Porovnali jsme nejlepší chytré smart hodinky, z 16 modelů v 2020 vynikají Apple a Samsung

Redakce CestakBydlení.cz Test 27. března 2020 0

Celkoví víťezi testu

Apple Watch Series 3 38mm Xiaomi Amazfit Bip Samsung Gear Sport SM-R600 Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Apple Watch Series 3 38mm
Xiaomi Amazfit Bip
Samsung Gear Sport SM-R600
Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800
 1. přesné hodnoty
 2. jednoduché ovládání
 3. design
 4. dobrá výdrž baterie
 1. výdrž baterie
 2. jednoduché ovládání
 3. dobře čitelné i na slunci
 1. stabilní připojení k mobilu
 2. jednoduché ovládání
 3. dobrá výdrž baterie
 1. možnost střídání řemínků
 2. oznámení
 3. pěkný design
 4. ovládání lunetou
 1. cena
 1. GPS a měření tepu není stoprocentní
 1. baterie se dlouho nabíjí
 2. NFC nelze využít
 1. hlasový asistent není dokonalý
 2. dlouho se nabíjejí
Apple je Apple. Hodinky, které ve své cenové kategorii nabízejí slušnou hodnotu. Kvalitní hodinky, které však deklarují funkci, která je nepoužitelná. Skvěle vypadající hodinky, které víte přizpůsobit dané příležitosti.
5 790 Kč 1 499 Kč 3 990 Kč 5 235 Kč
Ukázat nabídku
maxi výprodej, slevy → naleznete zde
Ukázat nabídku Ukázat nabídku Ukázat nabídku
Smart hodinky jsou vlastně minipočítač nošen na zápěstí, který vás může prostřednictvím bezdrátového připojení upozornit na příchozí hovory, textové zprávy a aktualizace sociálních sítí. Ale pokud smart hodinky jsou jen doplňkem pro váš smartphone, proč jim věnovat takovou pozornost?

Protože jsou docela dost inteligentní i sami o sobě. Některé modely přicházejí s vlastními síťovými připojeními, takže mohou provádět mnoho pokročilých úloh bez párování s blízkým telefonem. Často obsahují zabudované snímače – včetně akcelerometrů, barometrů a monitorů srdeční frekvence – na sledování vaší fyzické aktivity. Bezdrátové technologie, jako například NFC, umožňují používat hodinky k uskutečnění mobilních plateb. Technologie smartwatch se vyvíjí. Modely se z velkých a neohrabaných změnily na elegantní a trendy. A stávají se stále tenčími. Můžete také očekávat, že inteligentní hodinky integrují nové operační systémy a ekosystémy aplikací, které by mohly dramaticky zvýšit jejich možnosti.

My jsme pro vás vybrali a porovnali 16 inteligentních hodinek značek 3x Fitbit, 3x Xiaomi, 2x Huawei, 2x Garmin, 2x Samsung, 2x Apple, 1x Alcatel, 1x Honor. Pro rok 2020 se staly našimi oblíbenci smart hodinky značek Apple a Samsung.

Podle čeho a jak vybírat smart hodinky?

Tak, rozhodli jste se koupit inteligentní hodinky. Skvělé. Ale ještě neklikejte na tlačítko „koupit”! Dokonce i když jste již učinili průzkum a víte který model chcete, stále je pár věcí, kterým je třeba věnovat pozornost. Například, potřebujete vědět, zda je model, který jste si vybrali, kompatibilní s vaším smartphonem. Pokud si totiž koupíte model, který není kompatibilní s vaším telefonem, nebudete moci využít množství funkcí, které dělají smart hodinky tak úžasnými.

Hodinky by měly jednoznačně reflektovat vaše potřeby a váš životní styl. Jedna věc, kterou si třeba pamatovat je, že inteligentní hodinky jsou téměř jako váš smartphone – ve skutečnosti totiž mnoho faktorů, kterým je třeba věnovat pozornost při koupi hodinek, je stejných jako při koupi nového telefonu:

 • operační systém a kompatibilita zařízení
 • displej
 • rozhraní: dotyk vs tlačítka
 • oznámení 
 • výdrž baterie
 • vlastnosti a funkce
 • cena

Jak se rozhodnete, který smartwatch je ideální pro vaše potřeby a rozpočet? Náš průvodce vám poradí.

4 nejlevnější kvalitní Chytré hodinky do 2555 Kč

Recenze 16 nejlepších chytrých smart hodinek pro rok 2020

1. Apple Watch Series 3 38mm

úložiště: 8 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: 18 hodin ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop

Apple Watch Series 3 38mm

Apple Watch Series 3 38 mm je voděodolný model (do 50 metrů), který je vybaven GPS, výškoměrem a mnoha funkcemi a aplikacemi, které k vašim sportovním aktivitám můžete potřebovat. Hodinky zaznamenají každý důležitý údaj, ať už je to vzdálenost, rychlost nebo trasa. K dispozici je vám hudba z Apple Music. Vaši tepovou frekvenci udrží pod kontrolou aplikace Srdeční tep a funkce SOS může zachránit i život. Hodinky jsou vybaveny operačním systém WatchOS čtvrté generace. Jsou k dispozici v různých designových i barevných provedeních, každý si najde ty své.

Výhody

 • přesné hodnoty
 • jednoduché ovládání
 • design
 • dobrá výdrž baterie

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Apple je Apple.

Naše hodnocení:

Cena: 5 790 Kč

Ukázat nabídku
Detail


2. Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

úložiště: 4 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: 168 hodin ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 jsou hodinky v klasickém designu se smart funkcemi. Hodinky si umíte dokonale přizpůsobit vašim potřebám, protože jsou kompatibilní s běžnými řemínky se šířkou 22 mm. Displej je vybavených technologií Super Amoled, díky které je dobře čitelný v jakýchkoli podmínkách viditelnosti. Součástí balení je i bezdrátová nabíječka. Hodinky na jedno nabití vydrží 80 hodin. Funkce můžete ještě rozšířit o aplikace, které si jednoduše stáhnete. Kromě klasických funkcí smart hodinek, tento model nabízí i možnost ovládání kompatibilních zařízení smart domácnosti.

Výhody

 • možnost střídání řemínků
 • oznámení
 • pěkný design
 • ovládání lunetou

Nevýhody

 • hlasový asistent není dokonalý
 • dlouho se nabíjejí

Verdikt: Skvěle vypadající hodinky, které víte přizpůsobit dané příležitosti.

Naše hodnocení:

Cena: 5 235 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Zlatá střední cesta


3. Apple Watch Series 4 40mm

úložiště: 16 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop

Apple Watch Series 4 40mm

Apple Watch Series 4 44mm je model se zaobleným a větším displejem jako jeho předchůdce nabízí ještě větší množství informací. Jsou vybaveny vylepšeným procesorem, novým čipem S4 a korunkou Digital Crown s haptické odezvou a o 30% menší než u předchozích modelů. Kromě tradičních, u smart hodinek už běžných funkcí, jsou tyto hodinky detektorem pádu tísňová volání, což může v některých případech zachránit i život. Hodinky víte používat jako telefon, včetně posílání zpráv. Poslech hudby je samozřejmostí. Tento model nabízí paměť s objemem až 16 GB.

Výhody

 • dobrá synchronizace s iPhonem
 • velký displej
 • rychlá reakce
 • detekce pádu

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Pokud se rozhodnete do tohoto modelu investovat, budete pravděpodobně spokojeni.

Naše hodnocení:

Cena: 9 376 Kč

Ukázat nabídku
Detail


4. Samsung Gear Sport SM-R600

úložiště: 4 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop

Samsung Gear Sport SM-R600

Samsung Gear Sport SM-R600 je v designu typickém pro smart hodinky. Vodotěsný model je určen především pro sportovce a vyznavače aktivního života. Hodinky sledují a dokumentují vaše sportovní aktivity pomocí aplikace Speedo On a i zdravotní stav, včetně příjmu a výdeji kalorií. Hodinky se ovládají dotykem a víte nimi přijímat i zprávy. Přicházejí ve dvou barevných provedeních decentní černé a nápadné modré. Poskytují vodotěsnost do 50 m, čili se v nich můžete bez obav sprchovat.

Výhody

 • stabilní připojení k mobilu
 • jednoduché ovládání
 • dobrá výdrž baterie

Nevýhody

 • baterie se dlouho nabíjí
 • NFC nelze využít

Verdikt: Kvalitní hodinky, které však deklarují funkci, která je nepoužitelná.

Naše hodnocení:

Cena: 3 990 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Pro náročné


5. Xiaomi Amazfit Bip

úložiště: neudává ● NFC: ne ● pohotovostní doba: 45 dní ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop

Xiaomi Amazfit Bip

Model Xiaomi Amazfit Bip přichází ve více barevných provedeních a jejich hmotnost je pouze 32 gramů. Displej se rozsvítí při zvednutí ruky a jas přizpůsobuje viditelnosti. Výdrž baterie na jedno nabití je neuvěřitelných 45 dní. Jsou vybaveny všemi běžnými funkcemi nezbytnými pro sledování vašich sportovních aktivit, včetně srdeční frekvence. Hodinky jsou odolné prachu i vodě. Hodinky je možné propojit s vaším smartphonem, a budou vás upozorňovat na příchozí hovory i zprávy. Stejně vás upozorní na příliš dlouhé sezení.

Výhody

 • výdrž baterie
 • jednoduché ovládání
 • dobře čitelné i na slunci

Nevýhody

 • GPS a měření tepu není stoprocentní

Verdikt: Hodinky, které ve své cenové kategorii nabízejí slušnou hodnotu.

Naše hodnocení:

Cena: 1 499 Kč

Ukázat nabídku
Detail

Lidová volba


6. Garmin vívoActive 3

úložiště: neudává ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr

Garmin vívoActive 3

Model Garmin vívoActive 3 vám nabízí množství sportovních režimů, od plavání, přes jógu, běh, cyklistiku až po lyžování nebo golf a přitom monitorují i vaši srdeční frekvenci. Zobrazit si můžete hodnoty naměřené zpětně za 7 dní. Během pohybové aktivity hodinky vyhodnocují vaši fyzickou kondici. Dotykový displej ovládáte posouváním obsahu prstem a je dána i možnost bezkontaktní platby. Displej permanentně svítí, je dobře čitelný i ve zhoršených podmínkách viditelnosti. Funkce Garmin Connect vám dává k dispozici tréninkový deník, ať už v mobilní nebo webové verzi. Po propojení se s vaším smartphonem získáte notifikace o příchozích hovorech i zprávách.

Výhody

 • dlouhá výdrž baterie
 • přesné měření tepové frekvence
 • sleduje širokou škálu aktivit

Nevýhody

 • nepřesné sledování spánku
 • žádné integrované úložiště pro hudbu

Verdikt: Nejsou to nejinovativnější smart hodinky na trhu, ale nabízejí vcelku příjemnou uživatelskou zkušenost.

Naše hodnocení:

Cena: 5 302 Kč

Ukázat nabídku
Detail


7. Garmin Vivomove HR Sport

úložiště: neudává ● NFC: ne ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: Snímač tepové frekvence, Akcelerometr, Gyroskop, Výškoměr, Move IQ

Garmin Vivomove HR Sport

Garmin Vivomove HR jsou elegantní smart hodinky, které zaujmou hlavně ty, které celkem neoslovuje sportovní design. Na první pohled totiž připomínají klasické analogové hodinky. Ve spodní části se ale nachází i malý černobílý dotykový OLED displej, který má velikost 0,38 x 0,76 palce s rozlišením 64×128 pixelů. Při aktivaci displeje se analogové ručičky přesunou do polohy „10 hodin 10 minut” a díky tomu tedy nebudou „překážet” při čtení informací – notifikací, či celých zpráv (což však není logicky zcela pohodlné).

Hodinky dále ukazují množství fitness hodnot (krokoměr, vzdálenost, patra, spálené kalorie, aktivně minuty, hladinu stresu, kvalitu spánku) a můžete jimi ovládat hudbu v telefonu – vlastní úložiště totiž nemají. Z hlediska konektivity je to naprosto v pořádku – hodinky se propojují s telefonem přes bluetooth (4.0) a díky nabíjecímu kabelu se dají propojit i s počítačem. GPS, Wi-Fi nebo NFC tyto hodinky nemají. Garmin vívomove HR nejsou určeny pro nadšené sportovce, ale spíše pro ty občasné, kteří chtějí mít o svých aktivitách dobrý přehled.

Vivomove HR existuje ve dvou verzích: Sport a Premium. Odlišují se od sebe sice minimálně ale přece. Model Sport se dodává se silikonovým řemínkem, Premium s koženým. Sport verze váží pouze 40,8 g, Premium jsou výrazně těžší 56,5 g.

 

Výhody

 • elegantní design
 • rozumná cena
 • hybrid analog + smart hodinky
 • sleduje širokou škálu aktivit

Nevýhody

 • menší displej
 • nepraktické čtení zpráv (oznámení v pořádku)
 • žádné integrované úložiště pro hudbu
 • nemá GPS

Verdikt: Tyto hybridní smart hodinky potěší zejména vyznavače elegantního stylu, kteří chtějí mít přehled o svých aktivitách.

Naše hodnocení:

Cena: 4 552 Kč

Ukázat nabídku
Detail


8. Xiaomi Amazfit Verge

úložiště: 4 GB ● NFC: neudává ● pohotovostní doba: 5 dní ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Xiaomi Amazfit Verge

Xiaomi Amazfit Verge disponuje kruhovým displejem, který je vybaven technologií Amoled. Díky ní je dobře čitelný i na přímém slunci. Gorilla Glass 3 a pouzdro s protiprachovou a vodotěsnou úpravou jsou zárukou dlouhé životnosti. Přes hodinky můžete pomocí Bluetooth připojení i telefonovat. Kromě, pro smart hodinky běžných funkcí, nabízí 5 denní výdrž na na jedno nabití. Srdcem hodinek je operační systém Android. Hodinky vás upozorní i na sms, poznámky v kalendáři nebo aktuality na sociálních sítích. Hodinky dokáží monitorovat 11 různých sportovních aktivit.

Výhody

 • vynikající výdrž baterie
 • kvalitní displej
 • oznámení
 • dobrá cena

Nevýhody

 • nepřesné počítání kroků
 • nabíječka by mohla být lépe navržena

Verdikt: Cenově dostupné fitness hodinky s kvalitním displejem.

Naše hodnocení:

Cena: 2 037 Kč

Ukázat nabídku
Detail


9. Fitbit Versa 2

úložiště: 2,5 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Fitbit Versa 2

Inteligentní sportovní hodinky Fitbit Versa 2 jsou v podstatě vylepšenou verzí původních hodinek Versa. Velkou výhodou je jejich opravdu malá hmotnost (38 g) a design, kterým zbytečně nepřitahuje pozornost – mají decentní čtvercový tvar a díky zaobleným rohům působí pěkně i na menší ženské ruce. Oproti předchozímu modelu se výrazně zlepšil dotykový displej – AMOLED s výraznějšími barvami a ostrostí namísto průměrného LCD, výdrž na jedno nabití se již téměř blíží k jednomu týdnu (6 dní) a tlačítko zůstalo konečně už jen jedno. Hodinky by měly bez větší újmy ve vodě zvládnout hloubku 50 m (5ATM), ale na potápění si je určitě neberte … (co se týče plavání, při vodotěsnosti 10ATM (do 100 metrů) se doporučuje POUZE povrchové plavání).

Fitness statistiky, které hodinky sbírají, jsou dostatečně obsáhlé, což využijí hlavně aktivní lidé (režimy pro různé druhy sportů včetně plavání a cyklistiky … trochu však zamrzí absence GPS). Rovněž je k dispozici také monitoring spánku, vestavěný hudební přehrávač s podporou streamovací služby Spotify a mnohé další. Hodinky jsou klasicky kompatibilní s iOS, Android a Windows a dokáží vás upozornit na příchozí hovory, sms a notifikace jiných aplikací.

Výhody

 • různé fitness monitorovací funkce
 • kvalitní a elegantní provedení
 • nízká hmotnost
 • různé možnosti náramků
 • vysoce kvalitní OLED displej
 • interní paměť 2,5 GB
 • Fitbit aplikace
 • vodotěsný do 50 m

Nevýhody

 • nemá GPS
 • omezené možnosti notifikací
 • stále poměrně slabá výdrž

Verdikt: Pokud hledáte nanejvýš elegantní spojení fitness náramku s hodinkami, tak po této vylepšené verzi Versa prostě musíte sáhnout.

Naše hodnocení:

Cena: 5 390 Kč

Ukázat nabídku
Detail


10. Xiaomi Amazfit 2 Stratos

úložiště: 4 GB ● NFC: neudává ● pohotovostní doba: 5 dní ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Xiaomi Amazfit 2 Stratos získaly ocenění produkt roku 2018 a cenu Reddot Design Award 2018, za kterou vděčí elegantnímu jednoduchému vzhledu a použitým kvalitním materiálům. Za designem nezaostává ani funkčnost hodinek, jsou schopny monitorovat 14 sportovních aktivit. Kromě běžných, dobře známých funkcí, nabízejí hodinky i funkci VO2 max, která poskytne údaje o objemu spotřebovaného kyslíku za minutu. Na jedno nabití vydrží 35 hodin nepřetržité aktivity. Pohotovostní výdrž je až 5 dní. Můžete si uložit také svou oblíbenou hudbu a užívat si ji pomocí bezdrátových Bluetooth sluchátek.

Výhody

 • finalista Produkt roku 2018
 • dobrá výdrž baterky
 • dostupná cena

Nevýhody

 • minimum funkčních rozdílů oproti předchůdci tohoto modelu Pace

Verdikt: Smart hodinky určené primárně pro sportovce, ale v elegantním designu.

Naše hodnocení:

Cena: 3 990 Kč

Ukázat nabídku
Recenze


11. Fitbit Versa

úložiště: 2,5 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Fitbit Versa

Kromě toho, že jsou hodinky fitbol Versa skvělým společníkem během vašich sportovních aktivit, protože vám poskytnou přehled o vaší aktuální fyzické kondici, nabízejí vám i dostatečnou kapacitu paměti pro uložení vaší oblíbené hudby, kterou si můžete vychutnávat prostřednictvím bezdrátových Bluetooth sluchátek. Hodinky dokáží monitorovat různé sportovní režimy, tepovou frekvenci i váš spánkový režim. Hodinky se synchronizují bezdrátově a jsou kompatibilní s iOS, Android a Windows. Upozorní vás na příchozí hovory, sms a notifikace jiných oblíbených aplikací.

Výhody

 • různé režimy monitorování
 • fitbol aplikace
 • kvalitní, robustní provedení
 • různé možnosti náramků

Nevýhody

 • chybí GPS
 • omezené možnosti notifikací

Verdikt: Silný „smartwatch” zaměřený především na fitness. Krásnější, levnější verze prvních skutečně inteligentních hodinek této značky – Ionic.

Naše hodnocení:

Cena: 4 090 Kč

Ukázat nabídku
Detail


12. Honor Watch Magic

úložiště: – ● NFC: neudává ● pohotovostní doba: 7 dní ● funkce: GPS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Honor Watch Magic

Hodinky Honor Watch Magic, které jsou výslovně určeny dělat vám společníka během vašich sportovních aktivit. Kromě množství sportovních režimů vám poskytnou informace o vaší tepové frekvenci i režimu spánku. Jejich tloušťka je jen 9,8 mm, což je činí jedněmi z nejtenčích smart hodinek vůbec. Jsou vybaveny dotykovým displejem Amoled s rozlišením 390 × 390 pixelů. Jsou dostupné s koženým i silikonovým řemínkem. Disponují integrovaným GPS a díky duálnímu čipsetu až 7 dnů provozu na jedno nabití.

Výhody

 • výdrž baterie
 • kulatý displej
 • rychlé nabíjení
 • pěkný design

Nevýhody

 • absence vnitřní paměti
 • chybí Český jazyk
 • méně funkcí

Verdikt: Pěkný design, ale chudší funkční vybavení.

Naše hodnocení:

Cena: 3 080 Kč

Ukázat nabídku
Detail


13. Huawei Watch GT

úložiště: – ● NFC: – ● pohotovostní doba: 336 hodin ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Huawei Watch GT

Hodinky Huawei Watch GT klasického vzhledu ani nevypadají na to, že jde sporttester nabitý nejnovějšími technologiemi a schopný monitorovat množství sportovních aktivit. Baterie na jedno nabití vydrží až 2 týdny. Kromě GPS, monitoringu srdečního rytmu a spánku nabízejí i možnost přijímání hovorů i zpráv. Režim inteligentního tréninku vám nastaví ideální tempo. Technologie TrueSleep vám po vyhodnocení spánkového cyklu doporučí možnosti na zkvalitnění spánku. GPS, barometr a kompas jsou samozřejmostí.

Výhody

 • mimořádná výdrž baterie
 • kvalitní displej
 • spolehlivé oznámení

Nevýhody

 • absence podpory hudby
 • absence extra aplikací

Verdikt: Hodinky, které nabízejí výjimečnou výdrž baterie a vynikající monitorování kondice.

Naše hodnocení:

Cena: 2 555 Kč

Ukázat nabídku
Detail


14. Huawei Watch 2

úložiště: 4 GB ● NFC: ano ● pohotovostní doba: neudává ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Huawei Watch 2

Hodinky Huawei Watch 2 se sníženým profilem v prachu a vodě vzdorná provedení. Disponuje všemi funkcemi, typickými pro smart hodinky, praktická funkce NFC umožní rychlou platbu přes terminál. Hodinky jsou k dispozici ve více barevných provedeních a lze volit mezi digitálním a analogovým zobrazením času. Díky kvalitě použitých materiálů působí hodinky nejen sportovně, ale i luxusně. GPS, Bluetooth i Wifi antény jsou integrovány přímo ve fazety, čímž se zvyšuje kvalita příjmu. Hodinky pracují se systémem Android Wear a některé aplikace fungují nezávisle na telefonu.

Výhody

 • Android Wear
 • NFC a Android Pay
 • lehké a pohodlně se nosí

Nevýhody

 • absence slovenského nebo českého menu
 • nepřesné měření aktivit
 • krátká výdrž baterie

Verdikt: Nevýrazný design a malý displej, ale vcelku dobrá funkčnost.

Naše hodnocení:

Cena: 4 890 Kč

Ukázat nabídku
Detail


15. Alcatel MOVETIME Track&Talk

úložiště: – ● NFC: ne ● pohotovostní doba: 2 hodiny ● funkce: GPS

Alcatel MOVETIME Track&Talk

Hodinky Alcatel MOVETO Track & Talk pro děti, ve veselém designu, poskytnou dokonalý přehled o pohybu vašeho dítěte. Funkce nastavení tzv. bezpečnostní zóny vám v případě odklonění od obvyklé trasy dítěte pošle upozornění na telefon. Tyto dětské hodinky umožní volání na deset předvolených telefonních čísel. Hodinky jsou prachu a vodě vzdorné, jsou vybaveny jednoduchým krokoměrem a vyhotoví statistiku pohybu. Jsou vhodné i pro děti, které ještě neumějí číst, protože umožní jednoduše nahrát hlasovou zprávu.

Výhody

 • možnost lokalizace
 • veselý design
 • hlasové zprávy
 • jednoduché ovládání

Nevýhody

 • krátká životnost
 • neúplný návod
 • komplikované spárování s mobilem

Verdikt: Praktické zařízení, které vám poskytne přehled o pohybu vašeho dítěte, s krátkou životností.

Naše hodnocení:

Cena:

Ukázat nabídku
Detail


16. Fitbit Ionic

úložiště: neudává ● NFC: ano ● pohotovostní doba: 4 dny ● funkce: GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop

Fitbit Ionic

Fitbol Ionic jsou sportovní hodinky ve sportovním designu, vybavené nejnovějšími technologiemi. Kromě samozřejmých funkcí nabízejí hodinky místo pro uložení hudby, funkci FitbitPay a bezdrátová sluchátka. Hodinky jsou zhotoveny z leteckého hliníku a design upoutá na první pohled. Gorilla Glass 3 zajistí ochranu displeje a dobrou viditelnost za jakýchkoli podmínek. Kromě dotykového ovládání se hodinky dají ovládat i třemi tlačítky. „Watchface” si můžete přizpůsobit podle vlastního výběru z dostupných možností. S hodinkami máte díky fitbol Coach po ruce i osobního trenéra, který vám nabízí přednastavené cvičení.

Výhody

 • inovativní design
 • přehlednost
 • jednoduché používání

Nevýhody

 • málo dostupných aplikací
 • nefunkční platby
 • málo citlivý dotykový displej

Verdikt: Ideální společník pro jakýkoli typ fyzické aktivity díky skvělému monitorování činností.

Naše hodnocení:

Cena: 9 753 Kč

Ukázat nabídku
Detail


6 věcí, které potřebujete vědět před zakoupením smart hodinek

Průvodce koupí chytrých hodinek

💡 Rychlé tipy před koupí chytrých hodinek

 • nekupujte smart hodinky, aniž jste ověřili, že budou fungovat s vaším smartphonem. Například hodinky Apple pracují pouze s iPhone. Platforma Google Wear OS a hodinky společnosti Samsung Tizen budou pracovat s telefony Android i iPhone, ale mají méně funkcí, než když je používáte se zařízeními se systémem Android.
 • pokud jste fanouškem fitness, vyberte si hodinky se snímačem tepové frekvence a GPS (na trekování vašeho běhu)
 • při nákupu dbejte na jmenovitou výdrž baterie. Hybridní smart hodinky, které vypadají spíše jako analogové hodinky, mají nejdelší životnost baterie, ale nemají dotykové obrazovky.
 • zkontrolujte, zda je spona snadno ovladatelná a snadno se uvolní. Také se ujistěte, že není problém dostat náhradní řemínky.
 • výběr aplikací je také faktor, ale není tak důležitý jako kompatibilita, design a další funkce.

 

1. Operační systém a kompatibilita zařízení

Protože většina inteligentními hodinek je určena k tomu, aby sloužily jako společníci vašeho smartphonu, kompatibilita zařízení je velmi důležitá. Například, Tizen-powered Gear S3 a Gear Sport od společnosti Samsung spolupracují s více zařízeními pro Android, jakož i s iPhone, ale tato zařízení se používají jednodušší s Androidem (a to konkrétně Samsungem). Ale například hodinky Fitbol Versa fungují stejně dobře s telefony se systémem Android i iPhone.

Operační systém Google Wear OS pracuje v hodinkách LG, Huawei a dalších a funguje se smartphony Android 4.3 a vyššími. Společnost Google vám usnadňuje zkontrolovat, zda je váš smartphone kompatibilní: jednoduše přejděte na stránku g.co/WearCheck z prohlížeče smartphonu. Některé hodinky s Wear OS budou fungovat s iPhone, ale mnohé funkce (například přidávání aplikací a připojení hodinek přímo k síti Wi-Fi) nejsou dostupné, když jsou hodinky propojeny se zařízeními se systémem iOS. Android Wear 2.0, který byl spuštěn počátkem roku 2017, přinesl inteligentním hodinkám nové vlastnosti, včetně pokročilých funkcí fitness – Tracking podpory programu Google Assistant a možnosti instalace aplikací přímo na hodinky samotné. Není překvapivé, že Apple Watch funguje pouze s iPhone. Předinstalovaná aplikace Apple Watch pro iPhone je místo, kde najdete aplikaci WatchOS App Store. Tam můžete nainstalovat hodinkové verze vašich oblíbených aplikací iOS nebo najít nové: obchod nabízí vše od herních aplikací až po aplikace pro fitnesstracking. 

 

2. Displej

Téměř všechny smart hodinky, které jsou nyní k dispozici, využívají barevnou obrazovku LCD nebo displej AMOLED, který umožňuje zobrazovat fotografie, aplikace a jiný obsah v bohatších barvách a je také jasnější. Kompromisem je kratší životnost baterie, i když výrobci těchto hodinek zlepšují účinnost zařízení. Barevné displeje spotřebují tolik energie, že mnoho hodinek vypíná obrazovky během spánku, takže nemůžete vidět ani čas bez probuzení zařízení. LCD displeje mají tendenci být tlustší než OLED. Apple vyvinul první OLED displej pro první generaci Apple Watch tak, aby byl co nejtenčí. Samsung vytvořil první OLED Galaxy Gear v roce 2013.

Stejně jako chytré telefony, všechny smart hodinky mají jiný displej. Některé mají plně dotykový displej s brilantními barvami, zatímco jiné mohou mít jednoduchý černobílý. Kromě toho existují různé způsoby přijímání notifikací a upozornění na dané obrazovky. Některé hodinky například zobrazí pouze ikony pro nejnovější upozornění, zatímco ostatní zobrazí celou zprávu spojenou s upozorněním. Věnujte pozornost displeji hodinek, které jste si vybrali, a ujistěte se, že rozumíte rozsahu jeho podpory. Spravuje oznámení a upozornění tak, jak chcete? Jste v pohodě jen s pohledem na ikonu a pohledem na váš telefon pro zbytek obsahu? Nebo byste chtěli, aby hodinky zobrazovaly celou zprávu?

 

3. Ovládání dotykem vs. tlačítky

Chytré hodinky - ovládání dotykem vs. tlačítky

Může se zdát, že výběr dotykové obrazovky na vašich inteligentních hodinkách není rozumný. Někdy může být obtížné zacílit položky na menším dotykovém displeji a některé z rozhraní založených na posouvání nejsou intuitivní. Funkce Wear OS vám přináší praktické oznámení na kartách, které můžete jednoduše odmítnout tahem, ale v aplikacích vyžaduje velké množství potahování, abyste se dostali k jiným aplikacím a možnostem. Nejnovější aktualizace umožňuje přepínání mezi kartami krátkým pohybem vašeho zápěstí.

Při Apple Watch, Apple zvolil kombo přístup, který nabízí dotykový displej a digitální korunku i boční tlačítko na pravé straně. Pomocí korunky můžete rychle přiblížit nebo posouvat obsah a obrazovka používá technologii Force Touch, která rozpozná rozdíl mezi klepnutím a dlouhým stiskem. Stisknutím bočního tlačítka se dostanete k doku často používaných aplikací. Samsung Gear S3 Frontier a Samsung Gear Sport mají lunetu, kterou otáčíte, abyste procházeli přes menu. Používají se v kombinaci s dotykem. V průběhu času je zřejmé, že ve světě smart hodinek vyhrávají dotykové obrazovky, ale pokud vám je blízká jednoduchost a estetika „staré školy”, tlačítka budou pro vás ty pravé.

 

4. Notifikace

Jednou z nejlepších funkcí všech smart hodinek je, že mohou synchronizovat data a zobrazovat upozornění původně přijaté na smartphonu. Údaje se přenášejí v reálném čase, ale aby systém fungoval, hodinky musí zůstat stále v bezdrátovém dosahu telefonu. Existuje několik různých typů upozornění, které zahrnují: alarm, e-mail, sociální média, kalendář, textové zprávy, počasí a další. Některé modely hodinek budou zpracovávat pouze specifické oznámení nebo upozornění. Samozřejmě, musíte se ujistit, že model, který jste si vybrali, je kompatibilní s požadovanými upozorněními. Jsou pro vás důležité textové zprávy? Potřebujete přečíst každou zprávu v plném rozsahu? Pak hledejte hodinky, které zpracovávají SMS a zobrazují související textový obsah.

Ujistěte se, že budete moci rychle zkontrolovat všechny vaše nejnovější upozornění. Například Apple Watch vám umožní projít prstem dolů z horní části obrazovky a zobrazit centrum upozorněni, zatímco systém Wear OS umožňuje posouvat prstem nahoru ze spodní strany a zobrazit nejnovější zprávy. Některé smart hodinky nabízejí více možností přizpůsobení. Model Samsung Gear S3 například používá aplikaci Gear Manager v telefonu, která vám pomůže rozhodnout se, které upozornění se dostanou na vaše hodinky. K dispozici je i funkce Smart Relay. Jednoduchým zvednutím telefonu s upozorněním zobrazeným na hodinkách Gear otevřete příslušnou aplikaci na větší obrazovce.

 

5. Výdrž baterie

Potřebujete aby hodinky vydržely celý den, dokud se nedostanete domů z práce? Výdrž baterie některých smart hodinek trvá půl dne, zatímco jiné mohou na jedno nabití fungovat i stovky dní. Napájecí cykly závisejí na podporovaných funkcí, četnosti používání hodinek a velikosti interní baterie. To je důvod, proč je životnost baterie něco, co si třeba při výběru všímat. Hodinky s hlasovými funkcemi nevydrží tak dlouho, když je používáte jako telefon, ale to se dá očekávat. Apple Watch vydrží přibližně 18 hodin smíšeného užívání na jedno nabití. Většina smart hodinek, včetně hodinek Apple a Samsung Gear Sport, využívá bezdrátové nabíjení, které je pohodlné: nemusíte zařízení připojovat přímo do nabíječky; Místo toho ho umístěte rovnou na nabíjecí puk.

 

6. Vlastnosti a funkce

⭐ Fitness funkce: srdeční frekvence a GPS

Jelikož fitness trackery nadále poutají pozornost, výrobci smart hodinek se daly na cestu integrace funkcí monitorování aktivit. Některé modely jsou sice při sledování závislé od vašeho smartphonu, ale mají alespoň vestavěný krokoměr. Pokud plánujete používat smartwatch především na workout, možná byste mohli zvážit zvážit fitness tracker s funkcemi podobnými hodinkám, například Fitbol Versa nebo Garmin Vivoactive 3. Versa jde ještě dál a nabízí zdravotní funkce pro ženy, jako například schopnost zaznamenávat menstruační cyklus a jeho příznaky, jakož i srovnání vašeho cyklu se statistickými údaji spánku a aktivit.

Většina zařízení s Wear OS má zabudovaný monitor srdečního tepu, ale nejsou tak spolehlivé jako fitness trackery, jakým je například Fitbol Charge 2. Snímač tepové frekvence Apple Watch je přesnější. Kromě sledování tepové frekvence mají Apple Watch Series 3, Samsung Gear S3 a Samsung Gear Sport i GPS, což je činí atraktivnějšími pro ty, kteří chodí běhat nebo jezdí na kole a chtějí sledovat vzdálenost a tempo. Mějte však na paměti, že používání GPS bude mít významný vliv na životnost baterie.

⭐ Volání a mobilní platby

Chcete volat z vašich hodinek? Modely Apple Watch Series 3 a Gear S3 Frontier mají vestavěný systém LTE, takže můžete telefon nechat doma – přinejmenším teoreticky. Mnohé smart telefony mají čipy NFC, což znamená, že je můžete použít na platbu a to i bez toho, aby byl telefon v blízkosti. Všechny modely Apple Watch mají funkce Apple Pay a to i bez připojení zařízení iPhone nebo LTE. Wear OS hodinky, které podporují Android Pay zahrnují například LG Watch Sport, Huawei Watch 2. Vlastní mobilní platební systém společnosti Samsung, Samsung Pay, funguje na pěti modelech Gear. I společnosti Garmin a Fitbol, které jsou známé svými hodinkami zaměřenými na fitness, přidali mobilní platby na své nejnovější zařízení.

⭐ Vodotěsnost

Pokud budete nosit hodinky delší dobu, je šance, že zapomenete, že je máte na ruce. Některé modely jsou odolné vůči stříkající vodě, což znamená, že zvládnou trochu deště, ale nic jiného, zatímco jiné mohou být ponořeny pod vodou až do určité hloubky. Pokud je máte v úmyslu používat i na plavání, věnujte velkou pozornost hodnocení jejich vodotěsnosti.

⭐ Aplikace

Kategorie inteligentních hodinek dozrává a některé modely mají již stovky nebo dokonce tisíce aplikací. Apple Watch má zatím nejbohatší seznam s více než 20 000 dostupnými aplikacemi, včetně ESPN, MapMyRun, Uber a dokonce i Rosetta Stone. Můžete dělat vše od ovládání vašich světel pomocí aplikace Philips Hue až po objednávku oběda. Na instalaci těchto aplikací v Apple Watch je určen Apple Watch App Store pro iOS. Přestože společnost Google nezveřejnila oficiální číslo, systém Wear OS má tisíce aplikací optimalizovaných pro svou platformu. Aplikace instalujete přímo do hodinek. Wear OS má mnoho aplikací, včetně Lyft, který umožňuje naplánovat jízdu nebo WhatsApp, který vám umožní odpovědět na zprávy hlasem. Ostatní proprietární systémy, zejména systém Tizen společnosti Samsung pro zařízení Gear S3 a Gear Sport, mají ještě v oblasti aplikací deficit. Tato platforma v současnosti nabízí přibližně 1400 aplikací.

⭐ Design

Pro mnohé se to může zdát být bezvýznamné, ale hodinky budou skládat kompliment vašemu stylu. Líbí se vám vzhled hodinek? Myslíte si, že jsou esteticky příjemné, nebo že vypadají na vašem zápěstí příšerně? Toto je důležité, zvláště pokud plánujete nosit hodinky často. Před nákupem si buďte jisti, že se vám líbí.

 

Kde koupit, jaká je cena a které značky jsou nejoblíbenější

S výjimkou zařízení od „značek bez jména”, většina smart hodinek bude stát od cca 2500 Kč a výše, až po luxusní modely například Tag Heuer Connected, na které můžete utratit i více 250 000 Kč. Nejvíce smart hodinek najdete v rozmezí od 5000 Kč do 13 000 Kč v závislosti na funkcích a příslušenství. Budete se muset rozhodnout, jaká kombinace designu a funkcí je nejvhodnější pro váš rozpočet. Smart hodinky jsou více – méně unisex, čili nejsou striktně rozděleny na dámské a pánské. Dětské jsou samozřejmě zvláštní kategorie. Heureka je již tradičně nejlepším zdrojem pro informace o nabídce trhu a recenze na její stránkách jsou neocenitelnou pomocí v rozhodování.

Prodej smart hodinek a speciální vašich smart hodinek náleží důvěryhodným a ověřeným prodejcům, ať už je to Nay, Alza, Mall, Okay nebo Datart. Ano, i bazar Bazoš je oblíbený, můžete tam narazit na levné nabídky, avšak smart hodinkám z Číny, od prodejce jako je například Aliexpress, je možná lepší se vyhnout. Pokud jde o značky, kupodivu je nabízejí i takové vysloveně módní značky jako je Michael Kors nebo Fossil. My jsme se však pro rok 2020 rozhodli přece jen ocenit raději značky, které jsou v tomto segmentu opravdu doma – Apple a Samsung. Ani jednu z nich není pravděpodobně nutné zvlášť představovat, ale přesto alespoň v krátkosti o Apple, Samsung jsme vám naposledy představili v našem článku o Soundbarech.

💡 TIP: Smart hodinky Apple

AppleSpolečnost Apple Inc. je Americká nadnárodní technologická společnost se sídlem ve městě Cupertino v Kalifornii, která navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby. Je považována za jednu z „Velké čtyřky” spolu s Amazonkou, Google produktů.

První Apple Watch byly představeny 24. dubna 2015 a okamžitě se staly hitem se 4,2 mil. prodejů ve 2. čtvrtletí 2015. Druhá generace přišla v září 2016, třetí v září 2017 a čtvrtá v září 2018.

 

5 důvodů, proč si potřebujete koupit smart hodinky

Dny, kdy jediné, co hodinky dokázali bylo říci čas, jsou pryč. Technologie se v průběhu času neustále vyvíjejí a ani hodinky nemohou zůstat stranou. Pojem inteligentní hodinky je dokonale „samozřejmý”. Smart hodinky získaly v posledních letech ze zjevných důvodů obrovskou popularitu mezi mladými lidmi i fitness šílenci. Nezapomínejme ani na to, že jsou stylové. Ještě stále přemýšlíte, proč byste měli investovat do něčeho takového? Zde je 5 opravdu dobrých důvodů.

⭐ 1. Můžete monitorovat váš zdravotní stav

Sledování vašeho zdravotního stavu je jednoduché, když máte zařízení, které vám v tom pomůže. Smart hodinky vám připomenou váš trénink, můžete je použít ke sledování tepové frekvence, pomocí dalších aplikací můžete sledovat svou váhu, stravování, příjem a výdej kalorií nebo vzdálenost, kterou uběhne. Prostřednictvím těchto informací jste schopni dosáhnout svého kondiční cíle. Získáte přehled o vašich aktivitách a také o tom, kterou oblast budete potřebovat zlepšit.

Smart hodinky sportovní aktivity, zdravotní stav

⭐ 2. Poskytnou pocit bezpečí

Smart hodinky vám poskytnou pocit bezpečí. Pokud máte děti, které chcete mít i ve vaší nepřítomnosti pod kontrolou a v bezpečí, kupte hodinky s GPS sledováním. Můžete sledovat jejich aktuální polohu a návyky v reálném čase. Jsou také užitečné, pokud se ocitnete na neznámém místě. Ztratili jste směr během túry? Cestu zpět najdete použitím hodinek jako GPS. Díky inteligentní technologii hodinek se budete cítit v bezpečí.

⭐ 3. Upozornění jsou užitečné (zejména venku)

Notifikace přicházejí přímo na vaše zápěstí. Je to rychlejší a pohodlnější. Nemusíte vybírat telefon. Oznámení můžete zobrazit prakticky kdekoliv. Pokud se nenacházíte v blízkosti telefonu, můžete dostávat upozornění za předpokladu, že je váš telefon připojen k zařízení. Nemusíte neustále kontrolovat telefon, abyste zjistili, zda přišla zpráva, na kterou čekáte. Hodinky minimalizují vaši závislost na smartphonu.

⭐ 4. Stvořeno pro každodenní život

Další skvělou funkcí inteligentních hodinek je, že se připojí k vašemu telefonu a můžete zadávat jednoduché krátké zprávy, nastavit budík nebo připomínku. Existuje množství věcí, které můžete udělat. Jsou jako malé počítače, které zde jsou pro vás, aby udělali váš život jednodušším.

⭐ 5. Vědí víc, než jen říct čas

Mnoho lidí nosí hodinky. Účel je buď funkční (jednoduše ukáží kolik je hodin), nebo je to proto, že jsou módní. Dobré hodinky vypadají na zápěstí vždy skvěle. Příchod smartphonů však hodinky posunul do pozadí. Kdo potřebuje koupit hodinky, když telefon ukáže čas, má kalendář i alarm? Je to rozumný argument, který vysvětluje pokles prodeje hodinek v posledních letech. Inteligentní hodinky však tento trend kompenzují, protože nabízejí něco trochu jiného. Nabízejí všechny základní funkce hodinek, ale také nabízejí funkce, které smartphony nevědí.

A nakonec, pokud jste nadšencem nových technologií, pořízení smart hodinek do vaší sbírky je nezbytné.

 

Zdroje:

Do testu jsme vybrali Chytré hodinky pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Chytré hodinky v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*