Dárek pro sestru – čím obdarovat tuto speciální ženu ve vašem životě

Veronika Štrbová Téma 3. dubna 2021 0

Dárek pro sestru byste měli vybírat pečlivě a nezáleží přitom, jaká je to příležitost. Sourozenci jsou si totiž velmi blízcí a určitě to není jinak ani ve vašem případě. Na tomto rodinném vztahu je také skvělé to, že si můžete dovolit zvolit i docela vtipné dárky a vaše sestra to zaručeně pochopí a potěší ji to. Sourozenecké pouto je velmi silné bez ohledu na to, zda ještě spolu bydlíte v jedné domácnosti nebo ne. Proto byste neměli mít s jeho výběrem až takový problém. A kdyby i, poradíme vám pomocí následujícího průvodce výběrem dárků.

Jak vybrat ten správný dárek pro sestru

V závislosti na tom, co vaše sestra slaví, vždy je milé ji obdarovat něčím výjimečným. A nejlepší je nenechávat si koupi dárků na poslední chvíli, jinak by to nemuselo dopadnout podle vašich představ. Nakupování dárků nemusí být vůbec stresující, právě naopak. Aby to bylo pro vás o něco jednodušší, připravili jsme pro vás průvodce výběrem dárků, abychom vám pomohli najít perfektní dárek pro všechny na vašem seznamu, v tomto případě tedy pro vaši sestru – dámu, která je vaší nejlepší přítelkyní už od narození. Na sourozencích je jedna věc úžasná. Přestože vás během svého života viděli v různých situacích, ať už veselých, smutných, šťastných nebo trochu trapných, stále vás mají rádi. A to si zaslouží opravdu něco jedinečné.

 

Inspirace a tipy na dárky pro sestru

 

Dárky pro sestru a na co myslet při jejich koupi

Pokud hledáte správný dárek pro sestru, v první řadě myslete na to, co dělá nejraději ve svém volném čase a jaké jsou její zájmy. Vaše sestra může být sportovně založená, více dívčí, může milovat umění či vědu nebo mix více vlastností. Pokud si nejste jisti její zájmy, klidně si sepište seznam toho, jak tráví svůj volný čas a hned budete mít lepší přehled a nápady. Pokud chodí častěji nakupovat, mohla by být nákupní maniačka. Pokud hraje různé sporty, také se zde naskýtá několik praktických tipů na dárky. Možností je mnoho, jen se třeba vědět dobře odrazit.

👉 Nezapomeňte proto na:

 • seznam aktivit své sestry ve volném čase
 • dávejte dobře pozor, ať už náhodou stejný dárek nemá
 • poraďte se případně s vašimi rodiči
 • zjistěte, zda touží navštívit místo, na kterém ještě nebyla
 • myslete na její oblíbenou módní značku, hudební skupinu, jídlo, filmy, atd.
 • nenápadně se doma podívejte na její oblečení a všimněte si konfekční velikost
 • pokud má partnera, zkuste se jeho zeptat na sestřiny nesplněné přání
 • stanovte si finanční limit, který vás bude při výběru usměrňovat
 • výběr dárku si nenechávejte na poslední chvíli
 • zjistěte, jaká je její oblíbená barva, květ, šperky, atd.
 • pokud je vaše sestra řádná rebelka, najděte skvělý festival nebo koncert a kupte jí lístky
 • dárek pro sestru vás nemusí stát všechny úspory, důležitý je jeho význam
 • dárek vždy pečlivě a nápadně zabalte
 • z dárku nezapomeňte odstranit cenovku
 • dárek nakonec pěkně zabalte do balicího papíru nebo dárkové tašky

💡 Tip: Naši průvodci výběrem dárků vám pomohou vybrat ty správné dary pro celou rodinu. Přečtěte si Jak vybrat dárky pro rodinu nebo Tipy na nejlepší dárky na Vánoce .

 

Tipy na dárky pro sestru

Vyrůstat, mít sestru nemusí být vždy snadné, ale teď si bez ní nedokážete představit svůj život. Byla vaší první nejlepší přítelkyní, tou, s níž se dělíte o všechna svá tajemství, a stále jedinou osobou, jejíž dovolíte, aby vás viděla plakat. Ukažte své velké nebo malé sestře, co skutečně pro vás znamená, tím, že ji obdarujete jedinečným dárkem. Při dárcích pro sestru je skvělé zejména to, že můžete použít i určitou dávku humoru, která se odrazí v podobě dárku a vaše sestra to zaručeně pochopí, protože vás velmi dobře zná a ví, co jste daným dárkem mysleli.

 

➡️ Praktické dárky pro sportovkyně

Vzhledem k tomu, jakému sportu se věnuje, zjistěte její oblíbeného hráče, resp. hráčku nebo prostě její idol v této oblasti a zkuste pro sestru sehnat dres, případně míč nebo kartu s podpisem. Nebo vsaďte na praktičnost a darujte její sportovní láhev, skvělé funkční oblečení, sportovní ručník nebo tašku, kterou jistě ocení. Vše potřebné totiž potřebuje někam zabalit a sportovní taška je skvělá volba. Mohou to být i konkrétní pomůcky, které potřebuje k provádění tohoto druhu sportu.

 

➡️ Co potěší umělkyně a vědkyně?

Ubírá se vaše sestra uměleckým stylem? Nebo ji baví vědecký směr? Toto všechno jsou indicie, které vám pomohou při koupi skvělého dárku. Pokud například ráda maluje, kupte jí nové barvy, kvalitní štětce nebo plátno, které nejčastěji používá. Praktickým dárkem může být i nový stojan pro plátno. Vědkyně by mohli na začátek využít takový dalekohled nebo mikroskop, pokud je vaše sestra však již pokročilejší ve vědě a výzkumu, nenápadně zjistěte, co by ji potěšilo v tomto směru. Dárky, které využije na sto procent ji vždy zaručeně potěší.

 

➡️ Dárek pro sestru, nákupní maniačka

Vezměte svou sestru s sebou na nákupy a nechte ji „kormidlovat”. Zeptejte se jí, do kterých obchodů by chtěla jít, a pak sledujte, na co se dívá a co se jí nejvíce líbí. Pokud existují šaty, které miluje, ale z nějakých důvodů si je zatím nekoupila, udělejte to za ni. Ta radost bude nepopsatelná. Stejně je to například i při špercích nebo módních doplňcích, jako jsou šátky, šály či klobouky. Jejím oblíbeným parfémem také nic nezkazíte a zjistit, který to je, nebude zřejmě vůbec složité. Zde můžete přemýšlet také nad oblečením, musíte však znát její konfekční velikost, kterou nosí, aby z toho nebylo nakonec nechtěné „faux pas”. Ženy totiž v žádném případě nepotěšíte, pokud to s velikostí i jen trochu přeženete.

 

➡️ Dárek pro sestru hospodyňku

Některé ženy vaření milují, jiné nenávidí a raději vyhledávají doručovací služby či své milující mámy. Pokud vaše sestra patří do zmíněné první skupiny žen, máte další námět na dárek. Pokud ráda vaří, kupte jí ozdobný držák na kuchyňské náčiní, nový set utěrek, zástěry a rukavic nebo třeba krásný nový příbor. Pokud se aktivně věnuje pečení, potěšit ji může i malý domácí spotřebič, který velmi často využívá a už jí pomalu dosluhuje nebo spotřebič, který doma ještě nemá a práci v kuchyni by jí velmi odlehčil. Mezi takové patří například kuchyňský robot, který ocení každá žena.

Vyberte například některý z těchto kuchyňských robotů:

Delimano Pro Kuchyňský robot Delimano Pro
2 499 Kč
Klarstein GrandPrix Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix
8 299 Kč

💡💡 u nás naleznete celý test kuchyňských robotů

 

➡️ Kosmetika jako skvělý tip na dárek pro sestru

Určitě máte alespoň malou představu o tom, kolik kosmetiky žena potřebuje. Nemluvě o tom, když má někam cestovat a brát si vše potřebné se sebou. Určitě byste svou sestru potěšili například kvalitní a pěknou kosmetickou taškou, do které se jí vejde nejen kosmetika, ale i šminky a další potřebné věci. A abyste dovedli tento konkrétní dárek do dokonalosti, naplňte tuto kosmetickou tašku jejím oblíbeným mýdlem, šamponem, líčidly a jejich kombinací. Samozřejmě si před koupí ověřte, kterou značku si vaše sestra nejčastěji kupuje. Obohatit dárek můžete kromě toho i takovými oblíbenými bombami nebo solemi do koupele. Krémy na obličej se kupují trochu těžší, protože existuje velmi mnoho druhů, ale pokud víte, který vaše sestra oblibě a nedá na něj dopustit, můžete to risknout.

💡 TIP: Hledáte dárek pro muže? V tom případě si přečtěte naše další články Dárky pro otce nebo obecně pro muže je zde průvodce s názvem Originální tipy na dárek pro muže.

 

➡️ Dárek pro sestru romantičku

A co tak svíčka, která jí připomíná vaše oblíbené společné vzpomínky? Pokud se právě odstěhovala z domu nebo má jen ráda nostalgii, potěší se i příjemně vonící svíčce. V dnešní době je mnoho značek a krásných vůní, které vyvolají v domovech hřejivou atmosféru. K zanícené svíčce padne vhod i dobrá kniha nebo časopis, při výběru kterých si však dejte poradit od rodičů nebo kamarádek sestry.

 

➡️ Dárek pro sestru k narozeninám

Toto však nebyly všechny tipy na dárky pro sestru. Nakonec jsou tu takové docela běžné dárky, které jsou však praktické, a pokud vaší sestře doma chybí, není nad čím váhat. Myslíte si, že jsou takříkajíc otřepané? Určitě ne, právě naopak, praktické a vděčné. Proto, pokud jste dosud nenašli to pravé pro vaši sestru, možná jste nad dárkem až příliš přemýšleli. Jak se říká, v jednoduchosti je krása, a toto může být také tento případ. Kupte proto své sestře milé papuče, které bude s láskou doma nosit nebo šikovný batoh, který využije ve škole, v práci nebo na výletech. Skvělým dárkem je i mini kamera či fotoaparát, díky kterým si vaše sestra zaznamená všechny krásné okamžiky.

Dává si vaše sestra ráda předsevzetí a je cílevědomá? V tom případě uspejte s dárkem v podobě motivačního diáře na příští rok. Dostane ním více než dost prostoru na to, aby si mohla všechno perfektně zorganizovat, plus mnoho barevných nálepek jí pomůže v přehlednosti diáře. Pokud si myslíte, že to není to pravé ořechové, kupte sestře reproduktor, ideálně bluetooth reproduktor, který využije na výletech, párty, oslavách nebo jen tak v létě na zahradě při opalování.

Z těchto modelů bluetooth reproduktorů můžete vybírat:

💡💡 u nás naleznete celý test bluetooth reproduktorů

 

➡️ Svatební dar pro sestru

V dnešní době se novomanželům dávají peníze do obálky. Vždyť sami nejlépe vědí, co potřebují a tak jim padnou na užitek. Nebo pokud máte od sestry konkrétní tip na dárek, máte vybavené. Nemusíte však vždy obdarovávat jen penězi nebo předmětem. Často dotyčnou osobu potěšíte mnohem více zážitkovým dárkem. Možností je mnoho, stačí jen hledat na internetu. V takovém případě je ale nutné být si svou volbou stoprocentně jistý. Dopřejte novomanželům společný adrenalinová zážitek. Na takový let balónem nikdy nezapomenou. Potěšit je můžete i tandemovým seskokem, pokud po něm touží nebo také jízdou na luxusním autě. Zážitkových dárků je na internetu mnoho, stačí si jen prohlédnout aktuální nabídku.

 

Dárek pro sestru pečlivě zabalte

Možná si řeknete, jde „jen” o mou sestru. Nicméně, neberte to na lehkou váhu a když už jste si dali tu námahu vybrat ten nejlepší dárek pro tuto důležitou osobu ve vašem životě, dejte si záležet i na balení dárku. To bude očekávání a radost při rozbalování jen násobit a určitě uděláte své sestře velkou radost. Dárkovou tašku si můžete zakoupit v prodejně nebo podle videa níže, skutečně snadno vyrobit i sami.

👉 Takto jednoduše dokážete sami zabalit jakýkoliv dárek pro sestru:

How to Wrap an Oddly-Shaped Gift- Martha Stewart

💡 TIP: Potěšte i další ženy ve vašem blízkém okolí. Poradíme vám jak vybrat Dárek pro babičku, Dárek pro mámu nebo Dárek pro kamarádku nebo Dárek pro manželku.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.