Jak vybrat ten nejlepší dárek pro otce – rady, tipy a inspirace

Veronika Štrbová Téma 1. prosince 2020 0

Koupit dárek pro otce může být složitější, než se na první pohled zdá. Muži obecně preferují praktické dárky a jinak to nebude ani při otcích či starých otcích. Blíží se narozeniny vašeho otce a vy stále nevíte, co by ho potěšilo? Nezoufejte, přečtěte si našeho průvodce výběrem dárků, několik praktických tipů a zaručeně vám napadne skvělá myšlenka. Určitě je to pro vás důležitá a srdci blízká osoba a proto i dárek pro otce musí být výjimečný. Vše však záleží od jeho osobnosti. Jak tedy postupovat při výběru a získat ten nejlepší dárek pro otce k narozeninám, na Vánoce či k jinému svátku?

Jak vybrat skvělý dárek pro otce

Otcové jsou speciální osoby v našem životě. Jsou vtipní a chtějí pro nás vždy jen to nejlepší. A po tom všem, co pro nás udělali a stále i dělají, je nejméně obdarovat jejich dárkem od srdce, ať už je to cokoli. Koupit ten správný dárek pro otce k narozeninám nebo jinému svátku však může být poněkud obtížné. A to hlavně z toho důvodu, že otec vám pravděpodobně řekne, že si nic nepřeje. Nejčastěji je to právě z toho důvodu, že vás nechce zatěžovat těmito „starostmi”, vždyť to každý jistě dobře znáte. Vy však chcete svého otce určitě obdarovat něčím pěkným, ať už praktickým, zážitkovým nebo vtipným. Jak však postupovat při výběru a zvolit ten správný dárek pro otce na narozeniny?

Inspirace na dárek pro otce k narozeninám

💡 TIP: Chcete potěšit i ženu či děti ve vašem blízkém okolí? Jak na to vám poradí náš průvodce výběrem dárků Jak vybrat dárky pro ženy a také Jako vybrat dárky pro děti.

 

Na co je třeba myslet, když vybíráte dárek pro otce

 

➡️ Dbejte na svůj rozpočet

Na nalezení dokonalého dárku nepotřebujete utratit tisícky korun, stačí jen trochu kreativity. Ne každý dárek musí působit luxusně, aby byl pohádkový. Pokud máte předem vyhrazený nějaký finanční strop, zapište si ho a řiďte se jím. Určitě to není žádná překážka v koupi dokonalého dárku pro vašeho otce.

Žena drží v jedné ruce dárek, v druhé mince

Za dárek nemusíte utratit celou výplatu

 

➡️ Popřemýšlejte, jak tráví volný čas

Dívá rád televizi? Chodí často běhat? Baví ho hraní golfu nebo plavba na člunu? Preferuje spíše procházku nebo čte knihy? Rád se mění na rodinného grilmajstra či zbožňuje cestování? Cokoliv rád dělá ve svém volném čase, který má jen pro sebe, je to skvělé místo pro začátek. Vyplňte jeho každodenní potřeby. Praktické dárky jsou něco, co si sám zřejmě jen tak leckdy nekoupí. Nemusí být ani takové spontánní, ale otec se vám určitě poděkuje za usnadnění života s tímto druhem dárků, nepodceňujte proto jejich důležitost.

Golfové hole, míčky a rukavice

Myslete na to, co váš otec dělá nejraději

 

➡️ Mějte na paměti jeho oblíbenou věc

Přemýšlejte nad něčím, co by mu pomohlo. Kupte mu DVD nebo celou sérii jeho oblíbené show, seriálu, atd. Běhá maratony? Pořiďte mu nějaké nové boty nebo pásku na ruku, aby si mohl vzít pohodlně svůj mobil sebou. Rád dělá práce na zahradě? Pořiďte mu polstrované pracovní rukavice nebo kalhoty se zesílenými koleny. Často chodí na pracovní cesty? Darujte mu menší příruční zavazadlo, cestovní polštář nebo cestovní nabíječku k telefonu. Takové praktické dárky nikdy nejsou špatné.

Muž seká trávu sekačkou

Inspirovat se můžete i běžnými domácími pracemi

 

➡️ Svátek je o otci, ne o „velikosti” daru

Pokud jste úplně zmatení, darujte otci například dárkovou kartu v určité hodnotě do jeho oblíbeného obchodu. Takto máte jistotu, že si za ni nakoupí přesně to, co se mu bude líbit a co bude potřebovat. Všímejte si, po čem tajně pošilhává, co by se mu hodilo, ale nikdy si to sám nekoupí.

Usmívající žena drží voucher

Voucher váš otec využije podle svých představ

 

Příklad: Muž si odmítá kupovat hezké věci pro sebe. Hodně jezdí, hodně cestuje a hodně se prochází. Nenosí kvalitní sluneční brýle, které by mu ochránili zrak. Vždy si raději koupí levnější model, který v jeho věku už není příliš vhodný a jeho zraku může spíše uškodit než pomoci. Proto mu ukažte tu správnou cestu, kupte mu kvalitní sluneční brýle a ochraňte jeho zrak ještě na dlouhá léta.

 

➡️ Darujte otci zážitek, na který nezapomene

Kromě praktického dárku, vzít svého otce na událost je mnohem nezabudnuteľnejšie než koupit jednu položku z možného seznamu dárků. Považujte to za takovou mini dovolenou, a přestože je to pro vašeho otce, i vy si užijete den bez stresu a relax, který jste si naplánovali. Největší otázkou, na kterou si musíte odpovědět, je, jak bude tato aktivita a konečný zážitek vypadat. Pokud váš otec rád sportuje, můžete mu pořídit lístky na zápas.

Dva zelenožluté lístky na fotbalový zápas

Lístky na fotbal potěší téměř každého muže

 

Aby byl zážitek opravdu nezapomenutelný, musíte myslet na činnost, která je neobvyklá. Pokud je správné načasování, vezměte svého otce na výlet lodí. Myslete ve velkém a na tuto narozeninovou oslavu nikdy nezapomene nikdo z vás. Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je zajistit, aby byla činnost relaxační a klidná (koneckonců může být totiž někdy každodenní život vašeho otce stresující).

 

➡️ Dárek pro otce na míru

Mnoho dárků na míru se určitě dotkne srdce každého rodiče. Jednoduchý hrnek s potiskem „nejlepší otec na světě” by pro něj znamenal hodně. Můžete dát také potlačit polštář nebo tričko. Stejně ho však potěší i milé věnování na dortu, kterou jste pro něj sami upekli. Například takové krásné a chutné cukrářské domácí dílo jako dárek na 50. pro otce.

Modrý hrnek s nápisem super otec

Dárek pro otce – hrnek s nápisem „Super otec”

 

➡️ Vezměte ho do restaurace

Dobrou a přitom nenáročnou volbou může být společná večeře s otcem v jeho oblíbené restauraci. Nezapomeňte si vybrat takové místo, které je elegantní, chutné, ale také zdravé (chcete se přece ujistit, že bude žít dlouho a zdravě). Celý den je o vašem otci a je to skvělá příležitost ukázat mu, jak si ho vážíte.

Muž s otcem na večeři

I takto můžete potěšit svého otce

 

Určitě chcete svému otci narozeniny co nejvíce ozvláštnit a jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je nečekané překvapení. Pamatujte, že myšlenka, která za tím stojí a trávení času se svým otcem, jsou nejdůležitější součástí oslavy narozenin. Proto ho mini dovolená nebo zábavná aktivita nesmírně potěší, protože může trávit čas se svou rodinou a vytvářet si nové vzpomínky.

 

➡️ Dárek pro otce k 50. narozeninám

Co se týče životních jubileí, je to velká věc. Ať už se jedná o dárek pro otce na 50-tku nebo dárek na 60-tku pro otce atd., V tomto věku už si představujete, co všechno váš otec ve svém životě dosáhl. I dárek pro něj by měl odpovídat tomuto velkému dni. Myslete však na to, zda existuje něco, po čem váš otec vždy toužil a nikdy si to nedopřál. Takovým dárkem byste mu doslova vyrazili dech. Pokud si myslíte, že si v životě splnil vše, po čem toužil, můžete mu darovat sadu drahého koňaku s pohárky či jiné pamětní předměty s příslušejícím číslem jubilea. A takový dárkový koš, i když mnozí říkají, že už vyšel „z módy”, může také potěšit.

Láhev a sklenice s whisky

Na jubilea darujte kvalitnější alkohol

 

Dárek pro otce k narozeninám podle jeho zálib

 

⭐ Otec grilmajster

V každé rodině se najde osoba, která miluje grilování. A teď nemáme na mysli jen to chutné grilované masíčko na talíři. To musí nejprve někdo připravit. A právě tuto činnost mají převážně na starosti naši otcové. Za touto prací, která se navenek zdá být jednoduchá, se skrývá i píle a různé triky, jak dosáhnout co nejlépe ugrilované speciality. A pro toto vše třeba mít po ruce nějaké šikovné pomůcky. Ať už je to netypická směs koření, nové kvalitní grilovací kleště, vtipná zástěra pro grilmajstra nebo dokonce samotný nový gril, který jste si s otcem nenápadně vyhlédli před pár dny. Určitě ho některým z těchto dárků na narozeniny opravdu potěšíte. A správného grilmajstra neodradí ani počasí, proto mu můžete pořídit například i takový malý kontaktní gril který se dá využít i v interiéru a je také cenově dostupnější.

I takový kontaktní gril může být vhodný dárek pro otce:

💡💡 u nás naleznete celý test elektrických kontaktních grilů

 

⭐ Sportovec tělem i duší

Pokud nastane situace, že se vás otec nemůže zúčastnit zápasu jeho oblíbeného fotbalového týmu, pořiďte mu aspoň pro domácí fandění a na památku sportovní dres, šálu případně jiný dárkový předmět s logem tohoto týmu. Pokud sám preferuje nějaký sport nebo sportovní činnost, podpořte ho v ní. Například darováním dárku, který při této aktivitě využije na sto procent. Co to může být? Například kvalitní sportovní láhev, nový pár značkových tenisek, pokud rád jezdí na kole, tak cyklodres či kompresní podkolenky. Během chladných dní ho zase potěšíte výkonným cyklotrenažérem. Možností je mnoho, zaměřte se na konkrétní sport a pomůcky, které potřebuje k jeho plnohodnotnému provádění.

Z těchto cyklotrenažérů můžete vybrat skvělý dárek pro otce:

inSPORTline Airin inSPORTline Airin
16 590 Kč
inSPORTline Epsilon inSPORTline Epsilon
18 590 Kč
Elite Novo Force Elite Novo Force
3 490 Kč
ELITE ARION AL13 ELITE ARION AL13
8 799 Kč

💡💡 u nás naleznete celý test cyklotrenažérů

 

⭐ Dárek pro otce, kterému není technika cizí

Ačkoli technologie neustále pokračuje i v dnešní době se najde mnoho rodičů, kteří jí rozumí a nebrání se jí využívání i na každodenní bázi. Například nejnovější typy mobilních telefonů, šikovné výkonné notebooky pro práci i zábavu nebo různé hudební domácí sestavy, resp. domácí kina. Pokud jsou tyto dárky nad váš stanovený rozpočet, to vůbec nevadí. Je zde i možnost dokoupit k těmto již existujícím produktům praktické doplňky. Například k počítači novou myš, k mobilu nové pouzdro nebo stojan atd. Pozorně doma sledujte, kterou z těchto a jim podobných věcí doma váš otec využívá nejčastěji a hned budete vědět, jakým směrem se třeba ubírat, a který dárek pro otce na narozeniny bude ten pravý.

Které domácí kino by se mohlo líbit vašemu otci ?:

💡💡 u nás naleznete celý test domácích kin

 

⭐ Dárek pro otce, pro kterého je zdraví na prvním místě

Kdo nejlépe zná vašeho otce, pokud ne vy? Co se týče zdraví, je jedno kolik má právě let, pokud má nějaké zdravotní problémy, nejlepším dárkem bude ten, který mu od nich uleví a pomůže. Může to být například kvalitní matrace, která předchází bolestem páteři během spánku nebo také polštář, díky kterému se vašemu otci bude lépe spát. Ani si neumíte představit, jak ocení takové dárky. Do nich se skutečně vyplatí investovat. Může to být dárek pro otce na narozeniny nebo klidně i vánoční dárek pro otce.

Jeden z těchto matrací je určitě dobrá volba:

💡💡 u nás naleznete celý test matrací Dormeo

 

Hravý tatínek

Strávil váš otec hodiny tím, že se vás snažil naučit hrát šachy? Určitě to byl nejen pro něj, ale i pro vás velmi důležitý čas. Bez ohledu na to, kdo v této hře vyhrává nebo přehrává, největší roli v tomto případě hraje právě přítomnost vašeho otce. Když máte to štěstí, trávit čas hrami se svým otcem, to je ta největší výhra. Nebo například karetní hry. Existuje mnoho druhů karetních her, které si můžete spolu zahrát. Zkuste tedy přemýšlet nad tím, co rádi spolu hrajete. Pořídit můžete společenskou hru, nové karty na hraní a jiné aktivity, které vám zpříjemní společně strávený čas.

Dárek pro otce k narozeninám může být i hravý:

 

⭐ Dárek pro otce, který je často na cestách

Bohužel, ne všichni otcové mají to štěstí být při své rodině každý den. Jsou tu i tací, co jsou pracovně natolik vytíženi, že jsou dlouho na cestách a někdy nevidí svou rodinu celé dny, týdny, ba dokonce i měsíce. Víte, jakým dárkem byste právě jeho potěšili? Rodinným fotoalbem, který může mít neustále u sebe a stále si jím připomínat celou svou rodinu a krásné společné zážitky. Takový fotoalbum nebo fotoknihu lze jednoduše vytvořit a objednat přes internet, proto s tímto dárkem nebudete mít vůbec hodně starostí.

Rodinné fotografie se dají uchovat různými způsoby:

 

⭐ Dárek pro otce, který se rád moderně obléká

Uvědomuje si váš otec aktuální módní trendy nebo by se mu naopak hodil nový stylový kousek do skříně? Pokud je to právě ta druhá možnost, pravděpodobně si váš otec sám málokdy koupí nové oblečení pro sebe. Překvapte ho proto novým kouskem v šatníku a bude překvapen, jak dobře se cítí při jeho nošení. Později vás možná i sám zavolá na nějaké ty nákupy. Kromě oblečení jsou nezbytnou součástí „outfitu” i stylové doplňky jako například stylové hodinky nebo sluneční brýle. Také není na škodu i nová kvalitní kožená peněženka. Jak vidíte, možností je opravdu hodně. A tyto možnosti jsou vhodné využít i když budete hledat dárek pro otce na Vánoce.

Moderní oblečení či doplňky mohou vašeho otce také potěšit:

 

⭐ Dárek pro otce, který miluje adrenalin

Určitě skvělou volbou na dárek pro otce k narozeninám je skvělý zážitek. Ten si totiž bude pamatovat do konce života a vždy bude na něj rád vzpomínat. A výběr je docela bohatý. Řiďte se tím, co vašeho otce baví více, či příroda, auta nebo létání. Vybrat můžete například let balónem, zážitkový let s možností řízení letadla, jízda na luxusním sportovním autě, jízda na čtyřkolce, rafting či dokonce tandemový seskok.

 

Dárek pro otce k nezaplacení

Máme pro vás ještě jeden tip na dárek pro otce k narozeninám, dárek k 50. pro otce nebo jakémukoli jinému svátku. A nejen k svátkům. Tento dárek ocení vás otec každý jeden den, pokud zde bude s vámi. A tím dárkem je společně strávený čas. Ať už děláte cokoliv a kdykoliv, rodiče si nejvíce váží čas, který mohou strávit se svými nejbližšími, a se svými dětmi dvojnásob. Určitě proto ke klasickému dárku přidejte trochu více svého volného času a prožijte ho se svým otcem. Je to skutečně dárek, jehož hodnota je nevyčíslitelná.

Žena líbá svého otce

Společně strávený čas je nenahraditelný

 

💡 Tip: Přečtěte si článek Jak vybrat dárky pro rodinu a potěšte něčím milým i další členy domácnosti. A myslete i na Vánoce, jak postupovat v tomto případě vám poradí průvodce výběrem dárků Tipy na nejlepší dárky na Vánoce.

 

Zdroj informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.