iRobot Roomba 980 – robotický vysavač (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 28. listopadu 2021 0
iRobot Roomba 980
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,55 l
 • Maximální pokrytí plochy: 185 m²
 • Rychlost nabíjení: 180 min
 • Maximální doba úklidu: 120 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
13 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Robotický vysavač iRobot Roomba 980 patří v současnosti na poli robotických vysavačů k naprosté špičce, s čímž koresponduje i jeho vyšší cena. Ocení ho především nároční zákazníci, protože disponuje několika praktickými funkcemi, je kvalitně zpracovaný a maximálně efektivní při práci. Je výborný pro alergiky a domácnosti s domácími mazlíčky, protože je vybaven HEPA filtrem se dvěma rotujícími gumovými kartáči.

Vysavač má výbornou inteligentní navigaci a systematický pohyb, a tak zvládne práci i ve velkých prostorech. Na jedno nabití si dokáže poradit s plochou až 185 m2 a v provozu vydrží 120 minut. Pracuje poměrně ticho, protože jeho maximální hlučnost je uvedena na úrovni 60 dB. Samozřejmostí je, že pokud se vybije, dopraví se do nabíjecí stanice a po nabití se vrátí na místo, kde přestal s vysáváním. Robotický vysavač iRobot Roomba 980 si poradí s prahy ve výšce 1,6 cm.

Vysaje nejen hladké podlahy, ale je vhodný i na koberce, což z něj činí skutečně všestranného pomocníka v domácnosti. Díky funkci Carpet Boost zvýší při terénu s větším odporem automaticky svůj výkon. No a příjemným bonusem je, že robot s vámi komunikuje v českém jazyce.

Přečtěte si více...

kde koupit
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
13 999 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz

Základní informace

Robotický vysavač iRobot Roomba je prvním vysavačem od iRobotu, který je vybaven inteligentní navigací pomocí kamery, vysokým sacím výkonem a také výkonnou lithiovou baterií. Na jedno nabijte zvládne vysát až 185 m2 plochy. V případě, že se baterie vybije, přístroj se sám dopraví do nabíjecí stanice a následně bude pokračovat v práci přesně tam, kde přestal. Bez problémů vysaje podlahy i koberce a zvládne prahy s výškou 1,6 cm.

Dá se říci, že iRobot Roomba při práci skutečně nic nezastaví. Kromě virtuální stěny, kterou lze oddělit místa, kam nechcete, aby vysavač šel. Samozřejmě, zastaví ho i schody, protože je vybaven pojistkou proti pádu ze schodů. Délka nabíjení je 180 minut, což je docela dost, ale provozní doba je 120 minut. V případě, že budete během jeho úklidu doma, nějak výrazněji by vás svou prací rušit neměl. Jeho hlučnost se pohybuje na úrovni méně než 60 dB.

Z hlediska rozměrů patří k větším modelům robotických vysavačů – jeho výška je 9,2 cm a průměr 35,1 cm. Hmotnost má 4 kg.

Důležité parametry:

Doba nabíjení180 minut
Provozní doba120 minut
Pokrytí plochy185 m2
Hlučnost65 dB
Výška prahu1,6 cm
Kapacita zásobníku na prach0,55 l
Průměr35,1 cm
Je vhodný i na koberceano

 

Provoz

Robotické vysavače jsou pro mnohé z nás tak trochu futuristickým pomocníkem v domácnosti, a tak je na místě otázka, jak vlastně iRobot Roomba 980 funguje.

Jeho ovládání je jednoduché, přičemž ovládat jej můžete buď dálkově pomocí aplikace iRobot Home, nebo manuálně. V každém případě vám můžeme stažení aplikace jen doporučit, protože díky ní využijete vše, co vám robot nabízí.

Pomocí aplikace si můžete zvolit jazyk, v jakém bude s vámi robot komunikovat, přičemž na výběr máte i český jazyk. Také si můžete nastavit plánované úklid během konkrétního dne v týdnu a v přesnou hodinu, kterou si zvolíte. Aplikace také přináší informace o údržbě vysavače a dokonce i statistiky o úklidu. V případě, že máte velký dům, ve kterém by se mohl vysavač ztratit, jednoduše jej najdete také pomocí aplikace. Velkou výhodou takového ovládání je, že svůj iRobot Roomba 980 můžete řídit v podstatě odkudkoliv.

Pokud byste se rozhodli pro manuální ovládání, na vysavači najdete tlačítka pro zahájení a ukončení vysávání, dopravení vysavače do nabíjecí stanice a také takto víte nastavit vysávání pouze určité oblasti. Vysavač vám také bude signalizovat stav baterie i nádoby na prach, poruchy a připojení k síti Wi-Fi.

Viz video, jak vypadá iRobot Roomba 980 v akci:

Robotický vysavač iRobot Roomba 980

 

Programy a výbava

Z hlediska výbavy a programů je na tom iRobot Roomba 980 mimořádně dobře a nemáme mu v podstatě ani co vytknout. Má jednu boční kartáč, můžete jej pomocí WiFi ovládat i přes mobilní aplikaci, nechybí virtuální zeď, HEPA filtr, nárazník a ochrana proti pádu ze schodů. Samozřejmostí je i časovač.

iRobot Roomba 980 nabízí následující programy:

 • Plánované úklid - zvolíte si dny a hodiny v týdnu, během kterých bude vysavač čistit vaši domácnost
 • Carpet Boost - čím bude odpor na koberci vyšší, tím bude vyšší i výkon vysavače
 • SPOT - vysavač vyčistí pouze menší znečištěnou plochu
 • Edge Clean - po ukončení vysávání na otevřeném prostoru vysavač ještě vyčistí okolí podél stěn či nábytku
 • Antitangle - funkce, která zabraňuje tomu, aby se vysavač zamotal například do kabelů
 • Nastavení počtu ujetí - obvykle stačí, když vysavač přejde po jednom místě během čištění pouze jednou. Pokud máte však v domácnosti zvířata, bude vhodné počet přejetí zvýšit na dva. [/ Su_list]

 

Příslušenství a náhradní díly

Součástí balení iRobot Roomba 980 je samozřejmě i Li-Ion baterie, ale kromě ní také nabíjecí základna s adaptérem. Zakoupením tohoto robotického vysavače získáte i dvě virtuální zdi se 4 bateriemi, jeden náhradní HEPA filtr a jednu náhradní boční kartáček. Nechybí ani uživatelský manuál v češtině.

V případě, že byste po čase potřebovali něco k robotickému vysavači dokoupit, bez problémů seženete nejen další HEPA filtry, ale i boční kartáče či napájecí kabel. No a pokud by vám dvě virtuální stěny byly málo, můžete si přikoupit i další. Celkem užitečný může být i čistič na kartáčku.

 

Údržba

Úklid iRobot Roomba 980 zvládne za vás, ale není úplně bezúdržbový. Vhodné je po každém úklidu vysypat sběrnou nádobu na prach, protože je dost malá. Pokud chcete, aby byla hygiena dokonale zachována, měli byste přibližně jedenkrát týdně čistit prachový filtr. Dvakrát měsíce doporučujeme vybrat kartáče a vyčistit otvory a také senzory naplnění sběrné nádoby. Údržba a čištění jsou v podstatě docela jednoduché a zvládnete jejich během několika minut.

 

Recenze uživatelů

Robotický vysavač iRobot Roomba 980 je skutečně plný superlativů a patří k zařízením vhodným i pro ty nejnáročnější. Zjišťovali jsme tedy, jaké jsou na něj recenze a co říkají uživatelé stránky Heureka.

Zákazníci jsou obecně spokojeni s jeho účinností vysávání, ačkoli některým se vysávání zdálo nesystematické. Podle více názorů jeho mínusem je hlučnost, avšak na druhé straně, obvykle ho zákazníci používali v době, kdy nebyly doma. Za velkou výhodu označují uživatelé možnost ovládání přes aplikaci.

Recenze - iRobot Roomba 980 iRobot Roomba 980 - recenze

 

Shrnutí na závěr

Robotický vysavač iRobot Roomba 980 uspokojí i náročného spotřebitele, a to nejen po stránce designové, ale především té funkční. Čištění zvládne na výbornou a nezastaví ho ani koberce. Ideální je do domácností s alergiky a také pro lidi, kteří mají uvnitř domácí mazlíčky. Pohodlně a jednoduše jej můžete ovládat v podstatě odkudkoliv pomocí aplikace a jeho údržba vám zabere jen minimum času. Pro pohodlných zákazníky, kteří si na kvalitě potrpí je tento model iRobota skvělou volbou. Jedinou nevýhodou pro někoho může být vysoká cena, neboť iRobot Roomba 980 patří k cenově náročným modelem.

Pokud byste chtěli dát přednost některému z levnějších modelů od iRobot, viz náš  test robotických vysavačů, do kterého jsme vybrali i několik kousků této značky. No a v případě, že chcete docela hodně muziky za málo peněz, podívejte se na naši recenzi konkurenčního robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum, nebo novější model Xiaomi Roborock Sweep One S50.

Výhody

 • efektivnost úklidu
 • množství funkcí
 • ovládání přes aplikaci

Nevýhody

 • vyšší cena

Závěr recenze: Dražší robotický vysavač, který však uspokojí i ty nejnáročnější a nejpohodlnějších uživatelů.

Hodnocení autora
 • Efektivnost vysávání
 • Výdrž baterie
 • Doba nabíjení
 • Hlučnost
 • Funkce

Souhrn

Dražší robotický vysavač, který však uspokojí i ty nejnáročnější a nejpohodlnějších uživatelů.

4.6

iRobot Roomba 980

✅ Cena: 13 999 Kč

Chci iRobot Roomba 980 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 980


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.