Saeco Lirika Plus – profesionální kávovar pro dokonalou kávu (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 20. dubna 2021 0
Saeco Lirika Plus
 • výrobce: Philips
 • typ kávovaru: automatické espresso
 • příkon: 1850 W
 • objem nádoby na vodu: 2,5 litru
 • parní tlak: 15 barů
 • displej: ano
 • hmotnost: 8 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
10 489 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Saeco Lirika Plus je plně automatický profesionální kávovar, který vás překvapí svými funkcemi, jednoduchostí a snadným ovládáním. Disponuje několika možnostmi nastavení, například nastavení intenzity aroma kávy, množství vody v šálku nebo hrubost mletí a jiné. Toto zařízení využijete jako v pohodlí domova, tak i v kanceláři. Spolu s kolegy si vychutnáte lahodnou chuť své oblíbené kávy jako z kavárny. Jeho kompaktní rozměry jsou praktické, protože nezabere mnoho místa a hodí se do každé domácnosti.

Přesto však disponuje opravdu velkými zásobníky, ať už na vodu nebo na kávová zrna. Ani kávovou sedlinu nebudete muset vysypávat až tak často, protože se do nádoby vejde až 15 porcí. Kávovar Saeco Lirika Plus patří do vyšší třídy automatických kávovarů. S tím souvisí i vyšší cena, která však plně odpovídá kvalitě a možnostem zařízení. Určitě stojí za to věnovat pozornost tomuto kávovaru, protože vás zaujme nejen svým elegantním designem, ale i funkcemi. V naší recenzi se dozvíte, kterými konkrétně.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
10 489 Kč Do obchodu Heureka.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
12 490 Kč Do obchodu OKAY.cz

Základní informace

Automatický kávovar Saeco Lirika Plus se vyznačuje jednoduchou obsluhou, moderním designem a vysokou kapacitou zásobníků. Doporučená denní produkce je stanovena na 50 porcí kávy, proto je vhodný do i menších kancelářských prostorů. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří určitě rozměry vhodné do menších prostorů a kanceláří, jednoduché intuitivní ovládání, možnost omezení počtu vydaných porcí, instalace vodního filtru a možnost nastavení tvrdosti vody, jednotné počítadlo porcí kávy, mechanické nastavení mlýnku, možnost připojení externího kapučinátoru. Kávovar se pročišťuje samostatně při každém zapnutí a vypnutí.

Automatický kávovar Saeco Lirika Plus

Automatický espressovač Saeco Lirika Plus

 

Model kávovaru Saeco Lirika má obdivuhodné velikosti zásobníků. Zásobník na vodu má totiž objem až 2,5 litru a nádoba na kávová zrna 500 gramů. Odkapávací zásobník má objem 0,5 litru. Přístroj pojme zbylou kávovou sedlinu až z 15-ti šálků kávy. Samozřejmě, tento šikovný espressovač dokáže připravit i další chutné kávové nápoje s přidáním mléka, protože je možné k němu připojit karafy s mlékem pro pěnění krémových nápojů. Další výhodou je, že dokáže vyrobit dvě šálky kávy současně.

➡️ Další informace:

Příkon1850 W
Profesionální tlak15 barů
Objem zásobníku na vodu2,5 litru
Objem zásobníku na kávová zrna500 gramů
Displejano
Mlýnekano
Objem sběrné nádoby na odpad15 porcí
Parní tryskaano
Počet šálků připravovaných současně2
Hmotnost8 kg
Rozměry21, 5 x 43 x 38,1 cm (Š x H x V)
Množství kávy na porci8 gramů
Nastavení síly kávyano
Nastavení množství vodyano
Použití zrnkové kávyano
Použití mleté kávyne
Čištění a odvápněníano
Nahřívání šálkůne
Počet stupňů nastavení mletí5

 

Vlastnosti a funkce kávovaru Saeco Lirika Plus

Elegantní design

Kávovar Saeco Lirika má elegantní vzhled. Je to jednoduchý a kompaktní kávovar, který se skvěle hodí do kanceláře i domů. Designově oslní moderními a jednoduchými liniemi v stříbrno-černé barvě, pojme významné množství vody i kávy a neuvěřitelně snadno se ovládá.

 

Kompaktní rozměry a velké nádoby

Obsluha přístroje je zajištěna s pomocí přehledného a intuitivního ovládání. Displej vás provede všemi možnostmi přípravy i údržby. Zásobník na vodu má objem 2,5 l, zásobník na kávová zrna pojme 500 g a zásobník na odpad pojme až 15 porcí usazeniny. Nemusíte proto často kávová zrna doplňovat a nádobu na odpad hned vysypávat a čistit.

 

Široký a přehledný displej

Široký displej zaručuje jasný přehled o přípravě chutného cappuccina nebo krémového latte macchiata. Všechny kávovary Lirika jsou charakteristické pro-brew systémem, bojlerem třídy A, keramickými čepelemi a odnímatelnou varnou jednotkou.

Displej kávovaru Saeco Lirika Plus

Jednoduché ovládání kávovaru díky přehlednému displeji

 

Různé druhy kávy

Tichý keramický mlýnek s dlouhotrvajícím výkonem důkladně namele kávová zrna tak, jak potřebujete, intenzitu mletí si vyberete z 5 stupňů. Každý druh kávového nápoje vyžaduje různou hrubost mletí, aby se rozvinula správná chuť a aroma. Nejjemnějším mletím získáte výrazné espresso, hrubé mletí je určeno pro jemnější kávu. Káva je připravována s profesionálním tlakem 15 barů, funkce předspaření přináší ještě intenzivnější chuť kávy.

 

Příprava 2 šálků kávy současně

Automatické espresso Saeco Lirika Plus dokáže připravit 2 šálky kávy současně. Lahodnou mléčnou pěnu vytvoříte pomocí zabudovaného pěnovače mléka. Pěnivou trubici lze zároveň přepnout na tvorbu horké vody.

Příprava dvou šálků kávy současně na kávovaru Saeco Lirika Plus

Na kávovaru připravíte až dvě šálky kávy současně

 

Možnost připojení karaf s mlékem

K spotřebiči je možné připojit karafy s mlékem pro pěnění krémových nápojů. Úzkou hadici přimontujte k parní trubici a můžete začít s tvorbou vynikajícího cappuccina. Nastavitelná tryska je praktická, protože umožňuje připravit nápoje do jakéhokoliv hrnku.

Karafa s mlékem připojena na kávovar Saeco Lirika Plus

Skvělá možnost připojení karafy s mlékem

 

Bezproblémová údržba

Při zapnutí/vypnutí přístroje dochází k automatickému proplachu vodou, čímž je zajištěna snadná péče o přístroj. Díky tomu vám kávovar vždy připraví skvělou kávu. Instalovat lze také vodní filtr, s kterým získáte výhodu dokonale čisté vody.

 

Kreditní systém

Kávovar Saeco Lirika Plus je vybaven vestavěným kreditním systémem, který umožňuje provozovateli plnou kontrolu nad provozem kávovaru. Tuto funkci smí aktivovat a deaktivovat pouze provozovatel služby. Kreditní systém znamená, že počet porcí káv, které lze připravit, odpovídá provozovatelem nabytému počtu kreditů. Po vyčerpání kreditů není možná další příprava kávy. Pokud v kávovaru zůstane méně než 31 kreditů, zobrazí se symbol „$”. V takovém případě kontaktujte provozovatele pro účely dobití kreditů. Po vyčerpání kreditů se na displeji zobrazí následující symbol a kávovar zablokuje další přípravu kávy.

Poznnámka: vypouštění horké vody a páry neprobíhá na základě kreditního systému. Je možné kdykoliv za předpokladu, že je nádržka naplněna vodou.

Podívejte sa na video, na kterém je dokonale předveden kávovar Saeco:

 

Čištění a údržba kávovaru Saeco Lirika Plus

Některé součásti kávovaru přicházejí při běžném použití do styku s vodou a kávou, proto je důležité jeho pravidelné čištění. Očistěte odnímatelné části kávovaru studenou nebo vlažnou vodou (pokud není uvedeno jinak) pomocí houby a vlhké utěrky.

Čištění se může provádět pouze se studeným kávovarem odpojeným z elektrické sítě:

• Kávovar čistěte měkkým hadříkem navlhčeným vodou.
Nepoužívejte přímý proud vody.
Neponořujte kávovar do vody ani části kávovaru nemyjte v myčce nádobí.
• Při čištění nepoužívejte špičaté předměty nebo korozivní chemikálie (rozpouštědla).
• Kávovar ani jeho části nesušte v mikrovlnné a/nebo normální troubě.
• Všechny omyvatelné části jsou snadno přístupné a nevyžadují použití nářadí.
Pravidelná údržba a čištění kávovaru zaručí jeho dobrý stav, bezproblémový provoz, dodržení hygienických norem a prodlouží jeho životnost.

Podívejte se jak probíhá odvápňování Espressovače:

Odkamienianie ekspresu Saeco Lirika Plus Caffe Grano

Z hygienických důvodů a pro dosažení správné konzistence mléčné pěny je podstatné čistit parní trysku denně, i po každém použití. Ihned po našlehání mléka vypusťte do nádoby malé množství horké vody. Demontujte vnější část trysky a vymyjte ji vlažnou vodou. Samozřejmě, je třeba čistit i další části kávovaru, jako je varná jednotka, odkapávací miska či nádoba na usazeniny. Jak na to, se dozvíte v uživatelské příručce.

 

Vodní filtr „INTENZA+”

Voda je velmi důležitou součástí každého espressa, takže pro zajištění optimální chuti je vždy nejlepší ji filtrovat profesionálně. Z tohoto důvodu lze všechny kávovary Saeco vybavit filtrem INTENZA+. Tento filtr je snadno použitelný a díky důmyslné technologii ochrání systém před usazováním vodního kamene. Výsledkem je ideální stav vody pro espresso s nejintenzivnější aroma. Vyměňte filtr proti zanášení vodním kamenem, jakmile to bude signalizováno kávovarem. Před každým odvápněním vyjměte filtr proti zanášení vodním kamenem z nádržky na vodu.

 

Řešení problémů s kávovarem

Při používání kávovaru se mohou vyskytnout určité problémy. Stát se to může s jakýmkoli jiným spotřebičem, proto to není nic výjimečného. Abyste věděli, co dělat, přečtěte si možné problémy, jejich příčiny a řešení.

Problémy a řešení poruch kávovaru Saeco Lirika Plus

 

💡 Poznámka: Tyto problémy mohou být normální po výměně kávy nebo při první instalaci kávovaru.

 

I taková jednoduchá může být příprava kávy pomocí Saeco Lirika Plus:

SAECO LIRIKA PLUS. Equipandotech

 

Recenze na kávovar Saeco Lirika Plus

Automatické espresso Saeco Lirika Plus splní požadavky i náročnějšího zákazníka. Je vhodný do domácností, do kanceláří nebo do provozů, ve kterých je spotřeba kávy do 50 porcí za den. Řadí se mezi profesionální automatické kávovary značky Saeco. Vyznačuje se velkými zásobníky na vodu i na kávová zrna a řadou praktických funkcí, které zaručí ten nejlepší požitek z dokonalé kávy. Zákazníci však negativně hodnotí trysku na kávu, protože i v nejnižší poloze je dost vysoko a může se stát, že káva bude prskat. Třeba proto použít vyšší šálky. Přečtěte si, jaké zkušenosti mají s výrobkem reální zákazníci:

Recenze zákazníků Saeco Lirika Plus

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení na závěr

Automatický kávovar Saeco Lirika Plus se vyznačuje jednoduchou obsluhou, moderním designem a vysokou kapacitou zásobníků. Kávovar má mnoho předností, které z něj dělají profesionální přístroj s doporučenou denní produkcí stanovenou na 50 porcí kávy, proto je vhodný i do menších kancelářských prostorů. Vzhledem k tomu je vyšší i jeho cena oproti klasickým automatem, která se pohybu kolem 10 489 Kč. Za kvalitu se však platí, a v tomto případě určitě není pochyb o tom, že se jedná o skutečně moderní a kvalitní automatický kávovar, který vám připraví kávu přesně podle vašich představ ať už v pohodlí domova nebo v práci.

 

💡 TIP: Přečtěte si náš Test automatických kávovarů a porovnejte si více modelů automatických kávovarů, možná právě jeden z nich si vyberete k vám domů.

 

Výhody

 • velké zásobníky na vodu a kávová zrna
 • malé rozměry vhodné i do menších prostorů
 • jednoduché intuitivní ovládání
 • možnost omezení počtu vydaných porcí
 • instalace vodního filtru a možnost nastavení tvrdosti vody
 • možnost připojit externí kapučinátor

Nevýhody

 • nedá se použít mletá káva
 • nejnižší poloha trysky na kávu je stále dost vysoko

Závěr recenze: Profesionální automatický kávovar známé značky se skvělými rozměry a velkými zásobníky.

Hodnocení autora
 • Design
 • Kvalita
 • Cena
 • Funkce
 • Hlučnost

Souhrn

Profesionální automatický kávovar známé značky se skvělými rozměry a velkými zásobníky.

4.4

Saeco Lirika Plus

✅ Cena: 10 489 Kč

Chci Saeco Lirika Plus
Heureka.cz
Vývoj ceny Saeco Lirika Plus


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.