Pěstujeme Eukalyptus – pokojový v květináči i venku v zahradě

Georgina Babinová Téma
10. srpna 2022 1
Ať už jste ochutnali eukalypt jako čaj, ovoněli svíčku provoněnou jeho olejem nebo jste si na vchodové dveře zavěsili eukalyptový věnec – eukalypt je všude. Je v našem ložním povlečení, v arzenálu našich koupelen, iv našich oblíbených osvěžujících bonbonech. Sušený eukalyptus je žádaným nástrojem v oblasti rekvizitárního stylingu pro kosmetické výrobky a koupelny a je základem dekorace pro dotek osobitosti v našich domovech. Ale před tím, než jej krásně vysušíme a naaranžujeme, musíme něco vypěstovat iv původní podobě.

V našich klimatických podmínkách je iv případě exteriérového pěstování předvídavé sázet eukalyptus do květináče, abyste jej v případě mrazivých teplot mohli přesunout

Airflor květináč
2 429 Kč
Timberflor květináč
3 299 Kč
Triflora set 3 dřevěných květináčů
1 359 Kč
Winegrow kvetináč
1 259 Kč

Ukázat více

 

Eukalyptus v kostce

Eukalyptus je rod více než 700 druhů rostlin patřících do čeledi myrtovité (Myrtaceae). Eukalyptové rostliny jsou rychle rostoucí stálezelené stromy a keře pocházející z Austrálie, Malajsie a Filipín. Stromy mohou dosáhnout výšky až 90 metrů. Tyto nádherné a dlouhověké okrasné stromy mají hluboký a pevný kořenový systém, který je dobře ukotví v zemi. Jejich kůra je hladká na dotek a snadno se odlupuje. Nazývají se také gumové stromy kvůli míze, kterou vylučují, když je kůra narušena. Eukalyptus je rychle rostoucí strom, který po celý rok nese pěkné, světle zelené až stříbrné listy. Charakteristické třpyt na listech je způsobeno tenkou vrstvou vosku, která odráží dopadající světlo.

V Austrálii tvoří eukalyptové stromy rozsáhlé lesy, které jsou domovem koál a jiných vačnatců. Existují zde exempláře, které lze spatřit na kilometry s výškou růstu až 100 metrů. Speciální odrůdu eukalyptů lze nalézt v „Modrých horách“, v oblasti, kterou UNESCO prohlásilo za světové dědictví. Z listů eukalyptů se odpařuje esenciální olej, jehož jemná mlha leží nad horami a je zodpovědná za modré zbarvení vzduchu, jedinečné přírodní divadlo, které nemá konkurenci.

Vzhledem ke klimatickým rozdílům roste v našich zeměpisných šířkách jen několik druhů této rostliny. Obzvlášť populární jsou u nás zástupci podtypu „Eucalyptus gunnii“ jako „Eucalyptus gunnii Silverdrop“ nebo „Eucalyptus gunnii Azura“. Tento podtyp je robustnější než jeho teplomilní příbuzní a pěstuje se v květináčích nebo venku jako okrasná rostlina. „Eucalyptus gunnii Azura“ snese dokonce i minusové teploty.

Eukalyptové keře mají maximální výšku asi 9m. Tvar a barva listů eukalyptu se mezi jednotlivými druhy značně liší. Nejběžnější odrůdy mají lesklé zelené listy oválného tvaru, které se zužují do špičky. Některé odrůdy budou mít kulaté listy, které mají prašnou zelenou barvu.

Eukalyptus Gunnov

Jen několik druhů eukalyptu je vhodných pro pěstování v interiéru jako pokojová rostlina. Eukalyptus Gunnov (Eucalyptus Gunii) je jedním z nich

 

Druhy eukalyptu vhodné pro pěstování v interiéru

Některé druhy dobře reagují i na vnitřní prostředí. Ideální kandidáti na pokojové rostliny jsou:

  • kompaktní odrůdy Eucalyptus gunnii (Eukalyptus Gunnov), jako je například kultivar „Silver Drop“, dobře fungují jako pokojové rostliny a mohou dorůst až do výšky 1 ma šířky 45 cm.
  • Eucalyptus cinerea – má modrozelené listy ve tvaru mince, které jsou dokonalým doplňkem k aranžmá z řezaných květin. Pravidelně jej stříhejte, abyste měli pod kontrolou jeho velikost během vegetačního období (jarní a letní měsíce).
  • Eucalyptus archeri – má modrozelené, prodloužené, oválné listy

 

Pěstujeme eukalyptus v zahradě

Eukalyptus je strom, který se nejčastěji pojí s jeho původním australským prostředím as koalami milujícími zábavu, které si pochutnávají na jeho listech. Existuje však mnoho druhů eukalyptových stromů, včetně populárních odrůd jako Eucalyptus gunnii a Eucalyptus cinerea, které lze pěstovat iv našich podmínkách a navíc se budou dobře cítit také v květináčích na balkonech a terasách. Patří mezi ně eukalypty:

  • coccifera
  • vernicosa
  • parviflora
  • archeři
  • nicholii
  • crenulata

Květináče by měly být dostatečně velké, aby se do nich vešel strom, o průměru přibližně 60 cm a měly by umožňovat přiměřenou drenáž. Eukalyptové stromy dlouhodobě nezvládnou teploty pod 10 °C, proto se doporučuje, aby se pěstovaly uvnitř v chladném období a léto trávily venku vždy, když je dostatečně teplo. Volně osázené exempláře potřebují vhodnou zimní ochranu.

 

➡️ Výběr vhodného stanoviště

  • Aby se tato tropická rostlina cítila komfortně, měli byste jí nabídnout světlé a teplé místo. Potřebuje přímé sluneční světlo několik hodin denně.
    Čím více slunce dokážete eukalyptu nabídnout, tím více vám poděkuje intenzivní barvou listů a bujným růstem. Eukalyptus roste také v polostínu, ale pomaleji a má méně výraznou barvu.
  • Rozhodně byste se měli vyhnout studenému průvanu. Tato teplomilná rostlina musí být chráněna před větrem.
  • Venkovní rostliny v zimě můžete chránit tak, že jejich kořenové baly před chladem ochráníte pomocí raždí nebo jedlových větví. Pokud je váš eukalyptus v květináči, jednoduše jej v zimě přeneste dovnitř a přezimujte v chladné, ale nemrznoucí místnosti.
  • Dbejte na to, aby rostlina měla dostatek denního světla i v zimní ubikaci.
Eukalyptus v květináči na stole

Eukalyptus pěstovaný v květináči na zimu jednoduše přenesete do interiéru

 

➡️ Výběr vhodného substrátu

  • Zvolte půdu bohatou na živiny, mírně písčitou. Tu si snadno vyrobíte sami obohacením půdy o domácí kompost.
  • Eukalyptus nesnáší podmáčení. Na dno výsadbové jámy nebo květináče byste proto měli dát vrstvu štěrkového nebo hliněného substrátu, přes který může odtékat voda.

 

➡️ Kdy sázet

Když pěstujete eukalyptus ze semen, nastartujte je uvnitř 10 až 12 týdnů před plánovaným datem posledního mrazu ve vaší oblasti. Pokud máte sazenici, přesaďte ji do zahrady na jaře po pominutí nebezpečí mrazů.

 

➡️ Vzdálenost a hloubka výsadby

Pokud vysazujete více eukalyptů, rozmístěte je alespoň 2,5 m od sebe. Zasaďte je do stejné hloubky, v jaké byli v květináči ve školce. Tyto stromy obecně nepotřebují žádné kolíky ani jiné nosné konstrukce, na kterých by měly růst.

 

Při výsadbě určitě budete potřebovat i zahradnické nářadí

Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 9 ks Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 9 ks
719 Kč
Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 6 ks Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 6 ks
499 Kč
EXTOL PREMIUM Nůžky roubovací 215mm 8872165 EXTOL PREMIUM Nůžky roubovací 215mm 8872165
364 Kč
Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 3 ks Sixtol Sada zahradního nářadí Garden, 3 ks
349 Kč

Ukázat více

 

➡️ Jak sázet

Eukalyptus se sází jednoduše a měl by se rychle usadit, zvláště pokud si koupíte menší exemplář do výšky 1 m.

  • výsadba do půdy – neobohacujte půdu chlévským hnojem nebo zahradním kompostem. Také není třeba podepřít mladé, malé rostliny – nejsou-li podepřeny, vyvinou silnější kořeny. Promyslete si, kam je chcete sázet, protože po usazení nesnášejí přesouvání.
  • výsadba do květináče – použijte víceúčelový kompost. Pro zlepšení odvodnění přimíchejte dostatečné množství zahradnického posypu (až 30 procent objemu).

 

Péče o eukalyptus pěstovaný v exteriéru

Eukalyptus dokáže růst rychle, pokud o něj správně pečujete.

Eukalypt

Při správné péči roste eukalyptus velmi rychle

 

➡️ Požadavky na světlo

Eukalyptus má rád spoustu světla, proto pro rostlinu najděte stanoviště, které dostává nejméně šest hodin přímého slunečního záření denně.

 

➡️ Požadavky na vodu

Nově vysazený eukalyptus dobře zalijte, abyste mu pomohli usadit se. Potom, během několika následujících let, dokud dobře nezakoření, byste měli zalévat pouze během sucha. Následně zalévání není obecně nutné. Mnohé etablované exempláře jsou tolerantní vůči suchu.

 

➡️ Hnojení

Většina eukalyptů pěstovaných přímo v půdě nepotřebuje hnojení. Doporučujeme však hnojit eukalypty, které byly právě tvrdě oříznuty, hlavně ty, které slabě rostou. Nastartuje je jarní aplikace peletovaného drůbežího trusu podle návodu na obalu.

 

➡️ Plete plevele

Prvních několik let po výsadbě udržujte kolem základny kmene kruh holé půdy, bez plevele a jiných rostlin, o průměru asi 1 m. To zajistí, že vyvíjející se kořeny nemusí soutěžit o vlhkost nebo živiny s jinými rostlinami. Je to důležité zejména u stromů rostoucích na trávnících, protože hustá tráva by absorbovala velkou část srážek. Když se však eukalyptus usadí, hustá výsadba kolem základny může v případě potřeby pomoci kontrolovat růst tím, že omezí množství srážek, které se dostanou ke kořenům stromu.

 

➡️ Mulčování

Na začátku jara nebo podzimu rozložte na půdu v oblasti, kde kořeny rostou, silnou vrstvu mulče. Použijte štípanou kůru a aplikujte na vlhkou půdu. Pomáhá to udržovat vlhkost v půdě a zabraňuje klíčení plevele. Kolem kmene nechte mezeru asi 7,5 cm abyste zabránili hnilobě.

 

➡️ Přezimování

Druhy dostupné pro pěstování v exteriéru jsou obecně odolné a nepotřebují přes zimu žádnou ochranu. Když rostliny rostou v květináčích, přemístěte je přes zimu na chráněné místo, například ke stěně orientované na jih nebo západ, kde je trochu teplejší a stěna je ochrání před nejhorším deštěm. Můžete také postavit květináče na „nohy“ nebo cihly, aby byly drenážní otvory čisté. To zajistí, že rostliny nebudou v zimě „sedět“ v rozmočeném kompostu.

 

➡️ Péče o staré rostliny

Eukalyptové stromy jsou obecně dlouhověké a zdravé, pokud se pěstují ve vhodných podmínkách, vyžadují jen malou neustálou péči.

 

➡️ Ořezávání

Obecně platí, že usazené eukalypty potřebují malé nebo žádné prořezávání. Prořezávání však doporučujeme v několika případech:

  • na nově vysazených eukalyptech – tyto obvykle vyžadují počáteční řez, abyste zajistili, že vytvoří dobře tvarované stromy
  • omezení velikosti rostliny – každých pár let na jaře
  • k udržování listí v mladé formě, která je často okrasnější
Muž ořezává eukalypt

Eukalyptus obecně nepotřebuje mnoho ořezávání

 

Rozmnožování

Nejlepší způsob, jak „vyrobit“ nové eukalyptové rostliny, je pěstovat je ze semen, protože řízky se extrémně těžko zakořeňují.

 

➡️ Rozmnožování ze semen

  • Posbírejte zralá semena, když se tobolky semen snadno rozdělí. Zrání na stromě může trvat rok nebo více
  • Semena odolných druhů vložte na dva měsíce do ledničky při 3-5 °C
  • Zasejte je v polovině února do hlubokých květináčů/modulů, protože eukalyptové rostliny nemají rádi vyrušování svých kořenů
  • Použijte kompost bez rašeliny a pokud je to možné, zajistěte teplo zespodu, abyste podpořili úspěšné klíčení
  • Do poloviny léta zasaďte sazenice na jejich trvalá stanoviště, aby měli co největší šanci dobře se usadit

Eukalypty se nejčastěji pěstují ze zakoupených semen nebo sazenic. Domácí exteriérové stromy často nekvetou a neprodukují svá vlastní semena. Mohou se množit i řízky, i když to není vždy úspěšné. Je to ovšem levný a pohodlný způsob, jak získat novou rostlinu, zejména proto, že eukalyptus může být v zahradních centrech obtížně dostupný. Nejlepší doba pro řízky je, když má strom 2 až 12 měsíců; zakořenění zralých stonků je náročné. Zaměřte se na řízky koncem léta.

 

➡️ Rozmnožování z řízků

  • Připravte si malý květináč se třemi díly kompostované stromové kůry na jeden díl perlitu. Přidejte hnojivo s pomalým uvolňováním podle pokynů na štítku pro velikost květináče
  • Navlhčete pěstební médium
  • Použijte sterilní nůžky na odříznutí stonku, který je asi 12 cm dlouhý se čtyřmi až osmi listy. Odřízněte těsně nad uzlem listu
  • Odstraňte listy na spodní polovině řízku
  • Odříznutý konec ponořte do zakořeňovacího hormonu a poté jej zasaďte do pěstebního substrátu téměř až tam, kde jsou listy
  • Nádobu udržujte na jasném, nepřímém světle v místnosti, která má kolem 21 stupňů. Ujistěte se, že půda zůstává mírně vlhká
  • Kořeny by měly být vytvořeny asi za měsíc. V tom momentě můžete novou rostlinu přesunout na slunečnější místo. Když je počasí dostatečně teplé, vynášejte rostlinu ven na postupně delší úseky, až ji zasadíte do zahrady

 

Nůžky, které použijete musí být sterilní

💡💡 u nás naleznete celý test zahradních nůžek

 

Běžné problémy eukalyptu pěstovaného v exteriéru

Eukalyptus trpí problémy jen vzácně, ale občas se můžete setkat s:

  • Eukalyptové stromy nejsou náchylné na brouky, ale vousovité (Cerambycidae) mohou být pro tuto konkrétní rostlinu nepříjemné, a proto si vysloužili název eukalyptový vrták. Pokud zpozorujete vytečené otvory v kůře nebo zbarvené listy, ihned je odstraňte.
  • Edém – malé otoky na listech, obsahující tkáň nasáklou vodou. Je to znak podmáčené půdy.
  • Václavka – tato houba obvykle vytváří na podzim trsy zlatohnědých hub. Napadá kořeny a nakonec zabije strom.

Všechny druhy eukalyptů jsou však obecně odolné vůči houbovým chorobám a napadení běžnými živočišnými parazity, jako jsou mšice a šupinatý hmyz. Poškození porostu však mohou způsobit nepříznivé povětrnostní vlivy, jako jsou prudké bouře, mrazy a silný zimní vítr.

Eukalyptus ve svém přirozeném prostředí

Ve svém přirozeném prostředí může eukalyptus tvořit i takový gigantický bonsai

 

Pěstujeme eukalyptus v interiéru

S určitou péčí lze eukalypty přenést do interiéru jako pokojové rostliny. Jak již bylo zmíněno, eukalyptové rostliny rostou rychle a lze je relativně snadno nastartovat – ale mohou být „fajnové“. Nejlepší je jít do menších odrůd, kterým se daří v interiéru. Mallee Eucalyptus jsou odrůdy keřů, které zahrnují Eucalyptus erythronema, Eucalyptus gracilis, Eucalyptus socialis a Eucalyptus oleosa. Mezi další odrůdy, kterým se daří uvnitř, patří:

  • Eucalyptus gunnii
  • E. citriodora
  • Eukalyptus vernicosa
  • E.archeri
  • Eucalyptus gregsoniana
  • Eukalyptus crenulata
  • Eukalypt coccifera

Proč fajnové? Protože nemají rádi přesazování. Nejlepší je tedy vybrat si obrovský květináč, který bude vypadat hezky i o deset let a do kterého může rostlina růst. Ujistěte se, že květináč má drenážní otvory, takže kořeny nebudou sedět ve vodě. A přestože je neglazovaná hlína ideálním materiálem, který umožňuje odpařování přebytečné vlhkosti přes stěny květináče, možná budete chtít raději plastovou nádobu, která je lehčí na přesouvání. Jen se ujistěte, že každý květináč má dostatek drenážních otvorů a použijte kvalitní rychle drenážující substrát. Směs pro pokojové rostliny funguje dobře, ale je-li příliš hustá, přidejte trochu perlitu, abyste pomohli odvodnění.

 

Když květináč, tak velký…

Tomato Tower květináč
89 499 Kč
Solid Grow Rust
3 519 Kč
Timberflor květináč
3 299 Kč
Vidaxl Vyvýšený záhon akáciové dřevo 150 x 50 x 50 cm
2 989 Kč
Greatstore Vyvýšený záhon PP kamenný šedý 100 x 43 x 35 cm
2 625 Kč
Vidaxl Vyvýšený záhon PP kamenný šedý 100 x 43 x 35 cm
2 449 Kč
Airflor květináč
2 429 Kč
Vidaxl Zahradní vyvýšený záhon 240x80x77 cm pozinkovaná ocel stříbrný
1 879 Kč

Ukázat více

 

Péče o eukalypt pěstován v interiéru

Eukalypt miluje sluneční světlo! Měl by být umístěn na místě, které dostává co nejvíce světla. Skvělou možností je okno orientované na jih s několikahodinovým přímým slunečním zářením. Pokud nemáte doma slunečné místo, můžete pro eukalypt použít pěstební světla. Ujistěte se však, že jste vybrali výškově nastavitelná světla, aby se uměli přizpůsobit růstu vašeho stromu. I když dostane jen ranní sluneční světlo a potom nepřímé světlo během dne, bude šťastně růst.

Chraňte rostlinu před studeným průvanem nebo horkým vzduchem tím, že ji budete držet mimo větrací otvory a topné těleso.

 

➡️ Zavlažování a hnojení pokojového eukalyptu

Eukalyptu v květináči nedokáže zvládnout sucho tak dobře, jak to dokáží vnější rostliny. Je to proto, že půda v květináčích má tendenci ztrácet vlhkost rychleji než půda v exteriéru. Také však nechcete eukalypt zalévat nadměrně a riskovat hnilobu kořenů. Před zaléváním je nejlepší zkontrolovat úroveň vlhkosti v půdě. Zavlažujte rostlinu, když vrchních pár centimetrů půdy vyschne.

Ujistěte se, že v tácku pod květináčem nikdy není voda déle než 2 hodiny. Jak často budete zalévat, závisí zejména na velikosti eukalyptu, objemu půdy a teplotě. V horkých dnech může být zapotřebí denní zavlažování. Listí je na rostlině po celý rok a proto eukalyptus i v zimě odpařuje vodu. V chladném období postačí zálivka jednou týdně. Dbejte však na to, aby rostlina během zimy úplně nevyschla.

Eucalyptus potřebuje pro dobrý růst půdu bohatou na živiny. Je důležité, abyste svou rostlinu pravidelně přihnojovali brzy na jaře po zimním spánku. Když teplota stoupá, rostliny začínají růst a živiny potřebné pro růst by měly být dostupné v dostatečném množství. Na eukalyptus použijte pokud možno kvalitní speciální hnojivo s dlouhodobým účinkem. Hnojivo na olivy a eukalypt je nejvhodnější. Dbejte na to, aby byla půda rovnoměrně vlhká a nikdy nenechte substrát úplně vyschnout. Nově zakoupený/zasazený eukalyptus hnojte každé dva týdny až do září tekutým hnojivem s vysokým obsahem draslíku.

 

➡️ Stříhání pokojového eukalyptu

Eukalypt roste rychle a bude potřebovat prořezávání v interiéru. Pravidelný řez udržuje tvar a velikost rostliny. Eukalyptus snese i radikální řez. Jakýkoli větší řez si však odložte na jaře, aby měla rostlina během vegetačního období šanci zregenerovat. Rostlina se zregeneruje během několika měsíců. Při stříhání rostliny můžete řízky použít v květinových aranžmá nebo jako aromatickou dekoraci v koupelnách.

Tipy pro prořezávání eukalyptu:

  • odřízněte všechny odumřelé výhonky
  • větve rostoucí příčné jsou zkraťte
  • ostříhat můžete třetinu celkové délky
  • při řezání tlustých větví byste měli ošetřit rozhraní na prostředkem na ochranu ran.

Tvarovací korekční řezy na rostlinách můžete provádět kdykoli. Pravidelně zkraťte dlouhé výhonky. Řezem se eukalypt lépe vyvíjí a stává se huňatějším.

 

➡️ Pokojový eukalyptus a jeho běžné problémy

Díky éterickým olejům obsaženým ve všech částech rostliny je rod vzácně postižen chorobami nebo hmyzími škůdci. Vůně (známá také z eukalyptového oleje) odhání škůdce. Rostlina je tedy v bezpečí před škůdci a chorobami, zvláště v interiéru, což znamená, že při pěstování eukalyptu jako pokojové rostliny si vůbec nemusíte dělat velké starosti.

Eukalyptus v květináči uvnitř

Eukalypt miluje slunce. Jižně orientované okno je pro něj ideálním zdrojem světla.

 

Sběr eukalyptových listů

Kromě zjevné krásy eukalypt nabízí i jiné benefity. Jeho listy i větve se sbírají pro různé účely. Se sběrem zralých listů a větví počkejte do pozdějšího vegetačního období. Pokud chcete jen listy, jednoduše je odstřihněte nůžkami nebo odštípněte ručně. Sušte je na vzduchu na papírové utěrce nebo sušícím sítu na chladném místě mimo přímé sluneční záření. Počkejte, až budou listy mírně kožovité nebo křupavé a poté je skladujte ve skleněných nádobách s těsně uzavřenými víčky.

Pokud byste chtěli větve použít na vaše DIY projekty, jedním z nejlepších způsobů, jak je konzervovat, je glycerin. Jednoduše odřízněte délku větve, která se vám líbí. Potom vyjměte nádobu, která je dostatečně velká, aby se do ní vešla celá eukalyptová větev. V samostatné nádobě smíchejte jeden díl glycerinu se dvěma díly vroucí vody a nechte vychladnout. Nalijte část vychlazené tekutiny do velké nádoby a poté vložte odříznutý konec eukalyptové větve, dokud nebude stát v asi 10 cm tekutiny. Nádobu uchovávejte na chladném a tmavém místě a větev kontrolujte každý týden. Podle potřeby přidejte více tekutiny, abyste ji udrželi na optimální úrovni. Sušení větve může trvat dva až šest týdnů. Listy se změní ze zelené na fialovou, nebo stříbrnou a budou měkké a hladké. Po vysušení vyjměte větev z nádoby a před použitím ji zavěste vzhůru nohama na dva až tři dny.

 

Eukalypt a jeho benefity

  • Přestože nemůžete jíst čerstvé, celé listy eukalyptu, ze sušených listů lze připravit čaj. Dávejte pozor, abyste si čaj nespletli s eukalyptovým olejem, který může být při konzumaci toxický. Do čaje tedy v žádném případě nepřidávejte eukalyptový esenciální olej. Listy eukalyptu jsou skvělým zdrojem antioxidantů, zejména flavonoidů, které chrání vaše tělo před oxidačním stresem a poškozením volnými radikály.
  • Eukalyptový olej obsahuje sloučeninu zvanou eukalyptol, o které se prokázalo, že odpuzuje komáry a jiný bodavý hmyz.
  • Rozdrcené sušené listy můžete použít spolu s tělovým peelingem.
  • Trocha sušeného eukalyptu dodá uklidňující vůni každé místnosti.
  • Hmyzí škůdci nesnášejí vůni eukalyptu, takže je dobrým repelentem, skladován v plátěných sáčcích nebo zahrnut do potpourri.
  • Větve eukalyptu můžete naaranžovat do věnce nebo květinového aranžmá. Dekorativní větvičky přesvědčí svou dlouhou životností.
  • Jako řezaná zeleň eukylyptus vydrží ve váze až 10 dní. Obzvlášť dobře hodí k dekoracím v šedé, bílé nebo stříbrné barvě.
💡 Tip na článek

Stejně atraktivní listovou rostlinou, jako je Eukalyptus (i když rozhodně s jiným vizuálem) je i oblíbená Monstera, která vás ohromí svými ikonickými gigantickými listy. Vše, co jste o ní kdy chtěli vědět vám prozradí náš článek věnovaný této exotické rostlině.

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
4.6/5 - (16 votes)
Autor článku
Georgina Babinová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Hodně času také věnuji poznávání rostlin, květin a pestré zahrady. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře

Dobrý den Eukalyptus jsme přenesli z venku do vnitřních chladnější prostor pěstovaného v květináči občas zaléváme ale listy jsou suché co jsme udělali špatně?děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *