má vámi vybrané, certifikát kvality.
💡 Jak jsme hodnotili

Při hodnocení nosičů pro děti jsme brali v úvahu tyto metriky:

nosnost: 35 %
bezpečnost: 25 %
komfort dítěte: 20 %
nastavitelnost: 15 %
kvalita materiálu: 5 %

Nejlepší Ergonomické nosítka pro děti na základe porovnávacího testu 2024

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo
Vítěz testu
Wickelkinder Manduca Tula FTG Nosítko Womar Hug Me Kinderkraft NINO BabyBjörn ONE
Wickelkinder Manduca Tula FTG Nosítko Womar Hug Me tyrkysová Kinderkraft NINO růžová BabyBjörn ONE černá
Hodnocení 5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4 hvězd
Hodnocení 3.5 hvězd
2 515 Kč 3 299 Kč 1 132 Kč 890 Kč 5 370 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz

Recenze 5 nejlepších ergonomických nosítek pro děti pro rok 2024

Vítěz testu

1. Wickelkinder Manduca

Typ: rostoucí nosítko s přezkami ● Nosnost: 20 kg ● Novorozenecká vložka: ano

Wickelkinder Manduca

Ergonomické nosítko Manduca je určeno pro děti od narození, protože je vybaven novorozeneckou vložkou. V ní můžete miminko nosit až do tří, čtyř měsíců. Nosítko má v okolí nožiček měkké výztuže, a tak je pro dítě pohodlný a nezpůsobuje žádné otlaky. Samozřejmostí je zajištění ortopedicky správného postavení kyčelních kloubků a respektování přirozeného zakřivení páteře. Výhodou je, že starší děti můžete nosit na boku i na zádech. Součástí nosítka je kapuce k fixaci hlavičky. Zádová část je nastavitelná tak, že umí poskytnout oporu ramen u větších dětí.

Hmotnost dítěte je dobře rozložena a bederní pás je příjemný a netlačí, což oceníte hlavně při nošení těžších dětí. Ramenní popruhy můžete regulovat a dají se překřížit, takže je nosítko vhodné i pro útlé maminky.

Výhody

  • možnost nosit vpředu, na boku i na zádech
  • novorozenecká vložka
  • široké možnosti nastavení na vaši postavu
  • v přední části nosítka se nachází kapsa na drobnosti

Nevýhody

  • nic jsme nenašli

Verdikt: Oblíbené a kvalitné ergonomické nosítko, který splňuje všechny požadavky na zdravé a bezpečné nošení. Pohodlný pro děti i nosící.

Naše hodnocení:

Hodnocení 5 hvězd
Cena: 2 515 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


2. Tula FTG Nosítko

Typ: rostoucí nosítko s přezkami ● Nosnost: do 20,4 kg ● Novorozenecká vložka: ano

Tula FTG Nosítko

Rostoucí ergonosič Tula se vaší ratolesti přizpůsobí od narození až do přibližně 20 kg. Postará se o rovnoměrné rozložení hmotnosti dítěte a zajišťuje správnou polohu nohou, kyčlí a páteře. Nosítko má nastavitelnou šířku i výšku, je skladný a lehký.

Pohodlně se nosí, protože má polstrované a nastavitelné ramenní popruhy a bederní pás. Nosit ho můžete vpředu na břiše, ale i na zádech. Součástí je i odnímatelná kapuce, která se postará o fixaci hlavičky. Oceňujeme i praktickou malou kapsy na drobnosti, které najdete na bederním pásu.

Výhody

  • možnost nosit dítě na zádech i vpředu
  • novorozenecká vložka
  • praktická kapsa na bederním pásu na drobnosti

Nevýhody

  • vyšší cena
  • neumožňuje nošení na boku

Verdikt: Cenově náročnější nosítko, ve kterém můžete nosit dítě již od narození. Oceňujeme zajímavý design a pohodlnost nastavení.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 3 299 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


3. Womar Hug Me

Typ: šátek ● Nosnost: do 13 kg

Womar Hug Me tyrkysová

Womar Hug Me je šátek na nošení dětí, které patří k těm nejlepším. Je vhodné na nošení dětí od narození až do 13 kg, je elastické a pevný, vyrobený je z bavlny. Součástí šátku jsou také kolečka, které vám umožní ideálně přizpůsobit si její délku. Jeho střed je označen, a tak bude vázání jednodušší.

Délka šátku je 200 cm, no a klidně ji můžete prát i v pračce při teplotě 40 stupňů. Při vhodném uvázání v něm mohou maminky i diskrétne a nerušeně kojit své miminko. Nevýhodou, jak to již při šátcích bývá, je jen to, že vázání vyžaduje trochu cviku.

Výhody

  • 100% bavlna
  • označený střed
  • kolečka pro přizpůsobení délky

Nevýhody

  • vázání vyžaduje cvik

Verdikt: Pokud toužíte své dítě nosit v šátku, toto je kvalitní, cenově dostupné a vázání vám zjednoduší několika prvky.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 1 132 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


4. Kinderkraft NINO

Typ: rostoucí nosítko s přezkami ● Nosnost: do 20 kg ● Novorozenecká vložka: ne

Kinderkraft NINO růžová

Toto bavlněný rostoucí nosítko s přezkami je vhodné pro děti od tří měsíců do 20 kg a umožňuje vám nosit dítě nejen vpředu, ale v případě větších dětí i na zádech. Zajišťuje správnou polohu nohou dítěte ve tvaru písmene M a hlavičku podporuje silná vrstva nosítka. Bohužel, nemá kapuci na fixaci hlavy větších dětí, které při nošení usnou.

Jeho předností je to, že se dá snadno složit a je kompaktní. Opasek na bederním pásu je sice široký, avšak není vyztužen ani polstrovaný, a tak může způsobit otlaky.

Výhody

  • kapsa pro malé předměty
  • cenově dostupný
  • je skladná a lehký
  • vyrobený ze 100% bavlny

Nevýhody

  • bederní pás vzadu není polstrovaný, může otisknout
  • může se použít až od tří měsíců
  • nemá kapuci na fixaci hlavičky

Verdikt: Bavlněný rostoucí nosítko pro děti od 3 měsíců, který je skladný a lehký. Chybičkou krásy je chybějící kapuce k fixaci hlavičky větších dětí a bederní pás bez polstrování.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4 hvězd
Cena: 890 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


5. BabyBjörn ONE

Typ: rostoucí nosítko s přezkami ● Nosnost: do 12 kg ● Novorozenecká vložka: ano

BabyBjörn ONE černá

Rostoucí nosítko BabyBjörn ONE je vhodné pro děti již od narození až do tří let. Zajímavé je tím, že umožňuje čtyři polohy nošení, a to vpředu i na zádech, přičemž si můžete vybrat dvě různé výšky v závislosti na tom, jak velké je vaše dítě. Nohy jsou ve správné a ergonomické poloze a zádíčka je zakulacený, takže nošení je příjemné a zdravé zároveň. Samozřejmostí je i opěrka pro fixaci hlavičky.

Nosítko je pohodlné i pro nosící osobu, protože ramenní pásy jsou polstrované, bederní pás je zesílený a zajistí dobré rozložení váhy dítěte. Za nevýhodu považujeme, že i toto nosítko umožňuje nosit vaše dítě tváří dopředu, co se považuje za nevhodné.

Výhody

  • novorozenecká vložka
  • 4 možné polohy nošení

Nevýhody

  • vyšší cena
  • umožňuje i neergonomické nošení tváří dopředu

Verdikt: Zbytečně předražený ergonosič, který sice splní svůj účel, ale více od něj neočekávejte.

Naše hodnocení:

Hodnocení 3.5 hvězd
Cena: 5 370 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Typy nosítek pro děti

Při výběru nosítka můžete narazit na různé typy – děti můžete nosit v šátku, ale i v ergonomickém nosiči, případně, pokud jezdíte často na turistiku, můžete použít i turistický nosič. Mnozí rodiče také používají klokanku, která však na nošení dětí velmi vhodná není, a to hned z několika důvodů, kterým se ještě budeme věnovat. Podívejme se tedy, jaké typy nosítek pro děti jsou na trhu.

 

Šátky

Šátek patří k velmi oblíbeným nosítkam pro děti. Najít můžete pevné šátky, ale i elastické, no a typů materiálů a provedení je několik. Při používání šátků je velmi důležité správné uvázání, což vyžaduje cvik a zpočátku i rady zkušených maminek. Jen správný úvaz na šátku totiž zajišťuje zdravé a ergonomické nošení, v opačném případě může být pro dítě nošení v šátku nepohodlné.

nošení v šátku - technika vázání

Při šátku je důležitá technika vázání

Ergonomické nosítka

Ergonosítka jsou vytvořeny tak, aby splňovaly nároky na správné a zdravé nošení dětí. To znamená, že je u nich zachováno správné uložení kyčelních kloubů, respektují přirozené zakulacení páteře miminka a u starších dětí se přizpůsobí zakřivení páteře. Mnohé z nich jsou vhodné pro děti již od prvních dnů života. Podstatné je také, že tyto nosítka poskytují oporu hlavičky během nošení, a tak nedochází k záklonem, otřesům či stahování svalů na krku. Kromě toho jsou ergonosítka navrženy tak, aby se dítě nosilo tváří k nosícímu. Takové nošení se totiž považuje za nesprávné a nezdravé, protože může nejen docházet k různým předklonem, ale i k psychickému přetížení způsobenému podněty z okolí.

Ergonomické nosítka pro děti myslí i na pohodlí nosící – jsou vybaveny vhodným systémem ramenních popruhů, které by měly mít dostatečnou šířku a měly by být měkké. Velmi důležitou součástí ergonosiče je bederní pás poskytující oporu v oblasti bederní části páteře. Zpevní páteř a zároveň je pohodlný. Bederní pás by však neměl být příliš měkký, protože páteř nezpevníte dostatečně. Na druhé straně by se také neměl zařezávat do pokožky a způsobovat nepohodlí.

Co se týče nevýhod ergonomického nosítka, snad jedinou je jen vyšší cena ve srovnání například s pro děti nevhodnými klokankami.

Ergonomický nosítko

Ergonomický nosítko zabezpečuje správnou polohu dítěte

 

Baby vak

Oblíbeným nosítkam je i baby vak, který je doporučený pro novorozence. Děťátko se v něm nosí v ležící poloze, přičemž i při baby vaku je důležité vědět, jak správně dítě do něj uložit. V opačném případě může být miminku nepohodlný. Nevýhodou je, že při uvazování zatěžujete jen jedno rameno. Proto ačkoli výrobci často uvádějí, že je možné baby vak používat pro děti od narození do tří let, doporučuje se spíše pro maličké miminka.

Baby vak

Baby vak je vhodný pro nejmenší miminka

 

Turistické nosítka pro děti

Turistické nosítka jsou vhodné pro děti od 6, případně až od 9. měsíců věku, přičemž u většiny z nich se za horní hranici považuje 22 kilo. Turistické dětské nosítka by měly být pohodlné a bezpečné, zabezpečené by měly být proti vypadnutí dítěte a neměly by nosící ani dítě nijak odírat či tisknout. Dítě by v sedačce nemělo viset, tak jak visí v klokánke, ale sed by měl být nastavitelný. Turistické nosítka, které patří k těm nejkvalitnějším, mají i různé doplňky, které chrání dítě před sluncem či deštěm nebo třmeny na nožičky či pláštěnku, kterou v případě nepříznivého počasí víte přikrýt celý nosič.

turistický nosítko pro dítě

Na túry s většími dětmi je vhodný turistický nosič

 

Klokanky – proč nejsou vhodné

Klokanky, tedy nosítka pro děti, ve kterých jsou děti otočené tváří do prostoru, jsou stále docela oblíbené. Pravé to, že dítě před sebe vidí, uvádějí mnozí výrobci a prodejci tohoto typu nosítka pro děti jako výhodu. Bohužel, pravda je taková, že klokanky nerespektují dětské tělo a nejsou vhodným způsobem nošení. V klokance totiž dítě jakoby visí, přičemž není podsazeny a kyčelní klouby mají nesprávnou polohu. Navíc je v nich nadměrně zatěžována páteř.

Co se týče toho, že dítě je otočené do prostoru, mnozí rodiče či prarodiče považují právě tuto skutečnost za obrovskou výhodu. Z psychologického hlediska to však často může být spíše na škodu, protože dítě dostává příliš mnoho podnětů, může se jimi zahltit, či dokonce pociťovat strach a nemá žádnou možnost se jim vyhnout či skrýt se před nimi. Z tohoto důvodu se nošení tváří dopředu nedoporučuje, a tak ani to, co se považuje za výhodu klokanek, žádnou výhodou není. Klokanka pro dítě tedy rozhodně není vhodnou volbou.

klokanka

Klokanky nejsou na nošení dětí vhodné

 

Ergonosítka a jejich typy

Na trhu jsou různé typy ergonomických nosítek. Zde máme jejich přehled:

  • podle zapínání – přezkové, bezprackové, kombinované
  • materiál – látkový, šátkové
  • velikost – rostoucí (univerzální), nerostoucí (rozdělené podle velikosti a věku)

 

💡 Rady při ergonomickém nošení dětí
Ergonošení má svá pravidla

Ergonošení má svá pravidla

Když chcete nosit své dítě tak, aby to bylo pro jeho fyzické i psychické zdraví správné a prospěšné, měli byste je nosit ergonomicky. Zde je několik rad pro ergonomické nošení, které se vám sejdou:

  • nejvhodnější je pozice tváří k nosícímu
  • dítě by mělo být podsazeno v poloze M, tedy kolínka by měly být nad úrovní zadku a vytvářet jakoby tvar písmene M
  • látka by měla sahat ke kolínku, aby byla zachována správná ergonomická poloha
  • miminka by měli mít zádíčka zakulacený, jelikož jejich páteř přirozeně vytváří tvar písmene C, ne S, jak je to již u větších dětí
  • děti, které ještě neumějí udržet hlavičku, by ji měli mít fixovanou – na to slouží například kapuce, kterou víte zafixovat i hlavičku větších dětí, v případě, že v nosiči usnou
  • pokud se vy a vaše dítě s nošením jen seznamujete, dejte si čas – zkoušejte to zpočátku jen na pár minut, pro děti jde o nový pocit, na který si potřebují zvyknout, a tak buďte trpělivý

 

Přezkové nosítka

Tento typ ergonomických nosítek patří k nejoblíbenějším, protože jeho použití je jednoduché a praktické. Popruhy si nastavíte předem a pak, když už přijde na samotné nošení, je jednoduše přizpůsobíte podle potřeby, upevníte a užíváte si pocit z nošení svého dítěte. Obvykle stačí zapnout přezku na bederním pásu a na zádech a nosítko je připraveno k použití. Přezkové nosítka si můžete nasadit na ramena podobně jako batoh nebo si popruhy můžete na zádech překřížit, čímž dojde k ještě lepšímu rozložení hmotnosti dítěte.

Bezpečnost je na prvním místě, a to platí i při přezkových ergonomických nosičích, které mají přezky zabezpečené pojistkami. Ty mají zabránit úplnému rozepnutí pásů v případě, že by se přezka rozevřela.

Rostoucí nebo nerostoucí přezkový nosič?

Rostoucí přezkové nosítka jsou výjimečné v tom, že se dají dokonale nastavit přesně na velikost vašeho dítěte. Máte při nich možnost nastavení šířky i výšky zádové opěrky, takže nosítko je vhodné v podstatě na celé období nošení. Nejčastěji jsou takové univerzální ergonosítka určeny dětem od 5 do 20 kilogramům, závisí to však od konkrétního výrobce a modelu nosítka. Některé rostoucí nosítka mají integrovanou novorozeneckou vložku, do jiných si ji musíte přikoupit. Výhodou rostoucích nosítek je, že vám vlastně na celou dobu nošení postačí jen jeden nosič, který si umíte pěkně nastavit podle potřeby a nemusíte kupovat větší, dokud dítě povyroste.

Nerostoucí přezkové nosítka jsou určeny pro konkrétní hmotnost dítěte, přičemž také nabízejí možnost nastavení, avšak nejsou tak flexibilní jako rostoucí univerzální ergonosítka. Obvykle jsou rozděleny do dvou kategorií – menší nosítka, které jsou obvykle pro děti do 7 kg, u některých výrobců do velikosti 86, no a větší nosítka, které jsou od 12 měsíců až přibližně do 2,5 let.

přezkové nosítko

Přezkové nosítka patří k nejoblíbenějším

 

Bezprackové nosítka

Tento typ nosítka představuje jakési spojení šátky s přezkovým nosičem, protože se upevňuje uvázáním, ale je tvořen jakoby šátkem. Výhodou těchto nosítek je, že se nemusíte trápit s nastavováním popruhů, ale nastavíte si ho pohodlně už při samotném uvazování. Je praktické a pohodlné zároveň, ale uvazování může vyžadovat trochu cviku.

 

Kombinované nosítka

Kombinované nosítka v sobě spojují přezkové nosítka, protože bederní pás se zapíná na přezku, a bezprackové, protože ramenní popruhy jsou na uvázání. Je vhodný pro rodiče, kterým vyhovuje materiál šátky, ale přece jen je pro ně její vázání trochu komplikované. Kombinované nosítka jsou jakýmsi kompromisem mezi šátkem a ergonosičem, na vázání jsou jednoduché a na nošení pohodlné.

 

Jak vybírat nosítko pro dítě a jaké vlastnosti sledovat

V našem testu jsme se věnovali především ergonomickým nosítkam pro děti, a tak vám v následujících řádcích poradíme, co si při výběru ergonosiče všímat a jak si vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Nosnost

Prvním a jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru dětského nosítka je jeho nosnost, resp. to, pro jakou věkovou kategorii je určen. Pokud byste chtěli nosit svou ratolest v nosiči od narození, je podstatné, aby mělo nosítko novorozeneckou vložku, do které jej můžete bezpečně a pohodlně uložit. Při nejmenších dětech, které ještě neumějí udržet hlavičku, je nutná i opěrka hlavy. Nosiče pro miminka bez novorozenecké vložky jsou určeny pro děti od tří měsíců, u některých modelů ergonosičů až od čtyř měsíců.

 

Bezpečnost

Správné a bezpečné nosítka jsou zabezpečeny proti vypadnutí dítěte, ale také proti prudkému záklonu hlavičky v případě, že dítě usne, nebo u dětí, které ještě neumějí držet hlavičku. Nosiče by měly být zhotoveny ze zdravotně nezávadných materiálů a neměly by obsahovat chemické látky, jako jsou například zpomalovače hoření. Pozor dejte i na to, zda nosítko neobsahuje části, které by dítě mohlo spolknout, případně zda jsou přezky zabezpečeny proti tlačení a odření. Přezky by měly být také zabezpečené proti rozepnutí pojistkou.

 

Postava nosícího

Vybírejte si takový nosič, který bude vhodný pro vaši postavu, protože jen tak se vám bude dítě pohodlně nosit. Při koupi myslete na to, zda budete nosit jen vy, nebo i váš partner, případně prarodiče.

výběr nosítka - postava nosícího

Při výběru nosítka zohledňujte i postavu nosící

 

Materiál

V první řadě by měl být materiál zdravotně nezávadný, a tak si zjistěte, zda má vámi vybrané nosítko pro miminko nějaký certifikát kvality. Zejména při šátcích nebo bezprackových nosičů je důležitý tento parametr, protože materiálové provedení mění charakter i nosnost – můžete se setkat s nosiči a šátky z biobavlny, lnu, konopí, hedvábí, vlny či elastanu.

 

Frekvence a příležitost nošení

Některé nosítka jsou vhodné pouze na krátké a příležitostné nošení, jiné jsou vhodné na dlouhé a časté nošení. Všímejte si například, zda můžete nosítko používat nejen na nošení vpředu, ale zda je možné děti od jistého věku nosit na boku či na zádech. Mnohé kojící maminky používají nosítko i na diskrétní kojení dítěte ve společnosti, například na svatbě či rodinné oslavě, a tak si zjistěte, zda vámi vybraný nosítko takovou možnost poskytuje. Chcete-li nosítko využívat i během cestování, určitě zvolte takové, které nezabere v zavazadle mnoho prostoru a je lehké a skladné.

 

Ceny nosítek dětí

Ceny nosítek jsou různé, ty jednodušší si můžete koupit již za cenu něco přes 500 Kč. Kvalitnější a propracovanější ergonosítka či šátky však stojí i tisíce korun.

  • od 500 Kč do 1300 Kč – v této cenové hladině najdete ergonosítka, které jsou nerostoucí, a tedy určeny pro konkrétní váhovou kategorii, avšak když se už blížíte k 1300 Kč, najít můžete i rostoucí ergonosítka
  • od 1300 Kč do 2500 Kč – zlatá střední cesta, kterou nic nezkazíte, za tuto částku si můžete pořídit nosítko na dítě, které bude s dítětem růst a víte ho přizpůsobit na míru svým i jeho potřebám
  • více než 2500 Kč – v této ceně si zakoupíte nosítka, které můžete nosit v různých polohách a jsou vhodné na časté i dlouhé nošení. Většina nosítek v této ceně je rostoucích.

 

Oblíbené značky

Na trhu je několik značek nosítek na dítě, no a najít můžete i takové, které jsou vyrobeny v Česku. Mezi nejoblíbenější značky, které mají v nabídce nosítka pro děti, patří Manduca, Kibi, Ergobaby, Tula či Liliputi. Tyto značky mají ve své nabídce často nejen ergonomické nosítka pro děti různých typů, ale i šátky.

 

Výhody nošení dětí

Nosiče dětí jsou nejen praktickým pomocníkem pro rodiče. Nošení má mnoho výhod a tak jsme se na ně podívali:

  • dítě je díky nošení z psychomotorického a emocionálního hlediska více odpočaté a má lepší spánek, je spokojenější a méně pláče
  • nošení prohlubuje a posiluje vztah mezi dítětem a rodičem
  • nošení je vhodná prevence a pomoc při kolikách
  • pozitivně ovlivňuje vývoj předčasně narozených dětí
  • pomáhá zvládat růst zubů
  • rodič má volnost pohybu
  • snadno se dostanete na místa, na které byste se s kočárkem nedostali
  • můžete se společensky a kulturně vyžít i s dítětem
  • možnost dělat domácí práce spolu s dítětem

 

Údržba a čištění

Většinu ergonomických nosítek lze prát i v pračce na programu „ruční praní”. Doporučuje se používat šetrné prací prostředky, ideálně v biokvalitě. Podstatné však je řídit se pokyny konkrétního výrobce ergonosiče a starat se o svoje nosítko podle jeho doporučení.

 

Zdroje informací

Do testu jsme vybrali Ergonomické nosítka pro děti pouze z ověřených eshopů

Heureka.cz
Ohodnoťte náš test:
4.4/5 - (14 votes)
Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Wickelkinder Manduca
Wickelkinder Manduca
Hodnocení 5 hvězd
Vítěz testu
Cena 2 515 Kč