Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi (recenze top modelu značky)

Vladimír Rejholec Recenze 26. října 2021 0
iRobot Roomba s9+
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Ano
 • Kapacita zásobníku: 0,55 l
 • Maximální pokrytí plochy: 185 m²
 • Rychlost nabíjení: 120 min
 • Maximální doba úklidu: 120 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
39 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Nejnovější robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi je opravdu průkopnický! Má nový tvar, nové funkcionality, neobyčejný „vnitřek”… a to je jen pár změn, které je třeba zmínit hned na úvod této recenze. Nejpodstatnější je opravdu asi to, že nejnovější Roomba je ve tvaru písmene D, což mimo jiné znamená i lepší vysávání rohů místností. A můžete ji propojit s další novinkou amerického výrobce mopem Braava jet m6 a po vysátí obytného prostoru, jej tak i pěkně vytřít.

iRobot Roomba s9 + dokáže pohodlně uklidit jakékoliv prostory. Sám si podrobně zmapuje prostor, který má uklízet – díky unikátnímu systému navigace vSLAM s inteligentním mapováním Imprint – a zvolí vždy nejlepší techniku vysávání. Také nesmí chybět automatické vyprazdňování sběrné nádoby a také automatické dobíjení, po kterém se vrátí k úklidu tam kde přestal. Je toho samozřejmě více, čím vás tento robotický vysavač může překvapit (například i cenou), proto máte nyní k dispozici kompletní recenzi zařízení, včetně zkušeností.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
39 999 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Nová Roomba je opravdu nová… iRobot Roomba s9 + má nový tvar písmene D, který dosud výrobce odmítal, rovněž se změnilo jeho „nitro”. Nově je sběrná nádoba (kompletně omyvatelná, podobně jako je to již při modelech i7 / i7 + či Roomba e5) pod kruhovým krytem, kamera je blíže k okraji a trojice dotykových ovládacích tlačítek je v rohu. Výkonnější elektromotor (dle výrobce až 4x jako u předešlých modelů) zůstal prakticky na stejném místě. Když si robot otočíte na záda zjistíte, že hlavní kartáče se trochu posunuli dopředu, nový je i boční kartáček (Corner Brush) s pěti štětinami. Rovněž se posunuly i nabíjecí konektory pro Clean Base (nabíjecí stanice), i otvor na odsávání nečistot z vnitřku vysavače po ukončení vysávání.

➡️ VIDEO: Roomba s9 + / představení robotického vysavače

Predstavenie iRobot® Roomba® s9+

Roomba s9 + je vhodný pro úklid prakticky všech typů tvrdých podlah i koberců. A s mobilní aplikací iRobot HOME jej můžete ovládat odkudkoliv *. Možnost nastavit si časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti podle vašich potřeb je samozřejmost – robot je schopen si uložit až 10 různých map. Po každém vysávání se Roomba vrátí do Clean Base a ta z něj všechno vysaje.

* K ovládání slouží osvědčená aplikace iRobot HOME. Ta se k vysavači připojuje přes WiFi, přičemž nastavení trvá pár minut (stejně jako případná aktualizace systému Roomby). Přes aplikaci dokáže komunikovat i s novým mopovací iRobot Braava jet m6 . Nechybí ani podpora hlasových asistentů Amazon Alexa či Google Assistant, ale i systému IFTTT.

➡️ VIDEO: Roomba s9 + a Braava Jet m6 – dokonalý systém robotického domácího úklidu!

Roomba s9+ and Braava Jet m6 – ultimate robot home cleaning system!

Roomba s9 + při činnosti využívá technologie vSLAM a Imprint pro orientaci a mapování prostoru. Po určitém čase tak dokáže vytvořit i mapu prostoru, kterou vám v aplikaci nabídne na označení (mapování v ní však třeba povolit). Pak můžete Roombu poslat vysávat pouze konkrétní místnost. Velkým plusem je i funkce Power Boost, díky níž při koberci zvýší výkon a vysaje ho tak podstatně lépe.

 

Vlastnosti a funkce robotického vysavače

 

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi a navigace vSLAM

Nejnovější Roomba používá pokročilou navigační technologii vSLAM s inteligentním mapováním Imprint. Robot tak shromažďuje více než 230 400 datových bodů za sekundu, což následně čtyřjádrový procesor s výkonem 1,3 GHz používá k vytvoření přesné mapy vašeho domova. Vysavač se takto rychle naučí rozeznat jednotlivé místnosti a vy si následně můžete zvolit konkrétní prostory, kdy a kde má uklízet. Rovněž automaticky přizpůsobí zdvih čistící hlavy pro zajištění optimálního výkonu – robot plynule přechází mezi pevnými podlahami, menšími rohožemi, dlažbou, koberci…

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi - navigace vSLAM

 

Akustická detekce nečistot Dirt Direct

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi je vybaven praktickým systémem Dirt Detect, který kombinuje akustické i optické nástroje. Takto se spolehlivě detekují nadměrně znečištěná místa, kterým se pak vysavač věnuje intenzivněji a vysaje je hned několikrát dokud oblast není úplně čistá.

iRobot Roomba s9 + WiFi - Dirt Detect

 

Výkon vysávání

Roomba s9 + disponuje dle výrobce až 40krát vyšším výkonem vysávání (než její předchůdci ze série 600 – Roomba 605 , Roomba 606…) a až 4x silnější vysávání než předchozí model iRobot Roomba i7 / i7 +. V kombinaci s technologií PerfectEdge (D tvar vysavače + rohový kartáček + pokročilé senzory) vyčistí usazenou špínu, nečistoty a zvířecí chlupy z každého typu podlahy.

 

Mobilní aplikace iRobot HOME

Úklid pohodlně zabezpečíte (i když nejste doma) pomocí smart technologie s mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve vašem smartphonu nebo tabletu. Aplikace samozřejmě nabízí celou řadu užitečných funkcí a důležitých informací.

Nastavit si tak jednoduše můžete optimální časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti, vlastnosti vysávání, nebo se dá například přes report Clean Map sledovat, kde všude se už váš robot realizoval. Nechybí ani různé statistiky, historie a push zpráva po ukončení vysávání.

Nápověda v aplikaci

Sekce pomocníka v mobilní aplikaci vám poskytne například odpovědi na nejčastější otázky, instruktážní videa nebo kontakty na technickou podporu. Pro úvodní seznámení s robotem nebo pozdější připomenutí funkcí je zde také příručka pro rychlé použití včetně obrazového manuálu.

Virtuální zeď přímo v aplikaci

Přímo v aplikaci se dá vytvořit neviditelná bariéra, kterou Roomba nepřekročí, případně též ochrannou zónu, do které robot nevstoupí.

iRobot Roomba s9 + WiFi - mobilní aplikace iRobot HOME

 

Třístupňový systém čištění

iRobot Roomba s9 + uklidí více než uspokojivě ve všech koutech vaší domácnosti. Patentovaný třístupňový čisticí systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče (ty jsou mimochodem o 30% širší). Takto dochází k mimořádné akceleraci vzduchu a v kombinaci s vysoce účinným motorem se sací výkon zvyšuje až na zmíněný čtyřicet násobek! Dva proti sobě rotující kartáče ženou nečistoty přímo do sběrného koše. Vysávání jemného prachu zabezpečuje výkonný sací motor. Plusem je speciálně navržen rohový kartáček, který má extra sklon štětin a dosáhne tak do všech zákoutí každé místnosti.

 

robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi - rohový kartáček

 

Automatické vysypávání sběrného koše

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi v kombinaci s nabíjecí stanicí Clean Base vám podobně jako s7-čka poskytne i maximální komfort při vysávání – funkce automatického vysypávání sběrného koše v nabíjecí stanici totiž umožňuje fungovat až několik týdnů (měsíc-dva v závislosti od nečistot které vysavač posbírá) bez nutnosti měnit sáček. Jednorázové pytlík uvnitř stanice totiž pojme až 30 sběrných košů robota. K dispozici máte na úvod v balení rovnou dva. Další si samozřejmě dokupujete (set 3 sáčků do stanice Clean Base stojí zase ale docela dost, kolem 500 – 600 Kč podle obchodu).

Sběrný koš robota díky HEPA filtru zachytí i ty nejjemnější prachové částice (dle výrobce je nutné ho měnit každé dva měsíce za nový). Koš lze pohodlně vypláchnout vodou pro snadnější údržbu. Díky praktickému zpracování sběrného koše nedochází k úniku prachu a nečistot zpět do okolí. O tom, že potřebujete vyměnit sáček, vás bude informovat indikátor.

iRobot Roomba s9 + WiFi - automatické vyprázdnění odpadní nádoby

 

Výdrž baterie a čas nabíjení

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi vydrží vysávat při plné baterii s kapacitou 3300 mAh cca 2 hodiny, pak se automaticky vrátí na nabíjecí stanici, kde se vyprázdní a dobije, aby mohl pokračovat a vysát všechny místnosti. Doba nabíjení baterie? Rovněž přibližně 2 hodiny (120 minut).

 

Obsah balení

 • 1x iRobot Roomba s9 + (součástí je i baterie Li-Ion)
 • 1x Nabíjecí stanice Clean Base
 • 1x Náhradní HEPA filtr
 • 1x Náhradní boční kartáček
 • 2x Jednorázový sáček na nečistoty do Clean Base
 • 1x Uživatelský SK manuál

 

Údržba robota

Jak je to s údržbou robotického vysavače? Je to docela jednoduché. Aplikace iRobot HOME vás upozorní, kdy je třeba vyčistit kartáče nebo další části robota. Najdete zde také detailní instruktáž, jak takovou údržbu provést. Tělo robota pak jednoduše otřete navlhčeným hadříkem a jednotlivé části čistěte podle návodu.

Jak na čištění filtru? Vyberte sběrný koš, a následně filtr tak, že uchopíte oba konce a vytáhnete ho. Nečistoty snadno odstraníte poklepáním filtru o odpadkový koš. Filtr znovu vložíte žebrovanými držadly směrem ven a sběrný koš zpět do robota.

 

iRobot Roomba s9 + recenze a zkušenosti s robotickým vysavačem

Robotický vysavač, tak jako každý produkt na světě, má své výhody i nevýhody. Jelikož se jedná o nejnovější model americké značky, tak ten má díky inovacím množství plusů. Tak například i nový tvar, který zajistí důkladný úklid v rozích místností a těsně u stěn, inteligentní vysávání celého obytného prostoru díky důkladnému zmapování a navigaci…

Mínusem je jeho cena, která se některým zdá přemrštěná. O tom se dá polemizovat – robot jako protihodnotu nabízí několik vymožeností, které nikde jinde nenajdete, i když pravdou je, že ten, kdo má čas uklízet sám ručně (rozuměj klasickým vysavačem – můžete se podívat na ty nejlepší v našem testu), tak ten po něm asi nesáhne. Na tomto místě tedy uvádíme i několik reálných zkušeností z používáním tohoto vysavače (z Heureky):

iRobot Roomba s9 + WiFi - recenze zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

💡 TIP: Chcete si vybrat jiný robotický vysavač? Doporučujeme podívat se náš aktuální test.

 

Robotický vysavač iRobot Roomba s9 + WiFi – zhodnocení na závěr

iRobot Roomba s9 + WiFi je momentálně nejmodernější robotický vysavač napříč celým spektrem značek. Jedná se o novou průlomovou sérii značky iRobot, o čemž svědčí nejen „zbrusu” nový tvar vysavače, ale i nové funkce a schopnosti. Na druhou stranu, je to opravdu velmi drahý společník, cena se pohybuje kolem 39 999 Kč. Investice se vám ale podle všeho opravdu vyplatí (design, čisticí výkon, mapování – jednoduše uklidí vám domů úplně sám, neřešíte nabíjení, vyprazdňování koše, intenzitu sání…).

Výhody

 • inovovaný tvar D - robot uklidí v každém rohu i u zdi
 • navigace vSLAM s inteligentním mapováním Imprint
 • třístupňový čistící systém
 • zvýšený sací výkon
 • automatické vysypávání sběrného koše
 • omyvatelná sběrná nádoba
 • Power Boost (funkce, která v případě potřeby automaticky zvýší výkon vysavače, například při přechodu na koberec)
 • nabíjení během úklidu
 • dlouhá výdrž baterie
 • virtuální zeď se dá vytvořit přímo v aplikaci
 • aplikace iRobot HOME

Nevýhody

 • opravdu vysoká cena
 • ale i vyšší cena za filtry a součásti robota, které podléhají opotřebení

Závěr recenze: Nejnovější vysavač z dílny iRobot, který za celkem vysokou cenu nastavuje laťku výkonnosti a funkčnosti těchto domácích pomocníků opravdu dost vysoko.

Hodnocení autora
 • Kvalita
 • Provedení
 • Funkce
 • Cena
 • Hlučnost

Souhrn

iRobot Roomba S9 + je špička robotického vysávání a spokojený bude jistě každý, kdo po něm sáhne.

4.7

iRobot Roomba s9+

✅ Cena: 39 999 Kč

Chci iRobot Roomba s9+ Heureka.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba s9+


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.