Originální tipy na dárek pro muže k narozeninám

Veronika Štrbová Téma 1. prosince 2020 0

Nákup dárků pro opačné pohlaví je někdy opravdu složitá záležitost. Dárek pro muže k narozeninám nebo jinému svátku proto nekupujte na poslední chvíli, takové dárky obvykle nepřinášejí očekávaný výsledek. Vybrat super dárky pro nejdůležitějších mužů ve vašem životě se může zdát jako skličující, není to však nemožné. Myslete při výběru na to, co se mu líbí, čím se zabývá, jaké jsou jeho koníčky, zda sportuje, co si rád obléká, atd. Ačkoliv většina vašich blízkých, kterými jsou otcové, manželé, bratři, přátelé – ocení vaši snahu bez ohledu na to, co jim darujete, určitě chcete, aby ho váš dárek opravdu upřímně potěšil, a aby ho případně prakticky využil. Co tedy koupit muži k narozeninám?

Dárek pro muže k narozeninám vybírejte důkladně

Když uvažujete o obdarováni mužů, myslíte většinou na dárky z vaší perspektivy. Ženy jsou dojaté mužskými úmysly a úsilím, bez ohledu na dar. Zdá se však, že muže více zajímají dárky, které prokazují vaše pochopení jejich potřeb. Mají rádi praktické dárky, které přispívají k jejich osobnímu a profesionálnímu životu.

Když začnete podléhat panice při hledání a dokonalý dárek k narozeninám pro muže bude v nedohlednu, zamyslete se nad tím, jak velká část procesu rozdávání dárků je pro něj a jaká pro vás. Možná vás potěší, že můžete strávit hodiny nad projektem, ale pokud on nemá o něj zájem, dárek pravděpodobně uspokojí potřebu, kterou máte vy, ne on. Místo toho, abyste ztráceli čas plánováním složitého překvapení nebo trávili měsíce pletením dokonalého svetru, myslete na to, co skutečně potřebuje. Jistě, ocení vaši laskavost, ale nemusí ji ocenit stejně, jako byste ji ocenili vy, kdyby vám uháčkoval například takový šál.

Inspirace na dárek pro muže k narozeninám

 

5 rad jak postupovat při výběru dárku pro muže k narozeninám

Dárek k narozeninám pro muže a jeho výběr máme někdy tendenci příliš komplikovat, ale je možné přijít s ideálním dárkem i bez toho, abyste měli z toho migrénu. Myslete na následující rady a nebude pro vás později problém vybrat ani například takový dárek pro muže k 30. narozeninám.

  1. Nejprve pochopte jeho potřeby. Existují předměty, které mu pomohou při výkonu jeho zálib nebo při výkonu v práci? Chce se pokusit věnovat své zálibě novým směrem a je něco, co tuto změnu usnadňuje?
  2. Nepřemýšlejte dlouho nad dárkem. Chlapi jsou dost přímí, pokud jde o to, co chtějí a potřebují. Pravděpodobně nebudou analyzovat vaše dary stejným způsobem, jako byste dekonštruovali významy věcí, které vám dává on. Nemusíte trávit měsíce tvořením koláže svého společného života (pokud se sám nevyjádří, že to opravdu chce). Někdy je méně více.
  3. Sledujte, co si pro sebe rád kupuje. Pokud si váš muž, strýc nebo bratr pravidelně kupuje videohry, pořiďte mu něco, co souvisí s hraním. Když člověk finančně investuje do svých zálib, můžete si být jisti, že ocení dárek, který se jich týká.
  4. Všimněte si, jak tráví čas. Váš chlap nemusí být typ, který rád pravidelně míjí hodně peněz, ale musí někde trávit čas. Ať už je zaměřen nejvíce na svou kariéru pracovní, sportovní nebo je milovník automobilů, jeho zájmy pravděpodobně budete mít rovnou „pod nosem”.
  5. Zjistěte, co potřebuje. Víte, co vzbuzuje jeho zájem, a jsou pravděpodobně věci, které potřebuje, aby tyto zájmy posunul na vyšší úroveň. Pokud se mu líbí něco, o čem toho hodně nevíte, můžete udělat základní průzkum, abyste se dozvěděli více. Nemusíte mu dávat něco, co přesahuje vaši úroveň porozumění. Můžete si zvolit bezpečnější nákup a stále vycházet vstříc jeho potřebám.

Jeden praktický příklad:

Váš přítel miluje fotografování. Víte, že by ocenil nějaké vybavení fotoaparátu, protože míjí své našetřené peníze a omezený volný čas právě na fotografování. Mohli byste mu pořídit například nový objektiv, ale tak moc se jednotlivé modely liší cenou a funkčností, že zřejmě to nebude příliš dobrý nápad. Místo toho, abyste mu koupili nový objektiv, udělejte si malý průzkum a najděte pěkný stativ, který by dokonale fungoval s jeho fotoaparátem. Absolutně ho bude zbožňovat. Umožní mu to procvičit si nové fotografické techniky a využít další vybavení, které již má. Na získání dárku, který ho skutečně potěší, není tedy třeba hodně peněz ani nadměrné množství času a fotografických zkušeností.

 

💡 Tip: Jak vybrat dárky pro celou rodinu vám poradí náš velký průvodce.

 

Vhodné dárky pro muže k narozeninám

Stále nejste pevně rozhodnuti, který dárek pro muže je ten správný? Nevadí, přečtěte si, čím můžete muže potěšit, i když nemáte zrovna nejlepší nápady. Koneckonců, kupování dárku pro muže nemusí být žádná věda.

 

➡️ Pro muže zaměřených na svou kariéru

Zvažte povahu práce, kterou váš manžel, otec či bratr provádí. Lékař, manažer prodeje a trenér fitness budou mít zaručeně různé potřeby. Popřemýšlejte, což mu pomůže dosáhnout jeho kariérní cíle nebo díky čemuž se stane efektivnějším. Stěžuje si na konkrétní nástroj, který používá, a můžete mu najít pěknou náhradu? Je něco, čím byste ho mohli přesvědčit, aby mu to pomohlo snadněji nebo rychleji vykonávat jeho práci?

Představte si, že váš otec je vynikající truhlář. Roky si vybírá dřevo, které používá na svou práci, a sám ho řeže a ořezává. Možná si všimnete, že jedna z jeho ručních pil vypadá staře a opotřebovaně a stěžuje si, že už nefunguje tak dobře, jako předtím. Než se rozhodnete pro něj pořídit novou, nejprve zjistěte, zda on sám má zájem si ji vyměnit za novou. Pokud ano, pravděpodobně dává přednost konkrétní značce, která je podle něj nejspolehlivější. Ve skutečnosti je velmi pravděpodobné, že dává přednost úplně stejné značce a modelu, který se snažíte právě nahradit. Pamatujte, že muži nemyslí jako ženy.

Některé z těchto řetězových pil by se každý muž určitě potěšil:

💡💡 u nás naleznete celý test řetězových motorových a elektrických pil

 

➡️ Pro muže, kteří mají konkrétní koníček

Popřemýšlejte, co mu pomůže, aby si své hobby užil ještě více, než tomu bylo doposud. Budete zde jistě uvažovat o sportovně zaměřených dárcích, protože mnoho mužů se věnuje atletice, posilování, cyklistice či fotbalu. Co mu pomůže dosáhnout jeho fitness cíle? Existují věci, které mu můžete koupit a pomohou mu správně se najíst a správně cvičit? Pomyslete na věci, které by mohl použít v tělocvičně. Nový ručník, láhev s proteinovým koktejlem, láhev s vodou, závaží nebo informace o nové rutině cvičení jsou dobrou volbou. I když už některé z těchto věcí má, určitě je praktické mít náhradní ručník nebo láhev, no ne?

Cyklotrenažér je super dárek, který využije oslavenec v každém ročním období:

inSPORTline Airin inSPORTline Airin
16 590 Kč
inSPORTline Epsilon inSPORTline Epsilon
18 590 Kč
Elite Novo Force Elite Novo Force
3 490 Kč
ELITE ARION AL13 ELITE ARION AL13
8 799 Kč

💡💡 u nás naleznete celý test cyklotrenažérů

 

➡️ Pro muže, kteří se zajímají o auta, tenisky či technologie

Tato kategorie může být složitá, protože muž může vědět o těchto položkách mnohem více než vy. Může to být také obtížné, pokud si nejste jisti jeho preferencemi značky nebo tím, co má ve svém inventáři. Pokud však chcete získat opravdu skvělý dárek, nemusíte být technickým géniem, odborníkům na tenisky nebo automobilovým nadšencům.

Popřemýšlejte, co by mohl použít k péči o věci, které má rád. Pokud miluje auta, mohla by být dobrou volbou pěkná souprava na čištění automobilů. S trochou průzkumu můžete najít několik základních položek s dobrými recenzemi. Muž s vášní pro tenisky vám možná řekne, že má srdce nastaveno na boty konkrétní značky, barvy, stylu a velikosti. Pokud máte dostatek informací, pořiďte mu tedy nové boty.

Kamera do auta je velmi praktická věcička a dárek pro muže k narozeninám:

TrueCam A7s TrueCam A7s
2 890 Kč
TrueCam A5 Pro WiFi TrueCam A5 Pro WiFi
4 190 Kč
DOD RC500S DOD RC500S
9 190 Kč
Mio MiVue 785 Mio MiVue 785
3 321 Kč

💡💡 u nás naleznete celý test autokamer

 

➡️ Pro muže, kteří se rádi stylově oblékají

Někteří muži si potrpí na tom, aby vždy dobře vypadaly. Samozřejmě, každý má svůj styl a nebude vám trvat dlouho, abyste ho odhalili. Někteří muži, hlavně „biznismeni”, rádi nosí elegantní kalhoty a košile, jiní upřednostňují zase sportovní styl v podobě tepláků, trička případně riflí a mikiny. Takový dárek pro muže se však nekupuje snadno. Musíte si být jisti, jakou nosí konfekční velikost a co by se mu mohlo skutečně líbit. Průběžně proto sledujte jeho styl, oblíbené značky a nenápadně zjistěte i jeho velikost oblečení.

Kromě oblečení by mohl být praktický dárek i kvalitní kožená peněženka. Černá nebo hnědá barva je ideální, tímto dárkem určitě nic nezkazíte. Také nic nezkazíte ani jeho oblíbeným parfémem, který už má samozřejmě vyzkoušený a používá ho. Protože určitě přijde čas, kdy ten svůj mine a dobře mu padne právě tehdy nová „lahvička”.

 

➡️ Dárek pro muže, který miluje adrenalin

Určitě se najde mnoho mužů, kteří milují zážitky, dobrodružství, prostě adrenalin. Ať už je to bláznivá jízda na luxusním sportovním autě nebo tandemový seskok, na takové dárky se nikdy nezapomíná. Proto nimi určitě nic nezkazíte, pokud daná osoba podobné zážitky vyhledává a úplně je zbožňuje. Vybrat můžete také let balónem nebo takový bungee jumping. Možností je mnoho, zkuste zalovit na internetu. Vyberte například:

 

➡️ Osobní dárek pro muže

Není pravidlo, že správný dárek pro muže třeba koupit pouze v obchodě. Vzhledem k tomu, jaký máte s danou osobou vztah, můžete vsadit i na osobní dárek pro muže. Můžete mu něco vlastnoručně vyrobit z lásky, z přátelství nebo jen tak na památku. Muže můžete potěšit i zajímavým výletem nebo tajným večírkem s nejlepšími přáteli a blízkými. Někteří muži nosí rádi například takové decentní náramky. To by nemusel být špatný nápad. Stejně je tomu i v případě, že hledáte například dárek pro muže k 60. narozeninám. Vyrobte mu něco originálního, na památku, což mu vykouzlí úsměv na tváři a bude mu vždy připomínat tuto událost.

Tři černé náramky na mužské ruce

I muže můžete potěšit náramkem

 

➡️ Darujte mu to, co si přeje

Víte, kdo zná obdarovávaného lépe než vy? No přece on sám. Proto, pokud vám konkrétně řekne, co by si přál, nevymýšlejte a dopřejte mu to. Možná se vám to bude zdát bezmyšlenkové, ale není to tak. Právě tím, že ho posloucháte, vnímáte a víte, co by mu opravdu udělalo radost, ho potěšíte nejvíce. V tomto případě budete mít nejlehčí výběr a dárek pro muže k narozeninám seženete levou zadní.

Žena dává dárek příteli

Když bude mít dárek úspěch, spokojeni budete oba

💡 Tip: Nezapomeňte ani na ostatní členy domácnosti. Naši průvodci vám poradí Jak vybrat dárek pro ženu nebo pro děti.

 

Dárky nejsou žádná věda

Ušetřete čas a peníze zaměřením svých nákupů tak, aby odrážely věci, které váš muž skutečně chce nebo potřebuje. Věřte, že ocení i malé gesta, ale bude ještě raději, když dostane praktické dárky. Popřemýšlejte, jaký přínos mohou mít dary v dlouhodobém horizontu pro muže ve vašem životě. Podporují tyto dárky zájmy nebo uspokojují jeho potřeby? Je to něco, co by si i tak koupil, kdyby mohl? Pokud můžete na obě tyto otázky odpovědět „ano”, jste na dobré cestě získat dárek k narozeninám pro muže. Není vůbec třeba celý tento proces příliš komplikovat svými vlastními představami o tom, co byste chtěli dostat vy. Muže můžete dostat do svého života především promyšlenými dary.

 

Jubilea a památný dárek k narozeninám pro muže

Hledáte dárek k 30. narozeninám pro muže? Kulaté jubilea si ptají něco pamětní, možná osobní, rodinné či praktické. Zde je mnoho možností. Pokud je například muž milovníkům golfu, určitě by ho potěšil dárek, který využije při tomto oddechovém sportu. Nebo můžete dát obrázek golfistu vygravírovat například na láhev či jiný památný produkt. Na internetu najdete mnoho inspirací. Tento nápad se však netýká jen tohoto konkrétního jubilea. Stejně lze postupovat i tehdy, pokud se to bude týkat jiných kulatých narozenin a vy budete hledat buď dárek pro muže k 40. narozeninám nebo dárek pro muže k 60 narozeninám, atd.

Dárek k 30. narozeninám a golfové míčky

 

Méně je někdy více

Lidé mívají často pocit, že pokud dají blízkým na narozeniny více dárků, tak je tím více potěší. Nicméně, jak se říká, méně je někdy více. V tomto případě to platí na sto procent. Nespoléhejte se na kvantitu, ale na kvalitu, praktičnost a osobnost. Určitě každého muže potěší jeden praktický a milý dárek než tři či čtyři dárky, na které se podívá, navenek se potěší a později jen odloží někam na poličku či do zásuvky. To byste určitě nechtěli ani vy, že?

 

💡 TIP: Vánoce se také neobejdou bez dárků. Jak vybrat ty správné pro své blízké se dozvíte v našem článku Tipy na nejlepší dárky na Vánoce.

 

Zdroj informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.