Vybíráme nejlepší dárek pro kamarádku k narozeninám, svátku i pro jiné příležitosti

Veronika Štrbová Téma 3. dubna 2021 0

Máte i vy ve svém životě kamarádku, na kterou se můžete spolehnout? Tak v tom případě máte štěstí, protože s touto osobou můžete sdílet všechny své radosti i starosti každodenního života. Nezapomínejte proto nikdy na nějaký milý dárek pro kamarádku, pokud bude mít narozeniny, svátek nebo bude jiný svátek vhodný na darování maličkosti. Dáte jí tak najevo, že si vaše kamarádství skutečně vážíte. Jaký dárek pro kamarádku však vybrat? Poradíme vám v následujícím průvodci výběrem dárků.

Jak vybrat ten nejlepší dárek pro kamarádku

Darování dárků je vynikající způsob, jak svým přátelům ukázat, že vám na nich záleží. Někdy však může být obtížné najít ten pravý dárek pro kamarádku. Naštěstí s našimi praktickými radami a vaší intuicí určitě vyberete perfektní dárek pro každého vašeho blízkého přítele. Přečtěte si, jak byste měli postupovat, resp. na co je třeba myslet při výběru dárku pro kamarádku. Před tím vším však myslete na to, jak dlouho se znáte. Nedávejte lidem, které jste potkali teprve nedávno, nebo jejichž příliš dobře neznáte, velmi osobní nebo drahé dárky. Drahé dárky jim mohou navodit dojem, že se jich jen snažíte zaujmout, což nemusí být zrovna správný krok.

 

Inspirace a nápady na dárek pro kamarádku

 

Na co je třeba myslet při výběru dárku pro kamarádku

1. Vytvořte si seznam na papír

Při výběru dárku začněte tím, že si napište seznam. Vytáhněte kousek papíru a začněte vypisovat nápady na dárek pro kamarádku. Popřemýšlejte, co má vaše kamarádka ráda z hlediska zálib a zájmů. Přemýšlejte nad tím, jaké knihy ráda čte, které filmy jsou její oblíbené nebo jaká hudba nebo sport se jí líbí. Zvažte, jaký dárek chcete koupit své kamarádce: vtipný dárek, sentimentální dárek atd. Mějte tyto nápady na paměti, když budete neustále generovat další nápady a zužovat svůj výběr. Při tom všem myslete i na to, kolik má let, jak dlouho se znáte, ať už žije sama nebo s rodinou nebo dokonce na to, zda ještě studuje nebo pracuje. Toto všechno vás může navést na ten správný dárek pro nejlepší kamarádku.

Pero a blok na psaní u kávy

Vytvořte si seznam možných dárků

 

2. Vyberte si dárek, který se týká jejich osobnosti

Pomocí vašeho seznamu informací, které jste si všimli, zvolte dárky, které hovoří o tom, jaká ve skutečnosti daná osoba je. Pořiďte své kamarádce posedlé hudbou album nebo tričko s logem její oblíbené kapely. Pořiďte umělecké nebo řemeslné potřeby pro uměleckého člověka. Kupte jí pokojovou rostlinu, správně ji zabalte a pošlete jako dárek pro kamarádku, která miluje květiny a zahrádku. Kupte jí hračky pro domácí mazlíčky. Domácí zvířata jsou pro své majitele nesmírně důležité a někdy dárek pro domácího mazlíčka může znamenat stejně hodně jako dárek pro jejich majitele.

Žena s kyticí květin

I zdánlivě obyčejné dárky určitě potěší

 

Pomozte si například i sociálními sítěmi. Prohlédněte si její profily na sociálních sítích. Je zde možnost že zveřejnila věci, které jí padly do oka, nebo pomůcky, které považuje za skvělé. Profily sociálních médií mohou také poskytnout lepší obraz o její zájmech. Pamatujte, že bez ohledu na to, jaké zájmy má vaše kamarádka, dárek by měl být promyšlený a zajímavý.

💡 TIP: Potěšte i svou rodinu a nakupte dárky na Vánoce či jiné svátky. Při výběru vám pomohou naši průvodci výběrem dárků, kterými jsou Tipy na nejlepší dárky na Vánoce nebo Jak vybrat dárky pro rodinu.

 

3. Zvažte ruční výrobu dárku

Pokud obdarovává nejlepší kamarádku, dobrým dárkem bude ten, který bude vystihovat vaše přátelství a bude mít pro obě strany velký význam. Pomyslete na dárek, který symbolizuje váš vztah, a pamatujte, že dobrá myšlenka a úsilí mohou znamenat více než peníze. Vyrobte dárek, který může odkazovat na věci, které jste spolu dělali nebo zažili. Vytvořte album se všemi vašimi společnými fotografiemi. Může to být skvělý dárek, protože vaše kamarádka ocení čas, který jste do něj vložili, a vrátí vám vzpomínky. Vyrobte něco jednoduché jako náramek přátelství, abyste připomněli své kamarádce, jak moc vám na ní záleží. Můžete do náramku vložit i perličky nebo přívěšek s vygravírovaným obrázkem nebo znakem či písmeny, které symbolizují vaše společné dobrodružství. Jak vyrobit dárek pro kamarádku se dozvíte v následujícím videu.

Podívejte se, jak jednoduše vyrobíte dárek pro kamarádku v podobě náramku přátelství:

Easy Friendship Bracelet//How To Make Thread Bracelet// Useful & Easy

 

4. Napište osobní dopis nejlepší kamarádce

Napište list kamarádce o tom, jak si vážíte dobrého přítele. Smysluplná zpráva nebo dopis mohou být někdy promyšlenější jako fyzický objekt. Přiložte svůj list k dárku a určitě uděláte ještě větší dojem. Nedělejte to však příliš zdlouhavě. Pamatujte, že méně je někdy více. Pokud svůj dopis napíšete příliš dlouhý, může se zdát na první pohled trochu neupřímný. Pokud bojujete s délkou, zamyslete se nad tím, co si na své kamarádce nejvíce vážíte. Můžete se dokonce soustředit na konkrétní okamžik, jako když vám pomohla v době nouze nebo jak jste prožívali vtipné společné momenty, atd.

Mladá žena čte dopis

Takový úsměv na tváři vykouzlíte kamarádce upřímným listem

 

5. Zážitek je skvělý tip na dárek pro kamarádku

Jednoduché trávení času s vaší kamarádkou jí může ukázat, že vám na ní opravdu záleží, a zážitky mohou být ještě zábavnější než fyzický předmět, který by možná velmi nevyužila. Vezměte kamarádku na večeři, na skleničku, koncert nebo dobrý film. Stejně jako u fyzických dárcích, myslete na osobnost a zájmy své kamarádky a podle toho vyberte dárek. Trochu se vyřádíte. Někdy jsou dárky, které se zdají nemožné, cenově přijatelnější, než si dokážete představit. Podívejte se na jízdu na koni, pokud vaše kamarádka miluje zvířata, nebo na seskok s padákem, pokud má ráda adrenalin. Půjčte si auto a udělejte si společný výlet.

Dvě mladé ženy s popcornem v kině

Skvěle strávený čas během jejího svátku

 

6. Darujte dárek, který si přeje

Dejte kamarádce něco, co skutečně chce. Při rozdávání dárků někdy jdeme „přes” a přemýšlíme, jak vymyslet naprosto dokonalý dárek. Je však důležitější přemýšlet o tom, jak dárek ovlivní vaši kamarádku, a zda je či není pro ni skutečně užitečný a smysluplný. Buďte pozorní, poslouchejte ji, což vám sem tam vzpomene, že by si přála. Při společném nakupování si všímejte, co se jí líbí v obchodech, což nemá doma. Tak půjdete na jistotu. Když nebude mít příležitost si to sama pořídit, hned máte skvělý tip na dárek pro nejlepší kamarádku. Pokud ji chcete opravdu překvapit, můžete nechat dárek poslat přímo k ní domů. A nejlepší by bylo, kdyby existovala možnost dárkového balení.

dvě mladé ženy spolu nakupují

Při nakupování si všímejte, co se jí líbí

 

7. Zeptejte se blízkého okolí

Požádejte o pomoc vaše společné přátel. Mohou mít nějaké nápady, s nimiž jsou ochotni pomoci. Zeptejte se, ať už v minulosti dali dané osobě dárek, jak na ni zareagovali. Tím můžete získat dobrou představu o tom, co jí darovat a co ne. Zkuste se také zeptat jejích rodičů, sourozence nebo jiného příbuzného. Pravděpodobně ji velmi dobře znají a mohou vám také poradit. Mohou mít více představy o tom, co by si vaše kamarádka přála. V případě, že má vaše kamarádka kulaté narozeniny a chtěli byste jí dopřát něco opravdu výjimečné a „velké”, poraďte se s vašimi kamarádkami, kamarády a společně se složte na skvělý dárek nebo její připravte velkolepou oslavu.

💡 TIP: Nevíte vybrat dárek pro mámu nebo tátu k jejich svátku? Přečtěte si naše články Dárky pro maminku a Jak vybrat ten nejlepší dárek pro otce a hned přijdete na nějaký super nápad.

 

Inspirace a nápady na dárek pro kamarádku

➡️ Dárek pro kamarádku sportovkyni

Preferuje vaše kamarádka určitý druh sportu, kterému se také aktivně věnuje? Nebo si ráda udržuje kondičku v posilovně a vedle toho venku pravidelně běhá? Je to dobrý nápad na praktický dárek. Ať už to bude nějaký posilovací stroj na doma, sportovní ručník či láhev nebo hezké sportovní oblečení, určitě ji tím potěšíte. Protože praktické dárky potěší každého sportovního nadšence. Hodit se mohou i sportovní sluchátka či nové tenisky její oblíbené značky. Bluetooth reproduktor pro aktivní venkovní tréninky nebo Gymnastický míč či posilovací gumy na cvičení. Na výběr máte skutečně mnoho produktů.

Z těchto modelů bluetooth reproduktorů můžete vybírat:

💡💡 u nás naleznete celý test bluetooth reproduktorů

 

➡️ Darujte kamarádce společné vzpomínky

Tímto dárkem nikdy nic nezkazíte. Je to osobní dárek pro kamarádku, se kterou jste si už co-to zažili a dobře se znáte. Sdílíte spolu mnoho zážitků, které si rady zvěčnit na fotografiích. Vytvořte tedy pro kamarádku z těchto vašich společných okamžiků fotoknihu, kalendář nebo jí dejte jen jednu fotku, vaši nejoblíbenější do krásného rámečku. Pokud je to skutečně silné přátelství, fotografii můžete dát i na fotoplátno, tento dárek se však doporučuje spíše v rodině.

 

➡️ Cukrovinky, ty nikdy nejsou špatné

Dárek pro kamarádku můžete obohatit i o skvělou sladkost. Ať už jí sami upečete chutnej dortík nebo cheesecake nebo si dáte upéct u cukrářky, určitě nezapomeňte na vrch dát věnování nebo svíčku. Pokud má ráda určitou značku čokolády, na kterou nedá nikdy dopustit, určitě je i toto dobrá volba. Nebo dejte vyrobit kamarádce čokoládové pralinky podle vašich představ, taktéž s milým věnováním. V dnešní době najdete takových řemeslníků mnoho, kteří se věnují domácí výrobě čokoládových pralinek a jiných čokolád, stačí si jen vybrat.

 

➡️ Dárek pro kamarádku, která chce vždy vypadat „IN”

Dobrou kamarádku jistě znáte natolik, že víte, kterou značku make-upu či jiných šminek preferuje a pravidelně používá. Kupte jí několik těchto kousků a pěkně zabalte do milého balíčku s věnováním. Nebo jí doplňte šatník o milý módní doplněk v podobě šálu, šátky, slunečních brýlí nebo čepice. Kabelka je také super nápad, musíte se však trefit do jejího stylu, což nemusí být jednoduché. Pokud vám však někdy v minulosti připomněla nebo ukázala model, který se jí velmi líbil a ještě ho doma nemá, určitě neváhejte.

 

➡️ Dárek pro kamarádku, která miluje adrenalin

Některé dívky a ženy jsou v skutku akční. Milují rychlá auta, adrenalinové zážitky a výlety, let balónem, seskoky jako bungee jumping či tandemový seskok z padáku. Pokud vy nemáte na to odvahu, dopřejte takový zážitek své kamarádce k narozeninám či jinému svátku. Určitě si to bude pamatovat do konce života a bude vám za takový dárek vděčná.

 

➡️ Dárek pro festivalovou maniačku

Pokud patří vaše kamarádka k festivalovým maniačkam a neexistuje léto, přes které by nebyla alespoň na jednom, v tom případě máte tip na dárek pro kamarádku vyřešen. Kupte jí lístek buď na některý z jejích letních festivalů nebo na koncert její oblíbené hudební skupiny. Zaručeně se tomu potěší a pokud půjdete s ní, radost bude dvojnásobná.

Žena na koncertě

Koncert oblíbeného zpěváka nebo skupiny je skvělý dárek

 

➡️ Dárek k narozeninám pro kamarádku

Dárek k narozeninám pro kamarádku, hlavně pokud má nějaké kulaté jubileum, například 20-tku, 30-tku či 40-tku, by měl být trošku luxusnější. Nehledejte pod tím slovem však dárky, za které byste měli vyhodit stovky korun. I za takové hezké, milé šperky, jako jsou náušnice či řetízek nebo přívěšek víte zaplatit méně a vypadají nádherně. Nebo hand-made náramky, čelenky či náhrdelníky. Možností je v tomto směru hodně, stačí si už jen vybrat.

 

Tipy při kupování dárků pro kamarádku

  • Určitě nekupujete stejný dárek. Když mluvíte s členy její rodiny a jinými přáteli, všimněte si dárky, které dané osobě už dali, abyste jí nekoupili totéž.
  • Nepřekračujte hranice výdajů. Ačkoliv drahé dárky jsou pro skvělou kamarádku často milým překvapením, existuje mnoho dárků s nižšími náklady, které někomu ukážou, že vám na ní záleží. Pamatujte: „Je to důležitá myšlenka.” Snažte se, aby to bylo osobní a smysluplné.
  • Nemluvte o tom, jaký levný nebo drahý byl dárek. To se ve většině případů považuje za neslušné.
  • Pokud je to někdo, koho až tak dobře neznáš, daruj mu čokoládu. Vždy je to vhodný dárek pro jakýkoliv věk nebo pohlaví, ale spíše jak jim dáte nějaké bonbóny nebo čokoládu, ujistěte se, že nemají alergii.
  • Opatrně kupujte někomu oblečení. Nákup příliš velkých nebo příliš malých velikostí pro ně může být frustrující, pokud je bude třeba vrátit. I když si možná myslíte, že kupujete kousek oblečení, který je jejich vkusu, vaše jemné preference stylu se nemusejí nakonec shodovat s jejich stylem.
  • Získání dárkových karet možná někdo ocení, ale pro jiné jsou darkové karty známkou toho, že jste se velmi nesnažili.
  • Pozor na vtipné dárky. I když si možná myslíte, že toho člověka dobře znáte, někdy je mohou vtipné předměty a dárky s humorem urazit.
  • Odstraňte z dárků cenovky. Obdarovaný se může při vás cítit nepříjemně, když uvidí, kolik jste za dárek utratili.

 

Nezapomeňte na balení

Konečné zabalení dárku je také důležité. Protože první dojem dělá hodně. Pokud hned na první pohled kamarádku zaujmete pěkným balením, bude plná očekávání, co najde uvnitř. Překvapení tak bude obrovské. Milé balení na dárek pro kamarádku si můžete velmi jednoduše vyrobit i sami. A nebude vás to téměř nic stát, protože budete potřebovat na výrobu běžně dostupné věci, které máte zřejmě i doma. Tak, už se stačí jen pustit do práce. Máme pro vás i jeden šikovný postup na dárkovou krabičku. Samozřejmě, na internetu najdete inspirací na dárkové balení mnohem více.

Jak vyrobit dárkovou krabičku:

DIY crafts: Paper GIFT BAG (Easy) - Innova Crafts

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.