Vybíráme matrace na základě ceny – které jsou levné a kvalitní?

Veronika Štrbová Téma 18. listopadu 2021 0

Bez ohledu na to, co se chystáme právě zakoupit do domácnosti, stále chceme tu nejlepší kvalitu za cenu, kterou si můžeme dovolit. Může to tak však být i při matracích? Ano, může. Ne v každém případě totiž platí, že vysoká cena a značka znamenají okamžitě tu nejlepší kvalitu. Levné matrace vám dokážou posloužit stejně, jako ty dražší, je však třeba vědět, kde a jak hledat. Samozřejmě, teď nemáme na mysli matrace z druhé ruky, ty nedoporučujeme. Je však opravdu možné koupit kvalitní matrace za rozumnou cenu. Ukážeme vám, jak na to.

Krátkodobé versus dlouhodobé řešení

Pokud plánujete na nové matraci spát několik let, určitě je na místě, abyste si trochu připlatili a dopřáli si tak více pohodlí. Taková matrace by vám měla vydržet alespoň 7-8 let. Matrace v této kategorii nabízejí i delší záruku, na co byste neměli zapomenout.

Za matrace, která chcete využít jen krátkodobě, můžete zaplatit méně. Myslete však na to, že tím tak trochu i riskujete. Protože i přesto, že ušetříte zakoupením levnější matrace, z dlouhodobého hlediska se vám to může vrátit, když budete muset koupit další matraci a dostanete se na částku, kterou byste zaplatili za jednu dražší matraci. Nemusí se to však stát, je to jen jedna z možností, kterou je třeba brát v úvahu při konečném rozhodování.

 

Nakupujte výhodně

➡️ Kupte matraci v akci

V průběhu roku se naskytne množství příležitostí ke koupi nové matrace za opravdu výhodnou cenu. Především eshopy zvyknou mít různé akce, mezi které patří tzv. Černý pátek nebo Valentýn. Také velmi výhodné nabídky bývají v období Velikonoc, Vánoc či během letních a zimních výprodejů. Tehdy dokážete ušetřit 30%, 40% či dokonce až 50% z původní ceny.

💡 Aktuální akce na matrace Dormeo

Žena odpočívá na matraci ve slevě

Dormeo nabízí matrace hlavně v zimním výprodeji až v -50% slevě

Kdy se vyplatí kupovat matrace od Dormeo výhodně:

 • na konci každé sezóny, především však během letních a zimních výprodejů
 • během specifických dní – Černý pátek, Valentýn, pátek 13.teho, Halloween, Mezinárodní den žen, atd
 • během významných svátků – Velká Noc, Vánoce, Nový rok, Tři králové
 • v těchto „akčních dnech” dokážete ušetřit opravdu pěkné peníze, od 20% až do 50% či dokonce 60%
 • jako bonus navíc během akcí můžete získat i dopravu zdarma

Prohlédnout aktuální akce

 

➡️ Vychytejte „Happy hours”

Určitě jste se již setkali se slovním spojením „happy hours” tzv. „šťastné hodiny”, během kterých běží také výprodeje a slevy. Jsou však limitované časem, proto, pokud si to nevšimnete včas, může se stát, že tuto šanci promarníte. „Happy hours” nemají žádné specifické dny, svátky ani sezóny, prodejce se kdykoliv v průběhu roku může rozhodnout touto formou svým zákazníkům nabídnout výjimečné slevy. Tyto slevy však musíte takříkajíc vychytat.

Slevy během „happy hours”

Každou další hodinou se výše slevy snižuje

 

➡️ Zaplaťte kartou a ušetříte

Další možností jak výhodně nakoupit, je platba kartou přes internet. Prodejce však slevy touto formou nenabízí často. Když se možnost tedy naskytne, určitě ji využijte. V tomto případě bývají slevy níže, maximálně 10% až 20%. Upřímně, i taková sleva potěší, obzvláště při dražším produktu, jakým matrace nepochybně je. Většinou se vám zleva automaticky uplatní při zvolení platby kartou, převodem nebo prostřednictvím účtu PayPal.

Sleva z nákupu při platbě online

Plaťte online a ušetřete

 

➡️ Staňte se členem klubu

Stále více prodejců nabízí svým zákazníkům členství ve svém klubu. Jednoduchou registrací tak získáte různé výhody, poukázky, slevy či kupóny, které vám budou chodit pravidelně mailem nebo sms-kou. I toto je možnost, jak na novém matraci ušetřit a koupit kvalitní a přitom levnou matraci. Tuto možnost nabízí např. Dormeo na stránce https://www.dormeo.cz/club5-informace, svůj „Club” má i Sconto, ale i menší prodejci.

 

Co byste měli zvážit při koupi levné matraci

Při rozhodování byste měli brát v úvahu i to, kdo bude matrace využívat a jak často. Myslete tedy na:

 • Chcete matraci do ložnice nebo do hostitelské? – pokud plánujete novou matraci využívat v ložnici každou noc, pravděpodobně budete chtít pro sebe to nejlepší, co si váš finanční rozpočet může dovolit. Pokud však jde o pokoj pro hosty, kvalita a životnost nejsou až tak důležité, protože matrace nebude pod tlakem každodenního používání. Můžete tedy spokojeně sáhnout po levnější variantě.
 • Matrace bude pro mládež nebo pro dospělé? – v případě koupě matrace pro dospívajícího uživatele, při kterém je předpoklad, že se už dlouho doma nezdrží, můžete sáhnout po levnější matraci. Dospělí však vyžadují dlouhotrvající klidný zážitek ze spánku během každé noci.
 • Jakou hmotnost má daný uživatel? – těžší dospělí budou přirozeně klást větší váhu a tlak na postel. Z tohoto důvodu, pokud budou vážit více než 150 kg, pravděpodobně budou potřebovat pevnější a kvalitnější matraci pro maximální komfort a podporu.
 • Kolik lidí na ni bude spát? – pokud spíte samostatně nebo máte partnera, vaše preference se mohou lišit. Například, matrace vyšší cenové relace mají možnost přizpůsobení tvrdosti, kde mají jednu stranu povrchu pevnější, měkčí a / nebo chladnější než druhou stranu. Pokud však spíte sami, tato funkce nebude důležitá, takže za ni nebudete muset ani připlatit.
 • Jaká je preferovaná spánková poloha? – lidé spící na břiše vyhledávají pevnější lůžka s menším snížením tlaku. Lidé, kteří preferují spánkovou polohu na boku nebo kombinované polohy, mohou vyžadovat více funkcí, než jsou dodatečné vrstvy pohodlí nebo cílená podpora.

💡 TIP: Pokud si právě vybíráte svoji novou matraci, doporučujeme náš velký test matrací, najdete v něm i levnější, ale zároveň kvalitní kousky. Pokud jste se rozhodli pro populární značku Dormeo, může vám pomoci článek vybíráme matrace Dormeo kde se produktům této značky podrobně věnujeme.

 

Materiál levných matrací

Přestože stále zastáváme názor, že do matrace se vyplatí investovat, ne každému to finanční rozpočet dovoluje. Právě proto jsou na trhu různé levnější varianty, které vám mohou také vyhovovat a splňují představy výborného poměru kvality a ceny. Cena se mimo jiné odvíjí i od samotného materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. U levnějších modelů se nejčastěji můžete setkat s různými kvalitními pěnami.

Matrace s paměťovou pěnou

Většina levných matrací je vyrobena z kvalitní paměťové pěny

 

Konkurence na trhu s matracemi je skutečně velká, proto si důkladně přečtěte a zjistěte, z čehož je matrace vyrobena. Někteří prodejci totiž nabízejí přehnaně nízké ceny za matrace a to z toho důvodu, že je vyrábějí z odpadní pěny druhé nebo třetí třídy. Skutečně čestný a kvalitní prodejce vsadí raději na nižší matraci, avšak zůstává při kvalitní paměťové pěně. Dostane tak nižší cenu možností volby jednodušších potahů a snížením výšky matrací, ale zachová kvalitu použitých materiálů. Kvalitní pěny zaručí dlouhou životnost a vaši spokojenost i přesto, že jsou levné.

 

Prodejci a ceny

Když chtějí lidé na něčem ušetřit, často volí produkty z druhé ruky, tedy z bazaru. V případě matrací vám tuto možnost v žádném případě nedoporučujeme. Nikdy nevíte, jak se s ní nakládalo jako byla skladována nebo čištěna. Určitě si raději pořiďte novou matraci, kterou můžete sehnat za přijatelnou cenu.

Při výběru levného matrace doporučujeme podívat tyto stránky:

V jakých cenových relacích se dá při levných matracích pohybovat?

 • do 2 500 Kč – levné matrace do 2 500 Kč budou zřejmě méně známých značek, avšak to ještě neznamená, že budou nekvalitní, třeba si všímat materiál, ze kterého jsou vyrobeny
  (podívat se na matrace do 2 500 Kč na Heuréce )
 • do 5 000 Kč – ve střední cenové kategorii víte narazit na docela slušné modely matrací, které budou sice o pár centimetrů níže, budou ale zachovány jejich kvalitní materiály
  (podívat se na matrace od 2 500 do 5 000 Kč na Heuréce )
 • od 5 000 Kč– doložíte o stovku více a máte již opravdu kvalitní matrace, ale stále za „přijatelnou cenu”, protože skutečně kvalitní a luxusní matrace vás vyjdou na mnohem více tisícek korun
  (podívat se na matrace od 5 000 Kč na Heuréce )

💡 TIP: V případě, že nejste limitováni cenou a chcete si dopřát něco opravdu kvalitní a luxusní, doporučujeme náš test a recenze nejlepších matrací .

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.