Porovnali jsme nejlepší chytré smart hodinky, z 12 modelů v 2021 vynikají Garmin a Apple

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

Garmin Forerunner 45 Apple Watch Series 5 44mm
Vítěz testu Pro náročné
Garmin Forerunner 45
Apple Watch Series 5 44mm
 1. přesné sledování aktivit
 2. design, barevný displej
 3. množství funkcí
 4. ideální poměr cena / kvalita
 5. upozornění na volání a čtení SMS
 6. voděodolné provedení - do 5 ATM
 7. ovládací menu v češtině
 1. design
 2. 32 GB paměti
 3. velký displej
 4. rychlá reakce
 5. always-on displej
 6. kopec praktických funkcí
 7. bezkonkurenční funkce pro sport a fitness
 8. Apple Pay
 1. chybí vestavěný barometr
 2. nejsou velmi na běžné nošení
 1. vyšší cena
 2. výdrž baterie by fakt mohla být už lepší
Sportovní (běžecké) smart hodinky, které musí mít každý vyznavač aktivního životního stylu. Apple Watch Series 5 jsou dalším úspěšným nástupcem kultovních hodinek, na které příznivci jistě nedají dopustit.
4 033 Kč 9 951 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Smart hodinky jsou vlastně minipočítač nošen na zápěstí, který vás může prostřednictvím bezdrátového připojení upozornit na příchozí hovory, textové zprávy a aktualizace sociálních sítí. Ale pokud smart hodinky jsou jen doplňkem pro váš smartphone, proč jim věnovat takovou pozornost?

Protože jsou docela dost inteligentní i sami o sobě. Některé modely přicházejí s vlastními síťovými připojeními, takže mohou provádět mnoho pokročilých úloh bez párování s blízkým telefonem. Často obsahují zabudované snímače – včetně akcelerometrů, barometrů a monitorů srdeční frekvence – na sledování vaší fyzické aktivity. Bezdrátové technologie, jako například NFC, umožňují používat hodinky k uskutečnění mobilních plateb. Technologie smartwatch se vyvíjí. Modely se z velkých a neohrabaných změnily na elegantní a trendy. A stávají se stále tenčími. Můžete také očekávat, že inteligentní hodinky integrují nové operační systémy a ekosystémy aplikací, které by mohly dramaticky zvýšit jejich možnosti.

My jsme pro vás vybrali a porovnali 12 inteligentních hodinek značek 6x Garmin, 1x Fossil, 1x Honor, 1x Huawei, 1x Fitbit, 1x Xiaomi, 1x Apple. Pro rok 2021 se staly našimi oblíbenci smart hodinky značek Garmin a Apple.

Podle čeho a jak vybírat smart hodinky?

Tak, rozhodli jste se koupit inteligentní hodinky. Skvělé. Ale ještě neklikejte na tlačítko „koupit”! Dokonce i když jste již učinili průzkum a víte který model chcete, stále je pár věcí, kterým je třeba věnovat pozornost. Například, potřebujete vědět, zda je model, který jste si vybrali, kompatibilní s vaším smartphonem. Pokud si totiž koupíte model, který není kompatibilní s vaším telefonem, nebudete moci využít množství funkcí, které dělají smart hodinky tak úžasnými.

Hodinky by měly jednoznačně reflektovat vaše potřeby a váš životní styl. Jedna věc, kterou si třeba pamatovat je, že inteligentní hodinky jsou téměř jako váš smartphone – ve skutečnosti totiž mnoho faktorů, kterým je třeba věnovat pozornost při koupi hodinek, je stejných jako při koupi nového telefonu:

 • operační systém a kompatibilita zařízení
 • displej
 • rozhraní: dotyk vs tlačítka
 • oznámení 
 • výdrž baterie
 • vlastnosti a funkce
 • cena

Jak se rozhodnete, který smartwatch je ideální pro vaše potřeby a rozpočet? Náš průvodce vám poradí.

Nejlepší Chytré hodinky na základe porovnávacího testu 2021

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo 8. místo 9. místo 10. místo 11. místo 12. místo
Vítěz testu 2021 Pro náročné
Garmin Forerunner 45 Apple Watch Series 5 44mm Garmin Fenix5 Optic Garmin Venu Garmin vívoactive 4 Garmin vivomove 3S Garmin Vivomove HR Sport Xiaomi Amazfit Verge Fitbit Versa 2 Huawei Watch GT2 46mm Honor Watch Magic Fossil FTW4024
Garmin Forerunner 45 Apple Watch Series 5 44mm Garmin Fenix5 Optic Garmin Venu Garmin vívoactive 4 Garmin vivomove 3S Garmin Vivomove HR Sport Xiaomi Amazfit Verge Fitbit Versa 2 Huawei Watch GT2 46mm Honor Watch Magic Fossil FTW4024
4 033 Kč 9 951 Kč 9 400 Kč 7 990 Kč 6 690 Kč 3 951 Kč 3 990 Kč 1 562 Kč 4 790 Kč 3 390 Kč 1 999 Kč 6 934 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Alza.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Mall.cz
Ukázat nabídku
inSPORTline.cz
Ukázat nabídku
Alza.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz

4 nejlevnější kvalitní Chytré hodinky do 4033 Kč

Recenze 12 nejlepších chytrých smart hodinek pro rok 2021

1. Garmin Forerunner 45

hmotnost: 36 g (32 g model 45s) ● výdrž na jedno nabití: 1 týden ● podpora tréninkových plánů Garmin Coach ● funkce: GPS, GLONASS a Galileo, Bluetooth, Akcelerometr

Garmin Forerunner 45

Inteligentní hodinky Garmin Forerunner 45 Optic jsou podle nás momentálně nejlepší na trhu mezi běžeckými (sportovními) hodinkami co se týče poměru ceny a kvality (ano i včetně Forerunner 245, které jsou o více než třetinu dražší). Samozřejmě se nejedná o produkt pro profesionály ale spíše pro rekreační sportovce, kteří to však s během myslí naprosto vážně.

Oproti předešlé verzi (Forerunner 35) můžete očekávat hned několik vylepšení – k těm nejdůležitějším patří určitě nový optický senzor třetí generace, barevný displej s lepším rozlišením, Garmin Coach, Connect IQ, Safety Features, měření úrovně stresu a Body battery. K dispozici máte dva velikostní varianty – 45 mají průměr 42 mm, váží 36 g a jsou vhodné pro zápěstí s obvodem 129 – 197 mm, menší hodinky 45s mají průměr 39,5 mm, váží 32 ga jsou vhodný pro zápěstí s obvodem 124 – 185 mm.

Garmin Forerunner 45 mají všechny potřebné funkce, které moderní běžecké hodinky i mají mít – to znamená ujeté kroky (a vzdálenost), bluetooth propojení s mobilem (oznámení, předpověď počasí, find my phone, ovládání hudby v mobilu…), měřič tepu na zápěstí (který funguje 24/7), monitoring spánku, odhad hodnoty VO2 Max atd., atd… Kromě běhu však můžete využít i další předdefinované sporty jako cyklistika, běžecký pás, chůze a kardio.

Hodinky Forerunner 45 jsou tedy více „sporttester” než smartwatch. Pokud hledáte elegantnější hodinky spíše na každodenní nošení než na sportovní výkony, budou pro vás vhodnější asi jiné. Garmin je má i v této kategorii více než dost – například ze série „vívomove”.

Výhody

 • přesné sledování aktivit
 • design, barevný displej
 • množství funkcí
 • ideální poměr cena / kvalita
 • upozornění na volání a čtení SMS
 • voděodolné provedení – do 5 ATM
 • ovládací menu v češtině

Nevýhody

 • chybí vestavěný barometr
 • nejsou velmi na běžné nošení

Verdikt: Sportovní (běžecké) smart hodinky, které musí mít každý vyznavač aktivního životního stylu.

Naše hodnocení:

Cena: 4 033 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Recenze


2. Apple Watch Series 5 44mm

úložiště: 32 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: 18 hod. ● funkce: Měření tepu, Krokoměr, Výpočet kalorií, Měření rychlosti, Měření EKG, GPS, Kompas, Akcelerometr, Výškoměr, Galileo, GLONASS, Gyroskop

Apple Watch Series 5 44mm

Apple Watch Series 5 44mm jsou inteligentní hodinky (v pořadí již šestá série), které jak jinak doprovázejí aktuální generaci iPhonů. Oproti předchozím modelům přinášejí několik zlepšení – prvním je vylepšený displej s technologií AOD (Always-on Display), který určité údaje ukazuje konstantně Při předešlých generacích Apple Watch jste displej “nastartovali” zvednutím ruky předepsaným způsobem, nebo ťuknutím na plochu. Funkce se dá vypnout – doporučujeme alespoň na noc, snižuje totiž již beztak nízkou přibližně jednodenní výdrž baterie.

V rámci šesté generaci máte k dispozici dalších 7 nových variant ciferníku, na který můžete umisťovat různé panely s informacemi (datum, počasí, přepínač hudby, kalendář…). Největší inovací v porovnání se series 4 je jednou tolik paměti! Apple Watch Series 5 tak můžete doslova zaplnit hudbou, aplikacemi a dalšími daty až do 32 GB (16 GB u Series 4). Rovněž potěší dostupnost služby Apple Pay, kterou najdeme i na iPhonech. Výpočet dostupných aplikací je při Apple Watch nekonečný – v aktuální verzi systému watchOS 6 navíc přibyla například kalkulačka, diktafon, zda možnost sledovat menstruační cykly. Jen Series 5 nabízí zabudovaný kompas. Určitě ještě třeba zmínit, že hodinky měří srdeční tep a zobrazí i EKG, v režimu cvičení lze využít opravdu širokou škálu fitness aktivit a sportů. Top vymožeností je, že měření na hodinkách nemusíte manuálně aktivovat.

Výhody

 • design
 • 32 GB paměti
 • velký displej
 • rychlá reakce
 • always-on displej
 • kopec praktických funkcí
 • bezkonkurenční funkce pro sport a fitness
 • Apple Pay

Nevýhody

 • vyšší cena
 • výdrž baterie by fakt mohla být už lepší

Verdikt: Apple Watch Series 5 jsou dalším úspěšným nástupcem kultovních hodinek, na které příznivci jistě nedají dopustit.

Naše hodnocení:

Cena: 9 951 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Pro náročné


3. Garmin Fenix5 Optic

Výdrž baterie: 14 dní (v případě, že je vypnuté GPS, WiFi a monitor tepové frekvence) ● Funkce a monitoring aktivit: měření vzdálenosti, čas, krokoměr, spánek, spálené kalorie, fitness věk, teploměr, barometr, a mnohé jiné ● Úhlopříčka displeje: 1,2 palce

Garmin Fenix5 Optic

Luxusní a designové multifunkční sportovní hodinky určené i pro ty nejnáročnější. Vybaveny jsou antireflexním displejem s úhlopříčkou 1,2 palce a jsou voděodolné až do hodnoty 10 ATM. Hodinky jsou mohutné a poměrně těžké, což může být pro někoho nepohodlné.

Garmin Fenix 5 jsou vybaveny velkým množstvím funkcí, a to tak sportovních, jako i kancelářských. Disponují více senzory, které jsou schopny například měřit tepovou frekvenci, ale také sledovat vaši polohu či podávat vám informace o počasí. Nechybí ani gyroskop, kompas, výškoměr a samozřejmostí je i GPS (GLONASS). Za zmínku stojí voděodolnost či výdrž baterie maximálně dva týdny.

Výhody

 • antireflexní displej
 • množství funkcí
 • kvalitní masivní zpracování
 • doporučení k dalšímu tréninku

Nevýhody

 • vyšší cena
 • složitější ovládání
 • jsou poměrně těžké

Verdikt: Cenově náročnější sportovní hodinky s masivním designem, množstvím funkcí a transreflexným displejem, které uspokojí i náročnější zákazníky či profesionály.

Naše hodnocení:

Cena: 9 400 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz


4. Garmin Venu

Typ dsipleja: AMOLED ● Úhlopříčka displeje: 1,2 palce ● Hmotnost: 46,3 g ● NFC: ano

Garmin Venu

Inteligentní hodinky Garmin Venu jsou vybaveny displejem AMOLED s vysokým rozlišením a představují výjimku v portfoliu Garmin, protože výrobce se při svých sportovních hodinkách spoléhá na transflekčné displeje. Displej Venu je dostatečně jasný pro sluneční záření a dostatečně velký pro pohodlnou navigaci prsty na dotykové obrazovce.

Pokud rádi sportujete, měl by být Venu spolehlivým společníkem na zápěstí – podporuje všechny běžné sporty, jako jsou jogging, turistika, jízda na kole, golf a plavání, jakož i některé další sporty, jako například lyžování, snowboarding nebo veslování. Díky integrovanému modulu GPS dokáže Garmin nahrávat vaše běžecké trasy nezávisle od spárovaného smartphonu.

Výhody

 • AMOLED displej s jasnými barvami
 • ovládání pomocí dotykové obrazovky
 • komfort při nošení
 • velký rozsah funkcí pro každodenní život, fitness a sport

Nevýhody

 • nastudování si množství funkcí a nastavení vyžaduje čas
 • cena
 • kvůli OLED displeji o něco menší výdrž baterie

Verdikt: Hodinky Garmin Venu ohromí širokou škálou funkcí a displejem. Nezáleží na tom, zda jste hobby nebo aktivní sportovec: Tyto fitness hodinky jsou perfektním společníkem téměř ve všech situacích.

Naše hodnocení:

Cena: 7 990 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz


5. Garmin vívoactive 4

úhlopříčka displeje: 1.3 ” ● NFC: ano ● pohotovostní doba: 13 hod. ● hmotnost: 50,5 g ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop, Snímač okolního osvětlení, Budík a připomínky, Výškoměr, Barometr, Krokoměr

Garmin vívoactive 4

Nejnovější model smart hodinek Garmin vívoactive 4 nabízí v podstatě vše, co se dá od kvalitních inteligentních hodinek s fitness funkcemi očekávat. Příjemný sportovní design, pohodlné nošení a slušná výdrž na jedno nabití (až 8 dní) to jen podtrhují. Hodinky využívají 1,3-palcový transflektivní barevný MIP displej (rozlišení 260 × 260 px). Výhodou takového displeje je hlavně to, že je permanentně zapnutý a velmi dobře čitelný na přímém světle iv horších světelných podmínkách. Jelikož mají podsvícení, čas si můžete zkontrolovat iv naprosté tmě.

Garmin vívoactive 4 má také podporu hudebních služeb Spotify a Deezer (is offline režimem), či podporu platby přes Garmin Pay. Dá se přes ně i zareagovat na zprávy (máte možnost definovat rychlé odpovědi). Nabídka pokročilých fitness funkcí je rovněž samozřejmostí spolu s kontinuálním měřením tepu, stresu, okysličení krve, frekvence dýchání a aktivit. K dispozici je celkem 20 cvičení, včetně plavání. Ženy jistě ocení “menstruační aplikaci” nebo i předpověď počasí, kalendář, či běžeckého trenéra.

Výhody

 • slušná výdrž baterie na jedno nabití
 • sledování široké škály aktivit, fitness funkce
 • Spotify a Deezer s offline režimem
 • praktické placení přes Garmin Pay
 • výborná čitelnost displeje na přímém slunci i v přítmí

Nevýhody

 • ne zcela přesné sledování spánku
 • bez integrovaného úložiště pro hudbu
 • úvodní nastavení vyžaduje delší čas (zejména pro člověka, který má Garmin poprvé)

Verdikt: Sportovní smart hodinky pro aktivní uživatele, při kterých jistě oceníte poměr cena / výkon.

Naše hodnocení:

Cena: 6 690 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


6. Garmin vivomove 3S

úložiště: neudává ● NFC: ne ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: gyroskop, akcelerometr, výškoměr, barometr

Garmin vivomove 3S

Garmin vívomove 3S jsou elegantní smart hodinky (třetí generace), které spojují tradiční analogové hodiny se smart funkcemi. Hodinky dokáží sledovat osobní aktivitu během dne, spánek, sportovní aktivity. Kulatý ciferník s ručičkami má ve spodní části OLED displej, který se aktivuje podle potřeby. S Garmin vívomove 3S můžete využívat i GPS z připojeného smartphonu.

Oproti předchozím generacím, například Garmin vívomove HR, mají tyto hodinky (vívomove S3) celou řadu vylepšení. Určitě potěší o něco lepší rozlišení displeje (64×132 px), menší hmotnost (39 g), či možnost odpovědět na telefonický hovor textovou zprávou. Novinkou je také zobrazování kalendáře, nové sportovní profily, fitness funkce Body battery, podpora intervalového tréninku a mnoho dalších.

Výhody

 • elegantní design
 • spojení analog + smart hodinky (+ nenápadný OLED displej)
 • více zdravotních funkcí
 • nízká hmotnost
 • vodotěsné (5 ATM)
 • výdrž do 5 dní v režimu smart, do 2 týdnů v režimu klasických hodin

Nevýhody

 • menší displej
 • nepraktické čtení zpráv
 • bez úložiště na hudbu
 • někdy dostatečně nereagují na dotyk (při méně nabité baterii)

Verdikt: Elegantní hybridní smart hodinky třetí generace s mechanickými ručičkami a malým displejem pro vylepšené inteligentní funkce.

Naše hodnocení:

Cena: 3 951 Kč

Ukázat nabídku
Alza.cz
Detail


7. Garmin Vivomove HR Sport

úložiště: neudává ● NFC: ne ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop, Výškoměr, Move IQ

Garmin Vivomove HR Sport

Garmin Vivomove HR jsou elegantní smart hodinky, které zaujmou hlavně ty, které celkem neoslovuje sportovní design. Na první pohled totiž připomínají klasické analogové hodinky. Ve spodní části se ale nachází i malý černobílý dotykový OLED displej, který má velikost 0,38 x 0,76 palce s rozlišením 64×128 pixelů. Při aktivaci displeje se analogové ručičky přesunou do polohy „10 hodin 10 minut” a díky tomu tedy nebudou „překážet” při čtení informací – notifikací, či celých zpráv (což však není logicky zcela pohodlné).

Hodinky dále ukazují množství fitness hodnot (krokoměr, vzdálenost, patra, spálené kalorie, aktivně minuty, hladinu stresu, kvalitu spánku) a můžete jimi ovládat hudbu v telefonu – vlastní úložiště totiž nemají. Z hlediska konektivity je to naprosto v pořádku – hodinky se propojují s telefonem přes bluetooth (4.0) a díky nabíjecímu kabelu se dají propojit i s počítačem. GPS, Wi-Fi nebo NFC tyto hodinky nemají. Garmin vívomove HR nejsou určeny pro nadšené sportovce, ale spíše pro ty občasné, kteří chtějí mít o svých aktivitách dobrý přehled.

Vivomove HR existuje ve dvou verzích: Sport a Premium. Odlišují se od sebe sice minimálně ale přece. Model Sport se dodává se silikonovým řemínkem, Premium s koženým. Sport verze váží pouze 40,8 g, Premium jsou výrazně těžší 56,5 g.

 

Výhody

 • elegantní design
 • rozumná cena
 • hybrid analog + smart hodinky
 • sleduje širokou škálu aktivit

Nevýhody

 • menší displej
 • nepraktické čtení zpráv (oznámení v pořádku)
 • žádné integrované úložiště pro hudbu
 • nemá GPS

Verdikt: Tyto hybridní smart hodinky potěší zejména vyznavače elegantního stylu, kteří chtějí mít přehled o svých aktivitách.

Naše hodnocení:

Cena: 3 990 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


8. Xiaomi Amazfit Verge

úložiště: 4 GB ● NFC: neudává ● pohotovostní doba: 5 dní ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Xiaomi Amazfit Verge

Xiaomi Amazfit Verge disponuje kruhovým displejem, který je vybaven technologií Amoled. Díky ní je dobře čitelný i na přímém slunci. Gorilla Glass 3 a pouzdro s protiprachovou a vodotěsnou úpravou jsou zárukou dlouhé životnosti. Přes hodinky můžete pomocí Bluetooth připojení i telefonovat. Kromě, pro smart hodinky běžných funkcí, nabízí 5 denní výdrž na na jedno nabití. Srdcem hodinek je operační systém Android. Hodinky vás upozorní i na sms, poznámky v kalendáři nebo aktuality na sociálních sítích. Hodinky dokáží monitorovat 11 různých sportovních aktivit.

Výhody

 • vynikající výdrž baterie
 • kvalitní displej
 • oznámení
 • dobrá cena

Nevýhody

 • nepřesné počítání kroků
 • nabíječka by mohla být lépe navržena

Verdikt: Cenově dostupné fitness hodinky s kvalitním displejem.

Naše hodnocení:

Cena: 1 562 Kč

Ukázat nabídku
Mall.cz
Detail


9. Fitbit Versa 2

úložiště: 2,5 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Fitbit Versa 2

Inteligentní sportovní hodinky Fitbit Versa 2 jsou v podstatě vylepšenou verzí původních hodinek Versa. Velkou výhodou je jejich opravdu malá hmotnost (38 g) a design, kterým zbytečně nepřitahuje pozornost – mají decentní čtvercový tvar a díky zaobleným rohům působí pěkně i na menší ženské ruce. Oproti předchozímu modelu se výrazně zlepšil dotykový displej – AMOLED s výraznějšími barvami a ostrostí namísto průměrného LCD, výdrž na jedno nabití se již téměř blíží k jednomu týdnu (6 dní) a tlačítko zůstalo konečně už jen jedno. Hodinky by měly bez větší újmy ve vodě zvládnout hloubku 50 m (5ATM), ale na potápění si je určitě neberte … (co se týče plavání, při vodotěsnosti 10ATM (do 100 metrů) se doporučuje POUZE povrchové plavání).

Fitness statistiky, které hodinky sbírají, jsou dostatečně obsáhlé, což využijí hlavně aktivní lidé (režimy pro různé druhy sportů včetně plavání a cyklistiky … trochu však zamrzí absence GPS). Rovněž je k dispozici také monitoring spánku, vestavěný hudební přehrávač s podporou streamovací služby Spotify a mnohé další. Hodinky jsou klasicky kompatibilní s iOS, Android a Windows a dokáží vás upozornit na příchozí hovory, sms a notifikace jiných aplikací.

Výhody

 • různé fitness monitorovací funkce
 • kvalitní a elegantní provedení
 • nízká hmotnost
 • různé možnosti náramků
 • vysoce kvalitní OLED displej
 • interní paměť 2,5 GB
 • Fitbit aplikace
 • vodotěsný do 50 m

Nevýhody

 • nemá GPS
 • omezené možnosti notifikací
 • stále poměrně slabá výdrž

Verdikt: Pokud hledáte nanejvýš elegantní spojení fitness náramku s hodinkami, tak po této vylepšené verzi Versa prostě musíte sáhnout.

Naše hodnocení:

Cena: 4 790 Kč

Ukázat nabídku
inSPORTline.cz
Detail


10. Huawei Watch GT2 46mm

výrobce: Huawei ● úhlopříčka displeje: 1,39 palce ● pohotovostní doba: 336 hodin ● NFC: ano ● vnitřní paměť: 4 GB ● úložiště pro skladby: do 500 písniček ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop, geomagnetický, senzor okolního světla

Huawei Watch GT2 46mm

Inteligentní hodinky Huawei Watch GT2 jsou výborné fitness hodinky, které podobně jako předchozí řada (GT) vynikají klasickým designem a opravdu dlouhou výdrží (baterie vydrží na jedno nabití až dva týdny). Kromě toho můžete čekat obligátní přesné GPS, monitorování spánku, snímač srdečního tepu… Ale i vodotěsnost do hloubky 50 metrů, či možnost přijímat telefonické hovory i textové zprávy (ale bez smajl). Kulatý AMOLED displej o velikosti 1,39 palce nabízí obstojné barvy i pozorovací úhly + rozlišení 454 × 454 pixelů. Nová generace hodinek GT2 k tomu přináší další praktické funkce, jako je měření stresu, úložiště pro hudbu či hlasové příkazy.

Výhody

 • mimořádná výdrž baterie až 2 týdny
 • monitorují 15 různých typů cvičení a můžete s nimi i plavat
 • technologie TruSleep 2.0 pro monitoring spánku a TruRelax pro monitorování tlaku
 • 24/7 neustálý monitoring srdeční frekvence, upozornění během cvičení
 • zajímavá funkce měření stresu
 • kvalitnější zabudovaný reproduktor

Nevýhody

 • přenos hudby není dostupný pro iPhone, pouze pro Android telefony
 • neumožňují automatické monitorování cvičení
 • chybí možnost odpovídat na zprávy
 • nezobrazování smajlíků

Verdikt: Smart hodinky 2 generace od Huawei stojí na dobrých základech předešlého řady s vylepšeními, které ocení každý fanoušek této značky.

Naše hodnocení:

Cena: 3 390 Kč

Ukázat nabídku
Alza.cz
Detail


11. Honor Watch Magic

úložiště: – ● NFC: neudává ● pohotovostní doba: 7 dní ● funkce: GPS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Honor Watch Magic

Hodinky Honor Watch Magic, které jsou výslovně určeny dělat vám společníka během vašich sportovních aktivit. Kromě množství sportovních režimů vám poskytnou informace o vaší tepové frekvenci i režimu spánku. Jejich tloušťka je jen 9,8 mm, což je činí jedněmi z nejtenčích smart hodinek vůbec. Jsou vybaveny dotykovým displejem Amoled s rozlišením 390 × 390 pixelů. Jsou dostupné s koženým i silikonovým řemínkem. Disponují integrovaným GPS a díky duálnímu čipsetu až 7 dnů provozu na jedno nabití.

Výhody

 • výdrž baterie
 • kulatý displej
 • rychlé nabíjení
 • pěkný design

Nevýhody

 • absence vnitřní paměti
 • chybí Český jazyk
 • méně funkcí

Verdikt: Pěkný design, ale chudší funkční vybavení.

Naše hodnocení:

Cena: 1 999 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


12. Fossil FTW4024

úložiště: 8 GB ● NFC: ano ● výdrž baterie při plné zátěži: 24 hod. ● funkce: akcelerometr, gyroskop, kompas, krokoměr, senzor okolního světla, senzor srdečního tepu, kalorie, výškoměr, budík, čas, hudební přehrávač

Fossil FTW4024

Fossil FTW4024 HR je již 5. generace inteligentních smartwatch z produkce americké lifestylové značky. Vůči konkurenci se vymezují hlavně svým nadčasovým designem (kombinují klasický vintage styl s moderními prvky), přičemž nabízejí i vysokou funkcionalitu (díky systému Wear OS by Google) a doplňují tak telefony nejen s Androidem, ale také iPhony. A nejedná se jen o oznámení, s těmito hodinkami uskutečníte i hovory.

Smartwatch jsou jinak odolné vůči vodě do 3 ATM a nabízejí 1,28 “AMOLED displej (ovládaný dotyky + 3 bočními tlačítky). Jsou vybaveny Bluetooth 4.2, Wi-Fi, také NFC (ačkoli platby přes Google Pay nejsou na Slovensku zatím podporovány) , senzorem srdečního tepu či GPS.

Výhody

 • otevřený operační systém Wear OS by Google
 • zdařilý 1,28 “AMOLED displej
 • senzor pro měření srdečního tepu, GPS, NFC
 • možnost využití s Androidem i iOS
 • design

Nevýhody

 • složitější nastavení baterie
 • těžší čitelné na přímém slunečním světle

Verdikt: Design a množství funkcí vás přesvědčí, že právě takové smartwatch jste hledali a také našli.

Naše hodnocení:

Cena: 6 934 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


6 věcí, které potřebujete vědět před zakoupením smart hodinek

Průvodce koupí chytrých hodinek

💡 Rychlé tipy před koupí chytrých hodinek

 • nekupujte smart hodinky, aniž jste ověřili, že budou fungovat s vaším smartphonem. Například hodinky Apple pracují pouze s iPhone. Platforma Google Wear OS a hodinky společnosti Samsung Tizen budou pracovat s telefony Android i iPhone, ale mají méně funkcí, než když je používáte se zařízeními se systémem Android.
 • pokud jste fanouškem fitness, vyberte si hodinky se snímačem tepové frekvence a GPS (na trekování vašeho běhu)
 • při nákupu dbejte na jmenovitou výdrž baterie. Hybridní smart hodinky, které vypadají spíše jako analogové hodinky, mají nejdelší životnost baterie, ale nemají dotykové obrazovky.
 • zkontrolujte, zda je spona snadno ovladatelná a snadno se uvolní. Také se ujistěte, že není problém dostat náhradní řemínky.
 • výběr aplikací je také faktor, ale není tak důležitý jako kompatibilita, design a další funkce.

 

1. Operační systém a kompatibilita zařízení

Protože většina inteligentními hodinek je určena k tomu, aby sloužily jako společníci vašeho smartphonu, kompatibilita zařízení je velmi důležitá. Například, Tizen-powered Gear S3 a Gear Sport od společnosti Samsung spolupracují s více zařízeními pro Android, jakož i s iPhone, ale tato zařízení se používají jednodušší s Androidem (a to konkrétně Samsungem). Ale například hodinky Fitbol Versa fungují stejně dobře s telefony se systémem Android i iPhone.

Operační systém Google Wear OS pracuje v hodinkách LG, Huawei a dalších a funguje se smartphony Android 4.3 a vyššími. Společnost Google vám usnadňuje zkontrolovat, zda je váš smartphone kompatibilní: jednoduše přejděte na stránku g.co/WearCheck z prohlížeče smartphonu. Některé hodinky s Wear OS budou fungovat s iPhone, ale mnohé funkce (například přidávání aplikací a připojení hodinek přímo k síti Wi-Fi) nejsou dostupné, když jsou hodinky propojeny se zařízeními se systémem iOS. Android Wear 2.0, který byl spuštěn počátkem roku 2017, přinesl inteligentním hodinkám nové vlastnosti, včetně pokročilých funkcí fitness – Tracking podpory programu Google Assistant a možnosti instalace aplikací přímo na hodinky samotné. Není překvapivé, že Apple Watch funguje pouze s iPhone. Předinstalovaná aplikace Apple Watch pro iPhone je místo, kde najdete aplikaci WatchOS App Store. Tam můžete nainstalovat hodinkové verze vašich oblíbených aplikací iOS nebo najít nové: obchod nabízí vše od herních aplikací až po aplikace pro fitnesstracking. 

 

2. Displej

Téměř všechny smart hodinky, které jsou nyní k dispozici, využívají barevnou obrazovku LCD nebo displej AMOLED, který umožňuje zobrazovat fotografie, aplikace a jiný obsah v bohatších barvách a je také jasnější. Kompromisem je kratší životnost baterie, i když výrobci těchto hodinek zlepšují účinnost zařízení. Barevné displeje spotřebují tolik energie, že mnoho hodinek vypíná obrazovky během spánku, takže nemůžete vidět ani čas bez probuzení zařízení. LCD displeje mají tendenci být tlustší než OLED. Apple vyvinul první OLED displej pro první generaci Apple Watch tak, aby byl co nejtenčí. Samsung vytvořil první OLED Galaxy Gear v roce 2013.

Stejně jako chytré telefony, všechny smart hodinky mají jiný displej. Některé mají plně dotykový displej s brilantními barvami, zatímco jiné mohou mít jednoduchý černobílý. Kromě toho existují různé způsoby přijímání notifikací a upozornění na dané obrazovky. Některé hodinky například zobrazí pouze ikony pro nejnovější upozornění, zatímco ostatní zobrazí celou zprávu spojenou s upozorněním. Věnujte pozornost displeji hodinek, které jste si vybrali, a ujistěte se, že rozumíte rozsahu jeho podpory. Spravuje oznámení a upozornění tak, jak chcete? Jste v pohodě jen s pohledem na ikonu a pohledem na váš telefon pro zbytek obsahu? Nebo byste chtěli, aby hodinky zobrazovaly celou zprávu?

 

3. Ovládání dotykem vs. tlačítky

Chytré hodinky - ovládání dotykem vs. tlačítky

Může se zdát, že výběr dotykové obrazovky na vašich inteligentních hodinkách není rozumný. Někdy může být obtížné zacílit položky na menším dotykovém displeji a některé z rozhraní založených na posouvání nejsou intuitivní. Funkce Wear OS vám přináší praktické oznámení na kartách, které můžete jednoduše odmítnout tahem, ale v aplikacích vyžaduje velké množství potahování, abyste se dostali k jiným aplikacím a možnostem. Nejnovější aktualizace umožňuje přepínání mezi kartami krátkým pohybem vašeho zápěstí.

Při Apple Watch, Apple zvolil kombo přístup, který nabízí dotykový displej a digitální korunku i boční tlačítko na pravé straně. Pomocí korunky můžete rychle přiblížit nebo posouvat obsah a obrazovka používá technologii Force Touch, která rozpozná rozdíl mezi klepnutím a dlouhým stiskem. Stisknutím bočního tlačítka se dostanete k doku často používaných aplikací. Samsung Gear S3 Frontier a Samsung Gear Sport mají lunetu, kterou otáčíte, abyste procházeli přes menu. Používají se v kombinaci s dotykem. V průběhu času je zřejmé, že ve světě smart hodinek vyhrávají dotykové obrazovky, ale pokud vám je blízká jednoduchost a estetika „staré školy”, tlačítka budou pro vás ty pravé.

 

4. Notifikace

Jednou z nejlepších funkcí všech smart hodinek je, že mohou synchronizovat data a zobrazovat upozornění původně přijaté na smartphonu. Údaje se přenášejí v reálném čase, ale aby systém fungoval, hodinky musí zůstat stále v bezdrátovém dosahu telefonu. Existuje několik různých typů upozornění, které zahrnují: alarm, e-mail, sociální média, kalendář, textové zprávy, počasí a další. Některé modely hodinek budou zpracovávat pouze specifické oznámení nebo upozornění. Samozřejmě, musíte se ujistit, že model, který jste si vybrali, je kompatibilní s požadovanými upozorněními. Jsou pro vás důležité textové zprávy? Potřebujete přečíst každou zprávu v plném rozsahu? Pak hledejte hodinky, které zpracovávají SMS a zobrazují související textový obsah.

Ujistěte se, že budete moci rychle zkontrolovat všechny vaše nejnovější upozornění. Například Apple Watch vám umožní projít prstem dolů z horní části obrazovky a zobrazit centrum upozorněni, zatímco systém Wear OS umožňuje posouvat prstem nahoru ze spodní strany a zobrazit nejnovější zprávy. Některé smart hodinky nabízejí více možností přizpůsobení. Model Samsung Gear S3 například používá aplikaci Gear Manager v telefonu, která vám pomůže rozhodnout se, které upozornění se dostanou na vaše hodinky. K dispozici je i funkce Smart Relay. Jednoduchým zvednutím telefonu s upozorněním zobrazeným na hodinkách Gear otevřete příslušnou aplikaci na větší obrazovce.

 

5. Výdrž baterie

Potřebujete aby hodinky vydržely celý den, dokud se nedostanete domů z práce? Výdrž baterie některých smart hodinek trvá půl dne, zatímco jiné mohou na jedno nabití fungovat i stovky dní. Napájecí cykly závisejí na podporovaných funkcí, četnosti používání hodinek a velikosti interní baterie. To je důvod, proč je životnost baterie něco, co si třeba při výběru všímat. Hodinky s hlasovými funkcemi nevydrží tak dlouho, když je používáte jako telefon, ale to se dá očekávat. Apple Watch vydrží přibližně 18 hodin smíšeného užívání na jedno nabití. Většina smart hodinek, včetně hodinek Apple a Samsung Gear Sport, využívá bezdrátové nabíjení, které je pohodlné: nemusíte zařízení připojovat přímo do nabíječky; Místo toho ho umístěte rovnou na nabíjecí puk.

 

6. Vlastnosti a funkce

⭐ Fitness funkce: srdeční frekvence a GPS

Jelikož fitness trackery nadále poutají pozornost, výrobci smart hodinek se daly na cestu integrace funkcí monitorování aktivit. Některé modely jsou sice při sledování závislé od vašeho smartphonu, ale mají alespoň vestavěný krokoměr. Pokud plánujete používat smartwatch především na workout, možná byste mohli zvážit zvážit fitness tracker s funkcemi podobnými hodinkám, například Fitbol Versa nebo Garmin Vivoactive 4. Versa jde ještě dál a nabízí zdravotní funkce pro ženy, jako například schopnost zaznamenávat menstruační cyklus a jeho příznaky, jakož i srovnání vašeho cyklu se statistickými údaji spánku a aktivit.

Většina zařízení s Wear OS má zabudovaný monitor srdečního tepu, ale nejsou tak spolehlivé jako fitness trackery, jakým je například Fitbol Charge 2. Snímač tepové frekvence Apple Watch je přesnější. Kromě sledování tepové frekvence mají Apple Watch Series 3, Samsung Gear S3 a Samsung Gear Sport i GPS, což je činí atraktivnějšími pro ty, kteří chodí běhat nebo jezdí na kole a chtějí sledovat vzdálenost a tempo. Mějte však na paměti, že používání GPS bude mít významný vliv na životnost baterie.

⭐ Volání a mobilní platby

Chcete volat z vašich hodinek? Modely Apple Watch Series 3 a Gear S3 Frontier mají vestavěný systém LTE, takže můžete telefon nechat doma – přinejmenším teoreticky. Mnohé smart telefony mají čipy NFC, což znamená, že je můžete použít na platbu a to i bez toho, aby byl telefon v blízkosti. Všechny modely Apple Watch mají funkce Apple Pay a to i bez připojení zařízení iPhone nebo LTE. Wear OS hodinky, které podporují Android Pay zahrnují například LG Watch Sport, Huawei Watch 2. Vlastní mobilní platební systém společnosti Samsung, Samsung Pay, funguje na pěti modelech Gear. I společnosti Garmin a Fitbol, které jsou známé svými hodinkami zaměřenými na fitness, přidali mobilní platby na své nejnovější zařízení.

⭐ Vodotěsnost

Pokud budete nosit hodinky delší dobu, je šance, že zapomenete, že je máte na ruce. Některé modely jsou odolné vůči stříkající vodě, což znamená, že zvládnou trochu deště, ale nic jiného, zatímco jiné mohou být ponořeny pod vodou až do určité hloubky. Pokud je máte v úmyslu používat i na plavání, věnujte velkou pozornost hodnocení jejich vodotěsnosti.

⭐ Aplikace

Kategorie inteligentních hodinek dozrává a některé modely mají již stovky nebo dokonce tisíce aplikací. Apple Watch má zatím nejbohatší seznam s více než 20 000 dostupnými aplikacemi, včetně ESPN, MapMyRun, Uber a dokonce i Rosetta Stone. Můžete dělat vše od ovládání vašich světel pomocí aplikace Philips Hue až po objednávku oběda. Na instalaci těchto aplikací v Apple Watch je určen Apple Watch App Store pro iOS. Přestože společnost Google nezveřejnila oficiální číslo, systém Wear OS má tisíce aplikací optimalizovaných pro svou platformu. Aplikace instalujete přímo do hodinek. Wear OS má mnoho aplikací, včetně Lyft, který umožňuje naplánovat jízdu nebo WhatsApp, který vám umožní odpovědět na zprávy hlasem. Ostatní proprietární systémy, zejména systém Tizen společnosti Samsung pro zařízení Gear S3 a Gear Sport, mají ještě v oblasti aplikací deficit. Tato platforma v současnosti nabízí přibližně 1400 aplikací.

⭐ Design

Pro mnohé se to může zdát být bezvýznamné, ale hodinky budou skládat kompliment vašemu stylu. Líbí se vám vzhled hodinek? Myslíte si, že jsou esteticky příjemné, nebo že vypadají na vašem zápěstí příšerně? Toto je důležité, zvláště pokud plánujete nosit hodinky často. Před nákupem si buďte jisti, že se vám líbí.

 

Kde koupit, jaká je cena a které značky jsou nejoblíbenější

S výjimkou zařízení od „značek bez jména”, většina smart hodinek bude stát od cca 2500 Kč a výše, až po luxusní modely například Tag Heuer Connected, na které můžete utratit i více 250 000 Kč. Nejvíce smart hodinek najdete v rozmezí od 5000 Kč do 13 000 Kč v závislosti na funkcích a příslušenství. Budete se muset rozhodnout, jaká kombinace designu a funkcí je nejvhodnější pro váš rozpočet. Smart hodinky jsou více – méně unisex, čili nejsou striktně rozděleny na dámské a pánské. Dětské jsou samozřejmě zvláštní kategorie. Heureka je již tradičně nejlepším zdrojem pro informace o nabídce trhu a recenze na její stránkách jsou neocenitelnou pomocí v rozhodování.

Prodej smart hodinek a speciální vašich smart hodinek náleží důvěryhodným a ověřeným prodejcům, ať už je to Nay, Alza, Mall, Okay nebo Datart. Ano, i bazar Bazoš je oblíbený, můžete tam narazit na levné nabídky, avšak smart hodinkám z Číny, od prodejce jako je například Aliexpress, je možná lepší se vyhnout. Pokud jde o značky, kupodivu je nabízejí i takové vysloveně módní značky jako je Michael Kors nebo Fossil. My jsme se však pro rok 2021 rozhodli přece jen ocenit raději značky, které jsou v tomto segmentu opravdu doma – Apple a Samsung. Ani jednu z nich není pravděpodobně nutné zvlášť představovat, ale přesto alespoň v krátkosti o Apple, Samsung jsme vám naposledy představili v našem článku o Soundbarech.

💡 TIP: Smart hodinky Apple

AppleSpolečnost Apple Inc. je Americká nadnárodní technologická společnost se sídlem ve městě Cupertino v Kalifornii, která navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby. Je považována za jednu z „Velké čtyřky” spolu s Amazonkou, Google produktů.

První Apple Watch byly představeny 24. dubna 2015 a okamžitě se staly hitem se 4,2 mil. prodejů ve 2. čtvrtletí 2015. Druhá generace přišla v září 2016, třetí v září 2017 a čtvrtá v září 2018.

 

5 důvodů, proč si potřebujete koupit smart hodinky

Dny, kdy jediné, co hodinky dokázali bylo říci čas, jsou pryč. Technologie se v průběhu času neustále vyvíjejí a ani hodinky nemohou zůstat stranou. Pojem inteligentní hodinky je dokonale „samozřejmý”. Smart hodinky získaly v posledních letech ze zjevných důvodů obrovskou popularitu mezi mladými lidmi i fitness šílenci. Nezapomínejme ani na to, že jsou stylové. Ještě stále přemýšlíte, proč byste měli investovat do něčeho takového? Zde je 5 opravdu dobrých důvodů.

⭐ 1. Můžete monitorovat váš zdravotní stav

Sledování vašeho zdravotního stavu je jednoduché, když máte zařízení, které vám v tom pomůže. Smart hodinky vám připomenou váš trénink, můžete je použít ke sledování tepové frekvence, pomocí dalších aplikací můžete sledovat svou váhu, stravování, příjem a výdej kalorií nebo vzdálenost, kterou uběhne. Prostřednictvím těchto informací jste schopni dosáhnout svého kondiční cíle. Získáte přehled o vašich aktivitách a také o tom, kterou oblast budete potřebovat zlepšit.

Smart hodinky sportovní aktivity, zdravotní stav

⭐ 2. Poskytnou pocit bezpečí

Smart hodinky vám poskytnou pocit bezpečí. Pokud máte děti, které chcete mít i ve vaší nepřítomnosti pod kontrolou a v bezpečí, kupte hodinky s GPS sledováním. Můžete sledovat jejich aktuální polohu a návyky v reálném čase. Jsou také užitečné, pokud se ocitnete na neznámém místě. Ztratili jste směr během túry? Cestu zpět najdete použitím hodinek jako GPS. Díky inteligentní technologii hodinek se budete cítit v bezpečí.

⭐ 3. Upozornění jsou užitečné (zejména venku)

Notifikace přicházejí přímo na vaše zápěstí. Je to rychlejší a pohodlnější. Nemusíte vybírat telefon. Oznámení můžete zobrazit prakticky kdekoliv. Pokud se nenacházíte v blízkosti telefonu, můžete dostávat upozornění za předpokladu, že je váš telefon připojen k zařízení. Nemusíte neustále kontrolovat telefon, abyste zjistili, zda přišla zpráva, na kterou čekáte. Hodinky minimalizují vaši závislost na smartphonu.

⭐ 4. Stvořeno pro každodenní život

Další skvělou funkcí inteligentních hodinek je, že se připojí k vašemu telefonu a můžete zadávat jednoduché krátké zprávy, nastavit budík nebo připomínku. Existuje množství věcí, které můžete udělat. Jsou jako malé počítače, které zde jsou pro vás, aby udělali váš život jednodušším.

⭐ 5. Vědí víc, než jen říct čas

Mnoho lidí nosí hodinky. Účel je buď funkční (jednoduše ukáží kolik je hodin), nebo je to proto, že jsou módní. Dobré hodinky vypadají na zápěstí vždy skvěle. Příchod smartphonů však hodinky posunul do pozadí. Kdo potřebuje koupit hodinky, když telefon ukáže čas, má kalendář i alarm? Je to rozumný argument, který vysvětluje pokles prodeje hodinek v posledních letech. Inteligentní hodinky však tento trend kompenzují, protože nabízejí něco trochu jiného. Nabízejí všechny základní funkce hodinek, ale také nabízejí funkce, které smartphony nevědí.

A nakonec, pokud jste nadšencem nových technologií, pořízení smart hodinek do vaší sbírky je nezbytné.

 

Zdroje:

Do testu jsme vybrali Chytré hodinky pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Chytré hodinky v našem katalogu

Honor Watch Magic Honor Watch Magic
1 999 Kč
Fitbit Versa 2 Fitbit Versa 2
4 790 Kč
Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.