Recenze a test DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica – automatický kávovar v dobrém poměru cena/výkon

Georgina Babinová Recenze 3. března 2021 0
DeLonghi ECAM 350.55.B
 • Objem vody: 1.8 l
 • Kapacita zásobníku na kávu: 300 g
 • Parní tlak: 15 bar
 • Automatické čištění: ano
 • Automatické odvápňování: ano
 • Objem zásobníku na mléko: 600 ml
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
14 590 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Design automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica je nezaměnitelný. Díky špičkovým kávovarům si italský výrobce spotřebičů pro kuchyňe a domácnosti získal vynikající mezinárodní reputaci. Stejně jako všechny kávovarové značky, i model Dinamica ECAM 350.55.B přesvědčí svou technickou úrovní, odolností a širokou škálou nabízených možností přípravy kávy.

Přečtěte si více...

DeLonghi ECAM 350.55.B - Kde koupit nejvýhodněji
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
14 590 Kč Do obchodu Heureka.cz
patro.cz ⭐️ všechny způsoby doručení s cenami → najdete zde
⭐️ platba: hotově, dobírkou, kartou online, Mall Pay, PayU, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu patro.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
15 490 Kč Do obchodu expert.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica – základní informace

Výrobek je vybaven mlýnkem vyrobeným z nerezavějící oceli. Má 13 stupňů na individuální nastavení stupně mletí. Mlýnek je během provozu příjemně tichý. Nabízí i výhodu toho, že se může deaktivovat ručně, pokud se má na přípravu kávového nápoje použít již umletá káva. Kávovar nabízí uživateli i další užitečné funkce. Patří mezi ně snadno čitelný displej, funkce horké vody, kontrola aromata, zvukový signál, automatické vypínání, automatické čištění, vyhřívání šálků, indikátor čištění integrovaného systému capuccino, oplachování, program čištění a odvápňování, funkce úspory energie, programovatelná tvrdost vody a hlavní vypínač.

Technické údaje: 
Příkon:1450 W
Maximální provozní tlak:15 barů
Kapacita zásobníku na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníku na kávu:300 g
Kapacita nádrže na mléko:600 ml
Hmotnost:9,5 kg

 

První dojem: hodně plastu a nepříjemný zápach

První dojem z DeLonghi Dinamica nezískáte výjimečně na pohled, ale přes nos. A ne pro dobro stroje. Zařízení smrdí plastem, jakýkoli jiný popis by byl zkrášlováním. Před prvním použitím proto očistěte všechny součásti zařízení. Platí to nejen pro tento kávovar, ale pro všechna zařízení, zejména pro stroje, které zpracovávají jídlo. Doporučujeme také, abyste si před přípravou prvního nápoje pro sebe, spustili několik procesů přípravy a nepříjemný zápach tak eliminovali.

Po tomto prvním čichovém dojmu vidíte před sebou převážně černé a z velké části plastové zařízení. Vůně musí odněkud pocházet. Výstupní tryska je odsazená zepředu a je orámovaná chromem. Toto vizuálně zvyšuje hodnotu a vytváří pěkný kontrast. Odkapávací vanička a odkládací plocha na šálky jsou pochromované. Přední strana DeLonghi je lakovaná černá s vysokým leskem, zbytek je matný černý. Luxusní třída, jako je DeLonghi PrimaDonna, v tomto bodě skóruje nerezovou ocelí a tím i vyšší kvalitou. I proto stojí o 10 000 více.

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica můžete ovládat pomocí ovládacího panelu, který je namontován na výstupní trysce. Tam vidíte také LCD displej, který vám zobrazí menu. Stroj má 12 tlačítek, z nichž čtyři jsou určeny pro přímý výběr nápojů. Vodní nádrž Dinamica je umístěna na pravé straně a může se čelně odebrat. To usnadňuje plnění, protože nad strojem nemusíte kalkulovat s prostorem.

Ohřívač šálků je jako obvykle umístěn nahoře před zásobníkem kávy. Dejte pozor, protože šálky jsou skutečně horké, co se nám líbí. Celkově, existují mnohem hezčí stroje. Vzhled však není všechno a za plastovou fasádou se často skrývá schopné jádro. Je tomu tak i v tomto případě.

 

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica – vlastnosti a možnosti nastavení

DeLonghi nevytvořil pro Dinamica pouze uživatelský manuál, ale také videa s návody. Jsou však k dispozici pouze v angličtině. Myšlenka s videi se však v každém případě jeví jako smysluplná – v angličtině nebo ne – protože navigace v menu není zcela intuitivní. Pokud se však „prokoušete” příručkou, všechny dveře individualizace jsou vám otevřeny. V případě tohoto modelu to znamená, že si můžete zvolit vlastní množství kávy, množství mléka, konzistenci mléčné pěny, teplotu, sílu a stupeň mletí. Poslední nenastavujte v menu, ale přímo v prostoru pro kávu.

 

➡️ Nastavení kapacity, aromata a stupně mletí

Káva se skladuje v zabudovaném kónickém mlýnku, který má dostatečnou kapacitu pro standardní 250g sáček a je dobře utěsněn, aby si káva udržela čerstvost minimálně v krátkodobém horizontu. Stupeň mletí a sílu kávové speciality lze individuálně upravit při každém procesu přípravy. Výběr se provádí pomocí integrované Aroma funkce. V tomto kávovaru je nastavených pět různých úrovní aromata od velmi jemné po velmi silnou a mlýnek nabízí 13 úrovní kvality mletí. Přístroj je vybaven užitečnou programovací funkcí „Moje káva”. Nabízí uživateli možnost uložit si svůj oblíbený recept na speciální kávu a opakovaně ji vždy pohodlně připravit stiskem jediného tlačítka.

 

➡️ Mlýnek

DeLonghi nainstaloval do zařízení mlýnek vyrobený z nerezavějící oceli. Při této velikosti stroje používají kónické mlýnky téměř všichni výrobci, protože jsou kompaktnější než kotoučové mlýnky. Kromě toho, kónické mlýnky příliš nezahřívají kávová zrna, což je příznivé pro aroma. Nerezová ocel je odolný materiál, který odolává drobným nečistotám v kávě lépe než keramika. Mlýnek můžete nastavit na 13 úrovní. Považujeme za obzvláště pozitivní, že funguje i na nejjemnější úrovni. Mnoho kávovarů nedokáže mlít na nejnižší úrovni a zablokuje se. Nejjemnější úroveň je nejlepší nastavení pro zdařilé espresso.

 

➡️ Výška výstupu

Do sklenice na latte macchiato patří mléko a espresso. Výstupní tryska tam nemá co hledat. Bohužel, stále existují výrobci, kteří ji montují napevno ve výšce, v níž se po ni nevejde žádný pohár. Naštěstí DeLonghi není jedním z nich. Výstup je na výšku nastavitelný od 8,4 do 13,5 centimetrů.

 

➡️ Spařovací jednotka

Spařovací jednotka je srdcem kávovaru De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B. Vyžaduje jen malou údržbu a může být zcela vyjmuta ze zařízení a v několika jednoduchých krocích, dokonale vyčištěná. Tato součást může být hygienicky čištěna pod tekoucí vodou, takže bakterie a plísně nenajdou živnou půdu. Zasunutí do kávovaru je stejně snadné jako vyjmutí.

💡 Upozornění Před odstraněním varné jednotky odpojte stroj z napájení! Vypnutí hlavním vypínačem nestačí!

 

➡️ Vodní filtr

DeLonghi ECAM 350 .55 B Dinamica přichází i s vodním filtrem. Vodní filtr znamená výhody pro chuť kávy a životnost vašeho stroje. Čistí vodu od cizích a znečišťujících látek, takže káva nechutná po železe, ani vápně. Jelikož filtr čistí vodu ještě předtím než vstoupí do okruhu stroje, prodlužuje tím jeho životnost. Filtr musíte pravidelně měnit, v průměru po cca 5000 použitích.

 

➡️ Hlučnost

Kuchyně se třese, postel vibruje, soused sahá po sluchátkách: Připravili jste si kávu. Ještě vždy se stává, že výrobci testují svá zařízení s ochranou sluchu. Jinak není možné některé zvukové vzory vysvětlit. DeLonghi nevyřídil své inženýry klapkami na uši, protože zvuk ECAM 350 .55 B je příjemný. Hluk vzniká hlavně při vaření kávy, napěňovač mléka je hlučný jako předení spící kočky.

 

Expresní espresso

Klíčovými charakteristikami tohoto kávovaru jsou dvě věci: rychlost a jednoduchost. Vše je na tomto stroji navrženo tak, abyste ráno jako první, ještě se zalepenými očima, zvládli přípravu kávy. Dělá ho to perfektním pro každého, kdo chce kávu kavárenské kvality, aniž by musel zvládnout 19 kroků techniky přípravy espressa. Ale jak jsme již zmínili, předchozí prostudování návodu je nezbytné.

Zapněte Dinamic, systém se automaticky zahřívá a propláchne a potom je do 30 sekund připraven ke spuštění. LCD displej vám jasně řekne, abyste si vybrali svůj nápoj. Čtyři předvolby – espresso, „káva”, dlouhá a doppio +/- to vše vám připraví kávu jedním stiskem tlačítka a pár stlačení navíc vám nabídne další možnosti espressa lungo nebo ristretto.

Kteroukoliv z těchto předvoleb můžete upravit za chodu – přidáním více kávy pro silnější chuť nebo úpravou vody pro delší nápoj – a tyto vylepšení lze uložit i ve vlastních předvolbách, takže své espresso si vychutnáte vždy tak, jak to máte rádi. A bez toho, abyste museli pokaždé procházet nastaveními. K dispozici je také speciální tlačítko pro horkou vodu pro případ, že byste si někdy chtěli kávu „prodloužit”. Nebo jej můžete použít na přípravu čaje.

S DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica lze připravit tyto variace nápojů:

 • Flat White
 • Latte
 • Latte macchiato
 • Caffè Latte
 • Cappuccino
 • Caffè macchiato
 • Caffè Lungo
 • Espresso

Během přípravy se káva, která byl dříve mlýnkem umletá, stlačí. Optimální tlak je zajištěn integrovaným čerpacím a tlakovým systémem. Pro většinu druhů přípravy pracuje kávovar při tlaku 15 barů.

 

Speciální menu pro přípravu mléčných specialit

Kávovar je vybaven patentovaným systémem Latte Crema. Mléčné kávové speciality, například Flat White a Latte Macchiato, je možné pohodlně připravovat stiskem tlačítka pomocí nabídky tohoto menu.

Konzistence mléčné pěny se dá upravit podle vašich osobních preferencí pomocí otočného ovladače na mléčné karafě. Možnosti nastavení se pohybují od jemně pórovitých až po obzvlášť krémové.

Podrobný návod k DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica, který je v tomto případě opravdu i potřebný, najdete zde.

A takto vypadá tento automatický kávovar v plném nasazení:

DELonghi Dinamica Ecam 350.55.B Cappuccino komplett

 

Poměr cena – výkon

Faktem je, že kvalita determinuje cenu. O něco vyšší kupní cena produktu DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica 14 590 Kč je opodstatněná díky kvalitním materiálům, množství funkcí a solidnímu zpracování.

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica líbí?

 • vynikající espresso
 • perfektní mléčná pěna
 • rychlé a snadné čištění
 • individuální nastavení
 • skvělý poměr cena/hodnota
 • smysluplný rozsah funkcí
 • příjemná úroveň hlučnosti

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica nelíbí?

 • plastový zápach při rozbalení

 

Recenze zákazníků

Málokdy se stane, že má některý produkt téměř na 100% pozitivní recenze. DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B do této kategorie patří. Vždyť nakonec, přesvědčte se sami:

DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Vždy je potěšující pokud se test produktu ukáže jako dobrý a úspěšný. Toto určitě platí pro DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B.

Spotřebitel dostává skutečně promyšlený produkt, který má velmi povedený systém mléčné pěny, jaký se jen těžko dá najít i v stroji za více než 27000 Kč. Funkčnost je vynikající a výkon, na kterém skutečně záleží, je dostatečný k tomu, aby bylo možné rychle a spolehlivě připravit kávové nápoje. Káva z produktu DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B chutná opravdu skvěle a v této cenové kategorii neexistuje žádný lepší plně automatický stroj.

Takže navzdory negativnímu prvnímu dojmu, který však vyvolal „zápach” z výroby, Dinamica nakonec naplno rozvine své silné stránky.

Výhody

 • vynikající chuť
 • dokonalá mléčná pěna
 • široká škála druhů kávy
 • skvělý poměr

Nevýhody

 • třeba si důkladně prostudovat návod

Závěr recenze: Pokud od kávovaru očekáváte, že bude mít kompaktní velikost, bude navržen pro komfortní používání a připraví skvělé espresso za méně než minutu, Dinamica je dobrou volbou.

Hodnocení autora
 • Uživatelská přívětivost
 • Chuť kávy
 • Mléčná pěna
 • Design
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

Tímto kávovarem získáváte dva uživatelské profily se širokou škálou receptů na mléčné a kávové nápoje. Za takovou cenu - vynikající nabídka.

4.8

DeLonghi ECAM 350.55.B

✅ Cena: 14 590 Kč

Chci DeLonghi ECAM 350.55.B
Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 350.55.B


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.