Dárek pro babičku – rady a tipy pro každou příležitost

Veronika Štrbová Téma 23. března 2021 0

Dárek pro babičku je opravdu výjimečný. Babička si totiž zaslouží mít ve svém srdci zvláštní místo. Nakupování dárků pro prarodiče může být skutečnou výzvou. Pravděpodobně mají doma všechny základní věci, a když se jejich budete ptát na nápady, pravděpodobně dostanete jako odpověď skutečné „nic”. Babička bezvýhradně miluje své děti a vnoučata. Rada je hýčká, nejvíce když jsou ještě malé. Pokud jde o dávání dárků, měli byste na oplátku babičku rozmazlovat vy, protože si to koneckonců zaslouží. Dárky pro babičky jsou vždy promyšlené, užitečné, milé a určitě si je mimořádně váží. Jak postupovat a na co myslet při výběru dárku pro babičku?

Jak vybrat dárky pro babičku

Najít perfektní dárky pro babičku může být složité. Ať už hledáte tipy na dárky na Den matek, dárky na narozeniny pro babičku, na svátek, na Vánoce nebo jen proto, že je pro vás tou nejlepší babičkou na světě, sestavili jsme průvodce suvenýry, který vás provede mnoha z těch nejlepších dárků pro babičku. I když vám babička řekne, že má všechno, věřte, že existuje něco, co ji zaručeně potěší.

Inspirace na dárky pro babičku

💡 TIP: Hledáte inspirace na dárky pro manželku nebo kamarádku? Pomohou vám naši průvodci výběrem dárků Originální tipy a nápady na dárek pro manželku a Vybíráme nejlepší dárek pro kamarádku.

 

Důležité detaily, které je třeba vzít v úvahu při výběru dárku

Existuje mnoho příležitostí, kdy byste mohli koupit dárek pro babičku. Například Den matek, Vánoce, její narozeniny nebo dokonce jen proto, že prostě chcete. Existuje tolik různých okamžiků, milníků a oslav, abyste své babičce darovali něco výjimečného. Pokud ji obdarujete, bude se cítit milovaná a vždy, když se na ten dárek podívá, bude myslet na vás, na své vnouče. Dar pro babičku by měl vaší babičce ukázat, že je pro vás speciální. Ukazuje to, že vám na ní záleží a že na ni myslíte. Když hledáte nejlepší dárek pro svou babičku, měli byste zvážit několik věcí. Jaká je například její osobnost? Baví ji vaření a pečení nebo se věnuje péči o svou oblíbenou květinovou zahradu? Miluje čtení knih nebo dokonce techniku? Při výběru dárku pro babičku třeba brát v úvahu různé faktory.

 

➡️ Osobnost vaší babičky

Nejdříve zvažte osobnost babičky. Je tak trochu introvert? Může si někde raději vychutnat malou a intimní rodinnou večeři namísto darování vstupenek do divadla, kde bude určitě velký dav lidí. Je to fashionistka? Plní svou skříň krásným oblečením? Mohla by se potěšit malému nákupnímu šílenství, aby si mohla pořídit nové oblečení nebo krásnou kabelku. Možná je trochu minimalistická a opravdu se jí hodně nechce. Malá, ale zvláštní drobnost může být právě to, co by si nejraději vystavovala ve svém domě.

 

➡️ Koníčky, kterými se zabývá

Co ráda dělá vaše babička? Existuje tolik zálib. Od psaní knihy, až po surfování po webu, existuje mnoho věcí, které by babičku mohly potěšit. Krásný deník může být skvělým nápadem, aby si mohla zapisovat, co jí napadne, nebo pokud rada kreslí, skicák by byl pro ni dokonalým dárkem, do kterého může zaznamenávat své dílka.

 

➡️ Cena, kterou jste ochotni zaplatit za dárek pro babičku

Při nakupování dárku je vždy důležité vzít v úvahu váš rozpočet. Mít stanovený rozpočet a nechat si peníze stranou jen na nákup dárků je skvělý nápad. Takto nepřekročíte částku, kterou plánujete utratit.

 

➡️ Příležitost, na kterou dar pro babičku vybíráte

Když nakupujete dárek, zamyslete se, jaké je roční období. Je to možná dárek na Vánoce? Sezónní dárek pro domov babičky může být právě to, co by se jí líbilo. Pokud má narozeniny, nikdy nemůžete nic pokazit dárkem na míru. Pokud je například Den matek za rohem, hledejte něco, co je jedinečné a co by hovořilo z její duše.

 

Následně byste si měli položit několik otázek

👉 Kolik byste měli utratit na dárky pro babičku?

Na tuto otázku lze odpovědět pouze vy, protože víte, co je ve vašem rozpočtu a co ne. Vaše babička už ví, jak ji milujete, takže nemusíte utrácet své celoživotní úspory, jen abyste jí koupili ten nejdokonalejší dárek pod sluncem. Nejlepší je rozhodnout se o množství peněz, které chcete utratit, dříve než začnete nakupovat. Snažte se tyto peníze nechat přidělené na tento dárek a pouze tyto peníze použijte při nakupování. Tímto způsobem vás nebude lákat překročit rozpočet. Vaše babička by nechtěla, abyste utratili hodně peněz. Nakonec, jak se říká, důležitá je myšlenka, ne co nejvyšší cena dárku.

👉 Co můžete darovat babičce k narozeninám?

Narozeniny jsou takovou zvláštní příležitostí. Je to čas na oslavu blízké, v tomto případě to je babička. Existuje tolik skvělých možností, které by babička milovala. Najdete vždy svou babičku v kuchyni jako připravuje chutnou večeři? Je pravděpodobné, že je to úplná labužnice, a v takovém případě existuje tolik skvělých kuchyňských pomůcek a dárků, kterými ji můžete obdarovat. Pokud ji baví příroda a pobyt na čerstvém vzduchu, skvělý nápad je naplánovat pro ni výlet. Může to být cokoliv, od malého intimního pikniku s vámi, vstupenek na její oblíbené představení, až po let balónem. Volba je zcela na vás.

👉 Co bych měl/a dát své babičce na Den matek?

Den matek je úžasný svátek, vše o oslavách těch, které daly život našim rodičům, a které nakonec daly život nám. Dary na Den matek mohou být něčím krásné osobním. Velmi ráda tráví čas zdobením svého domova? Ručně vyrobený dárek by mohl být správná volba. Ručně vyrobené dárky jsou takové výjimečné a určitě si je bude vaše babička vážit v následujících letech. Sladký dárek může být jednoduchý a zároveň jedinečný dárek. Bude si pochutnávat na vynikajícím jídle i na trávení času se svými vnoučaty. Originální a osobní dárky jsou také vždy vynikající volbou.

👉 Jak si mohu vybrat ten pravý dárek pro moji babičku?

Při výběru dárku pro babičku záleží na různých faktorech. Popřemýšlejte, co ji baví, a samozřejmě jaká je její osobnost. Je trochu staromódní? Výzdoba jejího domu by byla vynikající volbou jako dárek. Jde vaše babička takříkajíc s dobou? Bylo by vhodné možná něco v duchu elektronické čtečky, takže si může přečíst své oblíbené knihy přímo v kabelce, ať už jde kamkoli.

💡 Tip: Přečtěte si článek Dárky pro mámu nebo Jak vybrat ten nejlepší dárek pro otce a potěšte ty, na kterých vám v životě nejvíce záleží.

 

Tipy a nápady na dárek pro babičku

Vaše babička zde byla vždy, aby vás rozmazlila, takže teď jste na řadě vy, abyste ji rozmaznali. Darujte jí dárek, o kterém nevěděla, že tyto Vánoce dostane, ať už je to předmět, kterým si vyzdobí svůj domov, nebo stylový doplněk do šatníku. Chcete-li najít pro ni dárek, který ozvláštní toto sváteční období, podívejte se i tyto nápady na vánoční dárky pro babičku. A nejen ty. Inspirujte se a vyberte dárek pro babičku i k jiné příležitosti jako jsou narozeniny či měnit.

Deky a přehozy – Dejte své babičce dárek v podobě luxusní deky nebo přehozu. Pokud chcete, aby se během chladnějšího svátečního období ještě více zahřála, pořiďte jí hrubou vlněnou přikrývku. Produkty z měkké bavlny jsou prodyšné a vhodné pro celoroční použití. Dokonce se snadno i čistí. Vyberte si deku s barvou a texturou, která doplní vzhled její pohovky. Nebo zkrášlete její obývák krásným dekoračním polštářem.

⭐ Kabelky a jiné doplňky – Najděte kabelku pro svou babičku, kterou se bude ráda chlubit. Taška, která je lehká, ale má stále veškerý potřebný prostor pro její každodenní věci, se k ní perfektně hodí. Kabelky s pohodlnými řemínky se snáze přenášejí, proto hledejte kabelku s širokým popruhem přes rameno nebo polstrovanými rukojeťmi. Ať už dává přednost decentnímu modelu nebo honosné designérské kabelce, je to vždy skvělý doplněk, který podtrhne každý styl. Také mezi stylové doplňky můžeme zařadit krásné šátky či klobouky, které nesmí chybět žádné ženě bez rozdílu na věk.

⭐ Personalizované šperky – Šperky jsou ideální k vyzvednutí osobnosti vaší babičky nebo na zvýraznění konkrétního oblečení. Přizpůsobené šperky mají svůj vlastní sentimentální nádech. Darujte své babičce efektní přívěsek na řetízek nebo náramek s vygravírovaným smysluplným jménem nebo větou, nebo si můžete zvolit jedinečné korálky či přívěsky, které jí budou připomínat čas, který jste spolu strávili. Personalizované šperky jsou jedinečným dárkem, který si zaručeně oblíbí.

⭐ Výrobky do koupele či kosmetika – Nechte babičku rozmazlovat se doma v lázních a kupte jí nějaké nové výrobky do koupele. Nechte jí bomby do koupele, tělové peelingy a šampony pod vánočním stromkem. Tyto dárky promění její čas v koupelně na relaxační a aromatický zážitek. Kartáče s dlouhou rukojetí, síťované pufy a měkké žínky dotvoří zážitek z koupele a plyšový župan ji povzbudí k relaxaci i po jeho ukončení.

⭐ Zahrádka – Pokud má vaše babička doma zahrádku, ve které tráví hodně času, pořiďte jí dárek, abyste jí tento čas ještě více vylepšili. Zahradní židle nebo lehátko jí umožňuje nádherné venkovní sezení, zatímco ona sama seřezává keře nebo relaxuje při sklenici limonády. Vyměňte její staré zahradní nářadí za novou sadu odpovídajících nástrojů, jako jsou stěrky, hrábě, nůžky a další předměty. Nebude se umět dočkat chvíle, kdy vyjde na svou milovanou zahrádku.

⭐ Sady nádobí nebo čajové soupravy – Pokud se v kuchyni vaší babičky vždy něco speciální vaří, možná je čas, abyste jí pořídili novou soupravu nádobí. Na letošní Vánoce nebo jiný svátek jí dopřejte dostatek hrnců, pánví a poklic, které nahradí veškerý její opotřebované nádobí. Kuchyňské nádobí je dodáváno v různých barvách a materiálech, takže si můžete snadno vybrat soupravu, která je v souladu s preferencemi kuchyně a vařením vaší babičky. Také jí můžete zkrášlit kuchyni krásnou čajovou sadou s nějakým zajímavým motivem.

Krásné vyrobena čajová souprava je ideální pro každou babičku. Ať už ji baví bavit hosty nebo ráno popíjet šálek čaje, vaše babička určitě ocení čajovou soupravu. Vzhledem k tomu, že dnešní trh nabízí množství druhů nádobí, určitě najdete takovou soupravu, která bude odpovídat jejím stylovým preferencím.

⭐ Rámy na obrazy – Pomozte své babičce vážit si zábavné chvíle, které jste spolu sdíleli, se sentimentálními obrázky v nádherných rámech obrázků. Rámy na fotografické koláže umožňují zobrazovat fotografie v zábavním uspořádání, které vylepší vzhled každé stěny. Vaše babička si bude tento vánoční dárek vážit, protože jí dá příležitost hrdě vystavit fotografie svých vnoučat. Vsaďte na fotoplátno nebo klasické fotografie či dokonce fotoknihu, která zachycuje ty nejkrásnější okamžiky vašeho společného života.

⭐ Oblečení či papuče – Během chladné zimní sezóny udržujte babičku v teple pomocí útulné hřejivé vesty z ovčí vlny. Svetry jsou ideální na den s dívkami nebo relaxační noc. Vyberte kousek, který bude nejen hřejivý, ale i stylový. Cardigany se zapínáním na knoflíky jsou obzvláště útulné možnosti, zatímco otevřené vesty poskytují neformálnější teplo. Rovněž jí doma nesmí chybět teploučké pantofle.

⭐ Tablet – Vaše babička nemusí být technologicky zdatná, aby si mohla vychutnat elektronické vánoční dárky. Tablet pro čtení knih a časopisů je pro vaši babičku dostatečně jednoduchý a má funkce, které usnadňují čtení, například proměnlivé velikosti písma a světla obrazovka. Na tabletu jí můžete dokonce nastavit oblíbenou streamovací službu, díky níž bude moci sledovat své oblíbené pořady a filmy. Nebo, pokud její dosluhuje televizor, zkuste se ohlédnout po nějaké dobré akci a ani hodně neminete. Určitě dobře víte, že babičky před telkou rady tráví čas hlavně večer. Skvělý tip na dárek pro babičku je například i robotický vysavač. Ten jí při domácích pracích neskutečně pomůže a zaručeně takový dárek sama ocení.

⭐ Relax a wellness – Není nic lepšího než zregenerovat tělo a odpočinout si v lázních či někde na skvělé masáži. Nebo všechno dohromady. V dnešní době tyto moderní zařízení nabízejí mnoho zajímavých a zdraví prospěšných masáží a dalších procedur. Přitom může navštívit saunu, vířivku nebo bazén. Po takovém dni občas zatouží každý z nás. Určitě uděláte radost i vaší babičce.

⭐ Masážní přístroje na tělo – Máte pocit, že vaše babička má všechno? Masážní přístroj na nohy je luxus, který pravděpodobně nemá, a je vánočním dárkem, který ji bude bavit další roky. Masážní přístroje na nohy jsou vynikající pro zlepšení oběhu, stimulaci svalů a zmírnění bolesti. Mnoho masážních přístrojů na nohy má různé funkce, díky kterým si může zvolit masážní přístroj zaměřený na konkrétní problémy, se kterými se vaše babička může setkat. Také ale můžete vsadit na jiný druh masážního přístroje, ať už na páteř nebo celé tělo.

⭐ Praktické spotřebiče – Vaše babička se za ty roky určitě tvrdě nadělala, ať už v práci nebo doma. Proč byste ji tedy nemohli obdarovat takovou myčkou nádobí, která jí usnadní domácí práce? Zeptejte se jí však nejdříve, zda si ji skutečně přeje, protože některé babičky, divte se světu, mytí nádobí zbožňují a nevědí si bez této práce představit den. Pokud by však takovým spotřebičem nepohrdla, máme pro vás tip.

Jedna z těchto myček ji jistě potěší:

Bosch SMV46KX01E Myčka nádobí Bosch SMV46KX01E
13 990 Kč
Gorenje GS66260X Myčka nádobí Gorenje GS66260X stříbrná
17 271 Kč
Gorenje GV 64161 Myčka nádobí Gorenje GV 64161
12 990 Kč
Bosch SMV 88TX46E Bosch SMV 88TX46E
26 990 Kč

💡💡 u nás naleznete celý test myček nádobí

Dárky pro zdraví – Všichni dobře víme, že jak roky přibývají, i zdraví se hlásí ke slovu. Nemusí to být samozřejmě nic vážného, ale doplňování vitamínů nikdy není na škodu. Nebo dopřejte své babičce skvělý spánek v podobě opravdu kvalitního matrace. Výběr je skutečně obrovský a babičku ním jistě potěšíte, neboť kvalitní matrace dokáží předcházet i bolestem páteře.

Vyberte například některý z těchto modelů matrací:

💡💡 u nás naleznete celý test matrací Dormeo

⭐ Malířské sady a spotřební materiál – Malování je skvělý způsob, jak se vaše babička může uvolnit a prozkoumat její tvůrčí stránku. Usnadněte jí to tím, že jí dodáte jednoduchou, ale zábavnou soupravu na malování. Nebo pokud se chce svobodně projevit, darujte jí jednoduchou sadu akvarelových nebo akrylových barev. Pro babičku, která miluje umělecké umění nebo potřebuje jen relaxační čas, je to skvělý dárek, který si může vychutnat, kdykoli se jí líbí.

Štětce a plátno na malování

 

Řemesla a šití – Udržujte její mysl ostrou a ruce plné práce tím, že jí darujete řemeslná potřeby. Pokud vaše babička ráda šíje, najděte její materiály na šití jako barevné nitě, rolku látky nebo nový šicí stroj. Pro babičku, která miluje hledání nových koníčků, je výroba šperků nebo zdobení pečiva jednoduchá, s minimálními potřebami.

Bavlnky na šití, nůžky a metr

 

Nezapomeňte dárek pěkně zabalit

Nezapomeňte na to, že dárek v igelitce zrovna nedělá nejlepší dojem. Ideální nápad je dárek pro babičku pěkně zabalit, aby ji zaujal hned na první pohled. Můžete si dát dárek zabalit v různých prodejnách, které tuto službu nabízejí nebo to můžete udělat velmi jednoduše i sami doma. Zde je několik šikovných nápadů, jak na to.

👉 10 šikovných nápadů, jak zabalit dárky pro babičku:

10 Fantastic Gift Wrap Ideas / 10 EASY GIFT WRAPPING IDEAS AND HACKS

💡 Nezapomeňte: Potřebujete nakoupit dárky pro více členů rodiny? Pomůže vám náš článek Jak vybrat dárky pro rodinu. A jelikož nelze opomenout myslet i na Vánoce, náš průvodce vám poradí co, jak a komu vybrat – Tipy na nejlepší dárky na Vánoce.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.