Navitel R1000 FHD – malá autokamera za rozumnou cenu (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 20. dubna 2021 0
Navitel R1000
 • výrobce: Navitas
 • rozlišení: 1920 x 1080
 • pozorovací úhel: 165 stupňů
 • velikost paměťové karty: 64 GB
 • GPS: ano
 • WiFi: ano
 • noční režim: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
2 061 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Autokamera Navitel R1000 FHD vás bude provázet na cestách, ať se vydáte kamkoli. Tato vysoce kvalitní kamera nabízí množství funkcí a skutečně kvalitní videozáznam. Hned na první pohled zaujme svým výjimečným designem. Co potěší určitě nejednoho uživatele, je možnost propojení s mobilním telefonem.

Díky reálnému FULL HD rozlišení zaznamená tento model autokamery například SPZ projíždějících vozidel a s možností vložení SD karty velikosti až 64 GB můžete mít uložené opravdu velké množství záznamů. Disponuje i GPS pro možnost zobrazování délky a šířky a dalších informací o aktuální pozic. Přečtěte si ještě více o této šikovné autokameře.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
2 061 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace o Navitel R1000 FHD

Kamera do auta Navitel R1000 FHD disponuje Full HD rozlišením, úhlem záběru 165 ° a pokročilou 6-vrstvou čočkou. Proto vám zaručí videozáznam v nejvyšší kvalitě. Zaujme vás její velmi zajímavý vzhled a možnost otáčení kamery do všech stran.

➡️ Ďalšie informace:

Pozorovací úhel165 °
Rozlišení videa1920 x 1080
Maximální velikost paměťových karet64 GB
Kapacita baterie180 mAh
G-senzorano
GPS modulano
Jazykčeský, slovenský
Automatické zapnutíano
Magnetický držákano
Wi-Fiano
Displej1,2 ″ TN
Rozlišení fotografie12 Mpx
Detekce rychlostních radarůne
Detekce vozidelne
Detekce jízdních pruhůne
Podporované formátyJPEG, MOV, H.264

 

Čím se vyznačuje Navitel R1000 FHD

Navitel R1000 Full HD je kompaktní a bezpochyby stylová kamera do auta, která disponuje několika funkcemi, které jsou nezbytné pro dokonalé nahrávání videozáznamu. Přečtěte si, které jsou to.

 

Pokročilý objektiv

Autokamera Navitel R1000 Full HD je vybavena velmi kvalitní optikou, které dominuje 6-vrstvá skleněná čočka. Má dokonale ostrý obraz díky reálnému FULL HD rozlišení a výkonnému chipsetu (MSTAR). Nechybí ani široký úhel záběru 165 ° nebo G-senzor, který při nárazu vozidla zařízení automaticky uzamkne a uloží aktuální video. Kromě samotného dění na silnici kamera zachytí i dění na chodníku nebo značení kolem cesty.

Objektiv autokamery Navitel R1000

 

Jedinečný design

Navitel R1000 Full HD není jen taková obyčejná kamera do auta. Upoutá vás hned na první pohled svými malými rozměry a působivým moderním designem. Kameru můžete otáčet o 360 °. Z držáku ji vyberete jednoduše díky magnetickému zpracování. 3M magnetický držák tedy zajišťuje snadnou manipulaci s kamerou. Co se týče těla samotné kamery, není vůbec robustní, ale nejde ale ani o nejmenší model, zejména výškou překonává tehdejší průměr, počítejte tedy s 8,2 cm. Designově se ale tělo kamery výrobci opravdu povedlo, kruhový displej byl určitě chytrý nápad.

Jedinečný design autokamery Navitel R1000

 

Praktické funkce

Kamera disponuje záznamem zvuku a díky citlivému mikrofonu se postará o kvalitní audio stopu. Nechybí mu GPS anténa, displej s poměrem stran 16:9 ani slot na paměťovou kartu. Do autokamery lze vložit paměťovou kartu s označením Micro SD, jde o nejběžnější typ, a její maximální kapacita může být 64 GB, což je v porovnání s ostatními modely lehký nadprůměr. Kapacita baterie 180 mAh je na druhé straně snadno podprůměrná. Nicméně, několik modelů ani baterií nedisponuje, je tedy šikovné mít ji alespoň s menší kapacitou, abyste mohli kameru nouzově využít i na pořízení záběrů v exteriéru auta. Plynulost záznamu zajišťuje frekvence snímání 30 snímků za sekundu. Nenápadná záznamová kamera s 1.2 palcovým displejem vám pomůže i při identifikaci viníků při nehodě a podobných případech.

Funkce autokamery Navitel R1000

 

Záznam do smyčky

Toto nastavení umožňuje automaticky ukládat video soubory po několika minutách. Pokud bude například nastavená hodnota 5 minut, video s trváním jedné hodiny bude uloženo jako 12 samostatných souborů délky 5 minut. Pokud je paměťová karta plná, budou všechny nechráněné (odemknuté) soubory postupně přepsány v pořadí, ve kterém byly vytvořeny.

 

Parkovací režim

V případě, že je zařízení v pohotovostním režimu a zaregistruje vibrace, automaticky začne nahrávat videozáznam. Pokud se nic nestane déle než minutu, zařízení se opět přepne do pohotovostního režimu.

 

Detekce pohybu

Funkce „Detekce pohybu” je k dispozici v parkovacím režimu (v základním nastavení je funkce vypnutá). V režimu video vyberte možnost „Motion event REC”. Pokud zařízení zaregistruje pohyb, automaticky začne nahrávat záznam. V případě, že zařízení neregistruje pohyb déle než 10 sekund, záznam se automaticky zastaví.

 

Spořič obrazovky

Navitel kamera do auta R1000 FHD automaticky vypne displej kvůli snížení spotřeby energie. Časový interval je možné nastavit v menu spořič obrazovky.

 

Podpora aplikace

Díky Wi-Fi připojení můžete autokameru Navitel R1000 FHD jednoduše propojit se svým smartphonem. Pořízené videa a snímky si můžete prohlížet a sdílet prostřednictvím speciální mobilní aplikace. Nainstalujte si aplikaci do mobilního zařízení a připojte se k DVR přes Wi-Fi síť. Můžete si tak prohlížet či sdílet vytvořené záznamy, přizpůsobit nastavení kamery a mnoho dalšího. S navigací v menu nebudete mít žádný problém, protože je dostupné v českém i slovenském jazyce.

 

Obsah balení

 • autokamera
 • držák na kameru
 • Kabel USB
 • hadřík na čištění
 • nabíječka
 • náhradní lepicí pásku na držák
 • uživatelská příručka

Obsah balení Autokamera Navitel R1000

 

Viz video, na kterém uvidíte komplet balení a recenzi na autokameru Navitel R1000 Full HD:

Navitel R1000 - kamera do auta s WiFi a GPS

 

Jak nainstalovat autokameru

Kameru do auta Navitel R1000 Full HD nainstalujete velmi jednoduše. V balení naleznete podložku s 3M páskou, kterou nalepíte přímo na čelní sklo. Kameru na podložce udrží samotná magnetická síla, protože její podstavec je vybaven právě magnetickým plátkem. Konstrukce je navíc velmi prakticky navržena, díky otočnému čepu můžete kamerou otáčet v rozsahu až 360 °.

Jak postupovat při instalaci autokamery:

 1. Vložte microSD kartu do zařízení. Použijte vysokorychlostní SD kartu (Třída 10 a vyšší); kapacita by měla být v rozmezí 8-64 GB.
 2. Připevněte držák se zařízením na čelní sklo.
 3. Připojte autonabíječku do zásuvky zapalovače.
 4. Připojte mini-USB konec autonabíječky k zařízení.
 5. Nastavte pozici kamery.
 6. Nastartujte motor; zkontrolujte, zda je zařízení správně nainstalovány.

Poznámka: pokud je zařízení nainstalováno správně, rozsvítí se červená kontrolka; zařízení se spustí a začne nahrávat (blikající modrá kontrolka).

 

Recenze na autokameru Navitel R1000 FHD

Kamera do auta je stále více žádanějším produktem na trhu. Zčásti za to může i hodně nehod na silnicích. Právě při nich vám dokáže Navitel R1000 Full HD pomoci. Určitě vás zajímá, co na ni říkají zákazníci, kterou si ji v minulosti již zakoupili. Chválí si jedinečný design kamery a její malé rozměry. I velikost paměťové karty je dostačující, avšak horší je to už s jejím vkládáním do kamery, které je prý trochu obtížné. Také více uživatelům vadilo upevnění kamery na sklo, jelikož oboustranná lepící páska se může po čase začít odlepovat.

Recenze zákazníků na Autokamera Navitel R1000

další zkušenosti…

Zkušenosti uživatelů s Autokamera Navitel R1000

Více recenzí → naleznete zde

 

💡 TIP: Autokameru Navitel R1000 si můžete porovnat i s jinými modely v našem testu nejlepší kamery do auta v roce 2021.

 

Zhodnocení na závěr

Navitel kamera do auta R1000 FHD zaujme hned na první pohled svým osobitým vzhledem. Zajímavé na ní je, že se dá po připnutí na magnetický držák otáčet na všechny strany. Nabízí kvalitní obraz a zvuk. Použít můžete paměťovou kartu, která má kapacitu až 64 GB. Samozřejmě, disponuje několika funkcemi, které jsou nezbytné pro její užívání během jízdy. Má však i svá mouchy, ze kterých bychom zmínili krátkou výdrž baterie nebo ne zcela dobré řešení přilepení držáku na sklo. Cenovou kategorii bychom mohli zařadit do takové střední třídy, protože si ji můžete zakoupit již za 2 061 Kč.

Výhody

 • dokonale ostrý obraz díky reálnému FULL HD rozlišení a výkonnému chipsetu
 • širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 165 °
 • magnetický držák s 3M nálepkou pro velmi jednoduchou instalaci
 • možnost otáčení kamery o 360 ° díky magnetickému držáku
 • Wi-Fi pro komunikaci se speciální aplikací
 • GPS pro zobrazení aktuální polohy

Nevýhody

 • při dlouhém používání se může přehřívat
 • nedostačující návod
 • slabá výdrž baterie

Závěr recenze: Autokamera, kterou definuje atraktivní design, rozumná cena a malé rozměry. Má však i své mouchy.

Hodnocení autora
 • provedení
 • kvalita obrazu
 • kvalita zvuku
 • cena
 • nahrávání záznamu

Souhrn

Autokamera, kterou definuje atraktivní design, rozumná cena a malé rozměry. Má však i své mouchy.

4.2

Navitel R1000

✅ Cena: 2 061 Kč

Chci Navitel R1000
Heureka.cz
Vývoj ceny Navitel R1000


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.