TrueCam A5 Pro WiFi - krátká recenze

16. května 2021 0
TrueCam A5 Pro WiFi
 • rozlišení: 1920 x 1080
 • pozorovací úhel: 130 stupňů
 • GPS: ano
 • WiFi: ano
 • noční režim: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
3 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Model A5 Pro, z modelové řady TrueCam kromě funkcí, které jsou pro tyto kamery charakteristické nabízí navíc i možnost připojení k Wifi. Kamera nabízí snadnou obsluhu i manipulaci. Díky výkonnějšímu čipu kamera zachytí i rychle se pohybující auta v dokonalé ostrosti a to i za zhoršených podmínek viditelnosti. Pro uživatele je k dispozici aplikace FinalCam kompatibilní s telefony i tablety s Androidem nebo iOS. Kromě toho je vybavena GPS modulem, detektorem rychlostních radarů, funkcí tachometer, časovou smyčkou, timelapse, G-senzorem, možností uzamčení videa a parkovacím režimem.

Výhody

 • wifi připojení
 • jednoduchá obsluha i instalace
 • okamžitá fotka
 • dostupná aplikace

Nevýhody

 • cena

Závěr recenze: Tomuto modelu (kromě ceny) těžko něco vytknout.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
3 990 Kč Do obchodu Heureka.cz

Co o TrueCam A5 Pro WiFi píše eshop

Myslíte-li to se záznamem svých motoristických aktivit či uchováváním důkazů o případných nehodách skutečně vážně, pak je tu pro vás prémiový model autokamerové řady TrueCam A5 Pro WiFi. Jak již samotný název napovídá, jednou z předních funkcí kamery je bezdrátové ovládání a přehrávání záznamů prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu. Kromě toho na vás čekají všechny lákavé možnosti vestavěné GPS, detektoru radarů, tachometru, trojosého senzoru nárazu, pohodlného držáku či například časosběrného nahrávání. Vše se bude zaznamenávat prostřednictvím detailního Full HD snímače s vysokou světelností i pro noční jízdu a se širokoúhlým, 130stupňovým záběrem. Ve výčtu funkcí nechybí ani speciální parkovací mód, který by se neobešel bez velké baterie.

Obraz plný důležitých detailů

U nahrávky, která má sloužit jako důkazní materiál, jistě oceníte vysokou kvalitu obrazu v rozlišení Full HD se spoustou detailů, jako jsou tváře účastníků nehody či SPZ. Snímač kamery se chlubí vysokou světelností pro natáčení i v noci a kvalitní optikou se 130stupňovým zorným úhlem.

Snadné každodenní používání

Po produktech, s nimiž manipulujeme na každodenní bázi, požadujeme, aby bylo jejich používání co nejsnadnější a nejpohodlnější. Proto je otočný kloub a konektor pro napájecí kabel součástí pevného držáku. Zároveň je držák opatřen dokovací paticí, do níž kameru jedním pohybem nacvaknete a můžete vyrazit. Stejně snadno ji z držáku také vyjmete.

Nekonečné nahrávání

Paměťová karta formátu Micro SDHC pojme videozáznam velký až 32 GB. Díky funkci cyklického nahrávání se však v případě nedostatku paměti začne automaticky odzadu odmazávat nejstarší neuzamčený záběr, takže vám nikdy nebude scházet místo na aktuální natáčení.

Časosběrný režim

Kromě zmíněného módu cyklického nahrávání je pro vás navíc přichystaná možnost tvorby působivých časosběrných videí Timelapse, která shrnou i dlouhou cestu do několika málo energických minut. Zároveň tak můžete ušetřit i místo na paměťové kartě.

Snímač přetížení a zamykání záběrů

Zásluhou G-senzoru snímajícího míru přetížení se v případě nehody či intenzivnějšího brzdění aktuální záznam automaticky uzamkne proti náhodnému přepsání, abyste měli danou nahrávku později k dispozici. Uzamčení lze v případě potřeby učinit i manuálně pomocí speciálního tlačítka - a to během nahrávání i u již pořízených záběrů či fotografií..

Přehledné ovládání v češtině

Pro váš dokonalý přehled je připraven 2,7 palců velký LCD displej, ze kterého můžete kontrolovat právě zaznamenávaný záběr, pořizovat fotografie, zamykat vámi zvolené záznamy a také sledovat aktuální polohu, rychlost či upozornění na radary. Vše přehledně a kompletně v češtině. Displej je možné po dobu jízdy vypnout, aby vás jeho podsvícení nerušilo. Stejně tak lze jednoduše vypnout nahrávání zvuku.

Vestavěná GPS

Oproti jiným autokamerám se model A5 Pro WiFi může pochlubit vestavěným GPS modulem, který do záznamu může přidat mnoho užitečných informací navíc. Kromě přesné lokace případné nehody lze ve videu zobrazit i aktuální rychlost. Nechcete-li tyto údaje zobrazovat ve videu, mohou se ukládat bokem do samostatného souboru.

Bez zbytečných pokut

Autokamera je schopná hlídat maximální povolenou rychlost v daném úseku a upozornit vás při jejím překročení. Unikátní je pravidelně aktualizovaná databáze rychlostních radarů v 36 státech Evropy, jejímž úkolem je včas doporučit opatrnější jízdu. Vše uslyšíte v jednom z mnoha osobitých hlasů, např. herce Karla Zimy.

Bezdrátově je všechno lepší

Pro vaše maximální pohodlí výrobce do kamery zabudoval bezdrátovou WiFi, díky níž můžete využít svůj chytrý telefon či tablet ke komfortnímu prohlížení pořízených nahrávek i k vzdálenému ovládání kamery bez fyzického kontaktu s jejími tlačítky. Ovládací aplikace FinalCam je dostupná pro systémy Android a iOS.

Rychlost na očích

Model A5 Pro WiFi umí během jízdy zobrazovat digitální tachometr spolu se směrem jízdy na praktickém kompasu, aktuální povolenou rychlost v daném úseku cesty a vzdálenost k nejbližšímu radaru. Tento praktický spořič obrazovky byl navíc navržen tak, aby vás v noci neoslňoval.

Neustálý dohled

V tzv. parkovacímu módu pořídíte důležitou nahrávku i v případě, že zrovna nebudete ve vozidle přítomni. Díky vestavěné baterii kamera vydrží sledovat dění kolem sebe až po dobu 24 hodin a v případě podezřelého pohybu či kolize s jiným autem automaticky pořídí záznam a rovnou jej uzamkne.

Zaznamená podezřelý pohyb

Kromě G-senzoru, který se stará o detekci přetížení z nárazu či prudkého brzdění, je kamera pro jistotu vybavena ještě pokročilou analýzou obrazu. Vyhodnotí-li pohyb jako podezřelý - např. nebezpečně couvající vozidlo či vandal - záznam uzamkne pro pozdější uchování.

Pro noční jízdy

Autokamery by měly být schopné kvalitního záznamu za jakýchkoliv světelných podmínek. Proto černé skříňky TrueCam nepostrádají funkci nočního režimu, díky níž můžete nahrávat či fotografovat i po setmění. Umožňuje to vysoká světelnost a prémiová optika.

Směrem k úplné dokonalosti

Chcete skutečně bezchybné záběry s ještě sytějšími barvami, na kterých se nesetkáte s odlesky čelního skla či mlhavým oparem na obzoru? Můžete si volitelně přikoupit speciální CPL a UV filtry. Stačí je jen našroubovat na zvláštní závit objektivu.

Parametry produktu

Souhrn
VýrobceTruecam
Pozorovací úhel130 °
Rozlišení videa1920 x 1080
G-senzorano
GPS modulano
Menu v češtiněano
Automatické zapnutíano
Podporované paměťové kartyMicro SDHC
Maximální velikost paměťové karty32 GB
Kapacita baterie410 mAh
Detekce rychlostních radarůano
Detekce pohybuano
Wi-Fiano
Noční režimano

Vývoj ceny TrueCam A5 Pro WiFi


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.