Xiaomi Mi Robot Vacuum – robotický vysavač (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 23. října 2021 0
Xiaomi Mi Robot Vacuum
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Ano
 • Kapacita zásobníku: 0,42 l
 • Maximální pokrytí plochy: 250 m²
 • Rychlost nabíjení: 240 min
 • Maximální doba úklidu: 150 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
5 679 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum je výborný a velmi praktický pomocník do domácnosti, který vám ušetří námahu a váš domov vysaje za vás. Zvládne vysát plochu až 250 m2, což je ve srovnání s jinými robotickými vysavači více než průměr. Kromě toho, že dokáže pokrýt takovou velkou plochu, má také velkou výdrž baterie. A jak ukázal náš test robotických vysavačů, i výdrží patří Xiaomi Mi Robot Vacuum k těm nejlepším modelem.

Naše recenze se na tento mezi uživateli oblíbený robotický vysavač, který v sobě spojuje dostupnou cenu, dobrý výkon a další zajímavé parametry, podívá blíž. Představíme si v ní i funkce a výbavu vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum a také se podíváme na to, jak ve svých recenzích a názorech hodnotí tento model reální uživatelé.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 679 Kč Do obchodu Heureka.cz

💡 TIP: Xiaomi Mi Robot Vacuum má i novější a výkonnější verzi Xiaomi Roborock Sweep One S50 (recenze).

Základní informace

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum potěší už svým jednoduchým designem, který je tvořen čistými liniemi. Jednoduchost ještě více umocňuje bílá barva a absence nápisů a hladkost povrchu. Praktičnost tohoto robotického vysavače tkví nejen v jeho funkčnosti, ale také v kompaktních rozměrech a v hmotnosti jen 3,8 kg. Vysoký je jen 8 cm, a tak by se měl bez potíží dostat i pod postel či pod gauč.

Vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum v sobě ukrývá několik senzorů a tři procesory, přičemž je schopen sám zmapovat své okolí a naplánovat si tak trasu vysávání. Do nabíjecí stanice se vysavač připojí sám a nabíjení trvá přibližně 4 hodiny. Vysavač je vhodný i na koberce, ale spíše na ty s kratším vlasem. Kapacita zásobníku na prach je 0,42 l, což je takový slabší průměr a v našem velkém testu robotických vysavačů jsme měli i modely se něco vyšší kapacitou.

Důležité parametry:

Rozměryprůměr 34 cm, výška 8 cm
Hmotnost3,8 kg
Hlučnost68 dB
Objem nádoby na prach0,42 l
Doba provozu150 minut
Doba nabíjení240 minut
Sací výkon55 W

 

Jak funguje?

Robotické vysavače jsou pro mnohé uživatele stále tak trochu sci-fi, a tak vám možná padne vhod vědět, jak robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum funguje a co od něj můžete očekávat.

Robotický vysavač vám má život usnadnit a přesně to tento model dělá. Funguje skutečně velmi jednoduše – zapnout ho můžete ručně pomocí tlačítka přímo nebo pomocí aplikace Mi Home, kterou si stáhnete do svého smartphonu. Telefon je třeba s vysavačem spárovat pomocí WiFi sítě a následně jej můžete pohodlně ovládat. V aplikaci vidíte i mapu vašeho bytu, rozlohu, kterou prošel, ale i aktuální stav baterie. Menší nevýhodou je, že aplikace je v anglickém a čínském jazyce.

Pomocí aplikace můžete vysavač nejen zapnout, ale i poslat do dokovací stanice a můžete také ovládat jeho výkon a nastavit například automatické vysávání. O tom, jak přesně funguje robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum vám bližší informace poskytne návod k použití.

To, jak vypadá úklid s tímto vysavačem, si můžete prohlédnout ve videu na YouTube:

Xiaomi Mi Robot Vacuum Review - Raising The Bar at an Affordable Price

 

Funkce a doplňky

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum je vybaven hned 12 senzory, které snímají prostředí v úhlu 360 stupňů, a pro určení vzdálenosti od předmětů v interiéru využívá SLAM algoritmus. Vysavač je vybaven detektorem stěn, schodů, ale i měřičem rychlosti a měřičem vzdálenosti či dokonce detektorem zdvihu. Samozřejmostí je možnost připojení na WiFi síť, avšak nedisponuje dálkovým ovládáním.

Užitečnými součástmi vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum jsou HEPA filtr zabraňující vypouštění prachu zpět do ovzduší a také boční kartáč. Z funkcí zmíníme časovač, automatické nabíjení, dockovaní a nárazník. Jeho používání je tedy nejen efektivní a praktické, ale i bezpečné. Co se týče výšky prahů, tento model zvládne prahy do 1 cm. No a ať vás nepřekvapí, když po rozbalení spatříte jinou koncovku do zástrčky, než tu, na jakou jsme zvyklí. Jde o asijský typ, avšak součástí balení je i EU koncovka.

Přehled nejzajímavějších funkcí:

Typ filtruHEPA
Časovačumožňuje samostatný chod vysavače v době, kdy jste mimo domov
Boční kartáččistí stěny a nábytek
Senzor proti pádu ze schodůchrání vysavač před poškozením při pádu ze schodů
Automatické nabíjení a dockovaniepo skončení úklidu se vysavač sám vrátí do dockovací stanice, v případě vybití baterie se sám napojí
Signalizace plného zásobníkuupozorní vás na plná zásobník, a tak se nestane, že ho zapomenete vysypat a výkon vysavače se sníží

Všechny funkce a doplňky, kterými je Xiaomi Mi Robot Vacuum vybaven, vám informace poskytne manuál.

 

Recenze uživatelů

Parametry a technické údaje naleznete také v manuálu, avšak praktické zkušenosti se dozvíte hlavně z recenzí reálných uživatelů. Podívali jsme se na to, jak hodnotí Xiaomi Mi Robot Vacuum zákazníci na stránce Heuréka.

Více zákazníků potěšila cena tohoto robotického vysavače a také množství funkcí, kterými disponuje. Lidé také oceňují, že je vhodný na koberce a poradí si i s nízkými prahy. Recenze zákazníků si také pochvalují jeho schopnost dokonale vysát, což je při vysavači vlastně klíčovou vlastností. Hlučnost je sice ve srovnání s jinými modely robotických vysavačů o něco vyšší, ale protože ho obvykle lidé používají tehdy, když nejsou doma, tento faktor jim nijak nepřekáží. No a ve srovnání s většinou klasických vysavačů je Xiaomi Mi Robot Vacuum stále o něco tišší.

Za nevýhodu více uživatelů v recenzích označují skutečnost, že aplikace na ovládání vysavače přes telefon je pouze v angličtině a čínštině. 

Podívejme se tedy na konkrétní zkušenosti a recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum: 

Xiaomi Mi Robot Vacuum - recenze uživatelů recenze na Xiaomi Mi Robot Vacuum z heureka recenze a zkušenosti uživatelů Xiaomi Mi Robot Vacuum

 

Shrnutí na závěr

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum má sice i své slabší stránky, kterými jsou hlavně hlučnost, dlouhé nabíjení a mobilní aplikace pouze v angličtině a čínštině, ale výhody jejich převyšují. Kromě toho, že velkou výhodou je jeho cena, uživatelů potěší i svou bohatou výbavou funkcí. Praktičtí lidé ocení možnost časovače, ale také bezpečnostní funkce či možnost připojení na WiFi. V případě, že byste si chtěli podívat, jakými funkcemi se pyšní konkurenční robotický vysavač iRobot Roomba 980, přečtěte si naši recenzi.

Výhody

 • dobrý sací výkon na suché vysávání
 • výdrž baterie vhodná i pro větší domácnost
 • zdolání překážek ve výšce až 2 cm
 • několik automatických a inteligentních funkcí

Nevýhody

 • problémy s orientací na tmavých podlahách
 • horší provedení filtru, často se ucpává prachem

Závěr recenze: Vysavač s velkým množstvím funkcí a kvalitní baterií, která však vyžaduje delší nabíjení.

Hodnocení autora
 • účinnost vysávání
 • výdrž baterie
 • hlučnost
 • délka nabíjení
 • funkce

Souhrn

Vysavač s velkým množstvím funkcí a kvalitní baterií, která však vyžaduje delší nabíjení.

4.2

Xiaomi Mi Robot Vacuum

✅ Cena: 5 679 Kč

Chci Xiaomi Mi Robot Vacuum Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Mi Robot Vacuum


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.