Meva RELAX 4.2 kW – plynový ohřívač na propan-butan

Georgina Babinová Recenze 13. dubna 2021 0
Meva RELAX TB02007
 • zařazení: plynový ohřívač, infračervený, přenosný
 • výkon: 4,2 kW
 • hmotnost: 14 kg
 • plyn: propan-butan
 • spotřeba: 289 g/h
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Ohřívače
2 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Mezi všemi dostupnými typy ohřívačů je propan-butanový ohřívač jedním z nejuniverzálnějších z hlediska toho, jak a kde jej můžete použít. Meva RELAX 4.2 kW je bezkabelový model, který využijete i v prostorách, které nemají přívod elektrické energie. Existuje však mnoho dalších výhod výběru systému s plynovým srdcem, včetně skutečnosti, že plyn hoří čistě, což znamená, že už nemusíte čistit popel, ani znovu a znovu kupovat, popřípadě kácet dřevo.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
2 490 Kč Do obchodu Heureka.cz

Meva RELAX 4.2 kW – charakteristika

Meva Relax 4.2 kW je infračervený sálavý ohřívač, jehož, princip fungování je založen na vlnách tepla vycházejících ze zdroje tepla a na objektu nebo osobě, která je v přímé cestě těchto vln a absorbuje jejich teplo. Je to stejný princip, na jehož základě přijímáme teplo ze slunce. Ve srovnání s jinými typy propanových ohřívačů jsou sálavé ohřívače obvykle velmi tiché, protože neběží žádné ventilátory a proto jsou velmi populární pro použití v kancelářích a obývacích pokojích.

Interiérové propanové ohřívače se dodávají ve dvou typech: přenosné a trvalé. Meva Relax 4.2 kW se dá jednoduše přemístit kamkoli je to nutné. Je ideální k doplnění stávajícího topného systému, který neefektivně ohřívá prostor v domě. Použití propanového ohřívače vám zaručeně ušetří peníze. Když srovnáte propan s elektrickým vytápěním, propanové palivo je mnohem levnější než elektřina. Pokud máte doma ústřední topení, můžete ušetřit peníze i vypnutím ústředního topení a použitím propanového topení na topení pouze jedné místnosti v domácnosti.

Na rozdíl od mnoha jiných druhů paliv je propan čistým palivem. Během hoření paliva nebudete muset bojovat s žádnými pachy během ani po ukončení používání ohřívače. Je také méně hořlavý než jiné druhy paliv, takže jeho skladování je bezpečnější.

Meva RELAX 4.2 kW

 

Funkce a vlastnosti

Tento ohřívač generuje teplo okamžitě, takže jakmile ho zapnete, si můžete začít užívat příjemně se rozlévající teplo. Ohřívač dokáže produkovat teplo pro prostor o kapacitě 150 m3 což umožní jeho využití i ve větších prostorech jako je například hala, garáž nebo dílna, pokud chcete. Využijete jej však i v malých prostorech, protože nabízí 3 různé nastavení výkonu, takže pokud chcete vytopit menší prostor, jednoduše snížíte teplotu na nejnižší úroveň.

Zdrojem plynu je 10 kg PB láhev, která není součástí balení. Součástí balení však je regulátor tlaku a hadice. Automatické piezo-zapalování zaručí, že ohřívač dokážete spustit kdykoliv budete potřebovat, aniž byste se museli obávat pokusu o manuální zapálení plamene. Můžete ho také jednoduše přenášet z jednoho místa na druhé pomocí čtyř koleček na spodní části.

„Nastartování” ohřívače je takto jednoduché:

⭐ Funkce v kostce

 • hlídání nebezpečných spalin – je známo, že snímač vyčerpání kyslíku v plynových ohřívačích zachránil nespočet životů a v mnoha případech je povinen při instalaci větších plynových topných systémů. Důležitým důvodem je, že když jsou plynové ohřívače zapnuté, produkují malé množství oxidu uhličitého nebo CO2. Pokud hladiny CO2 stoupají, má to za následek snížení množství přítomného kyslíku. V malých a stísněných prostorech to může být nebezpečné a potenciálně smrtelné z důvodu rizika udušení. Aby se zabránilo takovému riziku, jsou propanové ohřívače vybaveny snímačem, který detekuje když hladina kyslíku dosáhne určitou nízkou hladinu.
 • termopojistka – odpojovací zařízení, které se aktivuje, když teplota, kterou snímá, dosáhne vyšší úroveň. Zabrání se přehřátí a sníží se riziko poškození ohřívače nebo materiálů v blízkosti v důsledku vysokých teplot.
 • automatické vypnutí při převrácení kamen – Meva Relax, podobně jako mnoho jiných propanových ohřívačů, je přenosný, proto relativně malý a sedí na podlaze, není připevněn ke zdi. Díky tomu se stává hlavním cílem všem nepozorným a roztržitým, kteří do něj mohou náhodně kopnout nebo narazit. Pokud by došlo k nehodě, uvnitř ohřívače je snímač, který ji detekuje a okamžitě přeruší přívod propanového plynu. Takto máte jistotu že ohřívač, se neopírá nebo neleží na něčem hořlavém. Zastaví také proudění plynu, pokud plamen zhasne v důsledku pádu ohřívače.
 • automatické piezo zapalování – většina lepších ohřívačů na propan má elektronické zapalování, což znamená, že jednoduše stisknete tlačítko a ohřívač se zapne.
Ovládací prvky

… jednoduše stisknete tlačítko a ohřívač se zapne…

 

Připojení propan-butanové nádrže k ohřívači

Propanový ohřívač musí být samozřejmě poháněn propanovým plynem, který se dodává v nádržích nebo lahvích. U menších ohřívačů, které používají menší láhve, je to pouze případ odstranění těsnění a následného našroubování přímo na tvarovku ohřívače. Nejsou potřeba žádné hadice a regulátory.

Aby bylo možné nádrž na propanový plyn připojit k ohřívači Meva Relax, budete potřebovat další výbavu, kterou je plynová hadice a regulátor – obě jsou součástí balení. Není tomu tak u každého modelu.

Bezpečné připevnění nádrže k propanové ohřívači krok za krokem:

 • Umístěte nádrž do prostoru pro propanbutanovou láhev a odstraňte těsnění, které je obvykle vyrobena z plastu.
 • Regulátor a volič nastavení ohřevu ohřívače musí být v poloze „Vypnuto”
 • Vložte vstupní konektor ohřívače do výstupního připojení nádrže na propan.
 • Otočte vstupní konektor proti směru hodinových ručiček, abyste ho začali utahovat. Upozorňujeme, že toto je opačný způsob, který by za normálních okolností utáhl závit šroubu.
 • Když máte konektor zcela utažený, otočte ventil nádrže doleva, aby se spustil tok plynu do ohřívače.
 • Poslouchejte jakékoliv „syčení”, které by mohlo naznačovat únik plynu.
 • Vůně, která naznačuje únik propanového plynu, je stejná jako v případě shnilých vajec.
 • Ať už připojujete plynovou láhev na propan nebo nádrž na propanový plyn, měli byste vždy provést „bublinovou zkoušku” následovně: Smíchejte trochu tekutého mýdla s trochou studené vody a nalijte malé množství kolem přípojky propanového plynu. Vyhledejte malé bubliny, a pokud se nějaké objeví, znamená to, že uniká plyn.

 

Cena

Propanové ohřívače jsou dražší i levnější, ale pokud se pokusíte ušetřit peníze nákupem levnějšího, je pravděpodobné, že mu budou chybět některé důležité bezpečnostní prvky. Cena 2 490 Kč je pro Meva Relax 4.2 kW velmi příznivá. Není vysoká a přesto za ni dostanete více než adekvátní hodnotu, protože jde o opravdu bezpečný a výkonný model.

💡 TIP: Komplexnější přehled o nabídce trhu a praktické rady, které vám pomohou při rozhodování vám zprostředkuje článek, který je věnován tomuto typu vytápění.

 

Co se nám na Meva Relax 4.2 kW líbí?

 • kapacita vytopeného prostoru
 • kompaktní, snadno přenosný
 • několik bezpečnostních prvků
 • tři úrovně ohřívání
 • velmi jednoduchá obsluha
 • okamžité teplo
 • dobrý poměr cena/hodnota

 

Co se nám na Meva Relax 4.2 kW nelíbí?

 • absence termostatu
 • konstrukce nepůsobí příliš stabilně

 

Recenze zákazníků

Je jich poměrně hodně a jsou pozitivní. Zákazníci, kteří si ho koupili chválí jednoduchou obsluhu, okamžitou produkci tepla, dostatečný výkon a dobrý poměr ceny a hodnoty. Osvědčil se nejen v domácnostech, ale i v zahradních chatkách a dokonce i v komerčních prostorách. Podívejme si některé z recenzí i společně:

Meva Relax - recenze zákazníků

Meva Relax hodnocení zákazníků

Další recenze → naleznete zde

Shrnutí na závěr

Velkou výhodou propanové ohřívačů je, že se dají použít na mnohem větším počtu míst, jak to dokáže většina ostatních ohřívačů. To platí i pro přenosný ohřívač Meva RELAX 4.2 kW, který považujeme za opravdu skvělého reprezentanta své cenové hladiny. Jeho design sice není výrazně atraktivní, ale přesto jej lze stejně dobře použít v obývacím pokoji, jako v garáži.
Kolečka umožňují snadný pohyb a díky funkci kontroly spalin a ochrany proti přehřátí a překlopení máte jistotu bezpečného použití při skvělém výkonu.

 

Nejčastější dotazy k plynovým ohřívačem

❓ 1. Jsou interiérové plynové ohřívače bezpečné?

Ano. Pokud bude váš plynový ohřívač udržován minimálně každé dva roky kvalifikovaným plynařem, vaše rodina bude v bezpečí.

❓ 2. Produkují plynové ohřívače oxid uhelnatý?

Jakýkoliv plynový ohřívač může produkovat oxid uhelnatý - včetně starých i nových ohřívačů, jednotek ústředního topení, nástěnných pecí a dekorativních zařízení, jako jsou krby. Aby se zabránilo tomuto riziku, je nutné, aby každé plynové zařízení servisované nejméně každé dva roky kvalifikovaným plynařem.

❓ 3. Jsou plynové ohřívače lepší než elektrické?

Ačkoliv plynové ohřívače hoří mnohem efektivněji než jednotky na spalování dřeva nebo pelet, výsledný oxid uhelnatý vyžaduje instalaci vnějšího odvzdušňovače, aby byla jednotka bezpečná.

❓ 4. Mohu spát při zapnutém plynovém ohřívači?

Odborníci zdůrazňují, že byste neměli nechat plynový ohřívač zapnutý přes noc. Řešením je možnost použití funkce časovače, který zařízení vypne.

❓ 5. Vysušují plynové ohřívače vzduch?

Pokud máte plynový ohřívač bez ventilace, teplo by mohlo ve skutečnosti zvlhčovat vzduch a ne vysušovat. Pokud kolem ohřívače zaznamenáte nadměrnou vlhkost a kondenzaci, obraťte se na odborníka.

❓ 6. Potřebuji při použití propanového ohřívače větrání?

Ohřívače na propan mohou při použití bez přiměřeného větrání představovat riziko oxidu uhelnatého. Propanové ohřívače potřebují „na dýchání” kyslík.

❓ 7. Je cítit plynové topení?

Zemní plyn je bez zápachu, ale dodavatelé ho ošetřují silným zápachem po shnilém vejci, aby bylo možné úniky plynu lépe zjistit. Pokud je zápach slabý, ale nerozptyluje se, vypněte ohřívač a vyvětrejte. Pokud je zápach silný, obrate se na kvalifikovaného odborníka a postupujte dle jeho pokynů.

Výhody

 • možnost regulace výkonu
 • nízká spotřeba
 • rychlý ohřev
 • jednoduchá manipulace - kolečka

Nevýhody

 • vyšší hmotnost
 • bez termostatu
 • potřeba pravidelně větrat vytápěnou místnost

Závěr recenze: Jednoduchý a praktický plynový ohřívač ideální na místa, kde není přímý přístup k elektrické síti.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Bezpečnost provozu
 • Komfort používání
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Mobilní, efektivní a úsporný. Kromě toho nabízí řadu bezpečnostních prvků, díky kterým budete během provozu v bezpečí.

4.8

Meva RELAX TB02007

✅ Cena: 2 490 Kč

Chci Meva RELAX TB02007
Heureka.cz
Vývoj ceny Meva RELAX TB02007


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.