Originální tipy a nápady na dárek pro manželku

Veronika Štrbová Téma 6. prosince 2020 0

Hledáte dárek pro manželku? Nejlepší způsoby, jak projevit dík svým blízkým, se samozřejmě nedají koupit. Ničím větším nedokážete projevit vaši vděčnost než trpělivostí, podporou a láskou. Pokud však jde o něco hmatatelné, skvělý dárek může znásobit vděčnost, kterou projevujeme svými činy. Koupit však ten správný dárek nemusí být vždy jednoduché. Pokud jde ale o vaši manželku, měli byste v tom mít trošku jasno. Vždyť kdo ji zná lépe, než vy sami? Možná jsou ženy náladové, ale stačí je jen poslouchat. To platí i při dárcích. Nejsnáze vyberete dárek pro manželku tehdy, když ji budete vnímat, poslouchat, všímat si její koníčky a trávit s ní co nejvíce času. Dříve či později vám určitě prozradí, co se jí líbí nebo které místo by ráda navštívila. V našem článku se dozvíte několik rad, jak vybrat ten správný dárek pro manželku.

Z jakého úhlu se dívat na dárky pro manželky?

Při výběru dárku pro svou manželku zvažte, jak bude interpretovat význam, který se skrývá za vaším dárkem. Pokud máte pochybnosti, zeptejte se jedné z jejích přítelkyň. Co muži často nechápou při nakupování dárků, je toto: Ženy vnímají kreativitu, úsilí a dárek jako přímý odraz toho, jak moc ji manžel miluje. Muži vidí dárek jako dárek. Na druhé straně, tím, že obdarujete svoji polovičku, prohlubuje se ve vašem vztahu vroucnost, důvěra, náklonnost a intimita a ještě se zvyšuje její obdiv k vám. Proto byste na její důležité dny neměli zapomínat. Ať už jsou to narozeniny, svátek, Valentýn nebo Vánoce, atd. A pokud i nemá žádný svátek, každá žena se potěší i maličkosti ve všední den, například kvítkem, protože ví, že na ni myslíte.

Pozorně si poslechněte, co říká. Věnujte pozornost věcem, které ji baví, a způsobu, jakým tráví čas. Rada vaří, věnuje se zahrádce, šíje, čte, běhá, strikuje, chodí do kina nebo jezdí na kole? Můžete ji dokonce požádat o seznam věcí, které by chtěla na Vánoce a z toho vycházet i v jiné svátky. S trochou investigativní práce můžete odhalit několik užitečných rad, které vás provedou nákupem dárků. Mnoho žen ocení například dárkový poukaz na masáž, manikúru a pedikúru. Udělejte dětem program, aby vaše manželka mohla zůstat doma v klidu a pohodě. Kupte dárkový poukaz do její oblíbené restaurace a zajděte si na rande. To je jen zlomek nápadů na dárek pro ženu k narozeninám či jinému svátku.

Inspirace na dárky pro manželky

 

Na co je třeba myslet při výběru dárku pro manželku

 

➡️ Dary související se vzpomínkami

Manželský život potřebuje věci, které obnovují jeho rutinu a obnovují vzpomínky před manželstvím a prvními milostnými obdobími, protože pomáhá neustále a lépe obnovovat váš vztah. Díky tomu máte skvělou příležitost vybrat dárek pro manželku, díky kterému bude vaše žena šťastnější a vděčnější. Například je možné obdarovat svou manželku něčím, co souvisí s předchozími vzpomínkami mezi vámi, nebo tím, co chtěla, když byla mladá. Pokud si například přeje mít dalekohled nebo chce cestovat do některé konkrétní zemi, můžete ji překvapit rezervací letenek do této destinaci. Váš zájem o detaily dělá váš dárek obdivuhodnějším pro vaši manželku.

 

➡️ Dárek pro manželku a její příležitost

Při hledání vhodných dárků pro manželku se to zdá být někdy komplikované, protože byste měli zohlednit hodnotu a druh vašeho daru podle konkrétní příležitosti. Například, pokud se váš dárek netýká konkrétní příležitosti, jsou velmi vhodné jednoduché a symbolické dárky. Ale pokud dárek manželky souvisí s její narozeninami a hledáte například dárek pro ženu na 40, dárek pro ženu k 30, výročí svatby nebo jakoukoliv jinou zajímavou příležitost, měl by být váš dárek zvláštní a hodnotný. V té době zjistíte, že je to komplikované a musíte být trpěliví, abyste získali skutečně dobrý dárek.

 

➡️ Dárek nemusí být příliš drahý

Dárek pro manželku nemusí být vždy hmotný nebo příliš drahý. Některé detaily zvyšují hodnotu a krásu vašeho dárku bez ohledu na jeho cenu, například přiložením karty díků, láskou a chválou nebo speciálními frázemi. I zabalení a způsob, jakým jí to darujete, dělá z manželčina daru potěšení a štěstí.

💡 TIP: Darujte dárek své mámě nebo kamarádce. Jak postupovat při výběru vám poradí náš průvodce dárků – Dárky pro mámu a také Vybíráme nejlepší dárek pro kamarádku.

 

➡️ Jak prezentujete svůj dárek?

Dary jsou jednou z nejromantičtějších iniciativ, které mají mnohem hlubší význam než jejich materiální hodnota. Pro svou manželku můžete udělat mnoho věcí a jsou považovány za cennější než její materiální hodnota. Například ji pozvěte na večeři ven do restaurace, kterou miluje, nebo na romantickou večeři do prvotřídního hotelu. Připravte si také večeři sami a překvapte ji, nebo si naplánujte večírek s pomocí jejích přátel a přítomnosti rodiny. Všechny tyto iniciativy patří k nejsilnějším morálním dárkům, které ženy milují, oceňují a těší se z nich.

 

➡️ Netradiční příležitost k obdarování manželky

Můžete potěšit svou manželku mnoha příležitostmi. Pokud své ženě odevzdáte přiměřený dárek na oslavu jejího úspěchu, když získá nové zaměstnání nebo ji povýší v práci, považuje se to za silné poselství, které nese mnoho významů jako láska, uznání, podpora a povzbuzení, což jí pomáhá k dalšímu úspěchu a cítí, že ji podporujete. Můžete také podpořit svou ženu v mnoha situacích, jako například, když byla smutná z důvodu selhání v práci nebo nemocná, nebo se s ní rozhádal a chcete se omluvit nebo v jiných každodenních situacích, které by mohly být dobrou příležitostí k vyjádření vaší lásky, vděčnosti nebo darování jednoduchých a vhodných dárků.

 

➡️ Dárky s překvapením

Nečekané dárky jsou věci, které ženy milují nejvíce, protože upřednostňují tento druh překvapení, které je činí šťastnými. Měli byste mít však na paměti, že jejich opakování, zejména pokud je to v těsných intervalech, sníží jeho hodnotu a časem to bude normální věc a dokonce i dary ztratí svůj význam. Proto byste si měli zvolit správný čas, abyste toho dosáhli, udělat období relativně daleko od sebe a zaměřit se na to, aby všechny dárky nebyly hodnotné, ne všechny jednoduché a aby byly vždy rozmanité, pokud chcete své manželce kromě výběru vhodného dárku vyhovět i příležitosti.

💡 Tip: Plánujete obdarovat i muže ve vašem blízkém okolí? Poradíme vám Jak vybrat ten nejlepší dárek pro otce. Podívejte se i také zajímavé a Originální tipy na dárek pro muže k narozeninám

 

Tipy na dárek pro manželku

Pokud hledáte jedinečné nápady na dárek pro manželku jako dárek k narozeninám nebo jako dárek k výročí nebo jakékoli jiné příležitosti, měli byste si dobře uvědomit její vkus a zájmy a vyhledat dárek, který by ji potěšil. Nejdůležitější věcí je dárek, který je kompatibilní s příležitostí, v níž je prezentován. Například, dárky na Valentýna a výročí svatby by měly být velmi romantické. Takže v těchto situacích jsou růže, parfémy a šperky nejbližšími dárky pro ženy při těchto příležitostech. Dále musíte mít na paměti, že váš zájem o atmosféru je důležitější než samotný dárek. Kdykoliv vám záleží na detailech dne a příležitosti, bude to pro ni velmi zvláštní den. Například váš zájem speciálne položit dekoraci nebo zabalit dárek a způsob, jak dárek prezentujete, jsou věci, díky kterým je váš dárek velmi zvláštní a smysluplný.

Parfémy
dámský fialový parfém[/link]

 

⭐ Dopřejte manželce skutečný relax

Ani američtí vědci nemusí zkoumat fakt, že ženy se rády nechávají rozmazlovat. Určitě není ani ta vaše výjimkou. Zaplaťte její den či víkend v lázních. Nebo jí pořiďte kvalitní manikúru či pedikúru u její oblíbené a ověřené odbornice. Bude se doma cítit atraktivnější a pro vás bude mnohem uvolněnější. Kupte jí masáž nebo si udělejte takové malé rande a jděte na tu masáž spolu. Je skutečně vědecky dokázáno, že masáže uvolňují v mozku chemikálie, které vyvolávají relaxaci a štěstí. Určitě je to tedy skvělý námět na dárek pro manželku.

 

⭐ Hýčkejte ji kdykoliv

Obdarovat ženu bez květu, to jako kdybyste ji ani neobdarovali. Ať už je to pozornost v roli hlavního dárku nebo jen jako další malý dárek k tomu hlavnímu, květy potěší téměř každou ženu. Ať už je to kytice růží nebo jiných oblíbených květů nebo pokojová rostlinka v květináči, která nakonec splní i dekorační funkci, určitě tím nic nezkazíte. K tomu chutná čokoláda, koláček nebo specifická bonboniéra jen pro ni. Tak toto nikdo neodmítne.

 

⭐ Aromaterapie je balzám na duši

Aromaterapie je umění relaxace v prostředí a mnoho žen ho miluje. Mohlo by se vám to zdát malicherné, ale jednoduchý koupel se může stát čistou blažeností se správnými ingrediencemi. Navíc je tento dárek levnější a opakovaně použitelný jako jeden den v lázních. Tento dárek může zahrnovat například aromatickou sadu solí do koupele, ručně vyrobené mýdla nebo svíčky čistě z přírodních přísad, extravagantní difuzory a vše obohatit o nové, nadýchané a kvalitní ručníky. Můžete zajít ještě dál a trochu se spolu rozmazlovat. Určitě i vaše žena potřebuje relaxaci. A pokud jí dáte jeden z těchto dárků, dá jí to najevo, že si vážíte, jak tvrdě pracuje, a že jste ten typ manžela, který se za lásku odvděčí ještě větší láskou.

 

⭐ Dárek pro manželku na Vánoce

Cokoliv, co zvýší úroveň pohodlí vaší manželky, je dobrý dárek. Nebojte se jít do toho, bude to pro ni znamení, že ji máte rádi takovou, jaká je, že vám záleží na její pohodlí a nepotřebujete ji vidět 24/7 nahozenou, namalovanou a ve vysokých podpatcích. Klidně jí darujte na Vánoce pár teplých pantoflí, které budou jen její nebo milé ponožky či krásný hebký župan. Pokaždé, když si takový kousek obuje nebo oblékne, připomene jí, že je od vás a z lásky.

 

⭐ Dopřejte si večer jen ve dvojici

Možná se vám bude zdát, že rande není zrovna zajímavý tip na dárek pro manželku, ale věřte, že když ji vezmete ven jen proto, že ji skutečně milujete, bude to nejen pro ni zážitek. V manželství je normální vyhradit si speciální příležitosti na speciální dny. Vyberte si proto její oblíbenou restauraci a rezervujte si stůl jen pro vás dva. Pěkně se oblečte, dejte si k večeři víno, lze jej dokonce doprovázejte malým znakem své lásky jako náramek, náhrdelník nebo náušnice. Pamatujte: „Spontánnost plodí šťastné manželství.”

 

⭐ Vezměte ji na její vysněné místo

Má vaše manželka vysněné dovolenkové místo, které nikdy neviděla? Existuje nějaký orientační bod, který vždy chtěla navštívit, ale nikdy na to neměla příležitost? Tak teď je ten správný čas plnit její sny. Určitě je to ten správný dárek pro manželku. Ať už je to jen nedaleká zřícenina, na kterou jste stále neměli čas jít se podívat nebo jiné známé místo či město, tato volba určitě nebude krok vedle.

 

Darujte manželce dárkovou poukázku

Dalším způsobem, jak překvapit svou ženu, je spontánně jí dát nějaké peníze na nákup, které může použít, jak se jí zachce. Každou ženu baví nakupování a vždy je dobrý nápad nakupování nových věcí. A proč jí také nedat něco navíc, aby mohla utratit na spodní prádlo do ložnice? Je v pořádku, když si zároveň dáte i vy pěkný dárek 🙂

Usmívající žena drží voucher

Voucher vaš manželka využije podle svých představ

 

⭐ Najměte si chůvu pro děti

Pokud již máte společné děti, je pravděpodobné, že netráví vaše žena příliš mnoho času bez nich a tedy nemá mnoho času ani sama na sebe. Možná se vám doma nestěžuje na nedostatek času a volných chvil pro sebe, ovšem věřte nám, určitě si je zaslouží a sama si je vychutná. Najměte proto pečovatelku, která se na určitý čas postará o vše děti a vy budete moci trávit čas skutečným užíváním si manželství a potěšením ze společnosti toho druhého.

mladá žena si hraje s dítětem

 

⭐ Největší dar je váš čas

Nejlepší dárek, který můžete své ženě dát, je nakonec jednoduchý a zdarma – váš čas. Dopřejte své manželce každý den dostatečné množství svého času. Hrajte s rodinou společenské hry, jděte si prohlédnout film, který jste oba už dávno chtěli vidět, prožijte čas poslechem hudby a nechte při tom jen tak plynout rozhovor. Uvařte si společně vaše oblíbené jídlo nebo si vychutnejte láhev kvalitního vína. Pamatujte, toto jsou nápady na dárek pro manželku během celého roku, nejen na nějaký svátek či příležitost. A určitě stojí za zmínku fakt, že čím jistější je vaše žena tím, že ji milujete a staráte se o ni, tím více bude nadšená, že s vámi bude trávit čas.

Muž a žena

💡 Tip: Nezapomeňte myslet i na Vánoce, když budete shánět dárků mnohem více. Tuto práci vám usnadní náš průvodce výběrem dárků – Tipy na nejlepší dárky na Vánoce.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.