Krups EA810B70 – vstupní model do světa automatických kávovarů (recenze)

Georgina Babinová Recenze 17. října 2021 0
Krups Espresso Krups EA810B Essential (423645)
 • Typ: Automatický kávovar na jeden šálek
 • Příkon: 1450 W
 • Parní tlak: 15 barů
 • Objem nádoby na vodu: 1,7 litru
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
5 849 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Automatický kávovar Krups EA810B70 je model základní úrovně. V porovnání s ostatními zařízeními výrobce se dá říci, že i jeho jednotlivé komponenty odpovídají ceně vstupného modelu. Design nabízí tomu odpovídající množství plastu, což však nemá vliv na jeho výkon.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 849 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
6 399 Kč Do obchodu Mall.cz

Krups EA810B70 – základní informace

Pokud náhodou sledujete trh automatických kávovarů, možná si všimnete, že v segmentu levnějších modelů získáte „hodně muziky za málo peněz”. Jelikož dostupné automatické kávovary jsou stále populárnější, každý výrobce si chce „urvat” kousek trhu pro sebe.

Krups EA810B je jednoduchý kávovar, který se zaměřuje na to podstatné. Nabízí čerstvě umleté espresso a kávu pouze stisknutím tlačítka a na požádání i mléčnou pěnu z trysky. Horká voda na čaj je také v nabídce. Díky malým rozměrům, 26x36,6x32 centimetrů, je tato kompaktní jednotka ideální pro single domácnosti a malé kuchyně. Je méně vhodná pro přípravu latte macchiato, protože adaptér na výdej kávy lze nastavit pouze do výšky 105 milimetrů.

kávovar Krups Essential EA810B70

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Objem vody:1,7 l
Parní tlak:15 barů
Tryska na páru:áno
Mlýnek:áno
Nastavení síly kávy:áno
Auto-Cappuccino:nie
Použití mleté kávy:nie
Automatické čištění a odvápnění:áno
Hmotnost:7,4 kg

 

Vlastnosti a funkce

Pokud se přiblížíte k zařízení, jehož cena je 5 849 Kč, bez očekávání, zaručeně ním nebudete zklamáni. Každý, kdo se trochu vyzná, si však okamžitě všimne, že automat vypadá trochu „rachotivě”. Může za to vděčit množství plastu, který udává tón. Ovládací panel přichází bez displeje a nabízí různé světýlka, knoflíky a otočné spínače pro nejdůležitější funkce. Jsou však dokonale názorné, což znamená snadné použití. 200 gramová kapacita zásobníku na kávu sice není enormní, ale pro ranní kávu malé domácnosti dokonale postačuje. Kávovar je vybaven varnou jednotkou z nerezavějící oceli a má dobrý automatizovaný čisticí systém. Prostřednictvím něj se čistí i neodnímatelnými varná jednotka. Parní tryska se dá použít pro přípravu mléčné pěny a tím i různých kávových specialit.

 

Krups EA810B70 v akci I.

Je trochu otravné, že stroj musíte stlačením knoflíku propláchnout před každým procesem přípravy, abyste z vedení odstranili zbytky kávy a odstáté vody. To dělají jiná zařízení automaticky. Přitom musíte dávat pozor i na to, že po druhém takovémto opláchnutí má mini odkapávací vanička už náběh na přetečení. Pozitivní je, že Krups EA810B70 se zahřívá poměrně rychle a je tedy rychleji připraven k použití jako mnoho konkurentů. Obsluha je opravdu tak jednoduchá, jak to dává tušit panel, ale zůstává nejasné, zda možnosti nastavení nejsou jen „humbuk”, protože i když můžete nastavit dvě síly kávy, nakonec získáte z (příliš nízkého) adaptéru vždy stejný produkt. Kolečko pro nastavení stupně mletí je v zásobníku na kávu a nabízí tři stupně. Na nejjemnější úrovni ve spojení s nejmenším množstvím vody, které lze nastavit na přední straně, byste měli získat skutečně životaschopné espresso.

Ve skutečnosti je tento model pouze poloautomat, protože mléko musíte napěnit ručně. Baristům se to nemusí zdát špatné, ale pro někoho to může snižovat požadovaný faktor pohodlí. Navzdory své kompaktnosti dodává EA810B70 do parní trysky dostatek páry. Mléko můžete napěnit asi za 1 minutu, ale ideální by bylo pracovat s teploměrem, protože pokud je mléko příliš rychle horké už nechutná tak, jak by mělo. S trochou praxe se vám podaří opravdu dobrá pěna. V návodu k použití se raději nedoporučuje používat plnotučné mléko, ale v praxi není žádný rozdíl mezi jednotlivými druhy mléka. Napěníte dokonce i sojové mléko.

 

Krups EA810B70 v akci II.

Krups EA810B70 Essential Espresso - jak připravit cappuccino

 

Rest chuti

Espresso protéká příliš rychle; množství vody je v pořádku, ale po 5 sekundách extrakce prostě nemůžete získat dobrý výsledek. Takže, pokud pijete hlavně espresso, toto zařízení není pro vás. Existují lepší alternativy. Kvalita espressa je dostatečná pro mléčné nápoje např. latte macchiato, caffee latte nebo cappuccino. Zpěnění mléka funguje dobře, ale má tendenci rychle se přehřát a téměř spálit mléko, proto byste měli pracovat s teploměrem a nepřekračovat 70 stupňů.

 

Čištění a údržba

Krups EA810B70 se čistí snadno, protože na to je třeba pouze potlačit knoflík. Standardní program však vyplachuje adaptér na výdej kávy pouze krátce. Kromě toho disponuje kávovar automatickým programem čištění, který nelze spustit manuálně, ale pouze tehdy, když to vyžaduje kávovar: po přibližně 300 procesech přípravy. Chcete-li stroj čistit častěji – smůla. Jiní výrobci doporučují čištění varné jednotky nejméně jednou týdně.

Pokud tedy jde o hygienu kávovaru, Krups EA810B70 může představovat nové výzvy. Protože pokud se varná jednotka nedá odstranit tak, jak je to v tomto případě, čištění není tak jednoduché. Krups chce odstranit tuto nevýhodu pomocí „šíberu” na kávu, kterým byste měli vědět vyhodit zbytky z varné jednotky. V praxi to však funguje pouze průměrně. Co tedy dělat?

Jak jsme již zmínili, automatický čistící program nelze spustit manuálně. Nezbývá jen často procházet suchým kartáčem přes všechny otvory, vinutí a používat program proplachování, který lze aktivovat manuálně, raději častěji než méně často. Na druhé straně však můžete snadno odebrat a vyčistit odkapávací misku, nádobu na kávovou sedlinu i poměrně velkorysou nádrž na vodu. Koneckonců, aspoň něco.

Automatický čistící program trvá podle návodu asi 13 minut. Indikuje ho světélko „CLEAN”. Pak je tu program intenzivního oplachování s trváním asi 2 minuty. Může se aktivovat, když současně blikají „CLEAN” a „CALC”.

💡 Tip pro parní trysku! Když skončíte s napěněním mléka, znovu zapněte trysku, aby vodní pára vytlačila zbytky mléka z otvoru. Podložte utěrku, nebo nějakou nádobu. A dělejte to vždy!

 

Odvápnění

Kromě toho nabízí kávovar automatický odvápňovací program, na který si musíte naplánovat asi 20 minut. Kdy odvápňovat závisí na tvrdosti vody. Pokud žijete v oblasti, kde je tvrdá voda, doporučujeme použití filtru. Snižuje tvrdost vody a vodní kámen je třeba odstraňovat méně často. Filtrační kazeta není součástí balení. V opačném případě vám stroj připomíná, abyste ho pravidelně odvápňovali a stačí jen jednoduše následovat program.

Podrobný manuál, který vás provede nejen údržbou, ale i obsluhou zařízení najdete zde.

💡 TIP: Pokud vás tento model zcela nepřesvědčil, možná vás osloví podobně dostupný automatický kávovar italské výroby DeLonghi ECAM 23.120 SB.

 

Poměr cena/výkon

Pokud jde o cenu, Krups EA810B70 je jasně umístěn v segmentu základní úrovně. Funkce proto nejsou příliš rozsáhlé, ale cena je přiměřená. Pro kávovar základní třídy je zařízení výkonné, kompaktní a poměrně levné.

 

Co se nám na Krups EA810B70 líbí?

 • snadné použití
 • jednoduchá konstrukce a rychlé uvedení do provozu
 • parní tryska pro přípravu mléčné pěny
 • kompaktní rozměry, ideální do malých kuchyní
 • příznivá cena

 

Co se nám na Krups EA810B70 nelíbí?

 • varná jednotka není odnímatelná
 • mlýnek je poměrně hlučný
 • vyžaduje se manuálně spuštění oplachovacího procesu
 • odkapávací miska je malá
 • množství plastu
 • absence automatického mléčného systému
 • jen průměrná kvalita espressa
 • nízká výška adaptéru na výdej kávy

 

Recenze zákazníků

Zdá se, že Krups Essential EA810B70 je mezi zákazníky oblíbený. Nemalou zásluhu má na tom bezpochyby velmi příznivá cena. Jeho hodnocení jsou ve velké většině pozitivní. Je pravda, že k zajištění ranního kofeinového doppingu je tento model perfektní. Pro opravdové znalce, ale nemusí být kvalita připraveného espressa dostačující. Podívejme se na některé z recenzí nyní společně:

Krups EA810B70 - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Kávovar Krups EA 810B70 je přesvědčivý kompromis, který kombinuje základní funkce plně automatického stroje s atraktivní cenou. Přesvědčivý je kompaktní design a proto je přístroj ideální pro menší domácnosti. Obsluha je jednoduchá a srozumitelná a všechny běžné kávové speciality se dají připravit za pár minut.

Výhody

 • kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • snadné používání a volba typu kávy bez námahy
 • kvalitní kónický mlýnek s mlecími kameny
 • funkce automatického čištění se signalizací

Nevýhody

 • méně přehledný návod
 • trocha horší čištění odkapávacího tácku

Závěr recenze: Automatický espressovač s dobrým poměrem ceny a kvality

Hodnocení autora
 • Uživatelská přívětivost
 • Snadnost údržby
 • Chuť kávy
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Krups EA 810B70 je díky své ceně přijatelným vstupním modelem do světa automatických kávovarů.

4.6

Krups Espresso Krups EA810B Essential (423645)

✅ Cena: 5 849 Kč

Chci Espresso Krups EA810B Essential Heureka.cz
Vývoj ceny Espresso Krups EA810B Essential


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.