DeLonghi ECAM 45.760 W – plně automatický kávovar vyšší třídy (recenze)

Georgina Babinová Recenze 10. června 2021 1
Espresso DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W bílé/nerez
 • Typ: Automatický kávovar
 • Příkon: 1450 W
 • Objem vody: 2 litry
 • Parní tlak: 15 barů
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
16 590 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

DeLonghi ECAM 45.760 W Eletta Cappuccino Top zvyšuje standardy domácí super-automatiky. Intuitivní dotykový kovový displej vám umožní snadné programování nápojů jedním dotykem, zatímco systém Lattecrema připraví krásné napěněné mléko pro latte, macchiato a další kávové speciality. Je to úhledný a stylový model, který vypadá skvěle. Design v provedení nerezové oceli poutá pozornost a působí mírně futuristickým dojmem.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
16 590 Kč Do obchodu Heureka.cz

DeLonghi ECAM 45.760 W – základní informace

DeLonghi ECAM 45.760 W kombinuje funkčnost a stylový design. Rozměry modelu jsou pouze 26x46x36 cm. Taková kompaktnost je velmi vhodná pro malou kuchyň. Zařízení váží 11 kg. Výkon kávovaru je 1450 W, což je opravdu dostatečné pro takový kompaktní model. Vestavěný mlýnek na kávu nabízí třináct stupňů mletí a použít můžete i mletou kávu.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760.W

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Parní tlak:15 barů
Objem zásobníku na vodu:1,8 l
Objem zásobníku na kávu:400 g
Displej:áno
Odnímatelný zásobník vody:áno
Zásobník na mléko:áno
Tryska na páru:áno
Funkce Auto Cappuccino:áno
Aroma systém:áno
,lýnek:áno
Použití mleté i zrnkové kávy:áno
Nahřívač šálků:áno
Nastavitelná teplota kávy:áno
Automatické čištění a odvápňování:áno
Hmotnost:11 kg

 

Vlastnosti a funkce

Odnímatelná kompaktní předvlhčený varná jednotka CRF, čerpadlo s 15 bar, 1450 W tepelný blok a ocelový mlýnek s 13 stupni mletí jsou dobře známé všem zařízením společnosti. Je možné upravit teplotu, sílu kávy a naprogramovat objem nápojů. Kávovar je vybaven funkcí automatického zapínání, která vám umožní naprogramovat čas zapnutí pro ranní kávu. Je vybaven i přepínačem úspory energie, který v pohotovostním režimu šetří až 77% energie.

 

➡️ Tlačítko Long

Další trumf v rukávu všech Delonghi Eletta ECAM kávovarů – je speciální tlačítko LONG. Jde o technologii snižování tlaku ve varném zařízení na pomalou extrakci kávy. Je to potřebné pro správnou přípravu „americké” kávy. Je připravována déle a při nízkém tlaku. Zde musíme objasnit, proč si tato funkce zaslouží takovou pozornost. Většina kávovarů na trhu jsou automaty. Jsou určeny pro výrobu striktně espressa a jiných nápojů na jeho základě. Abyste získali Americano z jakéhokoliv pákového nebo automatického kávovaru, musíte přidávat horkou vodu z parní trysky nebo konvice. Ale skutečné Americano se vaří v překapávače kávovaru. Odpovídající technologie tlačítka LONG simuluje proces přípravy takovou technikou. A test potvrdil, že hodnověrně. Mimochodem, pro Americano je naprogramované množství 200 ml.

 

➡️ Systém LatteCrema

De Longhi ECAM 45.760 W Eletta je vybaven automatickým systémem LatteCrema, kterým regulujete výšku čepičky z pěny. Můžete ji zvýšit (pro cappuccino), snížit (pro latte) nebo si můžete zvolit režim ohřevu mléka bez napěnění (pouze pro kávu s mlékem nebo pro horké mléko). Tento regulátor je zodpovědný i za rychlé čištění mléčné trysky po každém použití. Samotný stroj vám řekne, kdy musíte otočit regulátor do této polohy.

 

➡️ Ovládací panel

Ovládací panel s ocelovými tlačítky je nejen příjemný na dotek, ale může se pochlubit i různými knoflíky na přímou přípravu jednotlivých mléčných a kávových nápojů. Jedním stisknutím lze připravit Cappuccino, Latte, Latte macchiato. Kromě toho existuje další tlačítko Mléčné menu, které umožní přístup k dalším 4 receptem: Flat white (espresso: mléko 1:2, trochu pěny), Espresso macchiato (espresso s trochou pěny), horké mléko, My Milk (vlastní recept na kávu s mlékem).

I když existuje samostatný knoflík s názvem My Milk, který nabízí programování poměru kávy a mléka, recepty na kávu a mléčné nápoje si můžete přizpůsobit i bez něj. Máte 6 možností nastavení poměru kávy a mléka (nejen šlehaného). Je to obzvláště pohodlné když je stroj obklopen milovníky kávy a mléčných pochoutek a všichni mají jiný vkus. Zpěnění mléka je řešeno speciálním termoblokovým ohřívačem, aby se zajistilo, že všechny vaše nápoje se vydávají v perfektní teplotě. Když skončíte s napěněním, karafa je vybavena funkcí automatického čištění na propláchnutí okruhu mléka.

 

➡️ Odnímatelná nádoba na mléko

Zbývající u tématu mléka o něco déle, stojí za zmínku, že nádoba (nebo jak ji nazývá Delonghi, karafa) na mléko je odnímatelná komora, která je navržena tak, aby se dala jednoduše uložit do chladničky.

Pokud jste již dříve měli stroj, který měl trysku na pěnění mléka, víte, že čištění trysky není zrovna nejpříjemnější práce. Ale Delonghi to v tomto případě promyslel – vše, co musíte udělat, je nezapomenout přesunout 0,6 litrovou „Carafa” do chladničky mezi jednotlivými použitími.

Systém DeLonghi LatteCrema

 

➡️ Vysoce konfigurovatelné mletí

Pro některé je mlýnek místem, kde se „tvoří” kvalita kávovaru, a tento stroj má dobré skóre. Od drsného k hladkému, je zde výběr z třinácti nastavení. Neexistuje nenajít nastavení, které by neodpovídalo jakémukoliv choulostivému podnebí! Pokud jste milovníkem kávy, už víte, že čerstvě rozemletá káva je klíčem k nejlepší vůni i chuti, takže kvalitní kávová zrna a skvělý stroj, jako je tento, nevyhnutelně zapůsobí.

 

➡️ Nastavení síly kávy

Síla kávy se nastavuje stiskem tlačítka se symbolem kávových zrn. Odtud si můžete vybrat z 5 úrovní od extrémně jemné až po mimořádně silnou. Toto nastavení určuje, kolik kávy se semele pro každý šálek. Můžete také použít mletou kávu. Stačí si vybrat kvalitní druh a přidat do odměrné dávkovací nádoby kopeček kávy. Toto je užitečná funkce pro ty, kteří si večer rádi připravují kávu bez kofeinu.

Podrobný návod k ovládání tohoto kávovaru si můžete prohlédnout, resp. stáhnout zde a nabízíme vám ještě pár odpovědí, na otázky, které se v souvislosti s tímto kávovarem objevují.

➡️ Nakolik horké je mléko?

Toto je vždy „horký” problém, protože mnoho milovníků kávy se snaží vyhnout tomu, aby mléko příliš ochladilo kávu, jak se přidává.
DeLonghi ECAM 45.760 W vydává horké mléko, ale není tak horké (téměř vařící) jako káva. Proto bude mít mírný chladící účinek, ale určitě by neměla být výsledkem teplá káva namísto horké.

➡️ Jak dlouho trvá připravit espresso?

Na toto je snadná a rychlá odpověď – pokud začínáte studeným strojem, počkejte minutu a ještě jednu další pro dokonalý výsledek. Je to ale v podstatě velmi rychlé. Každý stroj, který má integrovaný mlýnek, potřebuje na přípravu trochu času, ale stojí za to počkat.

➡️ Jakou kapacitu má nádrž na vodu?

Toto je otázka, která má tendenci přijít od lidí, kteří dříve již vlastnili automatický kávovar. Odpověď je něco méně než dva litry, takže dost na to, abyste pár šálků připravili, předtím než ji musíte doplnit.

 

Chuť kávy připravené v DeLonghi ECAM 45.760 W

Delonghi Eletta připravuje vynikající espresso. Má jemnou texturu a plnou aromu, což je znakem skutečně dobré kávy. Jak byste určitě i očekávali od kávovaru společnosti Delonghi, tento model vaří fantastické cappuccino, latte a flat white. Pokud máte rádi tyto kávové speciality a chcete ušetřit peníze v kavárnách, Eletta by mohla být vynikající volbou.

 

Poměr cena/hodnota

Pokud tento stroj vyhovuje vašim potřebám, je to skvělá koupě. Pokud jste fanouškem skvělé kávy a tento kávovar bude odpovídat tomu, co hledáte, nešetřete a nekupte levnější model.

Samozřejmě bychom nezastávali kohokoliv, kdo utrácí víc, než si může dovolit, ale i ve světě kávovarů platí, že „dostanete to, za co zaplatíte”. A co víc, prodejci kávovarů, ať už je to Alza, Mall, Nay nebo webshopy, které podchytila Heuréka často nabízejí výrazné slevy.

 

Čištění a údržba

Kvůli snadnějšímu čištění a údržbě je možné varnou jednotku odstranit a snadno opláchnout. Její pravidelné čištění zabrání nahromadění kávových olejů a zbytků a chrání životnost stroje a integritu chuti espressa. Údržba je snadná díky četným upozorněním a funkcím. Naprogramovat tvrdost vody a využít výhody automatizovaných programů oplachování a odstraňování vápenatých usazenin.

💡 Tip! Pokud si z nějakého důvodu nejste jisti tímto modelem, možná vás svou Švýcarskou precizností přesvědčí kávovar Nivona NICR 520.

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 45.760 W líbí?

 • je uživatelsky příjemný
 • možnosti jsou nekonečné, pokud jde o přizpůsobení nápojů
 • každý šálek má konzistentní kvalitu a chuť
 • vyžaduje minimální údržbu a také ta je jednoduchá
 • nabízí dokonalý poměr designu a funkčnosti
 • absolutně jednoduché ovládání
 • proces automatického čištění není hlučný
 • vysoká kvalita provedení

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 45.760 W nelíbí?

 • vyšší cena

 

Recenze zákazníků

Že jde o vynikající kávovar potvrzují i recenze zákazníků. Jediná věc, která se mu dá seriózně vyčíst je jeho cena. Ale v tomto případě je správná za nabízenou hodnotu. Podívejme se i na některé z recenzí společně:

DeLonghi ECAM 45 760 W - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Kávovar Delonghi DeLonghi ECAM 45.760 W Eletta je založen na platformě modelů řady ECAM. Má elegantní vzhled, je vybaven poměrně velkými zásobníkem na vodu (téměř 2 litry) i kávovou sedlinu (14 porcí). Můžeme říci, že model dokáže sloužit aktivnějšímu toku konzumentů než jiné kávovary značky. Je ideální i pro použití v kancelářích.

Výhody

 • mimořádně kvalitní materiálové provedení
 • velký výběr funkcí pro každý typ nápoje
 • lahodná a skvěle našlehaná pěna pro každý nápoj
 • moderní a praktické ovládání pro každého díky velkému displeji

Nevýhody

 • příliš vysoká cena i ve srovnání s konkurencí
 • nemožnost přípravy dvou káv současně

Závěr recenze: Vše, co si můžete přát, ale jen za cenu vysoké investice

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Jednoduchost obsluhy
 • Snadnost údržby
 • Chuť kávy
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

Nejde o levnou alternativu kávovaru, ale myslíme si, že tento kávovar určitě stojí za to, připlatit trochu víc.

4.9

Espresso DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W bílé/nerez

✅ Cena: 16 590 Kč

Chci DeLonghi ECAM 45.760 W Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 45.760 W


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře

Dobrý den, jako nevýhodu kávovaru zmiňujete “nemožnost přípravy dvou káv současně”, tato informace je mylná. Tento typ kávovaru samozřejmě umí připravit i dvě kávy najednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.