TrueCam A6 - krátká recenze

25. listopadu 2020 0
TrueCam A6
 • rozlišení: 1920 x 1080
 • pozorovací úhel: 130 stupňů
 • GPS: ne
 • WiFi: ne
 • noční režim: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
3 940 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Kvalitní obraz, přehledný LCD displej a srozumitelné České menu - to vše nabízí TrueCam A6. Kamera nahrává pod úhlem 130 stupňů. Paměťová karta Micro SDHC nabízí kapacitu 32 GB. Kamera umožňuje cyklické nahrávání i nahrávání časosběrného videa. G senzor snímá míru přetížení v případě nehody nebo intenzivního brzdění a aktuální záznam uzamkne. LCD displej 2,7 palců a během jízdy je možné ho vypnout aby nedovádzal vaši pozornost. Součástí balení je i druhá, menší kamera, která se montuje na zadní sklo.

Výhody

 • zadní kamera
 • jednoduchá instalace

Nevýhody

 • nabíječka ruší rádio
 • odpadává přísavka
 • samovolně uzamyká videa

Závěr recenze: Kamera, která má dostupnou cenu, a dají se jí vytknout některé maličkosti.

Co o TrueCam A6 píše eshop

Pokud před pojišťovnou či policií neradi vypovídáte s prázdnýma rukama a raději byste v případě autonehody měli k dispozici důkazní materiál nejlépe z dvojice kamer v detailním rozlišení a vysoké kvalitě za takřka libovolných světelných podmínek, pak vás zaujme černá skříňka s označením TrueCam A6. Kromě líbivého obrazu však při používání oceníte také přehledný LCD displej s intuitivním ovládáním kompletně v češtině, dvojici pevných držáků, které naleznete přímo v balení, či spoustu dalších pokročilých funkcí. V rámci nahrávání jsou to konkrétně dva režimy záznamu, přičemž jeden cyklicky odmazává nejstarší neuzamčený záběr a druhý umožňuje přímo z kamery pořídit zajímavé časosběrné video. Samozřejmostí je pak senzor případného nárazu či přehledná počítačová aplikace.

Obraz plný důležitých detailů

U nahrávky, která má sloužit jako důkazní materiál, jistě oceníte vysokou kvalitu obrazu v rozlišení Full HD se spoustou detailů, jako jsou tváře účastníků nehody či SPZ. Snímač kamery se chlubí vysokou světelností pro natáčení i v noci a kvalitní optikou se 130stupňovým zorným úhlem.

Snadné každodenní používání

Po produktech, s nimiž manipulujeme na každodenní bázi, požadujeme, aby bylo jejich používání co nejsnadnější a nejpohodlnější. Proto je otočný kloub a konektor pro napájecí kabel součástí pevného držáku. Zároveň je držák opatřen dokovací paticí, do níž kameru jedním pohybem nacvaknete a můžete vyrazit. Stejně snadno ji z držáku také vyjmete.

Nekonečné nahrávání

Paměťová karta formátu Micro SDHC pojme videozáznam velký až 32 GB. Díky funkci cyklického nahrávání se však v případě nedostatku paměti začne automaticky odzadu odmazávat nejstarší neuzamčený záběr, takže vám nikdy nebude scházet místo na aktuální natáčení.

Časosběrný režim

Kromě zmíněného módu cyklického nahrávání je pro vás navíc přichystaná možnost tvorby působivých časosběrných videí Timelapse, která shrnou i dlouhou cestu do několika málo energických minut. Zároveň tak můžete ušetřit i místo na paměťové kartě.

Snímač přetížení a zamykání záběrů

Zásluhou G-senzoru snímajícího míru přetížení se v případě nehody či intenzivnějšího brzdění aktuální záznam automaticky uzamkne proti náhodnému přepsání, abyste měli danou nahrávku později k dispozici. Uzamčení lze v případě potřeby učinit i manuálně pomocí speciálního tlačítka - a to během nahrávání i u již pořízených záběrů či fotografií..

Přehledné ovládání v češtině

Pro váš dokonalý přehled je připraven 2,7 palců velký LCD displej, ze kterého můžete kontrolovat právě zaznamenávaný záběr, pořizovat fotografie, zamykat vámi zvolené záznamy a volitelně - pokud si dokoupíte GPS modul, také sledovat aktuální polohu, rychlost či upozornění na radary. Vše přehledně a kompletně v češtině. Displej je možné po dobu jízdy vypnout, aby vás jeho podsvícení nerušilo. Stejně tak lze jednoduše vypnout nahrávání zvuku.

Druhá kamera pro lepší přehled

Přímo v základním balení naleznete i druhou, menší kameru primárně určenou pro montáž na zadním skle, kterou lze s hlavní jednotkou jednoduše propojit kabelem. Kromě dalšího důkazního materiálu v HD rozlišení v ní najdete i užitečného pomocníka při parkování.

Neustálý dohled

V tzv. parkovacímu módu pořídíte důležitou nahrávku i v případě, že zrovna nebudete ve vozidle přítomni. Díky vestavěné baterii kamera vydrží sledovat dění kolem sebe až po dobu 24 hodin a v případě podezřelého pohybu či kolize s jiným autem automaticky pořídí záznam a rovnou jej uzamkne.

Zaznamená podezřelý pohyb

Kromě G-senzoru, který se stará o detekci přetížení z nárazu či prudkého brzdění, je kamera pro jistotu vybavena ještě pokročilou analýzou obrazu. Vyhodnotí-li pohyb jako podezřelý - např. nebezpečně couvající vozidlo či vandal - záznam uzamkne pro pozdější uchování.

Pro noční jízdy

Autokamery by měly být schopné kvalitního záznamu za jakýchkoliv světelných podmínek. Proto černé skříňky TrueCam nepostrádají funkci nočního režimu, díky níž můžete nahrávat či fotografovat i po setmění. Umožňuje to vysoká světelnost a prémiová optika.

Vyvážený obraz

Vysoké kvality obrazu, na níž výrobce klade veliký důraz, je dosaženo kromě zmíněné optiky a světelnosti také cestou tzv. širokého dynamického rozsahu. V praxi tuto funkci pocítíte zejména u záběrů, které zahrnují velmi tmavá a zároveň vysoce světlá místa. Kamera scénu jednoduše zaznamená v celé její šíři.

Volitelná GPS s detekcí radarů a tachometrem

Model A6 se dá pořídit i v sadě s GPS modulem, nebo si daný modul můžete dokoupit zvlášť. Po jeho připojení ke kameře získáte navíc informace o přesné poloze a rychlosti, zobrazení Tachometru včetně hlasového a vizuálního upozornění na případné překročení rychlosti a detekci rychlostních radarů.

Směrem k úplné dokonalosti

Chcete skutečně bezchybné záběry s ještě sytějšími barvami, na kterých se nesetkáte s odlesky čelního skla či mlhavým oparem na obzoru? Můžete si volitelně přikoupit speciální CPL a UV filtry. Stačí je jen našroubovat na zvláštní závit objektivu.

Parametry produktu

Souhrn
VýrobceTruecam
Pozorovací úhel130 °
Rozlišení videa1920 x 1080
G-senzorano
Menu v češtiněano
Automatické zapnutíano
Podporované paměťové kartyMicro SDHC
Maximální velikost paměťové karty32 GB
Kapacita baterie250 mAh
Detekce pohybuano
Wi-Fine
Noční režimano

Vývoj ceny TrueCam A6


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.