Rovus Ultra – přenosný osobní ochlazovač vzduchu (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Rovus Artic Air Ultra
 • Rychlosti: 3
 • Výkon: 5 V, 1,5 A
 • Kapacita nádobky: 550 ml
 • Délka kabelu: 180 cm
 • Hlučnost: 52,4 db
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Ventilátory
299 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Rovus.cz

Rovus přenosný ochlazovač vzduchu Ultra se zaměřil na zákazníky, kteří hledají přenosný ochlazovač vzduchu s nízkou spotřebou energie. Oáza pohody, chlazení místnosti bez chemikálií, chladící technologie Hydro-Chill? A za cenu cca 800 Kč? Ano, zdravý skepticismus je zde na místě. Na první pohled se ochlazovač jeví jako rychlé, levné a velmi flexibilní řešení ochlazení přehřátých místností. Ale dokáže tato chladící kostka ve své účinnosti zastoupit seriózní klimatizaci, jak tvrdí reklama?

Přečtěte si více...

porovnání cen
Rovus.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
299 Kč Do obchodu Rovus.cz
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
299 Kč Do obchodu TopShop.cz

Základní informace

Rovus přenosný ochlazovač vzduchu Ultra dokáže ochlazovat prostor během 12 hodin denně prostřednictvím nádrže na vodu, která přeměňuje horký vzduch na studený. Tento typ chladicího systému se považuje za dostupnou alternativu ke klimatizaci, která má tendenci spotřebovat více energie a stojí značné množství peněz. Kromě toho výrobce deklaruje, že toto zařízení lze použít také jako zvlhčovač, resp. čistič vzduchu. Jeho primárním určením je však ochlazování a to, že současně zvlhčí i vzduch, je důsledek používané technologie. V některých případech může do místnosti odváděný vlhký vzduch znamenat i nevýhodu v podobě zvýšeného rizika tvorby plísní.

Ultra je inovovanou verzí původního ochlazovací Rovus Arctic Cooler. Tento nový model nabízí cca o 20% vyšší výkon než původní a je vybaven vylepšeným pěnovým filtrem, který je omyvatelný i vyměnitelný a zbavuje vzduch alergenů i zápachu. Filtr doporučujeme čistit pravidelně. LED osvětlení označené jako „relaxační a ideální do ložnice“ zůstalo i v této verzi, s tím rozdílem, že na původní verzi bylo možné měnit barvu osvětlení. U Ultra tato možnost není dána. Novinkou je nastavitelná mřížka průtoku vzduchu a nádrž na vodu, která zabrání vylévání.

Důležité parametry: 
Výkon:5 V, 1,5 A
Kapacita nádoby:550 ml
Délka kabelu:180 cm
Hlučnost:52,4 dB
Počet rychlostí:3

 

Jak funguje „Hydro-Chill technologie”?

Pojmenování je mnohem složitější, než samotná technika chlazení vodou, která je použita. Jde o jednoduchý princip voštinového filtru zavěšeného před ventilátorem, který má být nasáklý trochou ledové vody z mini nádrže, kterou pak předá nasávaného horkému vzduchu. Stejný účinek lze dosáhnout zavěšením vodou nasáklé tkaniny před klasický ventilátor. Ze zkušenosti je chladící účinek cítit pouze přímo na kůži – to znamená, pokud člověk zůstává v užší oblasti odpařovací zóny. Účinek však není dostatečně silný na ochlazení celé místnosti.

„Mini klimatizace” je vybavena 3 různými úrovněmi chlazení. Čím vyšší úroveň, tím rychleji se otáčí ventilátor, instalovaný v plastovém těle. Následně zařízení vhání více vzduchu do okolí. Pro zvýšení účinnosti chlazení je možné před použitím vložit filtr do mrazničky, resp. do nádrže s vodou vložit kostky ledu. Sice ne nějak výrazně, ale funguje to.

💡 resumé: Jednotka nedokáže ochladit místnost, ani snížit pokojovou teplotu! Přístroj chladí selektivní. Po opuštění vzdušného tunelu, stejně jako u ventilátoru, už nepociťujete chlazení.

 

Hlučnost

Výrobce udává, že ochlazovač je vybaven „super tichým” ventilátorem. Toto je zčásti pravda a vztahuje se to jen k prvnímu stupni rychlosti:

 • úroveň 1: přibližně 55 dB – tichá (jako déšť, zvuky chladničky)
 • úroveň 2: přibližně 65 dB – mírná (jako konverzace v restauraci)
 • úroveň 3: přibližně 70 dB – zřetelně slyšitelné (stejně hlasité jako TV nebo fén)

A takto nabízí toto zařízení prodejce:

Prenosný ochladzovač vzduchu Rovus Ultra #2

 

Rovus přenosný ochlazovač vzduchu Ultra vs. přenosná klimatizace

Klimatizace vždy obsahuje chladivo, které absorbuje teplo. Chladivo se v plynné formě dostává do kompresoru. Kompresí se zahřeje a pokračuje do výměníku, kde je plyn ochlazen proudem vzduchu a opět zkapalněný. Uvolněné teplo je odváděno do venkovního prostoru. Přenosný ochlazovač vzduchu Rovus Ultra pracuje na jednoduchém principu chlazení odpařováním.

Přenosný ochlazovač vzduchu Ultra

Výhody

 • Nízká spotřeba energie
 • Žádná chemie
 • Příznivá cena

Nevýhody

 • při chlazení odpařováním je vlhký vzduch vždy veden do místnosti, což může vést k růstu plísní
 • protože v létě máme obvykle vysokou vlhkost vzduchu, další zvlhčování vzduchu může zvýšit „parno” a pocit tepla
 • ochlazovač vzduchu bez chladicí kapaliny nedokáže tak efektivně ochladit prostor jako klimatizace – žádný výrazný pokles teploty místnosti

Přenosná klimatizace

Výhody

 • Klimatizace chladí, odvlhčuje, větrá, topí a čistí vzduch
 • Účinně ochladí teplotu v prostoru

Nevýhody

 • vyšší spotřeba energie
 • použité chladivá byly často škodlivé pro životní prostředí. Nejnovější generace klimatizačních zařízení však již používá ekologické chladivá.

 

Recenze zákazníků

Jaké jsou reálné zkušenosti s tímto zařízením? Různé. V tomto případě si opravdu třeba uvědomit, co od tohoto zařízení můžete očekávat a že přenosný ochlazovač vzduchu Rovus Ultra není navržen tak, aby ochladil celou místnost. Je dobrou volbou pro malé prostory – ochladíte ním prostor vašeho pracovního stolu, nebo prostor vašeho oblíbeného čtecího křesla. Pojďme se tedy podívat na ty recenze:

Rovus Artic Air Ultra recenze

 

Shrnutí na závěr

Nastavitelná mřížka na proudění vzduchu, schopnost zmrazit / umýt filtr a možnost použít kostky ledu ve vodní nádrži dělají z ochlazovací Ultra mnohem lepší produkt než byl jeho předchůdce. Mínusem je podle našeho názoru to, že jsou k dispozici pouze omezené informace o metrech čtverečních, které dokáže ochladit, což pak může vést ke zklamání z produktu a následně k negativním recenzím. Největší předností tohoto produktu je jeho cena.

Výhody

 • nízká spotřeba energie
 • přátelská cena
 • chlazení bez chemie

Nevýhody

 • malá účinnost
 • při vyšší rychlosti hlučný

Závěr recenze: Přenosný ochlazovač vzduchu, který je vcelku dobrá alternativa malého ventilátoru.

Hodnocení autora
 • výkon
 • design
 • snadnost používání
 • cena

Souhrn

Kompaktní ochlazovač vzduchu, který je na pocit účinnější než ventilátor, protože odpařován chlad na lidské pokožce příjemně chladí.

4.4

Rovus Artic Air Ultra

✅ Cena: 299 Kč

Chci Rovus Artic Air Ultra
Rovus.cz
Vývoj ceny Rovus Artic Air Ultra


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.