Rovus Smartair Plus – recenze multifunkčního ventilátoru

Petra Lyžičiarová Recenze 20. dubna 2021 0
Rovus Ventus Smartair Plus
 • zařazení: elektrický ventilátor, ohřívač, aroma difuzér, zvlhčovač a vysoušeč oděvů
 • Výkon: 900 nebo 1800 W
 • Možnost nastavení teploty: ano
 • Dálkový ovladač: ano
 • Časovač: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Ventilátory
4 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Rovus.cz

Rovus Smartair Plus je představitelem nové generace ventilátorů a jeho velkou předností je, že ve vaší domácnosti nahradí až 5 rozměrných spotřebičů. Můžete jej použít nejen jako výkonný ventilátor, ale poslouží i jako ohřívač, zvlhčovač, aroma difuzér či dokonce jako vysoušeč oblečení.

Rovus Smartair Plus je dražším zařízením určeným pro náročné zákazníky. Poskytuje možnost širokoúhlé oscilace, je vybaven nastavitelným termostatem a můžete na něm nastavit až 12 rychlostí a 3 režimy proudění vzduchu. Díky dálkovému ovladači, programovatelnému časovači a funkci automatického vypnutí je jeho používání i ovládání velmi komfortní a jednoduché.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Rovus.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
4 999 Kč Do obchodu Rovus.cz
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
4 999 Kč Do obchodu TopShop.cz

Základní informace

Stylový inteligentní ventilátor Rovus Smartair Plus představuje šikovného a praktického pomocníka do domácnosti, pomocí kterého nahradíte až 5 rozměrných spotřebičů. Můžete ho totiž použít nejen jako ventilátor, ale také poslouží jako zvlhčovač, aroma difuzér či ohřívač a jiné.

Je vybaven termostatem a má i režim širokoúhlého oscilace a můžete si na něm nastavit až 12 rychlostí a 3 režimy proudění vzduchu, díky čemuž bude prostředí ve vaší domácnosti vždy podle vašich představ. Zařízení má kompaktní rozměry a příjemný design, který nebude působit rušivě. Výkon zařízení si můžete nastavit na hodnotu 900 nebo 1800 W a termostat lze nastavit na teplotu v rozmezí od 12 do 27 stupňů. Kabel ventilátoru má délku 1,4 metru a nádobka na vodu určenou v případě využití zvlhčovače má objem 350 ml, což vydrží na 6 hodin chodu.

Důležité parametry ventilátoru Rovus Smartair Plus:

Výkon900 W a 1800 W
Nastavení teploty na termostatu12-27 °C
Počet stupňů rychlosti12
Délka kabelu1,4 m
Kapacita nádobky na vodu350 ml
Dálkové ovládáníano
Časovačano

 

Funkce a vybavení

Jak jsme již zmínili, ventilátor Rovus Smartair Plus dokáže nahradit hned pět rozměrných domácích spotřebičů a můžeme o něm říci, že je vybaven funkcemi, které vám umožní používat ho prakticky po celý rok. Kromě toho je součástí tohoto zařízení i dálkový ovladač, programovatelný časovač a ventilátor disponuje také funkcí automatického vypnutí. Ventilátor má také dvě integrované světla.

Funkce ventilátoru Rovus Smartair Plus:

 • výkonný ventilátor – příjemně vás osvěží během horkých letních dnů
 • ohřívač se dvěma stupni nastavení výkonu – v chladných měsících zahřeje prostor, ve kterém se nacházíte
 • zvlhčovač vzduchu – pomáhá předcházet suchému vzduchu, se kterým často souvisí různé zdravotní potíže
 • aroma difuzér – příjemně provoní vaši domácnost
 • efektivní sušič oblečení – postará se o šetrné sušení vašeho oblečení

Rovus Smartair Plus princip fungování

 

Funkce ventilátoru

Rovus Smartair Plus je vybavena vestavěným ventilátorem, který se postará o rychlou a velmi efektivní cirkulaci vzduchu. Vhodný je do každé místnosti a disponuje třemi režimy proudění vzduchu. Vybrat si můžete normálně, přirozené a spánkové, které vás nebude rušit během odpočinku. Kromě toho při využití funkce ventilátoru můžete využít i 12 rychlostí a režim širokoúhlé oscilace, díky které víte nasměrovat proudění příjemného vánku přesně tam, kam potřebujete.

💡 TIP

Pokud byste si chtěli zakoupit ventilátor, no nevíte, na jaké parametry se při jeho výběru zaměřit, přečtěte si náš článek, ve kterém se výběru těchto zařízení podrobně věnujeme.

 

Funkce ohřívače

Během chladných podzimních či zimních dní vám může padnout vhod funkce ohřívače, kterou Rovus Smartair Plus také disponuje. Rovus ventilátor Smartair Plus pomocí této funkce rychle vyhřeje prostor, ve kterém se nacházíte. Se dvěma dostupnými teplotními nastaveními a termostatem pro navolení teploty až 27 stupňů se postará o příjemné teplo.

💡 TIP

V případě, že si chcete pořídit jen samostatný ohřívač, ale nevíte se zorientovat v nabídce na trhu, doporučujeme článek, ve kterém se dozvíte vše důležité.

 

Funkce aroma difuzéru

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi pocit čistoty a svěžesti ve svém domově, funkce aroma difuzéru se vám bude líbit. Zabudovaný aroma difuzér přinese do vašeho domova příjemnou svěžest a jemně provoní každou místnost vaší oblíbenou vůní.

 

Funkce zvlhčovače

Použitím této funkce dochází k obohacení vzduchu o dodatečnou vlhkost, čímž se vytváří zdravé prostředí v přetopených domácnostech se suchým vzduchem. Topení totiž může způsobovat problémy, jako je například suchá pleť, kašel a jiné. Díky funkci zvlhčovače se můžete těmto problémům vyhnout. Nádržka na vodu je dostatečně velká na to, aby zajistila zvlhčování vzduchu během několika hodin. Po skončení časovače se potom přístroj automaticky vypne.

 

Funkce sušiče oblečení

Díky funkci široké oscilace a možnosti tepelného nastavení může ventilátor posloužit i jako šetrný vysoušeč oděvů s nižší spotřebou jakou má běžná bubnová sušička prádla.

 

Použití

Zařízení Rovus Smartair Plus se jednoduše a komfortně používá, protože má programovatelný časovač a dálkové ovládání. Díky němu víte ventilátor ovládat i z pohodlí svého gauče a nemusíte vstávat. Dvě integrované světla a dobře čitelný displej přispívají k uživatelskému komfortu a zobrazují vaše nastavení. O bezpečnost při používání se starají více prvky – automatické vypnutí v případě přehřátí a ochrana proti převrácení.

 

Zkušenosti a recenze

Zajímalo nás, jak hodnotí multifunkční ventilátor Rovus Smartair Plus reální uživatelé ve svých recenzích a hodnoceních. Recenze, které jsme našli, byly pozitivní. Uživatelé oceňovali dobrou manipulovatelnost a výkon, ačkoli za menší negativum považovali jeho vyšší cenu.

recenze na Rovus Smartair Plus

 

Shrnutí na závěr

Rovus Smartair Plus je praktický multifunkční ventilátor, který sice patří k dražším ventilátorem, no využít jej můžete i jako ohřívač, vysoušeč oblečení, aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu. Ventilátor Rovus Smartair je výkonný a snadno ovladatelný, k čemuž přispívá i dálkový ovladač, který je součástí výbavy. Ventilátor je vybaven termostatem s možností nastavení teploty, takže si budete moci vždy vytvořit doma takové prostředí, jaké vám bude vyhovovat.

Výhody

 • stylový design
 • pohodlné ovládání
 • 5 funkcí v jednom
 • lehký a kompaktní

Nevýhody

 • vyšší cena

Závěr recenze: Jednoduše ovladatelný a výkonný multifunkční ventilátor s širokými možnostmi využití, který je sice dražší, ale za jeho funkce se vyplatí připlatit si.

Hodnocení autora
 • výkon
 • jednoduchost ovládání
 • možnosti využití
 • cena

Souhrn

Jednoduše ovladatelný a výkonný multifunkční ventilátor s širokými možnostmi využití.

4.3

Rovus Ventus Smartair Plus

✅ Cena: 4 999 Kč

Chci Ventilátor Ventus Smartair Plus
Rovus.cz
Vývoj ceny Ventilátor Ventus Smartair Plus


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.