Nivona NICR 520 – automatický kávovar, který připraví espresso jako z portafiltra (recenze)

Georgina Babinová Recenze 27. října 2021 0
NIVONA NICR 520
 • Příkon: 1445 W
 • Kapacita nádrže na vodu: 2,2 l
 • Kapacita zásobníku na kávu: 250 g
 • Parní tlak: 15 bar
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Automatické kávovary
9 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Automatický kávovar Nivona NICR 520 CafeRomatica je základní, vstupní model s manuální profi funkcí cappuccino se s pumatore, jako výrobce nazval napěňovač mléka. Je vhodný pro rychlou přípravu různých druhů kávy a mléčných kreací s ohledem na snadné použití a snadnou údržbu. Představuje ideální vstup do světa kávové kultury.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
9 990 Kč Do obchodu Heureka.cz
patro.cz ⭐️ všechny způsoby doručení s cenami → najdete zde
⭐️ platba: hotově, dobírkou, kartou online, Mall Pay, PayU, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu patro.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
zjistit cenu Do obchodu expert.cz

Nivona NICR 520 – základní informace

Značka Nivona existuje od roku 2005 a založili ji tři společnosti z Norimberku. Výrobcem je „Eugster/Frismag”, který má sídlo ve Švýcarsku. Kávovary se vyrábějí ve třech zemích – v Číně, Portugalsku a Švýcarsku. Společnost „Eugster/Frismag” hraje celosvětově významnou roli v oblasti kávovarů a espresso strojů. Její továrny vyrábějí i pro takové známé značky jako Melitta, Jura nebo dokonce Miele.

Plně automatické stroje jsou jako moderní automobily: I když dokáží téměř cokoliv, musí se nějakým způsobem provozovat. Pokud nemáte chuť, ani čas studovat objemný návod k použití, Nivona NICR 520 vás nadchne. Nabízí vše, co je pro milovníky kávy důležité, dostupnou cenu a hlavně dobrou a srozumitelnou provozní koncepci.

S hloubkou těsně pod 54 a výškou 39,5 centimetrů se stroj vejde i do menších kuchyní. Upustil od zadních koleček, ale to můžeme oželet, protože plně automatický stroj obvykle zůstává na stejném místě roky. Napájecí kabel je dlouhý 1,1 metru a poskytuje dostatečný prostor při výběru místa instalace.

kávovar Nivona NICR 520

Důležité parametry: 
Příkon:1444 W
Parní tlak:15 barů
Kapacita vodní nádrže:2,2 l
Kapacita zásobníku na kávu:250 g
mlýnek:áno
Nastavení síly kávy:áno
Použití zrnkové i mleté kávy:áno
Nastavitelná teplota kávy:áno
Automatické odvápňování:áno
Tryska na páru:áno
Dipslej:áno

 

Funkce a vlastnosti

Díky objemné nádrži na vodu o objemu 2,2 litru a velkému 250 g zásobníku na kávu je vhodný pro vícečlenné domácnosti a kanceláře. Kávovar disponuje tichou kuželovou bruskou vyrobené z kalené oceli. Nadčasově elegantní design v matné černé barvě s chromovými prvky najde své místo téměř v každé kuchyni.

 

➡️ Téměř jako espresso z portafilteru – systém Aromatica zn.Nivona

V první řadě výrobce Nivona propaguje, že jeho plně automatické kávovary dokážou připravit skutečné espresso. Espresso z tohoto kávovaru by se chutí mělo velmi přiblížit k espressu z portafilteru. K dosažení „pravé” chuti používá Nivona NICR 520 Cafe Romantica nový technický systém Aromatica. Fungování systému je velmi jednoduché. Stlačená voda vyvíjí tlak a ten mírně zvětší varnou komoru, zatímco stroj sem čerpá téměř 100 °C teplou vodu. Kávový prášek se víří s vodou tak, že se během extrakce získá ještě více aromata. To je teorie. Celé to však zní jako marketing. Aby se teorie i dokázala, musíte kávu ochutnat.

 

➡️ Provoz s filtrem nebo bez

Vodní filtr není v této verzi integrovaný. Filtr Claris je součástí balení. Pokud se použije, zařízení je třeba odvápňovat méně často. Musíte však pravidelně investovat do nových filtrů. Pokud se tak rozhodnete, pomocí přiloženého testovacího proužku se stanoví tvrdost vody, až potom stroj ví, kdy má dojít k dalšímu odvápnění.

 

➡️ Displej a ovládání

Na rozdíl od dražších modelů Nivona, CafeRomatica 520 upustila od barevného displeje s ikonami i od ovládání aplikací. Obsluha je však přesto intuitivní. Vlevo nahoře je knoflík, kterým volíte sílu a množství kávy. Otočením ve směru hodinových ručiček si vyberete jednu ze tří velikostí šálků. Opakovaným stisknutím nastavíte sílu kávy od „jemné” přes „normální” až po „silnou” – jedna, dvě nebo tři zrna označují požadovaný status.

Hned vedle malého displeje je umístěno tlačítko na kávu (zde si můžete vybrat, zda chcete jednu nebo dvě kávy) a knoflík na horkou vodu. Otočný pohyb otevírá ventil na odvádění horké vody nebo páry. Téměř si můžete odpustit pohled do návodu s pokyny, protože většina operací se vysvětluje sama.

Nivona NICR 520 - ovládání

 

➡️ Teplota a stupeň mletí

Dva důležité faktory jsou teplota kávy a stupeň mletí. Při teplotě poskytuje Nivona varianty „Normální”, „Vysoká” nebo „Maximální”. Standardně je nastavená hodnota „vysoká”, která by měla být pro většinu konzumentů kávy nejsmysluplnější. Po otevření pravých servisních dvířek můžete pomocí ovladače nastavit stupeň mletí kávových zrn. Nivona doporučuje nastavit jemnější mletí pro světlo praženou kávu a hrubší pro tmavě praženou. Pokud je to příliš komplikované, nechte regulátor uprostřed a bude to v pořádku.

Kuželový mlýnek je vyroben z oceli a nepracuje velmi tiše. Aby bylo možné používat různé velikosti šálků, adaptér na výdej kávy je výškově nastavitelný až do 14 centimetrů. Pokud chybí voda nebo káva, stroj se přihlásí sám.

Pokud byste přece jen potřebovali pomoc při obsluze přístroje, podrobný manual k Nivona NICR 520 naleznete zde.

 

Chuť kávy připravené v Nivona NICR 520

Voda se tlačí v CafeRomatica přes kávu se silou 15 barů. Nápoj chutná lahodně a aromaticky. Milovníci cappuccina mohou použít hadici na napěnění mléka. Nádoba na mléko není součástí balení. Stačí jednoduše vložit hadici přímo do kartonu nebo nádoby s mlékem. Hotová pěna je dokonalá a chutná, úžasně vzdušná a krémová, taje na jazyku. Test chuti plní Nivona na výbornou. Drahé stroje to nedokážou lépe.

A takto vypadá příprava kávy s NICR CafeRomatica 520 v praxi:

Nivona NICR 520 - Používání kávovaru

 

Čistící programy

Čas automatického vypnutí přístroje Nivona si určíte sami. Po posledním použití se může s vámi stroj rozloučit po 5, 30 nebo 70 minutách. Stroj se vypne, a automaticky se propláchne. To se však dá změnit a i to má z hygienických důvodů smysl. V pravidelných intervalech NICR 520 sám od sebe ví, že je čas na čištění nebo odvápnění. Červené pruhy na displeji označují, jak daleko proces pokročil. Programy péče se však mohou spustit kdykoliv manuálně.

Varnou jednotku lze vyjmout a opláchnout studenou vodou. To platí i pro trysku na páru, resp. horkou vodu, kterou je možné rozebrat na jednotlivé části. Červený plovák v odkapávací misce vám napoví, kdy je čas misku vyprázdnit.

 

Poměr cena/hodnota

Kávovar je omezen na základní funkce a je k dispozici jako startovací model za cenu 9 990 Kč. Přesto nabízí vynikající kávové nápoje a absolutně jednoduchou manipulaci.

💡 Tip! Pokud chcete trochu více automatických funkcí a možností programování, možná vás zaujme model Jura E8.

 

Co se nám na Nivona NICR 520 líbí?

 • tvrdost vody není problém, protože kávovar se přizpůsobí příslušné tvrdosti vody
 • síla a teplota kávy se dají nastavit ve třech stupních
 • možnost plynule upravovat množství vody a stupeň mletí
 • funkce volitelného automatického vypnutí
 • velmi jednoduché, intuitivní ovládání
 • dostatečně velký zásobník na vodu i kávu
 • unikátní systém Aromatica pro plnou chuť kávy
 • vyjímatelná varná jednotka
 • odkalkovanie stlačením knoflíku

 

Co se nám na Nivona NICR 520 nelíbí?

 • dobří výrobci obvykle vyrábějí své kávovary z nerezavějící oceli. Toto není případ NIVONA, protože kávovar je celý z plastu a kvůli tomu působí trochu „levně”
 • ocelový mlýnek je poměrně hlasitý

 

Recenze zákazníků

Ačkoliv recenzí tohoto kávovaru zatím není mnoho, jde o výrobek, který se hodnotí na 90% pozitivní. Vždyť nakonec, přesvědčte se sami:

NIVONA NICR 520 - recenze zákazníků

Další recenze→ naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Naštěstí se CafeRomatica 520 zaměřuje na to, co opravdu ovládá: přípravu kávy. Nastavením množství kávy, teploty, síly a stupně mletí můžete ovlivnit nejdůležitější parametry. To by mělo dokonale stačit pro většinu milovníků tohoto horkého nápoje. Dokonalý zážitek z chuti, namísto množství zbytečných funkcí, za přiměřenou cenu představuje harmonický koncept stroje základní úrovně.

Výhody

 • dokonalé espresso
 • systém Aromatica
 • velká nádrž na vodu
 • jednoduchá obsluha
 • automatické čištění

Nevýhody

 • plastové provedení
 • vyšší cena

Závěr recenze: Kávovar musí především přesvědčit kvalitou kávy. Design a vzhled jsou spíše v pozadí a je to tak v pořádku. Tento model je toho důkazem.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Chuť kávy
 • Design
 • Jednoduchost obsluhy

Souhrn

Nivona se jako výrobce zaměřuje v první řadě na kvalitu kávy, která je lahodná a připravena ryhcle, bez zbytečných ceremonií.

4.8

NIVONA NICR 520

✅ Cena: 9 990 Kč

Chci NIVONA NICR 520 Heureka.cz
Vývoj ceny NIVONA NICR 520


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.