Inspirace a nápady na ideální dárek pro přítelkyni

Veronika Štrbová Téma 3. dubna 2021 0

Koupit vhodný dárek pro přítelkyni vyžaduje dobré promyšlení. Je důležité mít na paměti, že nejdůležitější součástí nákupu dárků je dosáhnout, aby měla obdarovaná pocit, že ji skutečně dobře znáte. Ženy obecně milují náklonnost partnera a cení si ji víc než dárky. Nicméně, určitě je netřeba zapomenout obdarovat na některý z jejích svátků. Může to být zároveň nejlepší způsob k projevení vaší lásky. Existuje však neskutečně mnoho možností, čímž potěšit vaši přítelkyni. Pokud nemáte konkrétní představu o dárku, přečtěte si níže, na což je třeba myslet při jeho koupi a inspirujte se několika super tipy na dárek pro přítelkyni nebo pokud chcete, dárek pro přítelkyni.

Jak postupovat při nákupu dárku pro přítelkyni

Před zakoupením dárků pro přítelkyni musíte zvážit několik podstatných faktů. Podívejme se tedy na věci, na které byste se měli postupně zaměřit. Určitě se musíte ujistit, že dárek, který jste jí koupili, prostě není něco, co už viděla, ale je to něco nového a skvělé. Při výběru dárků musíte být také opatrní a je důležité osobu dobře znát, aby si váš dárek náhodou nevysvětlila špatně, ať už by byl váš záměr myšlen v jakkoli dobrém světle.

Inspirace na dárek pro přítelkyni může přijít někdy i sama. Nejlepší je poslouchat ji, její myšlenky a nápady, abyste věděli, po čem touží. Takže musíte se svou milovanou trávit dostatek času, abyste věděli o její zálibách co nejvíce. Dívky zbožňují překvapení. Před zakoupením dárků pro ni musíte zůstat v neformálním stylu. Nepokazte překvapení. Jedním z nejlepších způsobů, jak co nejlépe obdarovat svou přítelkyni, je rozhovor s někým, kdo jí je už léta blízký. Tato osoba vám může ve skutečnosti poskytnout nějaké tajemství a cenné rady, které vám pomohou při koupi dárku. Respektování jejích cílů a záměrů v jejím životě je důležité. Proto dárky pro přítelkyni, které jí dáte, by měly podporovat její kariérní cíle. To vám může oběma pomoci být vždy šťastnějšími.

 

Inspirace a tipy na dárky pro přítelkyni

 

Jak vybrat ty správné dárky pro přítelkyni

Tím, že obdarujete svoji polovičku, prohlubuje se ve vašem vztahu vroucnost, důvěra, náklonnost a intimita a ještě k tomu se zvyšuje její obdiv k vám. Rozdávání dárků byste však neměli mít ve zvyku jen na velké výročí a svátky, ale i během vašeho celého společného života. Pokud vám chodí hlavou myšlenky ohledně správného dárku pro vaši přítelkyni, poradíme vám.

Při výběru dárku pro vaši přítelkyni myslete hlavně na tato fakta:

 • jak dlouho se znáte nebo spolu žijete
 • kolik má let
 • jaké jsou její záliby a koníčky
 • jaké oblečení preferuje
 • její oblíbený módní návrhář
 • zda ráda sportuje

 

Nebojte se plánování

Plánujte předem – Nečekejte do posledního dne. Pokud budete plánovat koupi dárku pro přítelkyni dopředu, můžete se rozhodnout například i pro romantické gesto nebo dárek, které se hodí pro danou příležitost, a budete mít čas provést vše potřebné. Poskytuje vám to také dostatek času na případné online objednávání, pokud to bude nutné.

Nápady na brainstorming – Najděte si čas na brainstorming tří seznamů: seznam věcí, které se jí líbí, seznam věcí, které se vám na ní líbí, a seznam věcí, které máte společné, a které mohou zahrnovat vtipné momenty, vtipy nebo vzpomínky. Tyto seznamy použijte jako inspiraci pro nápady na dárky. Například, pokud víte, že miluje vaření, můžete jí pořídit zástěru s některými z vašich oblíbených obrázků.

Zvažte praktický dárek – Mnoho lidí oceňuje praktické dárky. Při této možnosti však buďte opatrní. Nechcete dát své přítelkyni něco příliš nudné nebo všední. Dobrá otázka, kterou si musíte položit, zní: „Je to něco, co si nakonec sama koupí, pokud tak neudělám?” Pokud je odpověď kladná, nekupujte to. Dobrý dárek by mělo být něco, co miluje a/nebo může použít, ale sama by si ho nekoupila. Například se stále dívá na moderní kuchyňskou vychytávku, ale nikdy nemá peníze navíc, které by za ni mohla utratit, což by z ní udělalo perfektní dárek.

⭐ Využijte vaše poslední konverzace – Je možné, že během vašich rozhovorů záměrně naznačila něco, co by mohla chtít. Případně, možná jste se vy dva v poslední době povídali o něčem, čemu se věnuje, a to vám může pomoci usměrnit váš výběr dárku. Pokud tyto rozhovory použijete jako zdroj inspirace na koupi dárků, budete mít jistotu, že získáte něco, co se jí skutečně líbí, a ukážete jí, že posloucháte, co říká. Například, možná řekla: „Hudba Taylor Swift mě vždy potěší. Chtěla bych její nové CD.”

⭐ Podívejte se na její sociální sítě – Pokud vaše přítelkyně používá sociální sítě, je to fantastický zdroj informací o tom, co chce, aniž by jste se jí na to přímo ptali. Je zde možnost, že na své nástěnce sdílela něco, co se jí líbí nebo něco, po čem touží. Také mohla komentovat kamarádce nějakou skvělou událost v podobě festivalu, koncertu a podobně.

⭐ Zeptejte se jí, co chce – Zde použijte dobrý úsudek. Některé dívky ocení vaši ohleduplnost při dotazování, zatímco jiným se to může zdát divné. Pokud ji skutečně požádáte o pomoc, vyhněte se otázkám typu: „Co chceš?” Místo toho ji požádejte o seznam věcí nebo typů věcí, po kterých touží. Takto nebude přesně vědět, co od vás dostane.

💡 TIP: Potěšte milým dárkem i další ženy ve vašem životě. Poradíme vám, jak vybrat dárky pro manželku, mámu, babičku, sestru či kamarádku.

 

Čemu je třeba se vyvarovat

 • Jste spolu ještě krátce? Ručně vyrobená karta na oslavu vašeho prvního měsíčního výročí nebo nějaké obrovské romantické gesto ji pravděpodobně vyděsí a vytvoří na váš vztah příliš velký tlak. Musíte zvážit i to, co chce vaše přítelkyně. Některé ženy si z událostí, jako jsou narozeniny či Valentýn velmi potrpí, zatímco jiné raději nechávají věci běžet bez velkých očekávání.
 • Vyhýbejte se dárkům, které jsou více pro vás jako pro ni. Skromný outfit nebo lístky na sportovní událost, o které se ona vlastně vůbec nezajímá, nejsou samozřejmě tou správnou volbou. Při výběru dárku nezapomeňte myslet především na svou přítelkyni, ne na sebe.
 • Neupadněte zpět na klišé. Medvídci, srdeční náhrdelníky či růže. I když některé dívky mohou ocenit pocit, že se nacházejí v romantické komedii, většina bude mít raději dárek, který ukáže, že jejich skutečně znáte, a nemyslíte na ně jako na dvourozměrný stereotyp. Pokud nemáte čas a nápady, zvažte alespoň nad koupí plyšové verze jejího oblíbeného zvířete namísto obecného medvídka, kytice její oblíbených květů namísto růží nebo náhrdelníku, který vám ji jaksi připomíná namísto pouze typického přívěsku.
 • Dejte si pozor na oblečení a šperky. I když se to může jevit jako vynikající nápad, měli byste si oblečení a šperky promyslet dvakrát, pokud si nejste zcela jisti, že znáte vkus své přítelkyně. Vždy je dobré odložit si účtenku s dárky v podobě oblečení či obuvi, aby měla vaše přítelkyně možnost vyměnit váš dárek za něco, co jí více vyhovuje.
 • Pozor na cenovky a visačky. Dárek nakonec důkladně prohlédněte a odstraňte hlavně cenovky. Už nějaké ty běžné papírové visačky s popisem řešit nemusíte, hlavně, aby na dárku nebyla cena. Nemusíte totiž dobře zapůsobit na vaši polovičku.
 • Dárek nezapomeňte zabalit. Každá žena ocení i vaši snahu pěkně zabalit dárek. Můžete si pomoci například pěknou dárkovou taškou, kterou koupíte v obchodě nebo podle kreativních návodů na internetu zabalíte dárek sami.

 

Tipy na dárek pro přítelkyni

 

➡️ Praktický dárek pro přítelkyni

Ideální dárek pro přítelkyni najdete tehdy, když budete myslet na ni, na její zájmy a koníčky. Najděte něco v souladu s jejími vášněmi. Například, pokud vaše přítelkyně miluje kreslení, určitě jsou vhodnou volbou umělecké potřeby. Stejně však i kniha o umění nebo obraz od jejího oblíbeného umělce (pokud si to můžete dovolit). Dejte dárkový řada s věcmi, které miluje. Posuňte hodnotu dárku o úroveň výš. A to například tím, že pokud miluje knihy, zkuste získat kopii knihy její oblíbené autorky či autora i s jeho podpisem. Díky tomu bude skutečně jedinečný a speciální.

 

➡️ Dárek, kterým zabijete dvě mouchy jednou ranou

Jste s přítelkyní už delší dobu a máte jistotu, že s ní chcete strávit celý zbytek života? Využijte její narozeniny a darujte jí zásnubní prsten. Co může být krásnějším dárkem k narozeninám jako žádost o ruku? Pokud se k tomuto činu nechystáte, darovat jiný šperk, například náušnice, přívěsek, řetízek či hodinky, také není špatný nápad. V pokročilejším vztahu je to pěkný dárek pro ženu.

 

➡️ Dárek pro přítelkyni v podobě zážitku

Namísto toho, abyste jí dali něco, co si odloží na polici, zkuste jí dát dárek v podobě zážitku, který si můžete vychutnat spolu. Ať už je to něco, co máte oba rádi, nebo něco, co se vám nelíbí až tak, jak vaší přítelkyni a užije si to sama, bude to pro ni nezapomenutelný dárek. Zkuste například sehnat lístky do opery, kina nebo divadla. Zvažte, zda by se jí hodil například takový kurz sebe líčení nebo řemeslných prací. Jen se ujistěte, že je to něco, co ji bude zaručeně bavit. Zjistíte to tím, že budete věnovat pozornost tomu, co říká a dělá.

Lístky do kina a popcorn

Lístky do kina jsou vhodný dárek

 

Zkuste malý výlet. I krátký výlet do nedaleké chaty může být za správných podmínek romantický. Nemusí to být nijak zvlášť drahé, pokud myslíte na to, co se vaší přítelkyni líbí. Další možností je udělat si zábavný plán ve městě, ve kterém žijete. Můžete jí například udělat piknik a jít do parku.

 

➡️ Darujte přítelkyni odpočinek a relax

Takovým dárkem nepohrdne žádná žena. Naplánujte si buď společný wellness den nebo dopřejte odpočinek a relax vaší přítelkyni, která si užije babskou jízdu. Zahrnout sem můžete také různé procedury jako masáže, vířivka či sauna nebo bazén. Různé nabídky, které mají k dispozici i konkrétní balíčky služeb naleznete na více portálech na internetu. Výběr je opravdu bohatý, stačí se jen zaměřit na to, co vaše přítelkyně v tomto směru preferuje.

 

➡️ Klasika je vždy tou správnou volbou

Obdarovat ženu bez květu, to jako kdybyste ji ani neobdarovali. Ať už je to pozornost v roli hlavního dárku nebo jen jako další malý dárek k tomu hlavnímu, květy potěší téměř každou ženu. Ať už je to kytice růží nebo jiných oblíbených květů nebo pokojová rostlinka v květináči, která nakonec splní i dekorační funkci, určitě tím nic nezkazíte. K tomu chutná čokoláda, koláček nebo specifická bonboniéra jen pro ni. Tak toto nikdo neodmítne.

 

➡️ Oslaďte její život

Sladkou pozornost v podobě kvalitní čokolády, bonboniéry nebo chutného koláče či dortu můžete dopřát své přítelkyni na každý její svátek. Je to milý dárek, který vždy potěší. Pokud byste se odvážili jí upéct něco sami, určitě vsaďte se jednoduchý, avšak chutný cheesecake. Ten se jen málokdy nepodaří upéct. Zvolit můžete i jeho nepečenou verzi, kdy je to ještě o něco snazší na přípravu. Vaše přítelkyně bude ohromená, že jste si dali tu námahu a připravili sladkou pochoutku sami. V případě, že nemáte až takové kuchařské dovednosti, úplně postačí, pokud si koláček objednáte nebo koupíte v některém z obchodů, které je mají ve své nabídce. V dnešní době je jich opravdu hodně.

💡 Tip: Hledáte dárky pro otce nebo vaše malé ratolesti? Přečtěte si naše poradce výběrem dárků Originální tipy na dárek pro muže či Jak vybrat dárky pro děti.

 

Jak vybrat dárek k narozeninám pro novou přítelkyni

Co v případě, že jste se svou přítelkyní ještě krátce? Vzhledem k tomu, že ji ještě tak dobře neznáte, zřejmě přemýšlíte, který dárek je pro ni vhodný. Co byste měli darovat na narozeniny nové přítelkyni? Jaký je ten ideální dárek pro přítelkyni? Trik spočívá v tom, abyste příliš brzy nevyvíjely zbytečně tlak a velkou pozornost. Nastal čas udělat dobrý dojem. Mějte na paměti proto následující rady a tipy.

 

Vyberte kreativní dárek

Vyberte sentimentální dárek. Pravděpodobně se dotkne jejího srdce, když své přítelkyni koupíte něco sentimentální. Můžete jí například koupit něco, co jí bude připomínat vaše první setkání. To asi nebude úplný top, ale bude to znamenat, že jste nad dárkem přemýšleli a dbáte na detaily (a mimo jiné to, že jste rádi, že jste ji potkali). Možná jste se setkali v kavárně – zkuste získat pro ni odtud hrnek. Nebo jste se mohli setkat v knihkupectví. Získejte knihu ze sekce, v níž byla, když jste ji poprvé viděli. Smyslem takového daru je ukázat vám péči, aniž byste byli příliš romantičtí, protože je to ještě brzy. Výhodou takového přístupu je, že má i hlubší význam.

 

Darujte nové přítelkyni květiny

Dejte jí však jiné květiny jako jsou růže. Růže jsou na nový vztah asi příliš romantické a i tak jsou jaksi klišé. Můžete si vyhledat významy i jiných květů. Zašlete jí kytici s lístkem, na kterém může být napsáno: „Věděla si, že lilie údajně symbolizuje velkolepost a krásu? Všechno nejlepší k narozeninám přeju a chtěl jsem, abys věděla, že jsem rád, že jsme se setkali, a doufám, že dnes máš hezký den!” Fungovaly by i jiné květinové významy. Narcisy by byly skvělou volbou, protože žluté květy symbolizují nové začátky. Pokud jí dáte doručit květiny pomocí donášky, romantika ještě vzroste. Cílem je dosáhnout, aby květina byla sladěna s něčím, co na ní obdivujete, a dát jí smysl.

 

Neutrácejte za dárek příliš mnoho peněz

Nekupujte vaší nové přítelkyni velmi drahý dárek, i když na něj máte dost peněz. Cílem zde není utratit příliš mnoho peněz, ale ukázat, že jste nad tím přemýšleli. Můžete jí koupit pár nadýchaných pantoflí nebo nové pouzdro na smartphone v barvě, o které víte, že se jí líbí. Můžete jí koupit pěknou láhev vína a přečíst si něco o něm ve vinařství, abyste jí pak vysvětlili, proč jste si vybrali právě tuto značku.

 

Vyrobte její dárkový koš

Vyrobte nové přítelkyni milý dárkový koš. Umístěte do něj předměty, o kterých víte, že se jí líbí. Pokud má například ráda vybrané značky tyčinek, vložte tam jeden, dva kusy. Stejně i další pochoutky, které zbožňuje. Nebo vtipné ponožky. Přidejte knihu, o které víte, že by ji chtěla, a pár lístků do kina, pokud tam ráda chodí. Můžete zahrnout i malé plyšové zvíře (v závislosti na jejím věku – funguje to nejlépe tehdy, pokud má méně než 25 let). Do dárkového koše dejte většinou jídla nebo jiné věci, které se vztahují na to, co ráda dělá.

Dárkový koš s vínem

 

Vyberte si něco romantické

Napište jí báseň. I když nejste nejlepší spisovatel, skutečnost, že jste se o ni pokusili, ji pravděpodobně potěší. Báseň by měla být v tomto okamžiku lehká a zábavná, ne opojná a o lásce a hlavně stručná. Pozvěte ji na večeři. Řekněte jí, že víte, že na její narozeniny může být zaneprázdněna, ale pokud ne, rádi byste ji vzali na večeři. Můžete jí připravit večeři i sami. Jelikož jde o nový vztah, nepředpokládejte, že s vámi stráví narozeniny. Zeptejte se jí pár dní předtím, jestli ji můžete vzít na večeři. Zeptejte se jí, jaká je její oblíbená restaurace, pokud o ní ještě nevíte. Vyberte si něco, co se jí bude líbit, nebo se jí jednoduše zeptejte, kam by chtěla jít. Nezapomeňte samozřejmě zaplatit účet.

Muž a žena na večeři v restauraci

Utužujte své vztahy i takto

 

Kupte jí svíčku. Svíčky jsou skvělé, protože mají romantický význam, ale mohou být také jednoduše dekorativní. Kupte jí svíčku s romantickou vůní, jako je skořice, oceánská mlha nebo vanilka. Vanilka je afrodisiakum. Cílem je vyslat její jemný signál, že se chcete zaměřit na něco víc než přátelství. Vložte svíčku do pěkného sáčku a přiložte k ní pěknou kartičku, která jí děkuje za čas, který jste spolu dosud strávili.

 

Vyrobte její dárek sami

Něco jí vyrobte. Tato možnost je skvělá a vaše přítelkyně si takový dárek bude více vážit. Vyrobení dárku vyžaduje více času a úsilí, než jen nákup něčeho online, ale nemusí to trvat celé dny. Navíc víte, že to bude jedinečné. Nebojte se, nemusíte být Van Gogh, abyste vytvořili krásný dárek, který bude milovat. Vytvořte například Scrapbook nebo zarámujte fotografii. Protože většina fotografií je v dnešní době v počítači nebo v telefonu, skutečně může být hezké dát jí fyzické fotografie. Můžete buď vložit fotografie do jednoduchého alba, nebo spojit několik fotografií, kde jste vy dva.

Pokud rádi něco tvoříte, na tomto videu máte postup na čtyři jednoduché dárky, které potěší každou ženu. Ať už je to bomba do koupele nebo voňavý dárek do sprchy, vaše přítelkyně ocení vaši ruční práci. A podle těchto návodů to zvládne opravdu každý levou zadní. Takže, pokud chcete opravdu zabodovat, pusťte se do toho.

👉 Návod na výrobu voňavých dárků do koupele:

DIY - Scrub, Bomba do kúpeľa, Bath melt a Shower jellies

💡 TIP: Přemýšlíte, jaké dárky by se líbily vaší celé rodině? Nebo vám už běhají po rozumu Vánoce? Žádný strach, s výběrem dárků vám pomůžeme. Přečtěte si naše články Jak vybrat dárky pro rodinu nebo Tipy na nejlepší dárky na Vánoce a určitě přijdete na něco originálního.

 

Udělejte pro ni něco hezké

Ukliďte dům. Možná nechcete, aby byl čistý dům právě dárek k narozeninám, ale pokud žijete se svou přítelkyní, projevování péče při úklidu domu je milé gesto. Ujistěte se, že myslíte na všechny běžné práce, od čištění koupelny, až po praní prádla. Posviťte si i na její auto. Možná nemá vždy čas na to, aby měla své auto v dokonalém pořádku. Najděte způsob, jak si „půjčit” její auto. Vezměte ho a vyčistěte zevnitř i zvenčí. Jen určitě nic nevyhazujte – to by mohlo vést k problémům.

 

Čemu se určitě vyvarujte

 • Pokud jste se setkali teprve nedávno, vyhněte se kupování oblečení. Může být velmi nebezpečné pokusit se uhodnout její konfekční velikost.
 • Nekupujte lístky na koncerty do daleké budoucnosti. Na začátek vztahu je to dost troufalé.
 • Určitě nekupujte žádné šperky, už vůbec ne prsteny, na to je ještě brzy.
 • Neutrácejte na začátek příliš mnoho peněz na dárek. Můžete to na ni působit, že ji chcete až příliš zaujmout, což může mít nakonec opačný efekt.
 • Nenechávejte si koupi nebo výrobu dárku na poslední chvíli a vyhnutí se tak zbytečnému stresu.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.