Sencor SES 7010 NP – elegantní automatické espresso (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 13. dubna 2021 0
Sencor SES 7010 NP
 • výrobce: Sencor
 • typ kávovaru: automatický
 • příkon: 1470 W
 • objem nádoby na vodu: 1,1 litru
 • parní tlak: 19 barů
 • displej: ano
 • hmotnost: 7,8 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
6 499 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Umíte si představit ráno bez kávovaru Sencor SES 7010 NP a šálky skvělé chutné kávy? My určitě ne, proto jsme pro vás připravili recenzi na tento šikovný automatický kávovar. Splňuje vše, co by mělo kvalitní espresso svým majitelům nabídnout. Už na první pohled zjistíte, že jde o skutečný unikát. Má jedinečný design a vyznačuje se jednoduchou obsluhou a LED panelem s dotykovými tlačítky. Navzdory kompaktním rozměrům přístroj nabízí řadu praktických funkcí jako je paměť velikosti šálku, indikátor potřeby odvápnění, signál na doplnění kávových zrn a vody či automatické samočištění.

Toto je však jen zlomek toho, co Sencor SES 7010 NP dokáže. Přečtěte si všechny zajímavé informace, které potřebujete vědět při výběru toho správného automatického kávovaru. Automatické espresso Sencor v decentním nerezovém provedení vás určitě zaujme. A nejen vás, ale i vaši návštěvu, která skvělou kávu z přístroje určitě neodmítne. Žádné zbytečnosti jen chutná káva připravena doslova za pár vteřin.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 499 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Kávovar Sencor SES 7010 NP v elegantním černo-stříbrném provedení dokáže připravit kávu již za neuvěřitelných 42 sekund. Optimální teplotu během celého procesu zajišťuje ohřívací systém Thermoblock. Snadnou obsluhu zajišťuje LED panel s dotykovými tlačítky.

Automatické espresso Sencor SES 7010 NP

Kávovar od značky Sencor má krásný elegantní design

 

Součástí kávovaru je i mlýnek z nerezové oceli pro precizní mletí, který poskytuje 5 stupňů nastavení mletí kávy. Na své si přijde tedy opravdu každý. Kapacita zásobníku na kávu je 150 g a odnímatelná nádržka na vodu má objem 1,1 litru. Nechybí ani indikátor hladiny vody. O všem potřebném vás bude informovat zvukový signál, který uslyšíte při potřebě doplnění vody, kávy nebo vyprázdnění zásobníku.

➡️ Další informace:

Typ kávovaruautomatický
Příkon1470 W
Displejano
Tryska na párune
Kávomlýnekano
Nastavení síly kávyano
Použití zrnkové kávyano
Použití mleté kávyne
Objem zásobníku vody1,1 litru
Kapacita zásobníku na kávu150 gramů
Hlučnost70 dB
Parní tlak19 barů
Automatické čištěníano
Automatické odvápňováníano
Rozměry18 x 41 x 31,5 cm (Š x H x V)
Hmotnost7,8 kg

 

Čím se vyznačuje kávovar Sencor SES 7010 NP

 

Šikovné vybavení

Největšími přednostmi tohoto kávovaru je LED panel s dotykovými tlačítky zajišťujícími snadnou obsluhu, štíhlá a kompaktní velikost: Šířka 180 mm a tlak čerpadla 19 barů pro vynikající kávu. Na zadní straně kávovaru najdete odnímatelnou nádržku na vodu. O její optimální teplotu se vždy stará výhřevný systém Thermoblock. Zaručeně oceníte i patentovanou spařovací jednotku, systém předspaření zajišťující plnější chuť kávy a dávkovač nápoje s možností nastavení výšky. Patentovaná spařovací jednotka se nazývá také tzv. pokročilou technologií v kompaktní velikosti. Je dokonce možné ji mýt v myčce nádobí. Tento přístroj vám nabízí opravdu široké možnosti nastavení.

LED displej s dotykovými tlačítky na kávovaru Sencor SES 7010 NP

Elegantní LED displej s dotykovými tlačítky

 

Kvalitní mlýnek na kávu

Dokonale fungující mlýnek z nerezavějící oceli nabízí pět možností pomletí kávových zrn. Do zásobníku se vejde 150 g kávy. Tlak čerpadla 19 barů zajistí skutečně lahodný a voňavý kávový nápoj.

Vestavěný mlýnek v kávovaru Sencor SES 7010 NP

Vestavěný mlýnek s 5 možnostmi pomletí kávových zrn

 

Nastavení hrubosti mletí:

 • regulátorem hrubosti mletí, který je umístěn uvnitř zásobníku na kávová zrna, můžete nastavit hrubost mletí kávových zrn v pěti úrovních.
 • otáčením regulátoru směrem k poloze označené symbolem plus nastavujete hrubší mletí, otáčením v opačném směru nastavujete jemnější mletí.
 • hrubost mletí se nastavuje pouze v okamžiku, kdy je mlýnek v chodu. V opačném případě by mohlo dojít k poškození spotřebiče. Při tmavších kávových zrnech se doporučuje nastavit tlustší mletí, u světlejších kávových zrnech zase jemnější mletí.
 • pokud připravovaná káva vytéká příliš pomalu, znamená to, že kávová zrna jsou pomleté příliš jemně a je třeba nastavit hrubší mletí. Naopak, pokud káva vytéká příliš rychle, znamená to, že kávová zrna jsou pomleté příliš hrubě a je třeba nastavit jemnější mletí.

 

Praktické funkce

Kávovar si pamatuje velikost šálku kávy a signalizuje potřebu doplnění nádržky na vodu i doplnění kávových zrn. Rovněž disponuje signálem oznamujícím vyprázdnění zásobníku a dá vám vědět, když nastane čas na odstranění vodního kamene. Nechybí ani ECO režim a automatické samočištění. Disponuje také automatickou samočisticí funkcí, automatickým proplachem a auto odvápňováním. Zajímavostí je i iluminační osvětlení šálku během přípravy kávy.

 

Neuvěřitelně rychlá příprava

Zní to neuvěřitelně, ale šálek oblíbené kávy si vychutnáte již v průběhu 42 sekund. Její příprava je skutečně jednoduchá. Programy Espresso a Lungo spustíte dokonce jen jediným dotykem. Určitě se vám sejde i funkce teplé vody, díky které si můžete uvařit například čaj.

Káva připravena kávovarem Sencor SES 7010 NP

Kávovar Sencor SES 7010 NP dokáže připravit jednu kávu již za 42 sekund

 

Všechny funkce kávovaru Sencor SES 7010 NP

 • ohřívací systém Thermoblock pro zajištění optimální teploty vody
 • systém předspaření pro lepší chuť kávy
 • spuštění programu Espresso a Lungo jen jediným dotykem
 • funkce horké vody na přípravu americana nebo čaje
 • 5 stupňů nastavení mletí kávy
 • funkce paměti velikosti šálku kávy
 • automatická samočisticí funkce
 • iluminační osvětlení šálku
 • ECO režim
 • úroveň hluku max. 70 dB
 • LED panel s dotykovými tlačítky
 • tlak čerpadla je 19 barů pro vynikající kávu
 • mlýnek z nerezové oceli pro precizní mletí kávových zrn

 

Funkce Self-Clean (samočištění)

Když se během provozu rozsvítí indikátor samočištění, je třeba tuto funkci zapnout. Spotřebič bude nejlépe fungovat, pokud budete funkci samočištění používat minimálně alespoň jednou za měsíc nebo častěji, v závislosti na tvrdosti používané vody. Prodloužíte tím jeho životnost a zvýšíte energetickou účinnost, protože vápenaté usazeniny negativně ovlivňují spotřebu elektrické energie.

Jak na to:

 • Zásobník naplňte vodou až k rysce maxima.
 • Do zásobníku přidejte odvápňovací prostředek speciálně určený na odvápňování spotřebičů typu espresso. Tento prostředek běžně koupíte ve specializovaných elektroprodejenách nebo v internetových obchodech. Při dávkování koupeného odvápňovacího prostředku dbejte na pokyny uvedené na obalu výrobce.
 • Zásobník vložte zpět do spotřebiče a ujistěte se, že je řádně instalován na svém místě.
 • V pohotovostním režimu stiskněte a současně přidržte tlačítko zapnutí/vypnutí a tlačítko pro přípravu kávy espressa na 5 sekund. Ozve se zvuková signalizace a indikátor odvápňování a tlačítko pro přípravu kávy espresso bude blikat.
 • Stiskněte tlačítko pro přípravu kávy espresso ke spuštění procesu samočištění, průběh samočištění je signalizován blikajícím indikátorem odvápňování. Dbejte na to, aby nedošlo k opaření horkou vodou nebo unikající párou. V této fázi proces již nepřerušujte.
 • Když je spotřebována voda v zásobníku, rozbliká se indikátor nedostatku množství vody a tlačítko pro přípravu kávy espresso. Vyprázdněte zbývající obsah zásobníku a naplňte ho čistou vodou až k rysce maxima. Po vložení naplněného zásobníku zpět do spotřebiče zhasne indikátor nedostatku množství vody.
 • Vyprázdněte obsah nádoby umístěné pod hlavicí na vypuštění kávy a horké vody a vraťte ji zpět. K dokončení procesu samočištění stiskněte tlačítko na přípravu kávy espresso.
 • Jakmile je proces samočištění dokončen, spotřebič se automaticky vypne.

💡 UPOZORNĚNÍ: Na odvápňování nepoužívejte ocet a podobně. Mohlo by dojít k poškození spotřebiče.

Taková jednoduchá je příprava kávy s kávovarem Sencor SES 7010 NP:

💡 POZNÁMKA: Voda, kterou doplňujete do zásobníku, by měla mít ideální pokojovou teplotu (kolem 25 stupňů). Příliš studená voda může negativně ovlivnit výslednou chuť kávového nápoje.

 

Údržba a čištění kávovaru

Včasné čištění a údržba jsou velmi důležité na správný chod spotřebiče a prodloužení jeho životnosti. Před čištěním spotřebič vypněte, odpojte ze síťové zásuvky a nechte ho vychladnout. Následně pokračujte podle pokynů:

 1. Odeberte vnější odkapávcí tác. Nad dřezem vyprázdněte veškerý její obsah a omyjte ji čistou vodou a důkladně vysušte.
 2. Vysuňte vnitřní odkapávací tácek se zásobníkem na kávovou sedlinu. Zásobník vyprázdněte, omyjte čistou vodou a pořádně vysušte. Vnitřní odkapávací tácek vyprázdněte, a pokud je znečištěná, otřete ji čistým navlhčeným hadříkem a následně vysušte.
 3. Vnitřní odkapávací tácek, zásobník na kávovou sedlinu a vnější odkapávací tácek nainstalujte zpět do kávovaru.
 4. Vysuňte a odeberte servisní dvířka. Stiskněte tlačítko pro uvolnění spařovací jednotky a vyjměte ji. Umyjte ji pod tekoucí vodou a vysušte. Nainstalujte ji zpátky a také připevněte servisní dvířka.
 5. Jednou za měsíc se doporučuje vyčistit zásobník na vodu s použitím měkké textilie a roztoku vody a neutrálního kuchyňského saponátu. Zásobník pak řádně omyjte čistou vodou, osušte a vraťte zpět na své místo.
 6. Zásobník na kávová zrna čistěte pouze čistou, suchou textilií nebo papírovou utěrkou. Nečistěte ho vodou.
 7. Na vyčištění vnějšího povrchu spotřebiče použijte čistou, mírně navlhčenou textilii. Vše pak řádně otřete dosucha. K čištění nepoužívejte drátěnky, ředidla, čistící prostředky s abrazivním účinkem apod.
 8. Spotřebič ani jeho síťový kabel neponořujte do vody ani jej neoplachujte pod tekoucí vodou.

Jednotlivé části kávovaru Sencor SES 7010NP

 

Bezpečnostní pokyny pro používání kávovaru

 • Automatické espresso Sencor SES 7010 NP je vhodné pouze pro domácí využití, nekupujte ho tedy do žádných provozů, kde je potřebná příprava velkého množství kávy.
 • Spotřebič neumísťujte na parapety, odkapávací desku dřezu ani žádné jiné nerovné povrchy. Vždy ho umístěte na rovný, suchý a stabilní povrch a používejte ho pouze s originálním příslušenstvím, se kterým se dodává.
 • Zásobník na vodu naplňujte čistou studenou vodou. Nelijte do něj ohřátou vodu nebo jiné tekutiny.
 • Během provozu produkuje spotřebič horkou vodu a páru, proto dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k opaření.
 • Funkce horká voda smí nepřetržitě použít maximálně na jedno vyprázdnění celého zásobníku na vodu.
 • Vestavěný mlýnek na kávu používejte pouze na mletí zrnkové kávy. Nepoužívejte ho na mletí jiných surovin.

 

Recenze na automatické espresso Sencor SES 7010 NP

Určitě vás zajímá, co na tento automatický kávovar říkají ostatní zákazníci. Dozvědět se to můžete z jejich recenzí, které najdete na internetu. Podívali jsme se na ně i my a zjistili jsme, že tento elegantní přístroj je skutečně originální kousek. Je tichý, velmi rychlý a velkou výhodou jsou i jeho rozměry. Vejde se téměř všude, nezabírá mnoho místa a nemá zbytečné nepotřebné příslušenství.

Krásný dotykový displej, na kterém si nastavíte požadovaný druh kávy a za okamžik ji máte hotovou. Pokud by se vám přístroj náhodou pokazil, neváhejte využít reklamaci a peníze vám budou vráceny spát. Zákazník měl totiž i takovou zkušenost, ovšem byl to asi jen chybný kus z výroby. Nevýhodou může být krátký přívodní kabel, který má 95 cm, takže kávovar musíte umístit blízko zdroje elektrické energie. Tento designový přístroj je však velmi oblíbený a dodává interiéru úžasný šmrnc.

Sencor SES 7010 NP recenze zákazníků

SENCOR SES 7010 NP zkušenosti zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení Sencor SES 7010 NP

Automatické espresso Sencor SES 7010 NP vám připraví chutnou kávu jen za pár vteřin. Má elegantní provedení s LED displejem a dotykovými tlačítky. Je skvělým zpestřením každé domácnosti, přičemž nezabere mnoho místa. Ovládání je jednoduché a čištění také. Jeho funkce jsou dostačující pro každodenní přípravu skvělých kávových nápojů. Chybět vám může parní tryska, ale obejdete se i bez ní. Kávovar si můžete pořídit za cenu již od 6 499 Kč, což je za takovou kvalitu a design v celku příjemná cena.

💡 TIP: V případě, že byste si chtěli prohlédnout recenze i na jiné modely automatických kávovarů, doporučujeme náš Test automatických kávovarů, ve kterém najdete množství dalších informací.

Výhody

 • příprava kávy již za neuvěřitelných 42 sekund
 • funkce self-clean (samočištění)
 • topný systém Thermoblock pro optimální teplotu vody
 • vestavěný mlýnek na mletí kávových zrn
 • praktické funkce při přípravě kávových nápojů

Nevýhody

 • nemá parní trysku
 • krátký přívodní kabel

Závěr recenze: Elegantní černo-stříbrný kávovar, který vám za krátký čas připraví dokonalou kávu podle vašeho přání.

Hodnocení autora
 • Chuť kávy
 • Rychlost přípravy
 • Hlučnost
 • Design
 • Kvalita

Souhrn

Elegantní černo-stříbrný kávovar, který vám za krátký čas připraví dokonalou kávu podle vašeho přání.

4.1

Sencor SES 7010 NP

✅ Cena: 6 499 Kč

Chci Sencor SES 7010 NP
Heureka.cz
Vývoj ceny Sencor SES 7010 NP


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.