DeLonghi ECAM 22.110 B – recenze na cenově dostupný automatický kávovar

Vladimír Rejholec Recenze 17. září 2021 0
Espresso DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 B černé
 • Typ: Automatický kávovar
 • Příkon: 1450 W
 • Objem vody: 1,8 litru
 • Parní tlak: 15 barů
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
8 609 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Delonghi.com/cs-cz

DeLonghi ECAM 22.110 B je plnoautomatický kávovar kávovar v elegantním černo-stříbrném provedení, který svými funkcemi potěší většinu milovníky kávy. Kávu si pomocí něj rychle a jednoduše připravíte nejen pro sebe, ale i pro někoho, s kým si ji vychutnáte, a to díky možnosti připravovat dva šálky najednou. Použít do něj můžete umletou, ale i zrnkovou kávu. Disponuje velmi tichým mlýnkem s 13 možnostmi nastavení hrubosti mletí. Oceňujeme i funkci předpaření a automatické vypnutí přístroje. Kávovar DeLonghi ECAM22.110B potěší i ty, kteří si rádi pochutnají na kapučíne s nadýchanou pěnou. Jeho součástí je totiž i zpěňovač mléka.

Tento kávovar DeLonghi se jednoduše ovládá, umožňuje vám nastavení intenzity chuti kávy a díky funkci samočištění a odvápňování nevyžaduje žádnou náročnou údržbu. Vhodný je do domácností, ale výborně poslouží i v kanceláři. Z hlediska ceny o něm můžeme říci, že patří k těm levnějším automatickým kávovarem. Nízká cena však v tomto případě rozhodně neznamená nízkou kvalitu.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Delonghi.com/cs-cz ⭐️ oficiální eshop značky
⭐️ doprava (UPS) zdarma nad 1200 Kč
⭐️ platba: platební kartou
8 609 Kč Do obchodu Delonghi.com/cs-cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
7 175 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
7 490 Kč Do obchodu Mall.cz

Základní informace

DeLonghi ECAM22.110 B Magnifica je automatický kávovar s příkonem 1450 W a tlakem vody 15 barů. Můžete v něm připravovat svůj oblíbený nápoj buď ze umleté kávy nebo z celé zrnkové. Tu vám umele tichý mlýnek, na kterém si umíte nastavit až 13 stupňů hrubosti mletí. Vyjímatelná spařovací jednotka disponuje funkcí předpaření a má kapacitu 6 až 14 gramů kávy. Kávovar DeLonghi je úsporný, a to i díky automatickému vypnutí přístroje AA vypínači elektrické energie pro nulovou spotřebu. Zařízení umožňuje přípravu jedné nebo i dvou šálků kávy najednou.

příprava kávy pomocí kávovaru DeLongi ECAM22.110B

Příprava kávy je pomocí kávovaru DeLongi ECAM22.110B velmi jednoduchá

Kávovar je vybaven vyjímatelným zásobníkem na vodu o objemu 1,8 litru a ukazatelem stavu, a tak se vyhnete častému doplňování vody. Kapacita zásobníku na kávu je 250 gramů. Má elegantní design a kompaktní rozměry, díky čemuž je vhodný i do menších domácností či na menší kuchyňské linky.

 

Důležité parametry kávovaru DeLonghi ECAM22.110 B:

Typ kávovaruautomatický
Odnímatelný zásobník vodyano
Ukazatel množství vodyano
Stříká na páruano
Objem vody1,8 l
Zásobník na kávuano
Kapacita zásobníku na kávu250 g
Délka přívodového kabelu1,15 m
Parní tlak15 bar
AQUA filtrano
Automatické čištěníano
Příkon1450 wattů
Hmotnost9,1 kg
Šířka23,8 cm
Hloubka43 cm
Výška35,1 cm

 

Funkce a vybavení

Plnoautomatický kávovar Delonghi Magnifica potěší i ty náročnější zákazníky, protože je vybaven několika zajímavými a užitečnými funkcemi. Kromě již zmíněného tichého mlýnku s 13 možnostmi nastavení hrubosti mletí, disponuje například i tryskou na napaření mléka, a tak si pomocí něj můžete připravit i kapučíno. Vybaven je také vyjímatelnou spařovací jednotkou a otočným ovladačem sloužícím pro nastavení intenzity chuti kávy.

DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 B - z boku

DeLonghi Magnifica ECAM22.110 B disponuje praktickou samočistící funkcí a odvápňovacím programem, díky kterému je kávovar dobře udržovaný a připravena k použití, aniž jste ho museli pracně čistit. Nechybí ani automatické vypnutí zařízení či ukazatel stavu kapacity zásobníku na použitou kávu. O stálou teplotu vašeho nápoje se stará patentovaný termoblok s elektronickou kontrolou.

Součástí výbavy kávovaru Delonghi ECAM 22.110 B je také víko zásobníku na kávu, které uchovává její aroma. Oceňujeme i praktickou funkci pro nastavení výšky adaptéru na hrnek v rozmezí od 86 do 142 mm, díky čemuž si můžete připravit kávu do takového hrnku, jaký vám nejvíce vyhovuje.

Funkce přístroje:

Aroma systémano
Mlýnekano
Nastavení síly kávyano
Použití mleté ​​kávyano
Použití zrnkové kávyano
Nastavitelná teplota kávyano
Signalizace provozuano

 

Příprava kávy pomocí DeLonghi Magnifica ECAM22.110 B

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B zaujme jednoduše obsluhou a přehledným ovládacím panelem, a tak vám je už na první pohled jasné, co máte jak nastavit a stisknout.

 

➡️ Volba chuti kávy

Zařízení umožňuje zvolit si chuť kávy a to pomocí jednoduché knoflíku. Požadovanou chuť kávy si nastavíte tak, že čím více otočíte knoflíkem doprava, tím více kávových zrn přístroj rozemele a chuť kávy bude silnější. S knoflíkem v poloze MIN dosáhne mimořádně slabou chuť kávy a v poloze MAX velmi intenzivní chuť.

Výrobce doporučuje při prvním použití postupovat krok za krokem udělat více než jeden šálek kávy, abyste našli správnou polohu knoflíku a chuť, která vám bude nejvíce vyhovovat. Také upozorňuje na to, abyste knoflíkem neotočili směrem ke značce MAX příliš. V takovém případě by mohlo dojít k velmi pomalému výdeji kávy, která by se dávkovala po kapkách a trvalo by to velmi dlouho, zejména v případě přípravy dvou šálků najednou.

 

➡️ Volba množství kávy v šálku

Kávovar je z výroby nastaven tak, aby automaticky vydával následující množství kávy:

 • espresso  – 40 ml
 • Lungo  – 120 ml

V případě, že byste chtěli upravit množství kávy, kterou spotřebič do kávy vydá, stiskněte a podržte tlačítko, jehož délku vydávání nápoje chcete změnit. Držte ho, dokud bliká kontrolka a přístroj nezačne dávkovat kávu. Následně tlačítko uvolněte a když káva v šálku dosáhne vámi požadované množství, tlačítko znovu stiskněte. Tím nové nastavení uložíte.

 

➡️ Používání mlýnku na kávu

DeLonghi Magnifica ECAM22.110 B - mlýnek na kávu

Kávomlýnek je z výroby nastaven tak, aby docházelo ke správnému výdeji kávy. Může se však stát, že po čase začne zařízení vydávat kávu příliš pomalu a po kapkách. Tehdy třeba pomocí knoflíku na regulaci stupně mletí výdej kávy upravit. Chcete-li například dosáhnout hustší pěnu, otočte knoflíkem o jeden stupeň směrem doleva. Účinek však bude viditelný až po přípravě nejméně dvou káv.

 

➡️ Použití pěnovače

Při přípravě kapučína buďte opatrný, protože během ní uniká pára. Pokud si chcete připravit jedno kapučíno, připravte si jednu velkou šálek a dejte do ní asi 100 ml mléka. Objem mléka se po napěnění zvětší dvoj- až trojnásobně, tak na to při výběru šálky myslete. Pro vytvoření husté pěny doporučuje výrobce použít zcela odtučněné nebo polotučné mléko s teplotou asi 5 stupňů (tolik by mělo mít po vytažení z chladničky, pozn. Red).

Takto napěněné mléko můžete přidat k připravené kávě a máte lahodné kapučíno. Výrobce doporučuje po každém použití trysku na napěňování mléka vyčistit. Zabráníte tak její ucpání.

 

Pro lepší ilustraci toho, jak se kávovar DeLonghi Magnifica ECAM22.110B používá, se podívejte video:

DeLonghi MagnificaS ECAM22110B . how it works

 

Náhradní díly pro DeLonghi ECAM 22.110 B

V případě potřeby si víte ke kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B sehnat i náhradní díly. Stačí si najít autorizovaný servis DeLonghi, který se věnuje nejen prodeji náhradních dílů, ale i záručního a pozáručního servisu zařízení. Běžně dostupný je i originál odvápňovač DeLonghi, ale i náhradní trysky do pěnovače, páky na kávu, nádoby na vodu, spárovací sítka a jiné.

 

Čištění a údržba

Čištění a údržba kávovaru jsou jednoduché a pokud chcete, aby kávovar fungoval správně, určitě jejich nezanedbávejte. Pravidelně byste měli čistit zásobník na zbytky kávy, odkapávací misku a nádržku na zachycování kondenzátu, násypku na předem umletou kávu, nádržku na vodu, ústí výpusti kávy, vnitřek přístroje přístupné po otevření dvířek spařovače a spařovač.

K čištění však nepoužívejte žádné chemické látky. Chcete-li odstranit vodní kámen, můžete tak učinit pomocí odstraňovače doporučeného výrobcem. Odvápňovat kávovar stačí když vás na to kontrolkou zařízení samo upozorní. Více informací o čištění a údržbě kávovaru DeLonghi Magnifica ECAM22.110 B vám poskytne manuál.

 

Nejčastější problémy a jejich řešení

Zjišťovali jsme také to, s jakými problémy se při používání kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B lze setkat nejčastěji.

Zde je několik z nich:

 • káva není horká – je možné, že šálky nebyly předehřáté, proto je před použitím kávovaru vhodné nahřát jejich horkou vodu. Další možnou příčinou je, že se spařovač ochladil, protože od poslední vydané kávy uplynuli dvě či tři minuty. V takovém případě před přípravou kávy spařovač ohřejte stisknutím tlačítka „výplach”.
 • káva má málo pěny – v takovém případě je možné, že káva byla umletá příliš nahrubo nebo že není vhodná pro použití do kávovaru na espresso.
 • káva jen kape nebo teče pomalu – příčinou je v takovém případě příliš na jemno umletá káva, otočte knoflíkem na regulaci hrubosti mletí o jeden stupeň doprava
 • káva nevytéká vůbec – toto zřejmě způsobily ucpané otvory v ústích, které snadno vyčistíte pomocí párátka
 • zpěněné mléko má velké bubliny – toto může způsobit nedostatečně studené mléko, případně mléko, které není polotučné. Používejte proto studené odtučněné nebo polotučné mléko z chladničky.
 • mléko není napěněné – příčinou je znečištěný napěňovač, je třeba ho umýt
 • vydávání páry se přeruší během používání – bezpečnostní zařízení přeruší výdej páry po 3 minutách, proto počkejte několik minut a potom znovu spusťte funkci páry

 

Recenze a zkušenosti uživatelů

Kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B je díky kombinaci dostupné ceny a množství funkcí mezi zákazníky velmi oblíbený, o čemž svědčí velké množství recenzí, které jsme našli. Zákazníci oceňují jednoduchost ovládání přístroje, ale i cenu, tichý mlýnek a rychlé čištění.

uživatelské recenze DeLonghi ECAM 22.110 B (zdroj: heureka.cz)

Přestože pozitivní hodnocení měli velkou převahu, jedna recenze na kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B tvrdila, že káva chutná jako ta, kterou připravíte pomocí koťogo.

zkušenosti uživatelů s DeLonghi ECAM 22.110 B (zdroj: heureka.cz)

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Jak ukázala naše recenze, kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B je cenově dostupnou a zároveň kvalitní volbou, která potěší většinu milovníky kávy. Jelikož jde o plnoautomatický kávovar, jednoduché ovládání je samozřejmostí. Kromě toho se snadno čistí a nevyžaduje si nějakou speciální údržbu. Předností je tichý chod mlýnku, možnost přípravy dvou káv najednou, možnost nastavení hrubosti mletí či výšky šálku. Kávovar je vhodný nejen do domácnosti, ale zvládne i častější používání v kanceláři.

V případě, že nevíte, jak si vybrat ten správný automatický kávovar, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte několik užitečných rad a tipů.

Výhody

 • zajímavý design a barevné provedení
 • kvalitní mlýnek pro dokonalé pomletí jakékoliv kávy
 • pohodlné ovládání a používání díky několika funkcím
 • výborná hodnota za přijatelnou cenu

Nevýhody

 • kávovar je bez zásobníku na mléko
 • provedení sice elegantní, ale hůře se čistí od otisků

Závěr recenze: Plně automatizovaný kávovar, který nabízí vše za dobrou cenu.

Hodnocení autora
 • design
 • jednoduchost obsluhy
 • funkce
 • cena

Souhrn

Zcela automatizovaný kávovar, který nabízí vše za dobrou cenu, jednoduše se čistí a chuť kávy si můžete nastavit podle svých představ.

4.6

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 B černé

✅ Cena: 8 609 Kč

Chci DeLonghi ECAM 22.110 B Delonghi.com/cs-cz
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 22.110 B


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.