Yi Smart Dash Camera - krátká recenze

16. května 2021 0
Yi Smart Dash Camera
 • rozlišení: 1920 x 1080
 • pozorovací úhel: 165 stupňů
 • GPS: ne
 • WiFi: ano
 • noční režim: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
1 299 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Yi Smart Dash Camera je kamera za sympatickou cenu nabízí kvalitní záznam i v nočním režimu. Úhel záběru je mimořádně široký - až 165 stupňů s poměrem stran 16:9. Je vybavena inteligentními asistenčními funkcemi kontroluje bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a sleduje nechtěné opuštění jízdního pruhu, které může nastat v důsledku mikrospánku. Kromě toho je vybavena senzorem nárazu, Wifi připojením a barevným displejem. Kvalitní optická soustava je garancí bezchybného obrazu. Kamera je promyšleně odvětrávána, což je zárukou je dlouhé životnosti.

Výhody

 • dobrý obraz
 • dobrá cena
 • malé rozměry
 • kvalitní obraz i v noci

Nevýhody

 • funkce ADAS není úplně dokonalá - např. upozorňuje na vybočení z pruhu i při předjíždění

Závěr recenze: Kamera za příznivou cenu „strčí do kapsy” i dražší modely.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
1 299 Kč Do obchodu Heureka.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
1 490 Kč Do obchodu OKAY.cz

Co o Yi Smart Dash Camera píše eshop

Yi Smart Dash Camera je zajímavým kouskem, který za dostupnou cenu nabízí vysokou kvalitu záznamu, kterou utváří zejména citlivý senzor schopný s přehledem nahrát i noční provoz a šestičlánková soustava skleněných čoček s UV filtrem, jež dodají nadprůměrně široký záběr 165°. Díky takovémuto obrazu, který umožňuje nahrávání v jemném Full HD rozlišení při 60 snímcích za sekundu nebo v ještě detailnějším 1296p při 30 FPS, pak kamera přináší i pokročilé možnosti asistence řízení – pečlivě hlídá bezpečnou vzdálenost mezi vozidly či například varuje před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, často indikujícím mikrospánek. Samozřejmostí je senzor nárazu, který zabrání přemazání záznamu, připojení skrze Wi-Fi s mobilní aplikací či prostorný barevný displej.

Bezchybné nahrávání

Zásluhou výkonného videoprocesoru kamera nabídne detailní Full HD záznam s až 60 snímky za sekundu, což umožňuje přesně zmapovat rychlé a proměnlivé dění na vozovce. V případě náhlého prudkého pohybu, který může signalizovat kolizi nebo rychlé zabrzdění pak kamera pořízený materiál automaticky uzamkne, aby nedošlo k jeho přemazání. Díky pokročilé kompresi videa se ovšem do paměti vejde více záznamu ve vysoké kvalitě.

Mimořádně ostře a bez odlesků

Kvalitní optická soustava čoček je nutnou podmínkou pro zachycení čistého a věrného obrazu bez rušivých defektů. Yi Smart Dash Camera se chlubí šestičlánkovým objektivem z čistého skla, do něhož je včleněný infračervený filtr. Ten výrazně napomáhá v eliminaci odlesků a snižuje oslnění při přímém pohledu do slunce. Třešničkou na dortu ostrého a čistého záznamu je pak režim v ultrajemném rozlišení 1296p, které nabízí o 44 % vyšší hustotu pixelů.

Plný rozhled bez slepých míst

U autokamery je šířka záběru jedním z klíčových parametrů, na které je třeba se při výběru soustředit – pojistné události se totiž mohou stát kdekoliv kolem vás. Yi Smart Dash Camera proto používá kvalitní skleněné čočky nabízející širokoúhlý záběr pokrývající plných 165°. Na záznam se tak s přehledem vejde i široká víceproudová vozovka.

Jasný záznam i v noci

Ani po setmění se rizika na silnici nesnižují, spíše je tomu naopak. Proto je důležité, aby byla kamera schopná kvalitního záznamu za šera i za tmy. Yi Smart Dash Camera umožňuje noční záznam díky velké ploše citlivého snímače, kvalitní optice a velké cloně, která na samotný senzor vpustí maximum drahocenného světla, takže se objedete bez použití přídavného osvětlení.

Mějte přehled

Valnou většinu zadní strany kamery vyplňuje prostorný LCD displej s úhlopříčkou 2,7 palce a širokoúhlým poměrem stran 16:9. Pod ním najdete veliká tlačítka, jejichž prostřednictvím můžete pohodlně ovládat celý systém, který vás díky intuitivnímu rozvržení překvapí uživatelskou přívětivostí. Kromě ovládání displej skvěle poslouží ke sledování záběru v reálném čase či zpětnému přehrávání pořízeného záznamu.

Bezpečnější jízda s asistencí řízení

Díky vynikající obrazové kvalitě, rychlému snímkování a výkonnému procesoru si může kamera dovolit využívat chytré algoritmy pro asistenci řízení, které významně pomáhají předcházet vzniku dopravních nehod. Systém ADAS vás například dokáže varovat při opuštění pruhu a neustále sleduje, zda udržujete bezpečnou vzdálenost za vozidly jedoucími před vámi.

Bytelná konstrukce

Kamera se chlubí sofistikovaným způsobem odvětrávání, který zaručí dlouhou životnost výrobku. Na odolnosti má pak podíl vhodný výběr materiálů, které neztrácejí své kvality ani pod náporem ultrafialového záření ze slunce či při hrubším zacházení. Jednoznačnou výhodou autokamery je také nehořlavost materiálů, což významně zvyšuje šanci na uchování záznamu i při skutečně vážných nehodách.

Spolehlivé uchycení

Yi Smart Dash Camera využívá jednoduchého držáku, který snadno nalepíte na palubní desku jakéhokoliv vozu a okamžitě můžete využívat všechny zmíněné výhody. Spolehlivé uchycení držáku zajišťuje lepící štítek od společnosti 3M, jenž zaručí pevný a stabilní opěrný bod pro samotnou kameru. Ta je snadno vyjímatelná díky zásuvnému slotu ve tvaru písmene T. Kameru lze samozřejmě pohodlně natáčet podle vašich potřeb.

Moderní konektivita

Zásluhou zabudovaného Wi-Fi adaptéru se s kamerou snadno spojíte. Nejsnadnějším a nejpraktičtějším způsobem je připojení k chytrému telefonu, na který si zdarma stáhnete příslušnou aplikaci, v níž se pomocí několika dotyků můžete dostat k prohlížení pořízených záznamů či sledovat, co se odehrává před čelním sklem v reálném čase. Výhodou je také snadné sdílení pořízených materiálů.

Parametry produktu

Souhrn
VýrobceYi
Pozorovací úhel165 °
Rozlišení videa1920 x 1080
G-senzorano
GPS modulne
Automatické zapnutíano
Podporované paměťové kartyMicro SD
Maximální velikost paměťové karty64 GB
Clonové čísloF1.8
Magnetický držákne
Detekce vozidelano
Detekce jízdních pruhůano
Detekce pohybuano
Wi-Fiano

Vývoj ceny Yi Smart Dash Camera


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.