Vybíráme stylové retro ledničky – naše srovnání doporučuje Gorenje a Concept

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezi testu

Gorenje ORK192C Klarstein Monroe XL Red Gorenje OBRB153BL CONCEPT LKR 7360cr
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Gorenje ORK192C
Klarstein Monroe XL Red
Gorenje OBRB153BL
CONCEPT LKR 7360cr
 1. AdaptTech technologie
 2. IonAir a DynamiCooling - cirkulace ionizovaného vzduchu
 3. CrispZone s HumidityControl: velká zeleninová zásuvka s regulací vlhkosti
 1. přijatelná cena
 2. energetická třída A+
 3. 5-stupňově nastavitelný chladící výkon
 1. krásný a barevný retro design
 2. energetická třída A+++
 3. zásuvka CrispZone s regulací vlhkosti
 4. FreshZone zásuvka
 1. dobrá mrazicí kapacita
 2. LED osvětlení spotřebiče
 3. beznámrazový systém v chladicí části
 1. žádné jsme nenašli
 1. méně funkcí
 1. málo místa v mrazící části
 2. vyšší cena
 1. nízká akumulační doba
 2. nemá ventilátor ani displej
Šikovná retro lednice, která nabízí řadu užitečných funkcí. Kromě toho vaši kuchyni svým jedinečným vzhledem rozzáří. Kombinovaná retro lednička za rozumnou cenu pro nenáročné zákazníky. Vysoce energeticky účinná a krásné designová retro chladnička, jejíž vysoká cena naznačuje perfektní funkce. Praktická retro lednice, která nabízí základní funkce. Je úsporná a tak se nemusíte obávat vysoké spotřeby.
18 989 Kč 10 899 Kč 22 882 Kč 16 990 Kč
Ukázat nabídku
Ukázat nabídku
Ukázat nabídku
Ukázat nabídku
50. léta byla obdobím, které je známé různými událostmi. Kromě jiných, je to například konec 2. světové války nebo naopak zrod rock ‘n rollu. Život byl tehdy jiný, méně uspěchaný. Dnes světu vládnou neustále se rozvíjející technologie a toto období nám připomíná už jen známý retro styl, který můžeme najít na různých produktech. Pomáhá nám uniknout každodenním starostem a stresu. Existuje však způsob, jak si vychutnat high-tech styl spojený s minulostí. Jedním z nich je pořídit si retro spotřebič.

Jelikož retro styl a vintage nikdy nevyjdou „z módy”, určitě je koupě retro ledničky dobrou volbou. Spotřebiče v tomto stylu se dodávají v různých kontrastních a doplňkových barvách a metalických povrchových úpravách. Můžete také vidět linie pop-art a různé odvážné křivky. Bez ohledu na to, zda jste romantický typ nebo spíše odvážný a funky, najdete si model přesně podle vašich představ, který se stane středem vaší kuchyně.

Zatoužili jste i vy po krásné retro lednici, která vám připomíná dětství? Poradíme vám, jak postupovat při jejím výběru. Nezáleží ani na tom, zda máte interiér laděný do moderního stylu nebo vintage či retro. Tyto chladničky se hodí téměř všude. Můžete je dokonce sladit i barevně, protože výrobci nabízejí opravdu širokou barevnou škálu. Nyní se dozvíte všechny důležité parametry a vlastnosti, které je důležité brát v úvahu při výběru a také všechny informace potřebné pro dobrý nákup. V našem testu nejlépe obstály značky Gorenje a Concept. Dbejte tedy především na:

 • velikost a objem
 • funkce
 • energetickou třídu
 • hlučnost
 • klimatickou třídu

Nejlepší Retro ledničky na základe porovnávacího testu 2021

Recenze 8 nejlepších retro ledniček pro rok 2021

1. Gorenje ORK192C

výrobce: Gorenje ● energetická třída: A++ ● klimatická třída: ST, N, T, SN ● hlučnost: 40 dB ● rozměry: 60 × 194 × 66,9 cm

Gorenje ORK192C

Gorenje ORK192C je kombinovaná retrolednička v příjemné barvě slonová kost. Nabízí bohatý vnitřní prostor chladící části o objemu 229 litrů. Mrazící část má objem 97 litrů a za 24 hodin zvládne zmrazit až 4,5 kg surovin. Disponuje technologií IonAir, která ničí bakterie, odstraňuje zápachy a zajišťuje optimální úroveň vlhkosti v chladničce.

Chladnička je vybavena i velkou zásuvkou CrispZone, která slouží k ukládání ovoce a zeleniny. Díky systému HumidityControl lze řídit úroveň vlhkosti uvnitř zásuvky. Vaše uložené potraviny zůstanou déle čerstvé, svěží a zachovají si vitamíny. Větrací systém DynamiCooling přispívá k rovnoměrné cirkulaci studeného vzduchu.

Výhody

 • AdaptTech technologie
 • IonAir a DynamiCooling -- cirkulace ionizovaného vzduchu
 • CrispZone s HumidityControl: velká zeleninová zásuvka s regulací vlhkosti

Nevýhody

 • žádné jsme nenašli

Verdikt: Šikovná retro lednice, která nabízí řadu užitečných funkcí. Kromě toho vaši kuchyni svým jedinečným vzhledem rozzáří.

Naše hodnocení:

Cena: 18 989 Kč

Ukázat nabídku
Detail


2. CONCEPT LKR 7360cr

výrobce: Concept ● energetická třída: A+ ● klimatická třída: ST, N, T ● hlučnost: 45 dB ● rozměry: 186 x 59.5 x 64 cm

CONCEPT LKR 7360cr

CONCEPT LKR 7360cr je volně stojící kombinovaná chladnička v retro stylu. Chladnička funguje v energetické třídě A+. Chladící část má objem 231 litrů a je vybavena třemi skleněnými poličkami opatřenými plastovými okraji. Má také dvě plastové zásuvky na ovoce a zeleninu a ve dveřích plastové poličky a držák na láhev.

V 87 litrové mrazicí části najdete tři průhledné zásuvky. Spotřebič také disponuje LED osvětlením a funkcí No Frost, což je velmi praktická vlastnost, díky které se ve vnitřním prostoru mrazničky nebude tvořit nadbytečná námraza.

Výhody

 • dobrá mrazicí kapacita
 • LED osvětlení spotřebiče
 • beznámrazový systém v chladicí části

Nevýhody

 • nízká akumulační doba
 • nemá ventilátor ani displej

Verdikt: Praktická retro lednice, která nabízí základní funkce. Je úsporná a tak se nemusíte obávat vysoké spotřeby.

Naše hodnocení:

Cena: 16 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Zlatá střední cesta


3. Gorenje OBRB153BL

výrobce: Gorenje ● energetická třída: A+++ ● klimatická třída: SN, N, ST, T ● hlučnost: 40 dB ● rozměry: 60 × 154 × 66,9 cm

Gorenje OBRB153BL

Retro chladnička GORENJE OBRB153BL je inspirována známou dodávkou Volkswagen a kombinuje ikonický design šedesátých let s dnešní sofistikovanou technologií. Patří mezi jednodvéřové ledničky. Funkce IonAir s DynamiCooling zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty ve spotřebiči.

CrispZone je jedním z největších zásobníků na ovoce a zeleninu na trhu. Nízká teplota a možnost nastavit vlhkost prodlužují svěžest vašich potravin. Chladnička je vysoce energeticky účinná, což dokazuje hodnota A+++. Tyto modely využívají o 60% méně energie než chladničky v třídě A.

Výhody

 • krásný a barevný retro design
 • energetická třída A+++
 • zásuvka CrispZone s regulací vlhkosti
 • FreshZone zásuvka

Nevýhody

 • málo místa v mrazící části
 • vyšší cena

Verdikt: Vysoce energeticky účinná a krásné designová retro chladnička, jejíž vysoká cena naznačuje perfektní funkce.

Naše hodnocení:

Cena: 22 882 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Pro náročné


4. Klarstein PopArt-Bar 136L

výrobce: Klarstein ● energetická třída: A+ ● klimatická třída: SN, N, ST, T ● hlučnost: 42 dB ● rozměry: 55 x 97 x 60 cm

Klarstein PopArt-Bar 136L

PopArt-Bar retro je kompaktní lednice od výrobce Klarstein. Vyniká svým zaobleným retro designem a sytou červenou barvou. Možnost koupit i v béžové. Jelikož jde o monoklimatickou ledničku, neobsahuje mrazící část. Její celkový objem je 136 litrů.

Výhodou je regulovatelnost teploty v chladničce. Nacházejí se v ní dvě poličky, složku na ovoce a zeleninu a na dveřích najdete složku na lahve a přihrádka na vajíčka. Vyvýšené, kovové nožičky šikovně zaoblují retro design 50. let.

Výhody

 • ideální dekorační a funkční prvek
 • dokonalá elegance 50. let
 • energetická třída A+
 • regulovatelná teplota
 • super cena

Nevýhody

 • bez mrazící části
 • velmi málo funkcí

Verdikt: Stylová monoklimatická retro chladnička, která je v kuchyni doslova poutačem díky její barvě. Nemá však mrazící část a také disponuje malým množstvím funkcí.

Naše hodnocení:

Cena: 10 899 Kč

Ukázat nabídku
Detail


5. Klarstein Monroe XL Red

výrobce: Klarstein ● energetická třída: A+ ● klimatická třída: SN, N, ST, T ● hlučnost: 41 dB ● rozměry: 45,5 x 129,5 x 49,5 cm

Klarstein Monroe XL Red

Klarstein Monroe XL Red 97/39 l je kombinovaná ledničkas mrazákem. S objemem 97 litrů v chladícím a 39 litrů v mrazicím složce nabízí dostatek prostoru pro čerstvé potraviny a nápoje. Je ekologická a úsporná s energetickou třídou A+.

Chladnička obsahuje tři poličky z nerozbitného skla, i vyjímatelný složku na zeleninu. Ve dveřích najdete tři poličky. Mrazák obsahuje dvě chladicí patra a jednu poličku ve dveřích. Výhodou je regulace teploty v chladničce.

Výhody

 • přijatelná cena
 • energetická třída A+
 • 5-stupňově nastavitelný chladící výkon

Nevýhody

 • méně funkcí

Verdikt: Kombinovaná retro lednička za rozumnou cenu pro nenáročné zákazníky.

Naše hodnocení:

Cena: 10 899 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Lidová volba


6. Gorenje ORB152C

výrobce: Gorenje ● energetická třída: A++ ● klimatická třída: SN, N, ST, T ● hlučnost: 40 dB ● rozměry: 60 x 154 x 64 cm

Gorenje ORB152C

Lednička Gorenje ORB 152 C v retro stylu se vyznačuje skvělou kvalitou chlazení. Patří do energetické třídy A++, takže se redukují dodatečné náklady na její provoz. Hlučnost dosahuje pouze 40 dB, což by vás nemělo nijak rušit.

Mrazící část však nabízí dost málo prostoru, resp. pouze jednu přihrádku. Akumulační doba při výpadku elektrické energie je 17 hodin. Disponuje však různými funkcemi, například CrispZone s HumidityControl, IonAir s DynamiCooling či zásuvka FreshZone pro čerstvé potraviny.

Výhody

 • DynamiCooling systém pro rovnoměrné proudění vzduchu
 • LED osvětlení ze stropu
 • technologie IonAir
 • zásuvka FreshZone

Nevýhody

 • malá kapacita mrazáku
 • pravé otvírání dveří, nelze zaměnit

Verdikt: Jednodveřová chladnička s malým mrazákem, při níž platíte více za design jako za funkce.

Naše hodnocení:

Cena: 19 991 Kč

Ukázat nabídku
Detail


7. Klarstein PopArt Cream A ++, 108 l / 13 l

výrobce: Klarstein ● energetická třída: A++ ● klimatická třída: SN, N, ST ● hlučnost: 42 dB ● rozměry: 97 x 55 x 55 cm

Klarstein PopArt Cream retro A ++, 108 l / 13 l

Klarstein PopArt Cream retro je volně stojící jednodveřová lednice ve stylu vintage. Díky energetické třídě A++ je tato chladnička šetrná k životnímu prostředí a šetří tak i vaše náklady. Celkový objem je 108 litrů. Mrazicí prostor, který se nachází v horní části, má objem jen 13 litrů.

Příjemná barva a kovové nožičky dodávají ledničce nadčasový retro šarm a dělají z ní dekorativní bytový doplněk. Ačkoli je to opravdu stylový kousek, funkcí vám hodně nenabídne. Pokud si tedy potrpíte na skutečnou kvalitu a funkčnost, sáhněte po jiném modelu.

Výhody

 • rychle chladící funkce
 • složku na láhve a stojan na vajíčka
 • nastavitelná teplota

Nevýhody

 • malý objem
 • málo funkcí

Verdikt: Stylová lednice vhodná pro menší domácnosti nebo do kanceláře. Mrazák je malá a funkce jsou jen základní.

Naše hodnocení:

Cena: 9 499 Kč

Ukázat nabídku
Detail


8. Klarstein Audrey Retro

výrobce: Klarstein ● energetická třída: A++ ● klimatická třída: SN, N, ST ● hlučnost: 41 dB ● rozměry: 45,5 x 129,5 x 52,5 cm

Klarstein Audrey Retro

Lednička s mrazničkou Klarstein Audrey přináší retro vzhled 50. let. Dodává nejen dostatečný prostor pro potraviny, ale z každé kuchyně vytvoří doslova kouzelné místo. 194 litrů úložného prostoru v ledničce a 56 litrů nabízí mrazící box. Zóna pro zachování delší čerstvosti potravin poskytuje ovoci a zelenině teplotu téměř 0 °C a udržuje jejich tím čerstvé.

Díky funkci automatického odmrazování lze mraznička jednoduše odmrazit. Při teplotě -18 až -24 °C je možné skladovat potraviny mrazicím boxu celé týdny. Potěší vás EcoExcellence systém s třídou energetické účinnosti A++.

Výhody

 • EcoExcellence systém
 • třída energetické účinnosti A++
 • velký objem ledničky
 • přijatelná cena

Nevýhody

 • nemá ventilátor
 • nevhodný model pro náročné zákazníky

Verdikt: Lednička s mrazničkou Klarstein Audrey promění vaši kuchyni na skutečné retro bistro z 50. let.

Naše hodnocení:

Cena: 13 599 Kč

Ukázat nabídku
Detail


Jak vybrat retro ledničku

Lednička patří k nejzákladnějšímu vybavení domácnosti a prakticky se bez ní neobejdete. Tento spotřebič nekupujete každý rok, proto dobře zvažte i vaši investici. Určitě se vyplatí investovat do kvality, protože v dnešní době již oprava není ekonomicky výhodná, pokud ji samozřejmě budete potřebovat po vypršení záruční doby.

Přestože jde v tomto případě o retro ledničky, které zavání lety minulými, nabízejí novodobé funkce a moderní technologie na nejvyšší úrovni. Nabídnou vám stejný komfort jako kterýkoliv jiný moderní model na trhu. Od klasických chladniček se liší vlastně jen svým designem a při jejím výběru jde hlavně o váš vkus a styl interiéru.

Oranžová retro lednička  

retro lednice dodá vaší kuchyni nový nádech

 

Typy retro lednic

Kterýkoli z následujících typů ledniček je možné dostat i v retro provedení. Některé jsou však více dostupnější, některé méně. Správná volba typu ledničky je ale naprosto zásadní. Známe tyto typy:

 

Jednodvéřové lednice

Tento typ je vhodný zejména pro menší domácnosti a uživatele, kteří si vystačí s minimálním objemem mrazničky. Jednodvéřové ledničky obvykle disponují menší mrazící částí. Jejich nevýhodou je, že při častém otevírání dveří mraznička nepracuje tak efektivně a může tím pádem dosahovat vyšší spotřebu, aby udržela potřebnou klima.

 

Kombinované lednice

Kombinované lednice jsou nejvyhledávanější. Vyznačují se tím, že v sobě skrývají chladící i mrazící část, z nichž každá má své zvláštní dvířka. To znamená, že při otevírání nedochází k úniku chladu z mrazáku a šetří tak energii. Mrazák se může nacházet buď nahoru nebo dolů, je to už jen na vás, kterou variantu si vyberete. Praktičtější však je, pokud je mraznička umístěna dolů, protože se nemusíte často shýbat pro potraviny, které vybíráte z chladničky. Obě části spotřebiče bývají navíc dostatečně prostorné, proto jde o řešení vhodné i do větších domácností.

 

Americké lednice

Americké lednice v retro stylu nejsou u nás až tak rozšířené jako jiné typy, proto vám může dát výběr trochu víc zabrat. Dobrý výběr vám nabídne internet, zejména zahraniční stránky. Tyto ledničky nabízejí mnohem více prostoru. Jsou dvou až čtyřdveřové a vhodné pro vícečlenné rodiny a velké kuchyně. Disponují několika doplňky, například výrobník ledu nebo nápojový automat přímo ve dveřích. Určitě oceníte praktické otevírání dveří na obě strany a mnoho poliček a chladicích zón. Americké chladničky jsou náročné prostorově i finančně. Design retro jim na hodnotě také neubírá. Zaručeně splní požadavky i nejnáročnějšího zákazníka.

 

Pultové lednice

Jsou to kompaktní a podstatně menší ledničky vhodné pro malé byty, studenty či do kanceláří. Nabízejí pouze minimální mrazicí prostor. Dostat je i v retro provedení a jejich velkou výhodou je nízká pořizovací cena a minimální spotřeba energie. Nevýhodou zde může být trochu vyšší hlučnost.

 

Monoklimatické lednice

Jde o jednodveřové chladničky s velkým objemem, avšak bez mrazící části. Proto se v domácnostech vyskytují jen minimálně. Většinou je vyhledávají majitelé restaurací na další chlazení.

jednodveřová, monoklimatická a americká lednice

Důležité parametry, na které se zaměřit při výběru retro lednice

Vintage nebo retro ledničky se vyznačují hlavně svými oblými tvary a neodolatelnými retro rukojeťmi, které obzvlášť evokují design 50. let. Aby se dokonale přizpůsobily vašemu vkusu, vyrábějí se v různých barevných provedeních. Co se výběru týče, držte se stejných parametrů jako je to u klasických chladniček a většinu z nich najdete na energetických štítcích spotřebičů. Retro ledničky nabízejí bonus v podobě krásného designu.

 

Energetická třída

Výrobci si už dávají záležet na této hodnotě a tak byste se měli setkávat v obchodech s ledničkami s energetickou třídou minimálně A. Tento údaj, stejně jako spotřebu, vyčtete z energetického štítku, který je uveden na každém spotřebiči. Moderní chladničky v retro provedení zvyknou mít energetickou třídu A+, případně A++. Nejúspornější ledničky jsou označeny A+++. Abyste měli lepší představu o výdajích, stačí vynásobit počet kWh 3,39 Kč, což je přibližná cena za 1 kWh.

 

Hlučnost

Hodnota hlučnosti se udává v decibelech a také ji najdete na energetickém štítku. Pokud máte menší byt, je dobré se zaměřit na nižší hlučnost do 40 dB, aby vás zvuk ledničky nerušil. Pokud je byt nebo dům větší, můžete vsadit i na vyšší hodnotu hlučnosti.

 

Objem a rozměry

Podle čeho volit objem ledničky? Obecně platí, že na jednoho člena domácnosti byste měli počítat 50 -- 70 litrů v ledničce a 20 litrů v mrazničce. Je to však pouze orientační hodnota, která se může lišit v závislosti na nároků každého člena. Retro lednice dostat v různých velikostech a objemech. Pořídit si můžete malý pultový model vysoký například jen kolem 50 cm a s kapacitou okolo 120 kg, přičemž mrazící část bude mít objem jen něco přes 10 litrů. Stejně si můžete vybrat rozměrný kombinovaný model, kde má jen chladící část kapacitu 300 nebo více litrů a mrazák pak může mít i přes 100 litrů.

Energetický štítek retro lednice Klarstein

energetický štítek obsahuje hodnoty nejdůležitějších funkcí retro ledničky

 

💡 TIP: Při instalaci dbejte hlavně na dostatečně volné proudění vzduchu kolem ní. Je to kvůli tomu, aby se lednička zbytečně nepřehřívala.

 

Klimatická třída

Klimatické třídy jsou rozsahy doporučených okolních teplot pro efektivní provoz dané ledničky. Třídy jsou 4 a některé ledničky mohou být zařazeny i do více než jedné z nich. V případě, že se teploty výrazně odchylují, může jít o zbytečně vysokou spotřebu a nedostatečné chlazení. Známe tyto 4 klimatické třídy:

 • SN (subnormální teplota) +10 až +32 °C
 • N (normální teplota) +16 až +32 °C
 • ST (subtropická teplota) +18 až +38 °C
 • T (tropická teplota) +18 až +43 °C

 

Akumulační doba

Akumulační doba je velmi praktický údaj. Hlavně v tom případě, pokud vám doma vypadne elektrický proud. Akumulační doba totiž určuje, kolik hodin v tomto případě dokáže zařízení udržet potraviny zmrazené. Pokud výrobek udává 30 hodin a více, je to slušný spotřebič.

 

Mrazící výkon

Tento údaj udává, kolik kilogramů potravin je mrazicí část schopná zamrazit během 24 hodin. Může to být méně než 5 kg, ale také mnohem více než 15 kg. Vybírejte podle toho, jak jste zvyklí mrazící část vytěžovat. Pokud mrazíte často, poohlédněte se po co nejvyšším výkonu. Pro standardní mrazení postačí i nižší výkon.

💡 TIP: Neobsahuje vaše lednička výrobník ledu? Přečtěte si náš test kvalitních výrobníků ledu 2019 a vyberte si tento praktický spotřebič do vaší domácnosti.

 

Funkce retro ledniček

Kromě klasických funkcí a hodnot, které jsou udávány na energetickém štítku mohou retro ledničky nabízet i další moderní funkce a technologie. Patří mezi ně:

⭐ No Frost -- dnes je to už velmi běžná součást vybavení ledniček. Jde o nenámrazový systém, při kterém už nemusíte vypojit, vyprázdnit a odmrazit svou ledničku. Tento systém to udělá za vás a to dokonce za plného provozu bez nutnosti odmrazování. Díky No Frost systému v chladničce obíhá vzduch, který optimálně rozloží chlad ve vnitřním prostoru, a na potravinách ani stěnách tak nevzniká námraza.

⭐ Ionizátor -- neutralizuje všechny pachy a stará se o eliminaci bakterií a plísní v ledničce.

⭐ AdaptTech -- má schopnost analyzovat způsob používání retro ledničky a tím přizpůsobí zvýšení nebo snížení teploty na udržení její stability během doby, kdy je otevřená.

⭐ Nulová zóna -- je to zóna (zásuvka), v níž se teploty pohybují kolem nuly a je vhodná pro některé čerstvé a citlivé potraviny (maso, zelenina, ryby). Můžete si tu regulovat teplotu a vlhkost a tím vytváříte ideální prostředí na jejich skladování.

⭐ Antibakteriální ochrana -- jde o povrchovou úpravu vnitřní plochy ledničky, která omezuje množení bakterií a plísní. Jídlo díky tomu může vydržet déle bez kažení.

⭐ Ventilátor -- nachází se v zadní části ledničky a zajišťuje uvnitř rovnoměrné proudění chladného vzduchu. Díky němu vydrží potraviny déle čerstvé.

⭐ Signál otevřených dveří -- pokud nemáte dobře zavřená dvířka na lednici, ozve se zvukový signál, který vás na to upozorní. Tato funkce dokáže zabránit vyšší spotřebě a rychlejší zkáze potravin.

⭐ FastFreeze (Rychlé zmrazení) -- funkce uvnitř mrazničky pro rychlé zmrazení potravin, ideálně při doplnění mrazničky po nákupu.

⭐ SuperCool zchlazení -- rychlé zchlazení po týdenním nákupu. Po aktivaci funkce intenzivního zachlazení klesne teplota v ledničce téměř o polovinu své obvyklé teploty. Ideální pro rychlé zachlazení potravin po velkých nákupních výletech.

⭐ XtremeFreeze zásuvka -- mrazení rychlostí blesku. Rychlé mrazení při extrémně nízkých teplotách. Mrazení šokem zachovává všechny živiny a chuť potravin.

⭐ Police PullOut -- snadný přístup k jídlu. Posuvné police pro rychlý a snadný přístup k potravinám, které udrží až do 22 kg.

💡 Věděli jste, jak skladovat potraviny? Přečtěte si článek kolik vydrží jídlo v lednici a dozvíte se, jak a kde jednotlivé potraviny skladovat a jak dlouho vám vydrží čerstvé.

Různé typy a barevné variace retro ledniček od výrobce Gorenje. Kterou byste si vybrali vy?

Retro kolekce, Gorenje

 

Tipy pro péči o ledničku

 • Pravidelně vysávejte nahromaděný prach z cívek chladiče. Obvykle se nacházejí na zadní straně spotřebiče na samostatných modelech a za grilovacím otvorem (v horní nebo dolní přední části) vestavěných modelů.
 • Těsnění dvířek jednou nebo dvakrát ročně (nebo podle potřeby) vyčistěte měkkým kartáčem s jemným štětcem a jemným čisticím roztokem, jako je ocet nebo soda a voda.
 • Nečistoty a zbytky potravin na těsněních dveří snižují jejich účinnost, což umožňuje únik vzduchu a vyžaduje, aby vaše lednička pracovala tvrději, aby se udržela v chladu.
 • Vyměňujte vodní filtr pravidelně, pokud má vaše chladnička chladič vody nebo výrobník ledu. Požadavky se liší podle modelu, viz příručku k zařízení.
 • Neumísťujte ledničku blízko radiátoru a vyhýbejte se také příliš slunečnímu místu.
 • Pro optimální proudění vzduchu nechte okolo ledničky určitý prostor.
 • Ledničku nepřeplňujte, ideální zaplnění je přibližně 70%.

 

Značky retro chladniček

Značka retro chladniček Gorenje

Gorenje

Společnost Gorenje patří mezi vedoucí evropské výrobce domácích spotřebičů v s více než šedesátiletou tradicí. Technologicky vyspělé spotřebiče s výjimečným designem a šetrné k životnímu prostředí vytvářejí komfortní domů ve více než 90 zemích světa. Značka se zaměřuje především na produkty pro domácnost, což zahrnuje nejen domácí spotřebiče, ale také produkty pro vytápění a chlazení, kuchyňský nábytek a služby v oblasti designu. Operace v obchodním prostředí Portfolio Investments zahrnují služby spojené s ekologií, výrobou nástrojů, strojírenstvím, stravováním a obchodem.

 

Značka retro chladniček Klarstein

Klarstein

Za značkou Klarstein stojí skupina Berlin Brand Group Inc., která přináší na trh nabídku oceněných německých značek. Klarstein a jeho vášeň pro to, co tvoří, obohacuje život spotřebitelů a vyjadřuje jejich styl za přijatelnou cenu. To je důvod, proč jeho inženýři a designéři pracují tak tvrdě a proč berou i zpětnou vazbu tak vážně. Inspirují se rozmanitostí svého města s cílem rozvíjet a podporovat špičkové značky a přinášejí na trh inovativní produkty do moderních domácností, nadizajnované přímo v Berlíně. Mimo jiné nabízejí různých kvalitních domácích pomocníků, jako jsou kuchyňské spotřebiče, domácí spotřebiče či klimatizační zařízení.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Ledničky v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.