Krups EA 815070 – recenze na Výjimečně kompaktní automatický kávovar

Petra Lyžičiarová Recenze 10. června 2021 0
Krups EA8150
 • Typ: Automatický kávovar
 • Příkon: 1450 W
 • Objem vody: 1,7 litru
 • Kapacita zásobníku na zrnkovou kávu: 250 g
 • Automatické čištění: ano
 • Automatické odvápňování: ano
 • Parní tlak: 15 barů
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
7 996 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Plně automatický kávovar Espresso Krups Espresseria Auto Pisa Black EA815070 je jedním z nejmenších automatických kávovarů, jaké můžete na našem trhu sehnat. Výrobci ho dokonce označují za nejmenší plnoautomatický kávovar na světě. Přístroj dokáže připravit nejen chutné espresso, ale i cappuccino či caffé latté, protože jeho součástí je i napěňovač mléka. V mlýnku se nachází odolný kónický mlýnek s plynulým nastavením jemnosti mletí. Ve výbavě najdete i odnímatelnou nádobu na vodu s celkem velkým objemem 1,7 litru. Zásobník na kávová zrnka má kapacitu 260 gramů.

Automatický kávovar Krups EA815070 umožňuje připravit si kávu přesně podle vašich představ. Umožňuje nastavit si intenzitu chuti kávy, protože si můžete vybrat mezi dvěma dávkami kávy. Kromě toho si můžete vybrat i velikost šálku a teplotu vody. Zařízení se jednoduše ovládá, a to i díky přehlednému LCD displeji a ovládání v českém jazyce. Kávovar je výkonný a dosahuje tlak 15 barů, takže káva z něj má skutečně kvalitní chuť. Co se týče ceny, patří k cenově dostupným automatickým kávovarem.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
7 996 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Kávovar Krups Espresseria Auto Pisa Black EA815070 má velmi kompaktní rozměry, a tak je vhodný i do malých kuchyní. Kávovar je automatický ak jeho přednostem patří velká nádoba na vodu o objemu 1,7 litru. Jde o celkem výkonný kávovar, přičemž kávovar dosahuje tlak až 15 barů, díky čemuž je chuť kávy opravdu kvalitní.

KRUPS EA 815070

 

Dostatečně velká je i nádoba na kávová zrna. Součástí kávovaru je i mlýnek, který umožňuje nastavit tři různé stupně mletí. V kávovaru si nemůžete připravit nápoj z již umleté kávy. Kávovar umožňuje nastavit si i výšku výpusti na kávu, díky čemuž si umíte nápoj připravit do vaší oblíbené šálku. Kromě esspressa si v kávovaru umíte připravit i cappuccino či caffé latté.

Důležité parametry:

Displejgrafický LCD
Velikost245 x 365 x 330 mm
Hmotnost7,2 kg
Materiál kávového mlýnkukovový
Kapacita nádobky na vodu1,7 l
Kapacita nádobky na kávová zrna260 g
Možnost použít mletou kávune
Výškově nastavitelný výpusť na kávu10,8 cm
Stupně hrubosti mletí3
Tlak15 barů
Příkon1450 W

 

Funkce a vybavení

Plnoautomatický kávovar Krups EA815070 je zajímavou volbou i pro náročnější zákazníky, protože disponuje různými zajímavými funkcemi. Kromě již zmíněného mlýnku se třemi možnostmi nastavení hrubosti mletí, stojí za zmínku i patentované utlačování kávy se silou 30 kg na centimetrů čtverečních. Součástí vybavení je i patentovaný kompaktní termoblok s nerezovým povrchem a zvýšenou odolností proti usazování vodního kamene. Díky tomu stačí zařízení odvápňovat až po přípravě přibližně 350 šálků černé kávy. Zajímavou součástí vybavení je i sada pro měření tvrdosti vody a také přípravek na odvápnění.

Kávovar KRUPS EA 815070

Kávovar KRUPS EA 815070 se jednoduše ovládá

 

Výhodou je funkce nastavení výšky výpusti, ale i možnost zvolit si množství namleté kávy, přičemž na výběr máte 6 až 9 gramů. Kávovar umožňuje nastavit si tři úrovně síly kávy a tři úrovně teploty nápoje. Zvolit si můžete i minimální a maximální množství kávy, nejméně je 30 ml a navíc 360 ml. Z funkcí zmíníme i parní trysku, odkapávací systém, přípravu dvou šálků najednou, odvápňovací systém, automatické vypnutí a také samočisticí systém a časovač.

Důležité funkce kávovaru:

Tryska na mlékoano
Mlýnekano
Nastavení síly kávyano
Použití mleté kávyne
Použití zrnkové kávyano
Nastavitelná teplota kávyano
Odvápňovací systémano

💡 Tip! Zajímavé a užitečné tipy, jak si vybrat automatický kávovar, najdete v našem velkém testu těchto zařízení.

 

Příprava kávy pomocí Krups EA815070

Automatický kávovar Krups EA815070 kromě kompaktních rozměrů zaujme i přehledným displejem a jednoduchostí ovládání. Před prvním použitím byste neměli zapomenout na instalaci sběrné nádobky na odkapávání.

Následně můžete zařízení zapojit do sítě a stiskněte tlačítko STOP. Zařízení se začne předehřívat a na konci cyklu začnou blikat piktogramy. Pod kávové a parní trysky umístěte nádobu o objemu 0,6 litru. Pak se začne inicializační oplachový cyklus, který trvá zhruba dvě minuty. Výrobce doporučuje, abyste tento cyklus provedli i v případě, že kávovar déle nepoužíváte.

Pokud chcete vidět, jak vypadá používání kávovaru Krups EA815070 v praxi, podívejte se na video:

Automatický kávovar KRUPS EA815 & EA816– jak připravit cappuccino

 

 

➡️Příprava espressa a kávy

 • v případě přípravy espressa lze použít množství vody v rozmezí od 30 do 70 ml, přičemž si můžete připravit i dva nápoje najednou.
 • zařízení uveďte do chodu a počkejte na ukončení předehřevu. Poté se vám zobrazí menu s výběrem kávové receptury.
 • jednu nebo dvě šálky dejte pod výpust a zvolte si intenzitu chuti kávy pomocí tlačítek.
 • následně si můžete nastavit objem kávy a počet šálků, které chcete připravit
 • stačí už jen stisknout tlačítko Start a potom si vychutnat čerstvě připravený nápoj dle vlastní chuti

 

➡️Příprava nápojů pomocí páry

 • pomocí páry si můžete připravit napěněné mléko pro vaše cappuccino nebo caffé latté. Nádobu s mlékem přidržte při parní trysce a trysku ponořte do mléka asi 2 cm pod hladinu a počkejte, dokud se začne tvořit pěna.
 • nádobu mírně nadzvedněte tak, aby v ní kovová trubička nebyla zcela ponořena
 • když se vytváří pěna, pomalu a postupně spouštějte nádobu s mlékem dolu
 • po skončení napařování je vhodné, abyste odstranili všechny případné zbytky mléka z trysky. Z toho důvodu dejte pod trysku nádobu a znovu spusťte přípravu s párou.
 • trysku můžete také odmontovat o důkladně vyčistit vodou a jemným přípravkem na nádobí
 • někdy se může stát, že se tryska na páru mlékem ucpe, v takovém případě použijte na uvolnění přiloženou jehlu na čištění
 • výrobce upozorňuje, že maximální délka cyklu využívajícího páru je 2 minuty

Podrobnější informace o používání kávovaru najdete v návodu k použití.

 

Čištění a údržba

Pravidelným čištěním vašeho kávovaru se postaráte o to, aby vám zařízení dlouho a bez problémů sloužilo tak, jak má, a můžete si být jistý, že vám připraví chutnou kávu a jemnou mléčnou pěnu.

 • vyprázdnění zachytávače kávové sedliny a odkapávací nádoby – o potřebě vyčistit nádobu vás bude informovat zařízení samo. Nádobku vylijte a v případě potřeby opláchněte pod tekoucí vodu.
 • kávovar má možnost nastavení oplachu okruhů – nastavit si můžete například automatický oplach při každém zapnutí kávovaru nebo program čištění s délkou až 13 minut

 

Řešení častých problémů

Zajímalo nás, jaké nejčastější problémy se při používání automatického kávovaru Krups Espresseria Auto Pisa Black EA815070 mohou vyskytnout a jaké jsou jejich řešení.

 • mlýnek vydává zvláštní zvuky - je možné, že se v mlýnku nacházejí nějaké cizí tělesa. Proto zařízení odpojte ze sítě a zkuste cizí předměty odstranit vysavačem.
 • parní tryska je hlučná - je pravděpodobné, že tryska není správně nasunuta
 • parní tryska nevytváří dostatečnou pěnu - na přípravu mléčných nápojů výrobce doporučuje použít čerstvé, pasterizované nebo UHT nedávno otevřené mléko. Pro přípravu používejte studenou nádobu.
 • pod přístrojem je voda - počkejte 15 sekund na případný odtok kávy, aby kávovar ukončil svůj cyklus. Ujistěte se, zda je nádržka na odkapávání správně umístěna v přístroji. Musí být stále na svém místě, a to i tehdy, když kávovar nepoužíváte. Další možnou příčinou je, že je nádržka na odkapávání plná.
 • káva teče příliš pomalu - otočte tlačítkem pro nastavení jemnosti mletí kávy směrem doprava, čímž nastavíte tlustší mletí kávy. Následně proveďte několik oplachovacích cyklů, spusťte čištění přístroje.
 • nápoj není dostatečně teplý - zvyšte v nastaveních teplotu a před přípravou nápoje opláchněte šálek horkou vodou, aby se zahřála
 • káva je příliš slabá - do kávovaru nepoužívejte olejnaté, aromatizované nebo karamelizované kávy. Ujistěte se, zda je zásobník na kávu plný a zda se dobře vyprazdňuje. Zkuste snížit objem kávy a zvyšte její intenzitu chuti. Otočte nastavením jemnosti mletí vlevo tak, abyste dosáhli jemnější mletí. Změna by se měla prokázat po dvou cyklech s použitím funkce dvou šálků.

 

Recenze a zkušenosti uživatelů s Krups

Zajímalo nás, jak kávovar Krups EA815070 hodnotí reální uživatelé, proto jsme se podívali na recenze tohoto kávovaru. Uživatelé oceňují jeho kompaktní rozměry, jednoduché ovládání, ale i nastavitelný mlýnek či nenáročnou údržbu.

Krups EA815070 recenze zákazníků

Mnohé recenze si pochvalovali i tichý chod kávovaru a samočisticí funkci.

Krups EA 815070 hodnocení zákazníků

Za nevýhodu někteří označili mimo jiné to, že nemá funkci nahřívání šálků.

Další hodnocení → naleznete zde

 

Závěrečné shrnutí

Automatický kávovar Krups EA 815070 vyniká především kompaktností rozměrů, ale to není jediné, čím zaujme. Kromě přípravy espressa si v něm díky trysce víte připravit i cappuccino či caffé latté. Chuť, teplotu i množství nápoje si můžete nastavit podle toho, jak vám to vyhovuje. Kávovar je jednoduchý na ovládání i na údržbu. Má dostatečně vysoký výkon i tlak, a tak je káva z něj chutná a kvalitně připravena.

Pozitivem je velká nádoba na vodu, ale také tichý chod zařízení a také to, že jeho součástí je mlýnek. Za negativum však považujeme, že kávovar nemá integrovanou nádobu na mléko a nedisponuje ani funkcí předehřívání šálků. Z hlediska ceny bychom Krups EA 815070 zařadili k střední cenové hladině (7 996 Kč), přičemž poměr kvality a ceny je v případě tohoto zařízení dobrá.

💡 TIP: V případě, že byste chtěli levnější, ale kvalitou srovnatelný automatický kávovar, doporučujeme například DeLonghi ECAM 22.110 B. (recenze).

Výhody

 • má mlýnek
 • nastavení intenzity chuti kávy
 • parní tryska na mléko
 • možnost přípravy dvou šálků najednou
 • patentované hydraulické utlačování

Nevýhody

 • nedisponuje předehříváním šálků
 • nemá integrovanou nádobu na mléko
 • není možná příprava nápoje z již umleté kávy

Závěr recenze: Velmi kompaktní kávovar s jednoduchou obsluhou i údržbou, který je ideální volba pro menší kuchyně.

Hodnocení autora
 • Funkce
 • Kvalita provedení
 • Hlučnost
 • Design
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Velmi kompaktní kávovar s jednoduchou obsluhou i údržbou, který je ideální volba pro menší kuchyně.

3.8

Krups EA8150

✅ Cena: 7 996 Kč

Chci Krups EA8150 Heureka.cz
Vývoj ceny Krups EA8150


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.