Kamera Xiaomi 70 Mai 1S – recenze

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
70 Mai 1S
 • Podporované rozhraní: Android 4.1/iOS 8.0
 • Rozlišení dvoupalcovým displeje: 320x240
 • Procesor: Hi3556V100
 • Snímač: Sony IMX335, 5 MP
 • Rozlišení záznamu: 2592x1944/30fps
 • Úhel snímání: 140°
 • Paměťová karta: microSD 16 - 64 GB
 • Kapacita baterie: 500mAh
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
1 090 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Společnost Xiaomi uvedla na trh tuto kameru, k rozpočtu přátelské, zařízení pro automobilové nadšence. Jde o kameru Xiaomi 70 Minutes Smart WiFi Car DVR, která má na světovém trhu název Xiaomi 70 Mai. Je to skvělá investice s výkonem, který porazí i větších hráčů. V případě, že jste o ní ještě neslyšeli, společnost 70 Mai je ekosystémů společnost Xiaomi, která se specializuje na autokamery. Její inovací je modulární palubní kamera, která zahrnuje samostatný GPS modul (je volitelný a umožňuje další funkce. Modul 4G + GPS přijde později.)

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
1 090 Kč Do obchodu Heureka.cz

Xiaomi 70 Mai – základní informace

Samotná kamera zaznamenává video v rozlišení 2592x1944 pixelů. Je to dostatečně vysoké rozlišení a kvalita, aby bylo možné vidět poznávací značky vozidel ve vašem okolí – přesně to, co potřebujete od autokamery. Čočka s úhlem záběru 140 stupňů a clonou F1,8 zabírá celou cestu před sebou. Snímač Sony IMX335 a široká apretura umožňují i noční provoz – (skutečnou kvalitu palubní kamery je možné posoudit dle toho, jak zaznamenává videa v noci). Algoritmus DeFog pomáhá vyčistit zakalené video. 70 mA Pro disponuje vestavěnou baterií 500 mAh, takže může pokračovat v nahrávání, i když je vozidlo vypnuté. Děje se to prostřednictvím detekce pohybu.

Co obsahuje balení?

 • Xiaomi 70 mA kameru
 • auto nabíječku
 • USB kabel
 • dvě elektrostatické nálepky
 • elektroinstalační nástroj
 • montážní konzolu s tepelně odolným lepidlem
 • manuál
Důležité parametry: 
Podporované rozhraní:Android 4.1 / iOS 8.0
Rozlišení dvoj palcového displeje:320 x 240
Procesor:Hi3556V100
Snímač:Sony IMX335, 5 MP
Rozlišení záznamu:2592 x 1944 / 30fps
Úhel snímání:140 °
Paměťová karta:microSD 16 - 64 GB
Kapacita baterie:500mAh
Rozměry:88 x 53 x 18 mm
Nabíjení:autozapalovač
Typ baterie:li-polymérová
Provozní teplota:-10 ° C až 60 ° C
G-senzor:snímač akcelerace
Bezdrátové připojení:Bezdrátové připojení: Wi-Fi IEEE 802.11 b / g / n / 2,4 GHz

 

Design a instalace

Design Xiaomi 70 Mai je velmi elegantní a nenápadný. Je to kamera, která podporuje montáž pomocí elektrostatické fólie. Je to podobné filmu, který se aplikuje na chrániče obrazovky telefonu. Jakmile se fólie přilepí na čelní sklo, bezpečně drží na svém místě a může být odstraněna sloupnutím jedné hrany bez zanechání zbytků. Fólii lze i volně přemisťovat bez zanechání stop lepidla. To vám umožní používat kameru i v pronajatém nebo jiném krátkodobém vozidle a pak ji vrátit do hlavního vozidla.

Způsob instalace pomocí elektrostatické nálepky si můžete prohlédnout i v následujícím videu:

LEVNÁ KAMERA DO AUTA - XIAOMI 70mai│česky│Unboxing - TEST - návod -TRIKY - recenze CZ - Car DVR

Kamera se připevní k čelnímu sklu tak, že LCD displej a tlačítka jsou namontovány ve fixní poloze oproti čelnímu sklu. Je to vynikající volba pro velkou většinu vozidel, ale u některých dodávkových vozidel nebo automobilů, které mají velké přední sklo namontované pod nízkým úhlem, může být přístup komplikovaný.

Samotné zařízení má válcový tvar a je vyrobeno z kvalitního ABS plastu. Oko kamery je na přední straně. Přepínač  „On” je na levé straně, totéž tlačítko se používá k přepínání mezi režimy videa Xiaomi 70 mA. Kolem tlačítka se nachází světelná dioda. Mikrofon hlasového ovládání je také na levé straně. Na pravé straně je slot pro microSD, nabíjení a USB porty, jakož i tlačítko Reset.

Na každé straně zařízení jsou větrací otvory, které úspěšně plní své funkce. Během nepřetržitých testů se zapnutým topením nebyl zjištěn žádný případ zahřívání. Kotvení pro připevnění zařízení na čelní sklo je v horní části zařízení. Kotvení je stejné jako u jiných kamer, ale je zde malý rozdíl: výška rozestupu není univerzální a neshoduje se s jinými zařízeními. Když se kamera namontuje vypadá spíše jako vestavěný kus automobilu, než doplněk přilepený na čelní sklo. Napájecí kabel USB je dostatečně dlouhý (3,5 m) a měl by umožnit nenápadnou montáž kabelu kamery v různých automobilech. Buďte opatrní, abyste nebránili funkci airbagů.

 

Provoz

Návod k použití poskytuje přehled o použití a provozu. Kamera a elektrostatické držáky jsou navíc vybaveny chrániči obrazovky s instruktážním textem. Chránič kamery indikuje funkci tlačítek, a že jednotku lze resetovat podržením vypínače po dobu 15 sekund. Elektrostatický chránič filmu popisuje pokyny pro připevnění fólie a kamery. Kamera poskytne některé informace i při prvním použití, ale neexistuje žádný způsob, jak tyto informace znovu zobrazit v Submenu pomocníka.

Do kamery si budete muset pořídit svou vlastní microSD kartu. V příručce se doporučuje karta s kapacitou 16 až 64 GB, ale bez problému víte použít i 128 GB kartu, získáte přístup k celé kapacitě. Kamera zaznamená video v jednominutových intervalech a vymaže nejstarší video, když je kapacita paměťové karty téměř vyčerpaná.

Karta musí být naformátována v kameře a musí mít čtyři adresáře pro ukládání videa: normální video, které je nahráváno ve smyčce, nouzové video, které se spouští prudkým zrychlením během jízdy, parkovací video, které se spouští pohybem akcelerometru po vypnutí napájení a ukládání fotografií. Překvapivě, i nouzové video se nahrává ve smyčce. Záznamy mají konstantní bitovou rychlost a každé video má zvukovou stopu, i když se zvuk nezaznamenává.

➡️ Videozáznam

Kamera je schopná zaznamenat video ve 4 různých rozlišeních. Vyšší rozlišení jsou zaznamenány v H.265, které nemusí být nativně podporovány na všech zařízeních a nižší rozlišení jsou zaznamenány v H.264. Každý segment videa má také ukázkové video o rozměrech 640×360, které se stáhne do mobilní aplikace jako náhled. Fotografie se dělají s rozlišením, ve kterém kamera pracuje. Každá fotografie je uložena v 5 MB souboru. Ani fotografie s nejvyšším rozlišením by neměla být větší než 2 MB. Po vypnutí napájení zůstane kamera v pohotovostním režimu. Pokud detekuje v tomto stavu jakýkoliv pohyb, zaznamená video. Kamera zaznamená video i když se vozidlo pohybuje a dojde k náhlému zrychlení. Algoritmus odmlžování DeFog zaostřuje video pořízené v sněhu, kouři nebo mlze, ale bez možnosti vypnutí.

➡️ G – senzor

Vestavěný G-senzor je určen pro detekci náhlých změn pohybu a spuštění nouzového záznamu. Po spuštění se video uloží do příslušné složky. Jelikož citlivost lze změnit, doporučujeme ji nastavit na nízkou, protože při vysoké citlivosti i běžné brzdění vašeho vozidla může aktivovat nouzové nahrávání.

➡️ Aplikace „70mA Dash Cam”

Aplikace pro kameru umožňuje spravovat všechny miniaplikace Xiaomi 70 Mai. Aplikace nabízí album videí a fotografií, které si do aplikace stáhnete. Nastavení aplikace umožňují vymazat mezipaměť aplikací a poskytnout zpětnou vazbu. Hlavní obrazovkou aplikace je okno s náhledem kamery a umožňuje uživateli fotografovat pomocí tlačítka v aplikaci. Aplikace se spáruje s kamerou prostřednictvím Wi-Fi.

➡️ Výkon

Celkově jsou videa jasné. Poznávací značky jsou viditelné a čitelné. Xiaomi 70 mai dokáže něco, co jiné Autokamera ne, a to ovládání hlasem (pouze v angličtině). Používá se to hlavně na jednoduché akce, takže nemusíte hledat tlačítka. Můžete říci například „take a photo” (udělej fotku) nebo „record a video” (nahraj video) a kamera to udělá. Pouze jednoduché akce, ale je to velmi šikovné, celkem spolehlivé (asi 95% úspěšnost) ani nemluvě o tom , že reaguje téměř okamžitě a šetří čas.

 

Co se nám na kameře Xiaomi 70 Mai líbí?

 • design
 • uživatelské rozhraní
 • aplikace
 • dobré záběry při nočním vidění
 • rychlé a spolehlivé hlasové ovládání
 • jednoduché použití – dobré pro začátečníky
 • poskytuje téměř kompletní balík

 

Co by se mohlo vylepšit?

 • ADAS
 • GPS integrace
 • provoz za extrémního počasí
 • zasunutí a vyjmutí microSD karty je poněkud složité
 • karta by mohla být součástí balení

 

Recenze zákazníků

Mnoho jejich zatím na českých a slovenský stránkách není, ale ty, které Heuréka přináší jsou převážně pozitivní. Kladně je hodnocena jako cena, tak i nenápadné rozměry a samozřejmě i výkon. Podívejme se na některé hodnocení společně:

Xiaomi 70 Mai 1S - recenze zákazníkůDalší recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Xiaomi 70 mai nabízí opravdu dobrá hodnota za danou cenu (1 090 Kč) protože všechno, kromě paměťové karty je součástí balení, nabízí možnost ovládání hlasem, video kvalita vůbec není špatná a při slabém osvětlení podává mnohem lepší výkon, než byste očekávali. Elektrostatická nálepka je mnohem spolehlivější než tradiční přísavné držáky nebo oboustranné pásky. Pokud hledáte levnou a spolehlivou autokameru, se Xiaomi 70 Mai nesáhnete vedle.

Výhody

 • skvělá hodnota za danou cenu
 • design
 • výborná kvalita videa, i nočního

Nevýhody

 • hlasové povely jsou k dispozici pouze v angličtině/čínštině
 • paměťová karta není součástí balení

Závěr recenze: Díky malé velikosti, jednoduchému ovládání a přijatelné ceně tato kamera nejenže nezabere prostor ve vašem autě, ale ani nevypaluje díru ve vaší peněžence.

Hodnocení autora
 • Uživatelské rozhraní
 • Rozlišení videa
 • Poměr cena/hodnota
 • Design

Souhrn

Je to pravděpodobně jedna z nejlepších samostatných kamerových jednotek v dané cenové hladině. Xiaomi 70 Mai je vynikající volbou pro ty, kteří hledají spolehlivou a uživatelsky přívětivou autokameru.

4.1

70 Mai 1S

✅ Cena: 1 090 Kč

Chci 70 Mai 1S
Heureka.cz
Vývoj ceny 70 Mai 1S


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.