iRobot Roomba 606 – recenze

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 14. září 2021 0
iRobot Roomba 606
 • Vhodný na koberce: Neuvedeno
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,42 l
 • Maximální pokrytí plochy: 1 800 m²
 • Rychlost nabíjení: 180 min
 • Maximální doba úklidu: 60 min
 • HEPA filter: Ne
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
4 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 je přístroj, který za dobrou cenu toho nabízí opravdu docela dost. Pokud hledáte zařízení do 5000 Kč a s robotickým vysavačem se chcete nejprve blíže seznámit, tak v této kategorii není podle nás lepší volby. Série 600, do které patří, je totiž nejdostupnějším modelem této americké značky, která se výrobě robotických vysavačů věnuje již přes 20 let. Celkem značnou výhodou tohoto vysavače je tak i to, že použitá technologie navigace má blízko k vyšším modelům této značky (ale zase ne nejvyšším). Chcete vědět o iRobot Roomba 606 vše co třeba? Přečtěte si tuto recenzi.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
4 999 Kč Do obchodu Heureka.cz
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
5 999 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz

Základní informace

Nejprve malé představení zařízení. Robotický vysavač iRobot Roomba 606 je klasický kruhový robot, kde dvojice kol zajišťuje trakci (tah) a třetí kolečko stabilitu. V rámci balení k němu přísluší i nabíjecí stanice, kde se robot vrací po dokončení práce, či v případě, že je třeba dobít baterii. Důležitým údajem pro vás je objem koše kde se sklízejí nečistoty. V tomto případě se jedná o malý koš o objemu 0,42 litru, který je namontován na zadní straně robota a třeba ho po každém použití vysavače vyprázdnit. I z toho je zřejmé, že tato Roomba se hodí spíše do menších domácností.

„606-tka”je základním modelem momentálně nejnižší série Roomba – spolu s iRobot Roomba 605 s téměř stejnými parametry, rozdíl je v barvě jednotky, baterii (Li-Ion) a její kapacitě (1800 mAh), hardwarové vybavení je jinak stejné. Ve srovnání s vyššími modely tak absentuje dálkové ovládání pomocí aplikace pro smartphony, virtuální zeď či časovač. Přesto je základní vybavení adekvátně a v této kategorii i „nad čáru”. Takto oceníte řadu senzorů, schopnou čistící techniku i nárazníky. Přestože mu chybí laserové mapování, i tak dokáže přesně zmapovat okolí a pokrýt téměř každý centimetr vysávané místnosti. Funkce SPOT zas zajistí to, že pomocí vysavače se vám podaří vyčistit i více znečištěná oblast (po ruční aktivaci programu robot důkladně uklidí prostor o průměru 1 m²).

 

Sledované parametry

automatické dobíjení : ANO dálkové ovládání : NE / možnost dokoupit HEPA filtr : NE
doba nabíjení : 180 minut Wi-Fi : NE úklidový režim SPOT : ANO
typ baterie / kapacita : Li-Ion / 1800 mAh objem zásobníku : 0,42 l hlučnost : 61 dB
výdrž na jedno nabití : cca 90 minut indikátor stavu zásobníku : NE detekce nečistot : NE
úklidový cyklus : 60 minut plánované úklid : NEvýška robota: 9,2 cm
typ navigace : senzory virtuální zeď : NE průměr : 33 cm
rozpoznání schodů : ANO počet hlavních kartáčů : 2 maximální výška překážek : 2 cm
snímače překážek : ANO počet bočních kartáčů : 1 pohyb : nesystematický

 

iRobot Roomba – série 600 (VIDEO)

iRobot - Představení Roomba série 600

💡 Manuál Podrobné informace o všech parametrech tohoto modelu najdete zde

 

iRobot Roomba 606 – jak to vypadá s navigací?

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 má navigační systém, který je pro tuto kategorii určitě nadprůměrný. Nedá se sice naprogramovat, ale vysavač dosahuje relativně dobré pokrytí, aniž opakovaně čistil tutéž plochu. Je však třeba počítat s tím, že tento systém (navigace první generace) určitě není dokonalý a někdy nevyčistí určitou část místnosti (cca 10% podlahové plochy).

Radar brání kolizím a proto robot dokáže zabránit srážce s překážkami typu stěna, zda skříň nebo pohovka na úrovni podlahy. Menší překážky zase jen mírně „oťuká” – nárazníkem se zpomaleným dotykem. Stopu na nábytku po takové kolizi budete hledat marně. Co se týče průjezdnosti prahů, tak s tím větší problém nemá, ale na vyšším se může zaseknout (to se však stává i u modelů vyšších tříd). Vyřešit se to dá zmenšením úhlu nájezdu na práh… například.

 

Následující video vám předvede jak funguje navigace vysavače Roomba 606 (celá řada vysavačů série 600):

iRobot - Roomba série 600 - Navigace iAdapt 1.0 (EN tit)

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 a sací výkon

Zase nadprůměrné čísla ve své kategorii. Roomba 606 má výborný sací výkon a to jak co se týče podlahy, tak i koberce. Dokonce si spolehlivě poradí i s většími nečistotami jako jsou kukuřičné lupínky či i delší kočičí srst. Na druhou stranu, na dlouhodobé zvládání domácí mazlíčky, je třeba poohlédnout po jiném přístroji. Kartáč, kterými je tento robotický vysavač vybaven, totiž nikdy dokonale nenahradí silikonové válečky vysavačů vyšších tříd. Rovněž absentuje protialergický filtr, takže alergii vyvolávající zvířecí lupy se částečně šíří v obývaném prostoru opět.

 

Ovládání robota a tlačítka

Přestože se iRobot Roomba 606 dá ovládat i dálkovým ovladačem, ten není součástí základní výbavy. To ale vůbec nevadí, protože se dá jednoduše ovládat tlačítky, které pokryjí vše co je třeba. Jaké to jsou?

 • Clean – slouží pro zapnutí vysavače, pro spuštění a přerušení úklidu, při jeho delším stisknutí se vysavač vypne
 • Dock – stisknutím tohoto tlačítka robota pošlete do nabíjecí stanice
 • SPOT – tlačítko, které spouští speciální čistící režim

 

Jak je to s výdrží baterie a časem nabíjení robota?

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 to podle výrobce vydrží při plné baterii přibližně jednu hodinu. Což je docela dobrý výsledek. Takto by měl na jedno nabití pokrýt a vysát plochu s výměrou 60 m². V ideálním prostoru bez překážek. Proto reálné očekávejte spíše 40-50 m² (závisí na složitosti uklízené plochy). Proto třeba vysavači nadimenzovat robotu tak, že ji zvládne za 1 hodinku. Pokud se během úklidu vybije a vrátí do dokovací stanice nabít, po dobití – což mimochodem trvá přibližně 3 hodiny – se nevrátí na to místo kde skončil, ale zase se pustí uklízet celý prostor znovu.

 

Vícepodlažní domy a schody

Když vysáváte na podlaží, nemusíte se bát, že Roomba 606 vám padne ze schodů (tedy je to nepravděpodobné, ne však úplně nemožné). Robot dokáže rozpoznávat hrany, přes které by mohl propadnout a tak před nimi zastaví. Vysavač není schopen zdolávat schody, takže na patro ho budete muset vynést sami – i s dokovací stanicí (v tom případě je ideální mít jejich rovnou 2, a přenášet jen samotnou Roombu).

 

Hlučnost vysavače

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 toho co se týče hlučnosti produkuje tolik co i běžné vysavače a pohybuje se na úrovni 61 decibelů. Pro někoho běžná hodnota, někdo tuto hladinu považuje již za dost nepříjemnou. V tom případě stačí zapnout vysavač ať si pracuje a vy se vyberete na procházku či nákupy.

 

Údržba vysavače

Údržba robotického vysavače by určitě měla být pravidelná (platí pro všechny značky). Je to totiž nezbytný předpoklad správného fungování a dlouhé životnosti. Na prvním místě je v případě iRobot Roomba 606 vyprazdňování zásobníku. Jednak nemá indikátor naplnění a jednak je jeho objem opravdu skromný. Přitom nezapomeňte vyčistit i filtr, který byste jinak měli jednou za dva měsíce i vyměnit.

Pozornost je třeba věnovat i bočním kartáčkům  – po 3-4 vysávání ji odšroubovat a odstranit namotané nečistoty. Po každém vysávání byste měli vyčistit i dva hlavní kartáče, hlavně od chlupů a vlasů, nezapomenout na ložiska. Občas je třeba se podívat i přední točivé kolečko, které se dá vytáhnout rukou a vyčistit ho.

Robotický vysavač iRobot Roomba 606 pohled na spodek

abyste se lépe orientovali při čištění vysavače, máte k dispozici i žluté značení, které zvýrazňuje části, na které byste při jeho údržbě neměli zapomenout.

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 606: Recenze a zkušenosti zákazníků

Přestože se jedná o nejnižší řady vysavačů iRobot Roomba, má řada 600 stále dost vyznavačů a tedy i spokojených zákazníků. Za dobrou cenu totiž získali adekvátní protihodnotu. Zde je několik komentářů z Heureky, které naše slova jen potvrzují. Už celkové hodnocení zařízení hodně naznačuje:

robotický vysavač iRobot Roomba 606 celkové hodnocení

 

Několik zajímavých komentářů a recenzí:

recenze iRobot Roomba 606

Více recenzí → najdete zde

 

Krátké zhodnocení na závěr

iRobot Roomba 606 je základní model, od kterého nemůžete očekávat žádné zázraky, na druhou stranu se na nic nehraje a vysává opravdu spolehlivě. Poradí si s tvrdými podlahami i kobercem, a v podstatě zvládá i zvířecí chlupy. Na druhou stranu, škoda, že mu chybí možnost naprogramovat úklid. Sešlo by se i madlo na přenášení, zda nějaké příslušenství navíc (například ovladač, náhradní filtr, virtuální zeď, náhradní boční kartáček, nebo i nástroje na údržbu).

Výhody

 • snadná obsluha i údržba
 • přijatelná cena
 • dobrý sací výkon
 • velká procentuální úspěšnost při úklidu plochy

Nevýhody

 • hlučnější chod
 • bez časovače
 • menší nádobka na odpad
 • nemá HEPA filtr
 • „Jen” 60 minut práce na 1 nabití
 • menší plocha na úklid (cca do 50 m²)

Závěr recenze: Robotický vysavač iRobot Roomba 606 ocení každý, kdo hledá inteligentního a spolehlivého domácího pomocníka i při omezeném rodinném rozpočtu.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Navigační systém
 • Snadnost používání
 • Výdrž baterie
 • Hlučnost

Souhrn

Robotický vysavač pro nenáročné, ideální do menších prostorů - jako váš první sací robot na seznámení zcela ideální.

4.6

iRobot Roomba 606

✅ Cena: 4 999 Kč

Chci iRobot Roomba 606 Heureka.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 606


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.