Vybíráme cyklotrenažér (spinningové kolo): recenze 8 modelů 2021, chválíme inSPORTline a Elite

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezi testu

inSPORTline Airin Elite Novo Force inSPORTline inCondi S1000i
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné
inSPORTline Airin
Elite Novo Force
inSPORTline inCondi S1000i
 1. magnetický brzdový systém
 2. elegantní design
 3. rám s protikorozní úpravou
 4. nouzová brzda
 5. držák lahve
 1. systém rychlého uchycení
 2. výborná stabilita
 3. snadné uskladnění
 4. moderní design
  1. příliš úzké sedadlo
  1. vyšší hlučnost
   Vhodný pro zkušenější cyklisty, který ocení kvalitu. Vhodné pro náruživé cyklisty, kteří vlastní kolo.
   16 590 Kč 4 599 Kč 27 790 Kč
   Ukázat nabídku
   Ukázat nabídku
   Ukázat nabídku
   Cyklotrenažéry jsou posilovací přístroje, které dokonale simulují jízdu na kole. Jsou výbornou pomůckou, pro milovníky silniční ale i horské cyklistiky. Stejně jsou vhodné i pro lidi, kteří se chtějí udržovat v kondici z pohodlí svého domova. S cyklotrenažérem si můžete snadno při pravidelném cvičení nabrat kondici a zůstat tak fit i za špatného počasí přímo v obývacím pokoji. Pokud se rozhodnete zakoupit si cyklotrenažér, budete stát před velkým počtem možností. My vám v naši minirecenzi představíme 8 cyklotrenažérů, ze kterých si určitě vyberete i jako profesionál nebo začátečník. Podíváme se na to jaké mají funkce nejmodernější stroje na aktuálním trhu a přiblížíme si na co si máte dát pozor při výběru.

   Pokud se ptáte jaký je rozdíl mezi cyklotrenažérem a rotopedem, budeme se tomuto tématu věnovat níže v článku. Nicméně základní rozdíl je, že cyklotrenažér má přesnější nastavitelnou zátěž a důkladněji propracovanou simulaci jízdy na kole. Pokud se tedy neumíte rozhodnout zda je pro vás vhodný cyklotrenažér nebo rotoped pokračujte ve čtení.

   Co je důležité zjistit před koupí cyklotrenažéru

   Před koupí cyklotrenažéru je důležité si zjistit základní informace, které vám pomohou s výběrem a jsou potřebné pro správné využívání. Rozhodujícím bodem, který si musíte uvědomit je, zda budete využívat cyklotrenažér aktivní a zda máte zkušenosti s cyklistikou jako takovou. Dále v bodech:

   • nastavení maximální výšky na postavu
   • nastavitelnost sedla
   • maximální nosnost
   • brzdový systém
   • nastavení zátěže

   O tom jak si vybrat trenažér krok po kroku hovoříme níže v článku. Dočtete se i proč si dát pozor na maximální nosnost či brzdový systém.

   Nejlepší Cyklotrenažéry na základe porovnávacího testu 2021

   4 nejlevnější kvalitní Cyklotrenažéry do 16590 Kč

   Recenze 8 nejlepších cyklotrenažérů pro rok 2021

   1. inSPORTline Airin

   magnetický brzdový systém ● nosnost 150 kg ● manuální ovládání zátěže ● ergonomicky tvarovaný sedák ● zátěžové těleso o hmotnosti 20 kg

   inSPORTline Airin

   Největší výhodou inSPORTline Airin, oproti jiným modelům, je magnetický brzdný systém, který zajišťuje tichý a plynulý chod. Na první pohled si všimnete jeho elegantní design, který se spojil s kvalitou. Nastavitelné ergonomické sedlo zaručuje pohodlnost a nesmí chybět ani nastavitelné řidítka pro podání skutečného výkonu.

   Tento model je vhodný pro náročnější sportovce, který hledají kvalitu. Je to silný a masivní stroj, který disponuje protiskluzovými rukojeťmi a ocelovým rámem. Určitě oceníte i plynulé nastavení zátěže bez volnoběhu, který zaručí zvýšení vašeho výkonu.

   Výhody

   • magnetický brzdový systém
   • elegantní design
   • rám s protikorozní úpravou
   • nouzová brzda
   • držák lahve

   Nevýhody

   • příliš úzké sedadlo

   Verdikt: Vhodný pro zkušenější cyklisty, který ocení kvalitu.

   Naše hodnocení:

   Cena: 16 590 Kč

   Ukázat nabídku
   Detail


   2. Elite Novo Force

   magnetický brzdový systém ● upevnění kola za zadní kolo ● hmotnost 5 kg ● velikost kola od 24 do 29 ● 8 stupňů zatížení

   Elite Novo Force

   Model Elite Nově Force je odlišný od předchozích z toho důvodu, že na trénink musíte využít své kolo a Elite Novo Force bude jen vaše pomůcka. Je to však velmi kompaktní a přizpůsobivý pomocník, díky kterému zůstanete v kondici i v zimě nebo za špatného počasí. Rám, který se skládá z plastových i ocelových dílů, zajišťuje plnou stabilitu i během velké rychlosti.

   Do nástavce jsou vhodné kola s velikostí 24 do 29 bez nastavování, díky pohyblivému ramenu. Magnetický brzdový systém zajišťuje bezpečnou jízdu. K dispozici je i 8 stupňů zátěže pro zvýšení vašeho výkonu.

   Výhody

   • systém rychlého uchycení
   • výborná stabilita
   • snadné uskladnění
   • moderní design

   Nevýhody

   • vyšší hlučnost

   Verdikt: Vhodné pro náruživé cyklisty, kteří vlastní kolo.

   Naše hodnocení:

   Cena: 4 599 Kč

   Ukázat nabídku
   Detail

   Lidová volba


   3. ELITE ARION AL13

   žádné upevnění kola ● hmotnost 8 kg ● velikost kola neomezené ● 3 stupně zatížení

   ELITE ARION AL13

   Elite Arion AL má silný, lehký a kompaktní rám, který vám pomůže si udržet kondici. Rám sestává z válců, na které usadíte kolo a můžete spokojeně jezdit. Disponuje třemi stupni odporu a nejnovější model Elite Arion AL obsahuje i magnetickou brzdu. Válce mají po bocích zvednuté hrany, aby zabránili sesunutí kola.

   Tento rám je vhodný rovněž pro horská kola tak i silniční. Je primárně určen pro profesionální a pokročilé cyklisty. Nicméně pokud jste odvážnější amatér a chcete vyzkoušet něco nového, můžete osedlat Elite Arion AL svým kolem.

   Výhody

   • vhodné pro horská i silniční kola
   • snadno skladné
   • magnetická brzda

   Nevýhody

   • nevyváženost válců

   Verdikt: Vhodné pro profesionální cyklisty, kteří se potřebují udržet v kondici nebo ohřát před závodem.

   Naše hodnocení:

   Cena: 8 799 Kč

   Ukázat nabídku
   Detail


   4. Capital Sports Strike Bike

   nosnost: 150 kg ● počet programů: žádné ● hmotnost zátěžového kola: 4,8 kg ● hmotnost: 45 kg

   Capital Sports Strike Bike

   Capital Sports Strike Bike je zajímavý model, který zajistí aktivní spalování tuků. Pohon je založen na proudění vzduchu v kole, při čemž se automaticky zvyšuje zátěž. Stroj je uzpůsoben na efektivní kardio cvičení, při kterém zapojíte celé tělo díky pohyblivým řidítkům, které zapojují i ruce. Sedlo je polohovatelné a přizpůsobíte si ho na vaši výšku. K dispozici je i displej, na kterém víte sledovat vaši rychlost nebo trvání tréninku.

   Tento model jsme do žebříčku zařadili díky jeho zajímavému fungování a elegantnímu designu, avšak nepatří ke klasickým cyklotrenažérům. Kvalitní, robustní konstrukce rámu z kovu poskytuje pevné postavení po celou dobu a je téměř nezničitelná. Vaše tréninkové požadavky jsou neomezené a můžete si opravdu kvalitně zacvičit. Masivní kovové pedály vám přitom nabízejí vždy potřebnou přilnavost.

   Výhody

   • celkový trénink celého těla
   • integrovaný tréninkový počítač ke sledování údajů o výkonnosti
   • odpor se zvyšuje zvyšujícím se prouděním vzduchu
   • s možností připojení přes bluetooth

   Nevýhody

   • napájení na baterie

   Verdikt: Capital Sports Strike Bike je designově zajímavý model, který zajistí aktivní spalování tuků.

   Naše hodnocení:

   Cena: 25 299 Kč

   Ukázat nabídku
   Detail


   5. inSPORTline inCondi S1000i

   inSPORTline inCondi S1000i

   Verdikt:

   Naše hodnocení:

   Cena: 27 790 Kč

   Ukázat nabídku

   Pro náročné


   6. TACX Neo 2 smart

   TACX Neo 2 smart

   Verdikt:

   Naše hodnocení:

   Cena: 35 990 Kč

   Ukázat nabídku

   Pro náročné


   7. HMS Premium SW7200

   HMS Premium SW7200

   Verdikt:

   Naše hodnocení:

   Cena: 16 490 Kč

   Ukázat nabídku


   8. inSPORTline Cabaleira

   inSPORTline Cabaleira

   Verdikt:

   Naše hodnocení:

   Cena: 2 290 Kč

   Ukázat nabídku

   Lidová volba


   Jak si vybrat cyklotrenažér

   Nejdůležitější je si uvědomit, zda jste začátečník, pokročilý nebo profesionál. Od toho se budou odrážet vaše nároky a výběr bude jednodušší. Tyto body vám pomohou rozhodnout, který cyklotrenažér je pro vás ten správný.

   Jak si vybrat cyklotrenažér

    

   Setrvačník cyklotrenažéru

   Existují 2 druhy setrvačníku

   • s volnoběhem
   • bez volnoběhu

   Cyklotrenažér bez volnoběhu se nazývá i spinningové kolo. Tento druhy cyklotrenažéru funguje na principu, kdy pokud přestanete šlapat, pedály se budou točit dál. Může vám to pomoci při zvýšení výkonu, avšak někdy to může být i velká nevýhoda.

   Modely s volnoběhem jsou praktičtější, pokud si chcete opravdu realisticky zajezdit v pohodlí domova. Tedy pokud přestanete šlapat, kolo se dotočí, avšak pedály se točit nebudou.

    

   Zátěžové kolo

   Při tomto kole platí, že čím je těžší, tím bude chod cyklotrenažéru plynulejší a tedy se i zvyšuje úroveň a kvalita tréninku. Dražší a modernější modely mají tedy vyšší hmotnost zátěžového kola. Většinou se pohybuje od 12 kg do 20 kg.

    

   Řídítka

   Nejlepší je pokud jsou řídítka nastavitelné. Pokud nejste průměrný občan, bude to pro vás důležité, protože vám nemusí pevné řídítka vůbec vyhovovat. Pokud je nemáte správně nastaveni, kvalita tréninku ztratí hodnotu a můžete si ublížit. Na některých modelech jsou na řídítkách k dispozici senzory pro měření tepu. Špatné uchopení může znemožnit měření.

    

   Sedadlo

   Sedadlu byste měli stejně věnovat pozornost vzhledem k tomu, že se na něm odehrává celé cvičení. Mělo by být pohodlné a nemělo by vám překážet. Bohužel většina sportovních modelů, má sedadla, které nejsou zrovna pohodlné. No můžete si k ním přikoupit gelový potah nebo sedadlo zcela vyměnit. Mělo by být nastavitelné, nejlépe vertikálně i horizontálně, abyste si ho mohli přizpůsobit své výšce. Stejně jako u řídítkách je to klíčovým bodem pro efektivní trénink. Doporučené jsou anatomicky tvarovaná sedadla.

    

   Pedály

   Při pedálech byste měli myslet na to, že se časem opotřebují. Tedy budou potřebovat vyměnit. Proto je vhodné zvolit pedály, které disponují závity na dodatečnou vyměněnu. Pak už je na vás, zda preferujete pedály se zámkem (klipem), abyste nohu mohli zafixovat. Tyto pedály upřednostňují převážně profesionální cyklisté. Stejně byste si měli všímat i materiál pedálů. Nejlevnější modely disponují plastovými pedály, na druhém místě jsou hliníkové a s největší výdrží jsou kovové.

   vhodný cyklotrenažér

   Abyste si naplno užili trénink, musíte mít vhodný cyklotrenažér

    

   Brzdy

   Brzdy se dělí do tří skupin, podle toho jaký způsob se využívá k brzdění:

   • třecí brzda
   • magnetická brzda
   • elektromagnetická (indukční) brzda

   Třecí brzda se používá převážně v levnějších modelech. Avšak je nákladnější na údržbu. Funguje na principu destiček, které brzdí kolo tím, že na něj tlačí. Z toho důvodu se časem opotřebí a je nutná výměna.

   Magnetická brzda pracuje velmi tiše, což je její velkou výhodou. Magnet vytváří odpor pomocí magnetického pole a přibližování se ke kolu. Je méně náročný na opotřebení a tedy i na údržbu.

   Elektromagnetciká brzda, známá také pod názvem indukční, pracuje s cívkou a elektromagnetem, kdy velikost magnetického pole řídí počítač. Tato brzdová metoda se používá při profesionálnějších modelech, díky její kvalitě a možnosti zvládnout i vysokou zátěž.

    

   Maximální nosnost

   Maximální nosnost konstrukce záleží od materiálu z jakého je vyrobena a od kvality. Průměrná maximální nosnost je 150 kg. Jestli jste robustnější postavy, měli byste zvolit cyklotrenažér s větší nosností. Při jejím překročení může být porušena stabilita a tím by mohlo dojít k úrazu. Nosnost je důležitá i pro profesionální sportovce, kteří chtějí šlapat ve stoje, kdy je stejně potřebná mohutnější a silnější konstrukce.

    

   Maximální výška

   Maximální výška je důležitá pro vaše pohodlí na cyklotrenažéru. Pokud zvolíte pro vás malý cyklotrenažér, může to mít vliv na kvalitu vaší jízdy. Pokud jste vyšší postavy, zaměřte se na maximální výšku, která se uvádí u produktu.

    

   Transportní kolečka a funkce vyvážení

   Transportní kolečka budou pro vás sporné pokud budete chtít přístroj přenášet a přemísťovat. Kolečka vám s manipulací pomohou. Funkce vyrovnání se hodí pokud nemáte zrovna nejrovnější podlahu. Na konci nohou jsou nožičky, které si můžete nastavit a tak si přístroj vyrovnat.

    

   Sbírání a ukládání dat

   Některé modely cyklotrenažérů mají k dispozici monitory nebo čítače, které shromažďují vaše údaje. Musíte však dávat pozor, protože ne vždy se údaje ukládají. Proto si pozorně přečtěte popis produktu. Přístroj může měřit:

   • čas
   • vzdálenost
   • spálené kalorie
   • měření tepu
   • celkové zhodnocení výkonu 

   Pro většinu sportovců je důležité zejména měření tepu. Ten můžete měřit například senzorem na řídítkách nebo hrudním pásem. Hrudní pás je mnohem přesnější, ale jeho pořízení je finančně náročnější.

   Cyklotrenažér s displejem

   Modernější zařízení, které vám ukáže potřebné informace o tréninku

    

   Inteligentní připojení

   Moderní modely mají k dispozici připojení k telefonu pomocí bluetooth nebo aplikací. Využívá se na automatické ukládání informací o tréninku, které vám automaticky vyhodnotí vaši kondici. Některé modely se dají připojit také k počítači či notebooku, někdy však vyžadují další jednorázové nákupy, které vás budou stát peníze.

    

   Ovládání zátěže

   Při ovládání zátěže si můžete vybrat ze dvou možností. Manuálně nebo elektronické. Manuálně se ovládá otočným knoflíkem, který ovládá mechanickou brzdu. Při elektronickém se ovládá pomocí displeje, kde zadáte zátěž podle vaší preference. V novějších modelech, které můžete připojit na aplikaci nebo internet, se ovládá automaticky podle trasy, kterou si vyberete.

    

   Cyklotrenažéry a jejich historie

   Historie cyklotrenažérů pochopitelně sahá k historii kol. Před sestrojením kola jak ho známe my existovalo mnoho druhů a odrůd a nikdo neví s přesností určit, kdo je jeho vynálezce. Cyklotrenažéry byly vyvinuty s ohledem na potřeby sportovců, kdy i za špatného počasí byli nuceni trénovat na závody nebo udržovat kondici. Bratry cyklotrenažérů jsou rotopedy, které se však odlišují vlastnostmi, použitím a tedy i cenou. Moderní kompaktní cyklotrenažéry jsou malé a na jejich používání musíte disponovat vlastním bicyklem.

    

   Typy cyklotrenažérů

   Samozřejmě se cyklotrenažéry rozdělují i podle typu brzdy a zátěžového kola, to jsme si však přiblížili v článku výše. Nyní si řekneme něco o tom, jak je rozdělujeme podle využití. Tedy zda je využíváme doma k rekreaci nebo profesionální v rámci tréninků.

    

   Domácí

   Domácí cyklotrenažéry jsou vhodné pro začátečníky. Vyznačují se nižší cenou, někdy i kvalitou. Takové cyklotrenažéry si můžete zakoupit domů, pokud si chcete udržet kondici během celého roku nebo máte rádi cyklistiku, ale více vám to vyhovuje z pohodlí domova. Domácí cyklotrenažéry mají většinou třecí nebo magnetický brzdový systém, proto mohou být hlučnější. Hmotnost zátěžového kola se pohybuje od 13 kg do 18 kg.

    

   Profesionální

   Profesionální cyklotrenažéry se pohybují ve vyšší cenové kategorii a jsou vhodné pro náročné sportovce nebo pro lidi, kteří mají s cyklistikou zkušenosti. Používají se i ve fitness centrech. Disponují více funkcemi, mezi které může patřit i měření tepu nebo závěrečné vyhodnocení kondice. Mezi profesionální cyklotrenažéry se zařazují i modely, na které si připevníte svoje vlastní kolo. Doporučujeme jej zakoupit i v takovém případě pokud jste aktivní cyklista a chcete trénovat přímo ve svém obýváku.

    

   Cyklotrenažér, rotoped a spinningové kolo

   I když se rozdíly nedají poznat na první pohled jsou tam a každý z těchto strojů je jiný. Pojďme si je tedy přiblížit.

    

   Cyklotrenažér 

   Jeho hlavním poznávací bodem je, že disponuje volnoběhem, díky tomu jej snadno rozeznáte od spinningového kola. Díky volnoběhu je jízda na cyklotrenžéry více realistická a připomíná jízdu na kole. Cyklotrenažéry obecně více využívají lidé, kteří již mají s cyklistikou zkušenosti. Funkce jsou propracovanější a občas bývá i hlučnější, má sportovní sedadlo a konstrukci. Vhodné na šlapání ve stoje.

    

   Rotoped

   Můžeme říci, že rotoped je levnější verze cyklotrenažéru. I když to nemusí platit na všechny typy. Avšak rotoped je vhodný pro lidi, kteří si rádi zasportují ale nemusí mít vysloveně realistický pocit z jízdy na kole. Sedlo je pohodlnější. Rotoped nedisponuje tak velkou zátěží jako cyklotrenažér.

    

   Spinningové kolo 

   Spinningové kolo je bez volnoběhu díky čemuž ho rozeznáme od cyklotrenažéru. To znamená, že pokud i přestanete zabírat do pedálů, budou se dále točit spolu s kolem. Ne dlouho ale nezastaví okamžitě jako na cyklotrenažéru, který je s volnoběhem.

   💡  Cyklotrenažér a spinningové kolo jsou velmi podobné stroje, které nerozeznáte na první pohled jediný rozdíl mezi nimi je ve volnoběhu.

    

   5 důvodů proč mít doma cyklotrenažér

   Cyklotrenažér byste měli mít určitě doma pokud jste vášnivý cyklista a chcete si jízdu užívat i za nepříznivého počasí v pohodlí domova. Je to vhodná pomůcka i pro začátečníky, kteří se chtějí věnovat cyklistice a dostat se do formy. Má výborný vliv na celé tělo, převážně na klouby. Nejvíce posiluje sedací část, nohy, zapojíte přitom i ruce a co je důležité, že šetří vaše klouby. Správným cvičením můžete pomocí cyklotrenažéru nabrat kondici a zbavit se přebytečných kil. A v létě můžete vyrazit na plnohodnotnou cyklistiku a nebudete zaostávat.

   • reálný pocit z jízdy
   • relaxační účinky
   • podpora při redukcí váhy
   • zpevňuje svaly
   • šetří klouby a pomáhá při křečových žilách

    

   1. Reálný pocit z jízdy

   Cyklotrenažér je stavěn tak aby dokonale simuloval jízdu na skutečném kole, díky čemuž si jízdu opravdu užijete. Právě proto ho využívají i profesionální cyklisté. Oblíbené jsou i cyklotrenažéry, na které si připevníte vlastní kolo. Ty jsou však vhodné pokud máte doma kvalitní kolo a právě na něm potřebujete trénovat za špatného počasí. Některé cyklotrenažéry sestávají jen z válců, na které kolo jednoduše položíte a jezdíte. Avšak na tento druh budete potřebovat trénink, je důležité udržet rovnováhu. Některé trenažéry mají zabudovaný ventilátor pro simulování větru, což ještě více umocní reálný pocit z jízdy.

    

   2. Relaxační účinky

   Cyklotrenažér je výborným prostředkem i při relaxování. Pokud si nastavíte přiměřenou zátěž a zvolíte mírně tempo můžete si při cvičení příjemně odpočinout. Cvičení na cyklotrenažéry je vhodné i na aktivní regeneraci při cvičení. Pokud zvolíte správný postoj dokážete zapojit celé tělo a tak uvolnit napnuté svaly. Můžete si tak odpočinout po náročném dni nebo právě naopak, pokud se potřebujete probrat.

    

   3. Podpora při redukcí váhy

   Cyklotrenažér je výborným prostředkem i při redukcí váhy. Díky možnosti důkladného nastavení zátěže si můžete zvolit tu, která vám vyhovuje nejvíce a tak si regulovat obtížnost tréninku. Samozřejmě platí čím vyšší intenzita tréninku, tím více spálíte kalorií. Avšak musíte dbát na svou kondici a možnosti. Ze začátku byste se určitě neměli přetěžovat a zvolit zátěž nižší. Možností je i intervalový trénink, který funguje na principu střídání intenzivního šlapání po dobu několika sekund a následné zvolnění.

   💡 TIP: Pokud jste se stále nerozhodli zda je právě cyklotrenažér správná volba, přečtěte si naše recenze k stacionárním kolům, běžeckým pásem nebo stepperem a vyberte si stroj vhodný právě pro Vás.

    

   4. Zpevňuje svaly

   Jízda na cyklotrenažéry, stejně jako na kole, zpevňuje převážně spodní svalové partie. To znamená, že nejvíce zadek, stehna, lýtka ale i ramena, které pracují při držení řídítek. Při správném tréninku je možné zapojit celé tělo, to i partie jako břicho nebo záda. S intenzitou tréninku se zvyšuje i intenzita zapojení svalů. Záleží na tom jakou trasu si vyberete a v jaké pozic šlapete.

    

   5. Šetří klouby a pomáhá při křečových žilách

   Cyklistika je jeden ze sportů, který pomáhá při problémech s klouby. K tomu patří i jízdy na cyklotrenažéry, která šetří vaše klouby. Během nebo chůzí vznikají nadměrné otřesy, které přispívají právě k opotřebování kloubů. Proto je lepší pro osoby s nadváhou začít právě s cyklotrenažérem klouby jsou většinou oslabené, kvůli váze. Pokud takový lidé začnou s během, je pravděpodobné, že si způsobí úraz. Cyklotrenažér je vhodný i při rehabilitaci nebo při problémech s křečovými žilami. Při cyklistice se zpevňují svaly na nohách, žíly začnou více pracovat a krev se bude lépe odvádět. Avšak tato prevence platí pouze při počátečním stádiu onemocnění křečových žil.

    

   7 tipů jak správně cvičit na cyklotrenažéru

    

   Pokud se rozhodnete cvičit na trenažéri měli byste dodržovat určité zásady aby byl trénink co nejkvalitnější.

   1. Správné nastavení stroje 

   Správné nastavení stroje je jedním z klíčových kroků k efektivnímu tréninku. Vždy před zahájením tréninku je důležité si nastavit výšku sedáku a řídítek. Počáteční nastavení stroje je důležité i proto, abyste během celého tréninku byly v pohodlné a správné pozic a aby vaše cvičení bylo efektivní.

   2. Před tréninkem se rozcvičte

   Stejně jako u jiných trénincích či sportech, i při cyklistice je důležitá rozcvička, protažení a zahřátí svalů. Předtím než si sednete na cyklotrenažér byste si měli procvičit hlavní spodní část – stehna a lýtka. Neměli byste však vynechat ani zápěstí, ramena a hřbet.

   3. Vhodná zátěž a tempo

   Na začátku tréninku je třeba se zahřátí, při kterém se tělo pomalu připraví na pořádný trénink. Proto byste měli začít s nižší zátěží a postupně zvyšovat. Stejně to platí i pro začátečníky, kteří by měli první tréninky zvolit mírnější tempo a časem tempo a zátěž zvyšovat.

   4. Cvičení praktikujte pravidelně

   Abyste měli výsledky a dosáhly pokroku je třeba cvičení pravidelně opakovat. Nejlepší je si stanovit harmonogram, který budete dodržovat. Při pravidelném tréninku se budou vaše svaly posilovat a kondice zlepšovat. Jedině tak může cylotrenažér pozitivně ovlivnit vaše zdraví a cvičení bude efektivní.

   5. Pijte dostatek tekutin

   Při tréninku je podstatné přijímat tekutiny. Při podávání výkonu se z vašeho tele vyplavuje voda v podobě potu. Mnoho modelů cyklotrenažérů má právě proto přiložen držák na láhev s vodou. Mějte ji na místě, kde ji budete mít dostupnou během celého tréninku, abyste nemuseli trénink přerušovat.

   6. Cvičte přiměřeně dlouho

   Jak jsme již zmínili je třeba si zvolit správnou zátěž ale i délku tréninku. Délku tréninku regulujte podle toho jaký výsledek od něj očekáváte. Délka se odráží od zátěže, pokud si zvolíte vyšší zátěž je vhodnější kratší trénink, pokud jste se rozhodli tempo snížit, můžete si dovolit strávit na cyklotrenažéru delší dobu.

   7. Po tréninku si znovu protáhněte svaly

   Po tréninku je dobré si svaly uvolnit. Na rozdíl od předtréninkového rozcvičení si potréninkové uvolnění dopřejte déle a zaměřte se na ty části, které nejvíce cítíte. Je to z toho důvodu aby se dobře zregenerovali a neměli jste bolesti. Bolesti svalů by vás mohly odradit od dalšího tréninku nebo vám ho dokonce znemožnit.

   💡  Časem si určitě najdete způsob tréninku, který vám bude vyhovovat nejvíce. Nezapomínejte na to, že profesionální cyklotrenažéry, na které si upevňujete svoje vlastní kolo, vyžadují alespoň trochu zručnosti a praxe. Nejdůležitější je udržet rovnováhu a najít správnou zátěž.

   Video ukázka

   Rotopedy a cyklotrenažéry inSPORTline - kardio trénink

    

   Použité zdroje:

   Do testu jsme vybrali Cyklotrenažéry pouze z ověřených eshopů

   Ohodnoťte náš test:

   Cyklotrenažéry v našem katalogu

   inSPORTline Airin inSPORTline Airin
   16 590 Kč
   TACX Neo 2 smart TACX Neo 2 smart
   35 990 Kč
   HMS Premium SW7200 HMS Premium SW7200
   16 490 Kč
   ELITE ARION AL13 ELITE ARION AL13
   8 799 Kč
   Elite Novo Force Elite Novo Force
   4 599 Kč
   Autor článku
   Redakce CestakBydlení.cz

   Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

   Komentáře
   Zatím se zde nenachází žádný komentář.
   Napsat komentář

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.