DeLonghi ECAM 23.420 SB – populární automatický kávovar za skvělou cenu (recenze)

Georgina Babinová Recenze 25. ledna 2021 0
DeLonghi ECAM 23.420 SB
 • Typ: Automatický kávovar
 • Příkon: 1450 W
 • Objem vody: 1,7 litru
 • Parní tlak: 15 barů
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
12 839 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

S přístrojem DeLonghi ECAM 23.420 SB máte k dispozici kompaktní kávovar, který se může blýsknout pohodlnou obsluhou zepředu a praktickým displejem. Co ho odlišuje od jeho předchůdců a jaké výhody nabízí se dozvíte z naší recenze.

DeLonghi ECAM 23.420 SB -- základní informace

DeLonghi u 23.420 ECAM SB neexperimentoval s designem. Automat působí nadčasově a přehledně. Funkční stroj nabízí různé možnosti nastavení a podle potřeby připravuje i dva šálky nápoje. Digitální displej s jednoduchým textem zjednodušuje obsluhu a zajistí sledování jednotlivých kroků. Kompletní obsluha je možná zepředu, což je velmi příjemné. ECAM 23.420 SB přichází ve vzhledu chrom/nerezavějící ocel -- toto je jednou ze silných stránek tohoto kávovaru. Materiál nabízí kvalitní celkový dojem a snadno ošetřovatelný povrch. Nádržka na vodu se při vytažení „vznáší” nad chromovými prvky, takže je nemůže poškrábat.

S hmotností 9 kilogramů má DeLonghi ECAM 23.420 SB pevnou 24 cm x 43 cm základnu a ani nezabere mnoho místa ve vaší kuchyni. Výška asi 34 cm zas zaručí, že se vejde do většiny vysokých skříněk a skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru. Tlak pumpy maximálně 15 barů je v každém případě dostatečný pro přípravu kávových specialit. Kromě toho je varná jednotka odnímatelná, což je velmi výhodné z hlediska oprav nebo náhradních dílů. S robustním mlýnkem, vyrobeným z oceli máte jistotu, že si budete moci toto zařízení užívat dlouhou dobu.

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Kapacita zásobníku na vodu:1,7 l
Typ náplně:zrnková i mletá káva
Počet nastavení mlýnku:7
Latté:áno
Capuccino:áno
Počet teplotních nastavení:3
Automatické vypnutí:áno
Pohotovostní režim:áno
Provozní tlak:15 barů
Automatické odkalování:áno
Nastavitelná síla kávy:áno
Režim úspory energie:áno
Hmotnost:9 kg

 

Funkce

Kromě běžné filtrované kávy máte k dispozici také latte macchiato, espresso nebo cappuccino. Multifunkční napěňovač mléka se dá použít k vytvoření fantastických výtvorů u vás doma v kuchyni. Je možné použít i mletou kávu, například bezkofeinovou. Odkládací plocha není vyhřívána, ale nabízí dostatek místa pro dvě velké šálky. S nastavitelným stupněm mletí v 7 různých stupních můžete kávu připravit opravdu dle vašeho vkusu. Funkce mléčné pěny je velmi intuitivní a i když jste s ní nikdy neměli nic společného, nejde o velkou překážku. I když základní nastavení množství kávy nejsou z výroby optimálně, dají se jednoduše upravit.

Kávovar připravuje kávu a espresso z kávových zrn nebo mleté kávy. Na mletou kávu má separátní zásobník, takže je možné připravit i speciální kávy, například bez kofeinu. Stroj je možné ovládat zepředu. Prostřednictvím tlačítek a menu lze nastavit následující parametry:

 • teplota kávy
 • aroma
 • množství

Obsluha kávovaru je velmi jednoduchá, protože funkce jsou velmi dobře vysvětleny a pochopitelné, manual vlastně ani nepotřebujete. Návod k použití je však v případě pochybností k dispozici ke stažení v pdf formátu zde.

➡️ Varná jednotka

S varnou jednotkou, která je strukturálně identická pro všechny modely ECAM, společnost DeLonghi uvedla na trh velmi solidní model. Tato jednotka obecně funguje dobře a je technicky na vysoké úrovni.

➡️ Kávomlýnek

Mlýnek je identický ve všech modelech ECAM a výkonem se příliš neliší od výkonu ostatních modelů DeLonghi.

➡️ Napěňovač mléka

Tryska systému cappuccino je vyrobena z nerezavějící oceli a proto se dá snadno čistit. Může se používat na přípravu capuccina, latte macchiato, ale i na horké mléko. Má ovládání Vario, které umožňuje přizpůsobit požití požadovanému nápoji. Systém na napěnění mléka slibuje skvělou mléčnou pěnu pouze stiskem tlačítka. Tento slib však nedokáže stroj zcela dodržet. I když příprava mléčné pěny proběhne automaticky a má příjemnou konzistenci, kvalita velmi závisí na použitém mléka. Doporučujeme používat plnotučné mléko.

Nastavení „cappuccino” vytváří velmi rychle mnoho pěny. Je dost „hrubá”, ale dá se homogenizovat otáčením džbánu a krátkým promícháním lžičkou. Určitě získáte slušný výsledek, ale nebudete mistrem světa v Latte Art.

➡️ Vodní filtr

Vložka na vodní filtr se nachází v nádrži na vodu. Snižuje tvrdost vody, což znamená, že stroj musíte odvápňovat méně často. Pro zjištění tvrdosti vody použijte testovací proužek, nebo se zeptejte v místních vodárnách, protože při měkké vodě vodní filtr není dobrou investicí, ale při tvrdé si rychle všimnete rozdíl.

➡️ Displej

Nastavení je možné zkontrolovat a odečítat na displeji. Hlavní obsluha je stále pomocí tlačítek, ale displej vám dává lepší zpětnou vazbu jako v případě jiných kávovarů.

➡️ Další detaily DeLonghi ECAM 23.420 SB

V každodenním životě je zvláště praktické, aby se nádrž na vodu i nádoba na kávovou sedlinu mohli vybírat vpředu. Na druhé straně varná jednotka se vybírá na boku. Nádrž na vodu má celkem 1,7 litru a proto je vhodná pro většinu domácností. DeLonghi vsadil na použití nového topného systému. Díky tomu má stroj elektronickou regulaci teploty a tepelnou izolaci.

Aby bylo používání ještě pohodlnější, je tu funkce „Moje káva”. Množství vody je individuálně nastavitelné, takže je možné jej optimalizovat na vaši oblíbenou šálku. Na vrchu stroje je odkládací plocha na šálky. DeLonghi ECAM 23.420 SB se po přípravě automaticky opláchne. Na odvápnění nabízí menu volitelný program.

 

Jak chutná espresso z DeLonghi ECAM 23.420 SB?

Jediným stisknutím tlačítka můžete s ECAM 23.420 SB připravit různé silné espresso. Kvalita espressa do značné míry závisí na použitých zrnek kávy. Zde rozhoduje individuální vkus. Mlýnek musí být nastaven v závislosti na výběru kávy. Z výroby je nastaven na stupeň kvality kávy 5. Poté se musí upravit množství espressa. Tovární nastavení pro ECAM 23.420 na espresso je 40 ml, což je samozřejmě příliš mnoho. To vede k vodnatým espressu, které chutná hořce.

Z tohoto důvodu je zde podrobný průvodce, jak připravit s ECAM 23.420 to nejlepší espresso, jaké je jen možné:

 • nastavte stupeň mletí na úroveň 3, při jemnějším nastavení se zobrazí chybová zpráva
 • v menu otočným přepínačem zvolte „Moje káva”
 • stlačením nastavovacího kolečka nastavte „Extra silná chuť”
 • teď držte stisknuté tlačítko s šálkem. Mlýnek už začíná mlít. Pokračujte v držení, dokud se neobjeví „Nastavení množství” a pusťte.
 • po dosažení 20 ml znovu stiskněte šálek
 • a nyní máte naprogramované espresso, které si zaslouží své jméno

Takto máte espresso připravené za 17 sekund, ideální by bylo 25, ale na to je zapotřebí jemnější mletá káva, která však stroj zablokuje.

Můžete se podívat na přípravu kávy v tomto videu:

Espresso - DeLonghi ECAM 23.420 SB

 

Čištění a odvápnění

Nejlepší je, pokud DeLonghi ECAM 23.420 SB čistíte denně. Varná jednotka se dá snadno odebrat vedle nádrže na vodu a může se vyčistit houbou a trochou vody. Napěňovací tryska by měla pravidelně čistit, jinak se vytvoří nehygienických film. K odstranění zbytků mléka z pěnové trubice jednoduše použijte hadřík a krátce zapněte páru. Vodní a záchytná nádrž musí být pravidelně a důkladně čistená. Demontáž je velmi lehká a kompletně možná zepředu. I když můžete pracovat se houbou a saponátem v odkapávací misce a v nádobě na kávovou sedlinu, s nádrží na vodu byste měli být opatrní. Postačuje důkladné vypláchnutí čistou vodou a následné usušení.

Odstraňování vodního kamene je také absolutně nekomplikované díky snadnému odstranění nádrže na vodu a filtru. Je důležité, abyste v stroji nastavili správnou tvrdost vody. Rozhoduje o tom, kdy se musí vodní filtr vyměnit nebo jak často se musí vodní kámen odstraňovat. Odstraňte vodní kámen alespoň tak často, jak vás o to stroj požádá.

 

Poměr cena/výkon

Ve srovnání cen, které nabízí Heuréka se cena tohoto kávovaru hýbe mezi 12 839 Kč až téměř 21000 Kč, v závislosti na prodejci (kdoví, jak stanovuje ceny obchodník, který nabízí stroj za dvojnásobek běžné ceny). Oblíbená prodejna Nay tento model nemá v nabídce. Za danou cenu však dostanete velmi snadno ovladatelný a praktický kávovar, který má téměř všechny funkce, které byste si mohli přát.

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 23.420 SB líbí?

 • všechny parametry lze nastavit individuálně
 • možné nastavení síly kávy obzvlášť jednoduše otočným knoflíkem
 • displej je přehledný a názorný
 • tryska na mléko se velmi snadno čistí
 • chrom se postará o hodnotný celkový dojem
 • kompaktní a tichý
 • jednoduchá údržba

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 23.420 SB nelíbí?

 • při nejjemnějším stupni mletí stroj zablokuje
 • nenabízí ohřev šálků

 

Video

Jak vypadá příprava kávy na automatickém kávovaru DeLonghi ECAM 23.420 se můžete podívat zde:

Delonghi ECAM23.420 Bean to Cup Coffee Machine - Options and cycle

 

Recenze zákazníků

Díky hodnotnému vzhledu a snadné manipulaci nabízí DeLonghi ECAM 23.420 SB určitě výhody oproti levnějším modelům a
test kávovaru, jakož i recenze zákazníků svědčí o tom, že tento stroj představuje dobrou, kompaktní alternativu k dražším modelům s podobnými vlastnostmi. Na některé recenze se pojďme také podívat:

DeLonghi ECAM 23.420 SB - recenze zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Jak je pro DeLonghi typické, technické vybavení ECAM 23.420 SB je komplexní a zaručí snadnou přípravu nápojů. Kromě espressa a kávy se to týká i capuccina a latte macchiato. Pěnová tryska se snadno čistí díky použití nerezové oceli. I když systém vytvoří příjemnou a stabilní pěnu, zdá se, že chuť mléka se trochu ztrácí. Na druhé straně kávovar získává body z hlediska rozměrů, díky kterým se vejde i do malé kuchyně. Displej se postará o jednoduchou obsluhu a usnadňuje výběr funkcí. U nás dosáhlo DeLonghi ECAM 23.420 SB velmi dobré skóre. V relativně dostupné cenové kategorii dokazuje, že vynikající kvalitu můžete získat i za méně peněz.

Výhody

 • vynikající ovládání i díky velkému displeji
 • snadné čištění a údržba
 • uchování aroma kávy díky těsnění

Nevýhody

 • vyšší hlučnost při vyšší zátěži
 • pro někoho příliš predizajnovaný styl

Závěr recenze: Technicky špičkový přístroj určený pro pravidelných kávičkárov.

Hodnocení autora
 • Design
 • Vlastnosti a funkce
 • Jedoduchosť obsluhy
 • Kvalita kávy
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

DeLonghi ECAM 23.420 nabízí vše, co má a někdy dokonce více. Design je atraktivní, obsluha perfektně navržena a chuť kávy vynikající.

4.8

DeLonghi ECAM 23.420 SB

✅ Cena: 12 839 Kč

Chci DeLonghi ECAM 23.420 SB
Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 23.420 SB


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.