Recenze a test automatického kávovaru DeLonghi ETAM 29.510.B – když se styl snoubí s funkčností

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
DeLonghi ETAM 29.510 B
 • Výkon: 1450 W
 • Objem nádrže na vodu: 1,4 l
 • Provozní tlak: 15 bar
 • Nastavení síly kávy: ano
 • Použití mleté kávy: ano
 • Použití zrnkové kávy: ano
 • Nahřívač šálků: ano
 • Nastavitelná teplota kávy: ano
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B v sobě kombinuje italský design s nejmodernější technologií. Zařízení o rozměrech pouhých 19,5×47,7×34 cm patří mezi super kompaktní stroje tohoto typu, technologie a speciální funkce, kterými je vybaven vám přiblíží náš test.

DeLonghi ETAM 29.510.B – základní informace

Ano, je to další produkt společnosti DeLonghi, který má na trhu automatických kávovarů dominantní postavení. Začínáme ním vstupovat do řady produktů na vyšším konci. ETAM 29.510.B má skutečně pěkný, jemně osvětlený ovládací panel, který byl navržen tak, aby bylo jeho používání co nejjednodušší. Kávovar disponuje napěňovačem mléka a můžete si zvolit požadovanou sílu i množství kávy. Pracuje se zrnkovou i mletou kávou. Má odnímatelnou nádrž o objemu 1,4 litru, funkci automatického čištění i odvápnění a pro zapomenuvších funkci automatického vypnutí.

automatický kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Parní tlak:15 barů
Objem zásobníku na vodu:1,8 l
Objem zásobníku na kávu:400 g
Displej:áno
Odnímatelný zásobník vody:áno
Zásobník na mléko:áno
Tryska na páru:áno
Funkce Auto Cappuccino:áno
Aroma systém:áno
,lýnek:áno
Použití mleté i zrnkové kávy:áno
Nahřívač šálků:áno
Nastavitelná teplota kávy:áno
Automatické čištění a odvápňování:áno
Hmotnost:11 kg

 

Design

Pravděpodobně nejmarkantnějším designovým prvkem DeLonghi ETAM 29.510.B autenticitě je její tvar. S rozměry 34 cm na výšku, 48 cm na hloubku a při šířce jen 19,5 cm je to nejužší automatický kávovar na trhu, takže pokud prostor ve vaší kuchyni znamená nadstandard a nechcete, aby kávovar ovládl celý pracovní prostor, pak je to skvělá volba, protože s takovým malým půdorysem nenajdete nic podobného v této kvalitě. I když jsme trochu zklamaní, že DeLonghi autenticitě používá systém zadního zásobníku. Na tomto designu sice není nic explicitně špatného, jen je to škoda, protože jde o stroj, který je jinak přímo stvořený pro práci ve stísněných podmínkách.

ETAM 29.510.B je velmi elegantně vypadající stroj zkonstruován v kombinaci černé a nerezové oceli. Černé prvky jsou to, co nazýváme „piano černá” lesklá povrchová úprava, přičemž části z nerezavějící oceli pěkně zapadnou a přičiní se o opravdu současný vzhled. Ovládací dotykový panel je na přední straně zařízení. Má bílé ikony na černém pozadí, díky čemuž je vše jasné a snadno čitelné. Kávovar bude vypadat dobře v každé kuchyni bez ohledu na styl.

 

Vlastnosti a funkce

Specifikace tohoto stroje je srovnatelná s mnoha jinými stroji za dvojnásobnou cenu. Je to fenomenální hodnota za cenu, kterou za něj zaplatíte.

 

➡️ Mlýnek

Kávovar ETAM 29.510.B má extra tichý kuželový mlýnek, který můžete nastavit v 13 úrovních podle individuálních preferencí.

 

➡️ Intuitivní ovládací panel

Displej byste hledali na ETAM 29.510.B marné, ale dá se snadno ovládat, protože obsluha se děje pomocí Soft Touch ovládacího panelu s podsvícenými tlačítky přímého výběru, které zajistí snadnou a rychlou volbu požadované funkce.

 

➡️ Funkce Long Coffee a Doppio+

Velmi inovativní je funkce dlouhé kávy, jejímž prostřednictvím si fanoušci filtrované kávy přijdou na své. Tato funkce umožní naplnění velké šálky kávy pomalým, nízkotlakým způsobem. Další dávku energie získáte funkcí Doppio+, pomocí které připravíte dvojité espresso, které je i dvakrát tak silné.

 

➡️ Tryska na napěnění mléka

Kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B disponuje i napěňovačem mléka, takže tradičnímu ručnímu napěnění nic nestojí v cestě. Díky praktické funkci Twin-shot můžete připravit i 2 šálky současně v jednom procesu vaření a mletí.

DeLonghi ETAM 29.510.B - napěňovač

 

➡️ Odnímatelná nádrž na vodu

Někdo by mohl namítnout, že nádrž na vodu o objemu 1,4 l je trochu malá, ale nám se to nezdá, protože vždy byste měli používat čerstvou vodu, aby byla zaručena nejlepší chuť kávy. Takže podle našeho názoru je nádrž perfektní. Z jedné nádrže získáte 5/6 káv (podle typu nápoje).

 

➡️ Nastavitelná teplota kávy

Jednou z nejlepších funkcí tohoto zařízení, která je vzácná v dané cenové hladině, je schopnost měnit teplotu vody. Problémem některých kávovarů, je to, že káva není dostatečně horká. Tady to neznamená problém, protože si můžete vybrat ze čtyř různých nastavení teploty, což je zárukou toho, že nebudete zklamáni, jakkoli to máte rádi.

 

➡️ Spotřeba energie

Energetická spotřeba kávovaru DeLonghi ETAM 29.510.B se dá udržet na nízké úrovni díky programovatelnému automatickému času zapínání a vypínání, jakož i úspornému režimu <0,35 W / pohotovostnímu režimu <0,7 W.

 

Ovládání

V první řadě tento model nabízí skvělé výchozí nastavení, které by mohly vyhovovat většině spotřebitelů. 4 tlačítka v horní části ovládacího panelu vám připraví jeden nebo dva nápoje – buď krátké nebo dlouhé espresso. Krátké espresso znamená 40 ml vody a dlouhé 120 ml. Pak máte 2 další tlačítka. Jedno pro „Doppio+”, které vám v podstatě poskytne super silné dvojité espresso, které je naše oblíbené a druhé „Long” tlačítko, které vám připraví Americano.

Skvělá věc na tomto stroji je úroveň personalizace, kterou můžete naprogramovat. Stiskněte několik tlačítek a můžete snadno změnit množství dodávané vody přesně podle vašich představ. Otočný knoflík na pravé straně zařízení (když se na něj díváte zepředu) umožňuje měnit množství kávy, která se semele, takže ji můžete mít podle svých preferencí slabší nebo silnější. Pokud máte kávovar v této cenové hladině a umožní vám změnit teplotu vody, zvolit množství vody i kávy, vězte, že jste si vybrali dobře. Za tyto funkce lze u jiných kávovarů zaplatit mnohem více.

Pro Cappuccino nebo Latte jednoduše nastavte otočné tlačítko a do přibližně 30 sekund vám přístroj řekne, že je připraven k použití. Umístěte mléko pod napěňovací trysku a otočením knoflíku zahřívejte na dokonalý mléčný kávový nápoj dle vašeho výběru. Trysku můžete použít i na horkou vodu, pokud máte chuť na šálek čaje, protože to bude rychlejší než s varnou konvicí. A nakonec, můžete si také zvolit, jak rychle se kávovar automaticky vypne po posledním použití – od 15 minut do 3 hodin.

Kompletní manual k tomuto kávovaru najdete zde.

Následující krátké video vám převede přípravu espresa na tomto zařízení:

Delonghi ETAM 29.510 B Autentica

 

Chuť kávy

I když je kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B malý a kompaktní, nemusíte se zříci vašeho oblíbeného nápoje, protože s ním připravíte množství variací nápojů perfektní chuti:

 • Klasickou kávu
 • Long-Coffee
 • Cappuccino
 • Espresso
 • Latte Macchiato
 • Café Latte

 

Pokud se rozhodnete pro automatický kávovar, na kvalitě použité kávy nemůžete šetřit. Stroj může být nejlepší na světě, ale bez dobré kávy to bude plýtvání penězi. Pokud v tomto modelu používáte kvalitní kávu, získáte zážitek jako z kavárny.

💡 Tip na zachování kvality kávy! Nebuďte v pokušení naplnit zásobník na kávu maximálním množstvím, ale vložte pouze množství potřebné na 1-2 dny. Zrnkovou kávu uchovávejte v obalu a po otevření v lednici, aby se zachovala její maximální čerstvost.

 

Čištění a odvápnění

Bez pravidelného odstraňování vápenatých usazenin a čištění se neobejde ani DeLonghi ETAM 29.510.B. Ale v tomto případě to není žádný problém, protože program oplachování a odkalování je integrovaný a pracuje zcela automaticky. Varná jednotka se dá vybrat, stejně jako odkapávací miska s indikátorem hladiny vody. Díky tomu je údržba kávovaru jednoduchá a hygienická.

 

Co se nám na DeLonghi ETAM 29.510.B líbí?

 • relativně nízká hlučnost
 • vynikající chuť kávy
 • kvalitní pěna
 • režim Two-cup – příprava dvou šálků současně
 • funkce, které nabízí, obecně najdete pouze na strojích, které stojí mnohem víc
 • kompaktní rozměry jej činí vhodným do jakékoliv malé kuchyně

 

Co se nám na DeLonghi ETAM 29.510.B nelíbí?

 • absence displeje (až tak velmi zas nechybí)
 • nádrž na vodu není čelně odnímatelná

💡 Tip! Pokud automatický kávovar není pro vás tou pravou volbou, podívejte se i na naši recenzi věnovanou stylovému kávovaru s klasickým portafiltrom DeLonghi EC 820 B.

 

Recenze zákazníků

Zákaznických recenzí zatím není mnoho, jsou však na 100% pozitivní. Kávovar si své majitele získal elegantním designem, jednoduchostí obsluhy a samozřejmě vynikající chutí kávy. Některé recenze vám i přinášíme i když ich není moc:

DeLonghi ETAM 29.510.B - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Plně automatický kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B si díky svým malým rozměrům najde své místo v každé kuchyni, i v té s omezeným prostorem. Zařízení pracuje relativně tiše a boduje vynikajícím Espresso Crema. Bylo však schopné přesvědčit téměř v každém ohledu, proto ho můžeme jednoznačně doporučit.

Výhody

 • vynikající poměr cena/hodnota
 • perfektní chuť nápojů
 • množství praktických funkcí
 • možnost individuálního nastavení
 • kompaktní design

Nevýhody

 • nemá displej
 • nádrž na vodu se vybírá neprakticky zezadu

Závěr recenze: Tento kávovar je radost používat. Výchozí nastavení jsou ideální a navíc si ještě můžete přizpůsobit vše podle svých představ.

Hodnocení autora
 • Design
 • Funkčnost
 • Chuť kávy
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

DeLonghi ETAM 29.510.B vám umožní připravit kávu přesně podle vaší chuti a to za zlomek ceny špičkových kávovarů.

4.5

DeLonghi ETAM 29.510 B

✅ Cena: 10 792 Kč

Chci DeLonghi ETAM 29.510 B
Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ETAM 29.510 B


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.