Jura E8 – automatický kávovar pro náročné (recenze)

Georgina Babinová Recenze 27. října 2021 0
Jura E8
 • Příkon: 1450 W
 • Možnost použít mletou kávu: ano
 • Programovatelné množství vody: ano
 • Programovatelná síla kávy: 8 stupňů
 • Programovatelná teplota kávy: 2 stupně
 • Displej: barevný TFT
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Automatické kávovary
29 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Příprava espressa se za posledních 100+ let, od doby, kdy byl vynalezen původní stroj, velmi nezměnila, ale Jura věří, že tento proces zdokonalila svým kávovarem Jura E8. I když můžete najít levnější, cenově dostupnější modely, ty jsou však ideální pro začátečníky a ty, jejichž ve skutečnosti nezajímá, jak je káva chutná.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
29 990 Kč Do obchodu Heureka.cz

Jura E8 – základní informace

Espresso stroje jsou jako automobily. Když byl vynalezen první automobil, měl spalovací motor. To byla technologie těch dob. A o 100 let později stále používáme stejnou metodu. Nyní je mnohem efektivnější, ale v podstatě stejná. Moderní automatický stroj na espreso tlačí horkou vodu přes jemně mletou kávu. Káva, kterou takto připraví je velmi dobrá. Švýcaři se však zeptali: „Jak můžeme kávu ještě vylepšit?” Aby se espresso dalo připravit doma pomocí jediného tlačítka ve stejných standardech jako u baristy ve vychytané kavárně, je třeba udělat nějaké změny. A představili pulzní extrakční proces (PEP©), zatím jediný svého druhu, který je zárukou dokonalé aromy připraveného nápoje. Kávovar Impressa E8 však toho nabízí ještě mnohem více.

Nejlepší na tomto kávovaru je, že dokáže připravit rozmanitý výběr kávy a jiných teplých nápojů. Jura E8, dokáže udělat doslova cokoliv, od cappuccina, po latte a macchiato. Vše co musíte udělat, je dotknout se tlačítka. Zařízení je velmi snadno programovatelné. Pro kávové nápoje lze naprogramovat objem v uncích nebo mililitrech, sílu kávy v 8 úrovních a normální nebo vysokou teplotu. Vodní nádrž má kapacitu 1,9 litru.

Jura E8 automatický kávovar

Technické parametry: 
Příkon:1450 W
Objem nádrže na vodu:1,9 l
Objem zásobníku na kávu:280ml
Parní tlak:15 barů
Displej:áno
Odnímatelný zásobník vody:áno
Indikátor množství vody:áno
Tryska na páru:áno
Auto Cappuccino:áno
Mlýnek:áno
Nastavení síly kávy:áno
Nastavení teploty:áno
Použití zrnkové kávy:áno
Nahřívač šálků:áno
Hmotnost:9,8 kg

 

První dojem

Když vytáhnete stroj z krabice, sestavení vyžaduje necelých 10 minut (filtr, konvice na mléko atd.) A stroj je připraven k použití. Vzhled je se svým lesklým černým a stříbrným exteriérem velmi atraktivní. Vše je skutečně solidní a vynikající kvality, jak byste také očekávali od špičkových strojů! Je to fyzicky velký stroj a najít pro něj trvalý „domov” na pracovní desce může být trochu náročné. Na druhé straně, pokud ho musíte přesunout, vzhledem k jeho relativně nízkou hmotnost nepředstavuje významnou výzvu. Určitě oceníte i to, že relativně dobře „odpuzuje” otisky prstů a je velmi snadné ho čistit.

 

Jak funguje Jura E8?

První věc, kterou si všimnete, je to, že všechno na stroji je „inteligentní”. Od automatické detekce hladiny kávových zrn, po výzvu k čištění (a automatické čištění!). Funguje to způsobem, který má smysl. Může se to zdát docela logické, ale podle zkušeností, často nejsou kuchyňské spotřebiče takové logické nebo snadno použitelné, jak byste očekávali. Jura E8 však funguje přesně tak, jak očekáváte.

 

➡️ Nádrž na vodu

Toto je jedna z mnoha věcí, které se nám na tomto modelu líbí a naše hodnocení kávovaru Jura E8 by nebylo úplné, pokud bychom na něj výslovně neupozornili. Má působivou 1,9 l nádrž na vodu, která dokáže udržet krok i s najzúrivejšími konzumenty kávy nebo s velkou domácností. Nádrž se naplňuje shora a při pohledu zepředu se odnímá z levé strany jednotky. Součástí balení je i filtr.

Při přípravě kávy se často zanedbává kvalita vody. V závislosti na tom, kde se nacházíte, bude mít vaše voda různou tvrdost, chlor a případně kontaminanty. Jura vyvinula inteligentní filtr, který automaticky detekuje těžké kovy a chlór a odstraňuje je. Můžete také nastavit úroveň tvrdosti vody, aby vás přístroj informoval, kdy je nejlepší čas na výměnu filtru. Je jen na vás, zda chcete filtr použít nebo ne. Pokud tak učiníte, omezíte běžnou údržbu, protože to prakticky eliminuje potřebu odstraňování vápenatých usazenin.

 

➡️ Integrovaný mlýnek

To, co dělá super-automatický kávovar „super”, je systém integrovaného mlýnku na kávu. Všetko, co potřebujete pro přípravu širokého sortimentu kávových nápojů, je obsaženo v jedné jednotce a Jura E8 dělá na tomto poli lepší než jen průměrnou práci.

Pozitivní je, že samotný mlýnek je kónický a keramický a je mnohem lepší než jeho bratranci z nerezavějící oceli. Důvod je ten, že nerezavějící ocel se při použití zahřeje, což může mít za následek spálení kávy a to zas může zničit chuť nápoje, který připravujete.

Co je však spíše na „průměrné straně” je to, že mlýnek má pouze šest nastavení úrovně mletí. To je v tomto odvětví průměr, takže na tom v podstatě není nic pozoruhodného. Šest tedy není špatné, ale nalezení správného nastavení mletí je základním prvkem při přípravě skvělé šálky kávy a změny v nastavení dramaticky ovlivní chuť vaší kávy. Více nastavení vám umožní precizní dosažení požadované aromy. Šestka je sice slušná, ale často nestačí na to, abyste mohli vyladit chuť své kávy tak, jak byste chtěli.

Zásobník na kávu připevněný k mlýnku je kapacitou stejně působivý jako zásobník vody. Pojme 280 g kávy. Pokud jde o velikost, tyto dvě části jsou dobře zkombinovány co považujeme za pozitivní. Jedním z problémů, kterým mnoho modelů trpí, je to, že nabízejí velkou nádrž na vodu spárovanou s malým zásobníkem na kávu, nebo naopak. Pokud je nesoulad ve velikosti, budete muset neustále přestat dělat, to co děláte, abyste doplnili jeden nebo druhý. Naštěstí to není problém Jura E8!

 

➡️ Termoblokový systém

Automatický kávovar Jura E8 využívá jediný hliníkový kotel potažený nerezovou ocelí a vybavený technologií Thermoblock pro rychlé zahřívání. Preferujeme systémy se dvěma kotli, které umožňují současně vařit kávu a napěnit mléko, protože systémy s jedním kotlem zvyšují celkový čas na přípravu nápojů na bázi mléka, protože jeden kotel potřebuje čas na přechod z jedné úlohy na druhou.

Prodloužený čas vaření není horibilní. Měří se spíše v sekundách, jako v minutách, ale pokud pijete hodně kávy, tento extra čas na jeden nápoj se může rychle spočítat, takže je to něco, co může ovlivnit vaše rozhodnutí o koupi.

 

➡️ Teleskopický adaptér na výdej kávy

Zatímco téměř každá super-automatika má teleskopické adaptéry, rozsah pohybu se může značně lišit a v případě E8 je to trochu omezené. Pod adaptéry můžete umístit šálky s výškou maximálně cca 11 cm. To je v pořádku, ale pokud je vaše oblíbená šálka kávy o velikosti Jumbo, vězte, že se pravděpodobně nevejde pod adaptér. Samozřejmě můžete vždy vařit dvojitou do dvou menších šálků, pak je nalít do velké, ale takto špiníte tři šálky na jeden nápoj. Výška 15 cm by byla ideální.

 

➡️ Varná jednotka

Srdce a duše každého super-automatu a Jura Impressum E8 není výjimkou. Varná jednotka se však nedá vyjmout. Z praktického hlediska to pro vás znamená, že přibližně jednou týdně budete muset do nádrže vložit čistící tabletku, abyste jednotku vyčistili. Žádný velký problém, ale naší upřednostněním jsou odnímatelné jednotky, které můžete opláchnout ručně a jsou důkladně vyčištěny.

Velkou věcí, na kterou je třeba poukázat, je, že E8 využívá novou technologii s názvem PEP, což znamená Pulse Extraction Process. Na rozdíl od konvenčního způsobu vaření espressa, který uvolňuje vodu ve stálém proudu, PEP uvolňuje vodu v sérii krátkých kontrolovaných „výbuchů”. Příprava kávy trvá o několik sekund déle, výsledkem je však robustnější, plnej chuti. Ve skutečnosti je PEP za poslední roky nejvýraznější technologií v této oblasti a je součástí E8!

 

➡️ Displej a ovládání

Pokud jde o ovládání, Jura E8 používá jasně osvětlenou LED obrazovku a má přehledný systém nabídek, který vás zcela jednoduše naviguje k jakékoli funkci, kterou potřebujete. Můžete změnit čas automatického vypnutí, získat přístup k různým automatizovaným čistícím možnostem, obnovit výchozí nastavení, změnit jazyk, který zařízení používá, a samozřejmě personalizovat kávové nápoje jedním dotykem. LED obrazovka je elegantní, s moderním smyslem pro styl.

Displej Jura Impressum S8

 

Je zde osm jednodotykových tlačítek:

 • Káva
 • Espresso
 • Lungo
 • Flat White
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Horká voda
 • Mléko

 

Pro každý kávový nápoj lze nastavit množství vody, teplotu, čas přípravy a při mléčných nápojích lze také nastavit množství pěny a objem mléka.

Dále je zde možnost nastavit sílu kávy, která je mírou toho, kolik kávy je zakomponováno na přípravu nápoje. Většina super-automatik nabízí pět možností měřených od jedné do pěti „zrn” na displeji. Jura E8 nabízí osm a při maximální síle dostanete šestnáct gramů kávy na jednu dávku, což vytváří vynikající, silnou chuť! Pokud jste fanouškem robustní, plnohodnotné kávy, bude to pravděpodobně jeden z vašich oblíbených aspektů tohoto modelu.

Nejtěžší částí bude změna preferovaného nastavení nápojů a seznámení se s tím, jak menu funguje. Pokud jde o tato nastavení nápojů, doporučujeme nejprve vyzkoušet výchozí nastavení a pokud to není úplně podle vašich představ, podle potřeby proveďte dodatečné změny. Může to chvíli trvat, než to precizní nastavíte, ale je to zábava! Jakmile máte nápoje naprogramovány tak, jak chcete, zbytek je pohoda a potěšení na jeden dotek.

 

➡️ Napěňování mléka

E8 používá automatický systém napěňování, ne napěňovací trysku. Kávoví „fanatici”, kteří mají rádi stupeň kontroly, který jim poskytuje napěňovací tryska, pravděpodobně zaujmou negativní postoj k tomuto stroji. Je to škoda, protože toto je jeden z velmi dobrých automatických napěňovačů. Jedinou věcí, která se nám až tak nelíbí, je skutečnost, že musíte vést plastové hadičky ze zdroje mléka (mimochodem, nejsou součástí balení) k napěňovacího ramenu, díky čemuž bude váš drahý kávovar vypadat jako vědecký projekt na střední škole. I když toto nenadchne, zbytek mechanismu ano.

Manuál k použití tohoto kávovaru ke stažení je dostupný v anagličtine, a český návod si můžete objednat zde.

A takto vypadá Jura E8 v plném nasazení:

Nová Jura E8 - recenze AKCE Smart Connect ZDARMA JIŽ NEPLATÍ

 

Jak chutná káva připravena s Jura E8?

Technologie PEP znamená opravdu rozdíl. Pěna je hustá a krémová. Textura espressa je luxusní. Co dříve dokázal pouze profesionální barista, nyní můžete mít doma. Samozřejmě, chuť ovlivní i kvalita použité kávy. Ve stroji můžete použít i umletou kávu a i konzumenti bezkofeinové kávy budou překvapeni chutí, kterou jejich nápoj získá díky PEP.

 

Poměr cena – hodnota

Z hlediska nákladů je to skvělá hodnota, pokud hledáte možnost přípravy rozmanitých nápojů vysoké kvality a minimální dobu čištění. Model využívá dosud nejpokrokovější technologii společnosti Jura a zároveň stojí méně než několik srovnatelných modelů společnosti.

 

Co se nám na Jura E8 líbí?

 • systém filtrace vody – je jedním z nejlepších, které jsou na trhu dostupné. Stroj můžete používat s vodou z vodovodu a získáte kávu, která chutná, jako byste použili balenou vodu. Filtr odstraňuje většinu nečistot zjištěných v standardních dodávkách vody.
 • přehledný displej s praktickými výzvami
 • keramický mlýnek
 • horká voda se může dávkovat ve třech různých teplotách
 • automatické čištění a odkalování
 • technologie PEP – optimální extrakce kávy
 • smart filtr
 • vhodná pro jakékoliv použití – Jura vytvořila tento model z nejkvalitnější dostupné nerezavějící oceli. Díky tomu je vhodný pro domácnosti, ale i na komerční použití

 

Co se nám na Jura E8 nelíbí?

 • mlýnek je relativně hlučný
 • častá údržba – stejně jako jiné stroje značky Jura, i E8 začne čisticí nebo proplachovací cyklus častěji, jak byste chtěli. Zatímco nedokončí celý cyklus, nemůžete připravovat kávu
 • jen jeden kotel – prodlužuje se čekací doba na nápoj na bázi mléka
 • olejové kávová zrna mají tendenci ucpávat mlýnek
 • velké rozměry nejsou ideální pro malé kuchyně

💡 TIP Pokud máte pocit, že plně automatický kávovar není „vaše šálek kávy” a chcete mít větší kontrolu nad přípravou vašeho oblíbeného cappuccina, podívejte se i na recenzi semi-automatického kávovaru DeLonghi ETAM 29.510.B.

 

Recenze zákazníků

Málokterý výrobek má na 100% kladné recenze. Jura E8 je jedním z nich. K tomu není co dodat. Podívejme se spolu na některé z nich:

Jura E8 - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Pokud jste někým, kdo si kávu skutečně užívá – čistou, prémiovou kávu ve vynikající kvalitě u vás doma a jen stiskem jediného tlačítka, bude to pro vás dobrá investice a kvalitní doplněk vašeho života.

Výhody

 • vynikající chuť kávy
 • kávové speciality stisknutím jednoho knoflíku
 • automatické čištění a odkalování
 • smart filtr

Nevýhody

 • vyšší cena
 • trocha hlučný

Závěr recenze: Celkově je Jura E8 vynikající kávovar a je splněným snem milovníků opravdu silné kávy.

Hodnocení autora
 • Ddesign
 • Chuť kávy
 • Jednoduchost obsluhy
 • Možnosti personalizace
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

Vynikající, dobře navržený model s funkcemi, které obvykle nenajdete u jiných značek. Ideální pro milovníky silné kávy.

4.9

Jura E8

✅ Cena: 29 990 Kč

Chci Jura E8 Heureka.cz
Vývoj ceny Jura E8


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.