TrueCam A7S – kvalitní kamera do auta s GPS a nočním viděním (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 16. května 2021 0
TrueCam A7s
 • výrobce: Truecam
 • rozlišení: 2304 x 1296
 • pozorovací úhel: 130 stupňů
 • GPS: ano
 • WiFi: ne
 • noční režim: ano
 • velikost paměťové karty: 32 GB
 • kapacita baterie: 400 mAh
 • jazyk: český
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kamery do auta
2 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Autokamera TrueCam A7S bude vaším společníkem na cestách, ať se vydáte kamkoli. Bude mít pod kontrolou například i vaši rychlost a upozorní vás i na případné radary či jiná omezení během vaší jízdy. Tato kamera poskytuje perfektní kvalitu obrazu při nahrávání, takže vám může dokonale posloužit při objasňování nehody či zvědavých zlodějích.

Model TrueCam A7S vás překvapí množstvím skvělých a praktických funkcí. Dokonale vám poslouží jako přes den, tak i během noci. V průběhu nahrávání můžete jediným stiskem tlačítka vytvořit i fotografii. Ovládání a instalace autokamery je skutečně jednoduchá a celé menu v ní si můžete nastavit v Anglickém jazyce.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
2 990 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace o TrueCam A7s

TrueCam A7S je dokonalá autokamera s kvalitním obrazem s perfektním rozlišením. Nabízí také mimořádně širokoúhlý formát pro pořízení celé vozovky včetně protisměru. Pozorovací úhel kamery je 130 °. Pyšní se pokročilými funkcemi, které z ní činí dokonalý a oblíbený model.

Autokamera TrueCam A7S s držákem

TrueCam A7S s kvalitním obrazem ve vysokém rozlišení as množstvím super funkcí

Autokamera TrueCam A7S nabízí špičkový poměr ceny a výkonu. Velmi snadno se ovládá a umí dělat záznamy ve FullHD +, disponuje časovou smyčku, zámkem záznamů, GPS modulem s upozorněním na radary, G-senzorem, detekcí pohybu a LCD displejem s českým menu. Kromě toho vás však potěší i dalšími funkcemi, o kterých se podrobněji dozvíte níže.

 

➡️ Další informace:

Pozorovací úhel130 °
Rozlišení videa2304 x 1296
Velikost fotografie5 MPix
Maximální velikost paměťových karet32 GB
Kapacita baterie400 mAh
G-senzorano
GPS modulano
Automatické zapnutíano
Podporované paměťové kartyMicro SDHC
Detekce rychlostních radarůano
Detekce vozidelano
Detekce jízdních pruhůano
Detekce pohybuano
Wi-Fine
Noční režimano
Rozměry103 × 51 × 40 mm

 

💡 TIP: Doporučujeme alespoň jednou za měsíc naformátovat kartu v PC. Zamezíte tak vytváření chybných souborů, které by v budoucnu mohly kartu poškodit.

 

Vlastnosti a funkce kamery TrueCam A7S

Množství detailů

Při nahrávkách jistě oceníte vysokou kvalitu obrazu v rozlišení Full HD + s množstvím detailů, jako jsou tváře účastníků či SPZ aut při možných dopravních nehodách s širokoúhlým poměrem stran až 21:9. Snímač kamery se chlubí vysokou světelností pro natáčení i v noci a kvalitní optikou se 130 stupňovým zorným úhlem.

Kvalitní obraz Autokamera TrueCam A7S

Překvapí vás výborná kvalita záznamů

TrueCam A7 pořizuje video v rozlišení až 2304 × 1296 (16:9) nebo 2560 × 1080 (21:9) pixelů, tedy v detailním Full HD +, a to při 30 snímcích za sekundu. Vysoké rozlišení je důležité kvůli míře detailů, kamera zachycuje ostře i v horších světelných podmínkách.

 

Snadné používání

Držák Autokamera TrueCam A7SV dnešní době si podobné přístroje vyžadují snadnější ovládání a manipulaci. Proto je otočný kloub a konektor pro napájecí kabel součástí pevného držáku. Zároveň je držák opatřen dokovací paticí, do které kameru jedním pohybem zacvakněte a můžete vyrazit. Stejně snadno ji z držáku také vyberete.

Za velmi důležitý prvek můžeme označit možnost stálého umístění držáku. Napájecí kabel vede přímo do již umístěného držáku, čímž odpadá další starost s nabíjením. Na vás tedy čeká jen jednoduché nacvaknutí kamery a je to.

 

Nekonečné nahrávání

Nekonečné nahrávání záznamů na Autokamera TrueCam A7SPaměťová karta formátu Micro SDHC dokáže nahrát videozáznam velký až 32 GB. Díky funkci cyklického nahrávání se však v případě nedostatku paměti začne automaticky odzadu vymazávat nejstarší nezamčené záběry, takže vám nikdy nebude chybět místo na aktuální natáčení.

 

Uzamčení videí

Uzamčení záznamů na Autokamera TrueCam A7SAbyste měli jistotu, že starší video ani omylem nepřepíšete aktuálním, můžete si ho pouhým stisknutím tlačítka zámku uzamknout. Zamykat se dá v průběhu zhotovování záznamu i při projíždění galerie, jednoduché je samozřejmě i opětovné odemknutí. Během nahrávání či zpětné prohlídky tedy lze použít tlačítko pro archivaci, čímž se video nebo fotografie uzamknou a nepřepíší se. Tento proces lze ručně zrušit s následným vymazáním.

 

LCD displej a menu v češtině

Kvalitní obraz Autokamera TrueCam A7S

Pro váš dokonalý přehled je připraven 2,7 palců velký LCD displej, ze kterého můžete kontrolovat právě zaznamenáván záběr, dělat fotografie, zamykat vámi zvolené záznamy a také sledovat aktuální polohu, rychlost či upozornění na radary. Vše přehledně a kompletně v češtině. Displej je možné po dobu jízdy vypnout, aby vás jeho podsvícení nerušilo. Stejně tak se dá jednoduše vypnout i nahrávání zvuku.

 

GPS modul

GPS modul v TrueCam A7sAutokamera TrueCam A7 se může pochlubit vestavěným GPS modulem, který poskytuje mnoho informací o vaší jízdě. Kromě klasického záznamu trasy v spolupráci s Google Maps, lze také měřit rychlost jízdy. Na výběr máte dvě možnosti, buď rychlost napevno zobrazíte už v záznamu, nebo necháte generovat GPS log se všemi informacemi. Pokud nechcete tyto údaje zobrazovat ve videu, mohou se ukládat bokem do samostatného souboru nebo můžete tuto funkci jednoduše deaktivovat v nastaveních.

 

Detektor radarů

Detektor radarů v Autokamera TrueCam A7SAutokamera je schopná kontrolovat vaši maximální povolenou rychlost v daném úseku a upozornit vás při jejím překročení. Tento detektor stacionárních a úsekových radarů navíc upozorňuje i na další místa, kde je třeba dbát zvýšené pozornosti. Unikátní je pravidelně aktualizovaná databáze rychlostních radarů ve více než 33 tisíc místech v 36 státech Evropy a Rusku. Její aktualizace je zdarma. S řidičem komunikuje hlas herce Karla Zimy.

 

Noční režim a HDR

Noční režim v Autokamera TrueCam A7STéto autokameře nechybí ani funkce nočního režimu, díky které můžete nahrávat či fotografovat i po setmění. Umožňuje to vysoká světelnost a prémiová optika. HDR neboli High Dynamic Range je funkce, díky které kamera lépe zvládá zhotovování velmi kontrastních záběrů (například hra světla a stínu, protijedoucí auta se zapnutými světly apod.). Kamera scénu jednoduše zaznamená v celé její šíři.

 

Inteligentní asistent

Inteligentní asistent v Autokamera TrueCam A7SJak nejpokročilejší model nabízí TrueCam A7S bezpečnostní asistenční funkci, která si klade za cíl radikálně snížit nehodovost. Kamera sleduje případné opuštění jízdního pruhu, nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla před vámi a pomůže vám i s rozjezdem na semaforech. Funkce je pravidelně aktualizována pro co nejlepší efekt.

 

Rychlost vždy pod kontrolou

Digitální tachometr v Autokamera TrueCam A7SModel A7S dokáže během jízdy zobrazovat digitální tachometr spolu se směrem jízdy na praktickém kompasu, aktuální povolenou rychlost v daném úseku silnice a vzdálenost k nejbližšímu radaru. Tento praktický spořič obrazovky byl navíc navržen tak, aby vás v noci neoslňoval.

 

G – senzor

G-senzor v TrueCam A7sG-senzor zaznamenává pohyb ve třech osách a snímá míru přetížení, takže se v případě nehody či intenzivnějšího brzdění aktuální záznam automaticky uzamkne proti náhodnému přepsání, abyste měli danou nahrávku později k dispozici. Uzamčení se dá v případě potřeby učinit i manuálně pomocí speciálního tlačítka – a to během nahrávání i již pořízených záběrů či fotografií.

 

Speciální filtry

Speciální CPL a UV filtry v Autokamera TrueCam A7SK autokameře lze dokoupit speciální CPL a UV filtry. Ty chrání objektiv a zajišťují ještě vyšší kvalitu záznamu. CPL filtr řeší odrazy světla a další odlesky, UV zase sytost a živost barev. Stačí je jen namontovat na zvláštní závit objektivu.

 

➡️ Další vlastnosti:

Počet USB 2.0 portov1x
Počet HDMI portov1x
Vestavěný displejano
DisplejLCD
Úhlopříčka displeje6,86 centimetrů (2,7 “)
Zvukový záznamano
Podporované obrazové formátyJPG
Typ zdrojeAC, Baterie
Dodávané kabelyHDMI, USB
Držákano
Maximální počet snímků za sekundu60 fps
Jazykčeský

 

Autokamera TrueCam A7S je vybavena i dalšími doplňkovými funkcemi a vlastnostmi. Patří mezi ně například podsvícení tlačítek, softwarová aplikace, zobrazení jména řidiče v záznamu, přisvícení LED diodami, ruční nastavení jasu, volitelné zobrazení polohy a jiné. V následující tabulce máte vysvětleno, co znamenají jednotlivé stavy svícení LED diod.

 

➡️ Seznam stavů LED diod:

světlo diodyStavVýznam
Světle stavu (modré)1. bliká

2. svítí

3. nesvítí

1. Zařízení nahrává

2. Zařízení je v pohotovostním nebo prehrávacím režimu

3. Zařízení je vypnuté

Světlo nabíjení (červené)1. svítí

2. nesvítí

1. Nabíjení baterie

2. Nabíjení dokončeno

 

Nabíjení TrueCam A7S

Nabíječkou propojte USB kabel a vstupní port autonabíječky, potom nastartujte motor. Kamera se automaticky zapne a začne nahrávat.

Poznámka: Na zařízení se nacházejí dva Mini USB porty – jeden na videokameře, druhý na držáku kamery. Připojením nabíječky ke kameře získáte dodávku elektřiny pouze pro videokameru, při zapojení do držáku získáte dodávku proudu také pro GPS / detektor rychlostních radarů. Pokud plánujete pracovat i s GPS / detektorem rychlostních radarů, připojte nabíječku do Mini USB portu na držáku kamery, nikoli přímo do kamery.

Přesvědčte se o kvalitě této autokamery a podívejte si následující video:

TrueCam A7s promovideo CZE

 

Detekce pohybu

 1. V režimu nahrávání stiskněte tlačítko Menu pro vstup do nastavení, pak vyberte funkci Detekce pohybu.
 2. Pokud kamera ve svém dosahu zaznamená pohybující se objekty, objeví se na obrazovce blikající červená tečka a zařízení začne nahrávat. Hned, jak zařízení přestane zaznamenávat pohybující se objekty v záběru, automaticky ukončí své
  nahrávání. Velikost pohybu, která spustí nahrávání, záleží na zvolené citlivosti detekce pohybu. Pozor, při zvolení vysoké
  citlivosti může brzy dojít k zaplnění paměťové karty.

Poznámka: Nedoporučujeme používat funkci detekce pohybu a záznam do smyčky najednou.

Proč si zakoupit autokameru TrueCam A7S:

Kamera do auta s GPS a detekcí rychlostních radarů - Představení TrueCam A5s & A7s

 

Obsah balení TrueCam A7s

V balení dostanete kromě samotné autokamery i další příslušenství, a tím je:

 • Videokamera
 • Nabíječka
 • Držák pro kameru
 • 3M samolepící držák
 • Kabel HDMI
 • Kabel USB
 • Uživatelská příručka
 • Modul GPS / detektor rychlostních radarů
 • CD

Návod, kde umístit v autě kameru:

Jak umístit kameru do auta? Vyhněte se pokutě.

 

Jak propojit autokameru s Tv nebo s počítačem

Videokameru je možné nastavit pro výstup videa do jiného zařízení (televizor nebo počítačový monitor) a spustit přehrávání či nastavení.

 

Propojení s televizorem

 1. Vložte paměťovou kartu do videokamery.
 2. Použijte HDMI kabel k propojení TV či monitoru s kamerou.
 3. Zapněte obě zařízení.
 4. Na monitoru nebo TV nastavte kanál obrazového příjmu na HDMI.
 5. Propojené

Při propojení kamery s TV je možné sledovat živý přenos videa

 

Propojení s počítačem

 1. Vložte paměťovou kartu do videokamery.
 2. Použijte USB kabel k propojení počítače s kamerou. Na obrazovce počítače se objeví rozpoznání nového vyměnitelného disku.
 3. Otevřete složku vyměnitelného disku a přehrajte libovolný soubor

 

Recenze TrueCam A7S

Jelikož je tento model autokamery velmi oblíbený, nebudete mít problém najít mnoho recenzí od reálných zákazníků. I my jsme se podívali blíže na to, jak hodnotí autokameru uživatelé. Celkově jsou s ní velmi spokojeni, najdou se však i nějaké negativa. Převládají však pozitiva, mezi které patří mimo jiné kvalita obrazu s vysokým rozlišením, skvělý poměr cena / výkon, množství funkcí či GPS modul. Co naopak zákazníci vytýkají tomuto modelu, je nutnost dokoupení filtrů, trochu nesrozumitelný manuál a fakt, že musí být většinu času napojena v autě na nabíječku. Vše má své pro a proti a není tomu jinak ani v tomto případě. Je už jen na vás, jak se rozhodnete. Přečtěte si i další recenze zákazníků:

Recenze zákazníků na Autokamera TrueCam A7S

další zkušenosti:

Reálné zkušenosti uživatelů s Autokamera TrueCam A7S

Více recenzí → naleznete zde

 

Zásady používání autokamery TrueCam A7S

 • Pro zajištění vlastní bezpečnosti nepoužívejte ovládací prvky tohoto přístroje při řízení.
 • Při používání rekordéru v autě je nutný okenní držák. Rekordér umístěte na vhodné místo tak, aby nebránil ve výhledu řidiče ani v aktivací bezpečnostních prvků (např. Airbagů).
 • Objektiv kamery nesmí být ničím blokován a v blízkosti objektivu nesmí nacházet žádný reflexní materiál.
 • Uchovávejte objektiv čistý.
 • Pokud je čelní sklo automobilu obarvené reflexní vrstvou, může to omezovat kvalitu záznamu.
 • Pro běžnou funkci nedoporučujeme mít zapnutou detekci pohybu. Může dojít k rychlému zaplnění paměťové karty.
 • Kamera je primárně určena ke chodu pod neustálým napájením.

 

💡 TIP: Autokamera TrueCam A7S si můžete porovnat i s jinými modely v našem testu pod názvem nejlepší kamery do auta v roce 2021.

 

Zhodnocení na závěr

Autokamera TrueCam A7S patří mezi top produkty své kategorie. Nabízí opravdu množství funkcí, které reálně využijete. Někteří si chválí poměr kvality a ceny, protože si ji můžete zakoupit již za 2 990 Kč. Tato kamera nabízí opravdu vše, co byste od kvalitního produktu vyžadovaly. Co je nejlepší, může vám pomoci i při nepříjemných nehodách, ať už odhalit viníka nebo jiné detaily. Nezapomeňte si ji však umístit tak, aby sám překáželi ve výhledu.

Výhody

 • kvalitní obraz s vysokým rozlišením
 • vestavěný GPS modul
 • jednoduchá orientace v českém menu
 • rozumná cena a skvělý poměr s kvalitou
 • možnost vytvořit fotografii během nahrávání

Nevýhody

 • CPL filtr je třeba dokoupit
 • originální nabíječka může rušit některé rádia
 • vyrábí se pouze v černé barvě

Závěr recenze: Model vybaven mnoha super funkcemi, s výborným poměrem kvalita / cena.

Hodnocení autora
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • Provedení
 • Délka nahrávání
 • Cena

Súhrn

Model vybaven mnoha super funkcemi, s výborným poměrem kvalita / cena.

4.3

TrueCam A7s

✅ Cena: 2 990 Kč

Chci TrueCam A7s Heureka.cz
Vývoj ceny TrueCam A7s


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.